Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Podróż do Maroko

Podróż do Maroko z Półwyspu Iberyjskiego

Jeśli jesteście na południu Hiszpanii, być może stojąc na plaży staracie się dojrzeć co widać po drugiej stronie Morza Śródziemnego? Ląd Afrykański czasem bardzo dobrze widać z miasteczka Tarifa, które znajduje się w prowincji Kadyks i położone jest na Costa de la Luz, na styku Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego. Jest to najbardziej wysunięty na południe punkt Europy. Jeśli pogoda na to pozwoli, a o to przecież na południu Hiszpanii nie trudno, będziecie mogli podziwiać wybrzeże Afryki, które jest oddalone od Hiszpanii jedynie o niecałe 20 km. Przy dobrej pogodzie, w nocy możecie podziwiać światła najbliższego Marokańskiego miasta, Tangeru, oddalonego o niecałe 30 km od Tarifa.

Uroki Maroko tak blisko Hiszpanii

Maroko jest położone w północno – zachodniej części Afryki. Maroko ma dostęp zarówno do Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego. Znajdziecie tu niezliczone kurorty turystyczne z mnóstwem atrakcji, oraz z pięknymi kąpieliskami, a także miasta o walorach turystycznych. Do takich miast można zaliczyć między innymi Rabat, Casablance, Marrakesz, Agadir i wspomniany już Tanger. Czemu będąc w Hiszpanii mielibyście chcieć podziwiać uroki orientalnego Maroko? Jest ku temu kilka dobrych argumentów.

Maroko to mieszanka kultur, arabskiej, berberyjskiej i europejskiej. To tu na olbrzymich targowiskach będziecie mieli okazję zaobserwować specyficzny handel marokański, do jakiego Europejczycy nie są przyzwyczajeni. Wiele się czyta o tym, że Marokańczycy to urodzeni sprzedawcy, jednak żaden opis nie przedstawi tego tak idealnie, jak sama wizyta w takim miejscu. Nie wszyscy chcą się targować, ale żaden sprzedawca nie chce tracić klienta, wystarczy więc czasem drobne zainteresowanie sprzedawanym towarem, aby suma summarum stać się jego nowym właścicielem.

MAROKO-PROMY-ZDJECIE
Promy do Maroko z Hiszpanii

Praktyczne informacje o Maroko w skrócie

Walutą obowiązującą w Maroko jest drihama. W przeliczeniu 1 euro to mniej więcej 11 drihamów. Ceny w Maroko nie należą do najwyższych, woda mineralna kosztuje 1,5 drihama, kawa w większym mieście 15 drihamów, obiad w małej restauracji to wydatek około 50 drihamów. Pamiętajcie, że drihamów pod żadnym pozorem nie wolno wywozić z Maroka, a całą lokalną walutę należy wymienić z powrotem przed wyjazdem i dla bezpieczeństwa zachować pokwitowanie z punktu wymiany.

Promem najbliżej i najtaniej do Maroko z Hiszpanii

Najlepszą formą i w zasadzie jedyną sensowną, przedostania się z Hiszpanii do Maroko jest skorzystanie z rejsowych promów. Przeprawą promową z Hiszpanii do tego pięknego, orientalnego kraju zajmuje się sześciu większych przewoźników, operatorów. Są to Grandi Navi Veloci, Grmaldi, Acciona, Balearia, FRS i Inter Shipping. Wybierając się na prom musicie ustalić jaką grupą wybieracie się w podróż, czy będzie to eskapada w pojedynkę, czy całą rodziną. Musicie zdecydować czy jeśli podróżujecie po Hiszpanii swoim samochodem osobowym, czy zamierzacie go zabierać ze sobą na prom, ponieważ wtedy cena przeprawy będzie dużo wyższa, ale komfort zwiedzania prawdopodobnie wyższy.

Maroko to nie kraj trzeciego świata

Choć wbrew temu co piszą niektóre przewodniki, transport publiczny w Maroko nie jest najgorszy, natomiast taksówki łatwo znaleźć w zasadzie w każdym większym mieście. Nie obędzie się prawdopodobnie bez przygód, gdyż przystanki autobusowe nie mają rozkładów, natomiast z taksówkarzem warto ustalić cenę za przejazd wcześniej i zażądać skorzystania z taksometru, jednak tak naprawdę, można to potraktować jako kolejną część przygody. Wybierając się w podróż samemu, swoim samochodem, trzeba się mieć jednak na baczności, bowiem Marokańczycy jeżdżą zgodnie z przepisami, ale raczej tymi, znanym tylko sobie, Europejczyk na Marokańskich drogach może czuć się lekko zagubiony.

STATKI-DO-MAROKO
Prom do Afryki

Jak już ustalicie ilość osób, które mają płynąć promem z Hiszpanii do Maroko i wiecie, czy podróżujecie ze swoim samochodem, czy też nie, pozostaje Wam znaleźć port, z którego wypływają promy do Maroko. Możecie wypłynąć z Barcelony, do Tanger Med z operatorem Grandi Navi Veloci, lub tą samą trasą z firmą Grimaldi. Jednak taka podróż trwa strasznie długo, bo nawet 36 godzin. Jeśli zależy Wam na szybszej przeprawie, to najszybciej przepłyniecie z Hiszpanii do Maroka, ze wspomnianej już Tarify do Tanger Ville, z operatorem FRS, podróż taka będzie trwała około 35 minut. Inne rejsy z tym samym operatorem wypływają z Algecricas do Tanger Med, oraz z tego samego miasta do Ceuta. Z Algecricas wypływa też operator Balearia, z którym możecie płynąć do Tanger Med lub podobnie jak w poprzednim wypadku, do Ceuta. Do Tanger Med możecie płynąć też z Livorno, razem ze wspomnianym już przewoźnikiem, Grimaldi, a także z Genoa razem z Grandi Navi Veloci. Można również wybrać operatora Acciona i z nim wypłynąć z Malagi do Melilli, lub z Almerii do Nador.

A może tanie linie lotnicze do Maroka

Inną, dość popularną metodą podróżowania z Hiszpanii do Maroko, jest oczywiście samolot. Loty z Hiszpanii do Maroko obsługują takie linie lotnicze jak Royal Air Maroc, TAP Portugal i Iberia. Tutaj lot może trwać dużo krócej niż przeprawa promem, jednak jest stosunkowo droższy. Dla porównania przepłynięcie promem z Barcelony do Tager, dla czteroosobowej rodziny będzie nas kosztować ok. 470 Euro, a przelot po tej samej trasie, co prawda dużo krótszy, będzie kosztować ok. 150 Euro, ale za jedną osobę, czas przeprawy jednak może być tutaj decydujący, przy 36 godzinach podróży promem, samolotem można to zrobić w niecałe 2 godziny.

Latać z Hiszpanii do Maroka możecie z Barcelony, Madrytu, Bilbao, Malagi, Teneryfy, Granady i Alicante. Lot z Barcelony do Casablanca może Was kosztować od 125 Euro za osobę, do Marrakeszu już około 150 Euro, podobną cenę zapłacicie za przelot do Tanger. Możecie też wybrać się do Agadir i Fez, do których jednak przelot z Barcelony jest dużo droższy. Z innego miasta, z Madrytu, możecie wybrać się do miasta Casablanca, płacąc za bilety około 150 Euro za osobę, do Marrakeszu za ok. 200 Euro, a także dużo drożej do Tanger za 520 Euro, czy do Agadir, za 720 Euro, oczywiście są to ceny za bilet dla jednej osoby. Pozostałe przeloty są cenowo bardzo podobne, więc decydując się na przelot samolotem, kosztem szybszej podróży, trzeba się przygotować na większą cenę takiej eskapady.

Najlepiej zacząć od miast nadmorskich w Maroko

W Maroko warto odwiedzić wiele miejsc, setki mniejszych lub większych miast, ale na początek warto skupić się na tych, do których przypłyniecie lub przylecicie. Z obu środków transportu możecie skorzystać podróżując do Tanger. Jest to piękne miasto leżące nad Cieśniną Gibraltarską. Tanger powstało w trakcie rozwoju osady, którą skolonizowali początkowo Fenicjanie. Później miasto zostało przejęte przez Imperium Rzymskie, później odbili je Wandale a potem kolejno Bizancjum i Wizygoci. W roku 707 w mieście zapanowali Arabowie. Stworzyli oni sobie tu bazę, z której dokonywali najazdów na Półwysep Iberyjski.

DROGI-MAROKO-Mapa

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij