Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Temperatura wody i morza

Temperatura wody w Hiszpanii. Wasza wizyta w Hiszpanii najprawdopodobniej będzie wiązać się z letnim wypoczynkiem w nadmorskich kurortach tego pięknego kraju. Nic w tym dziwnego, wielu Polaków wybiera wczasy all inclusive na Półwyspie Iberyjskim ze względu na warunki atmosferyczne jakie tutaj panują, oraz szereg innych zalet takiego wypoczynku, a także moc atrakcji jakie tu na wszystkich czekają.
Oczywiście Hiszpania to także bogaty kulturowo i historycznie kraj, w którym oprócz nadmorskich kurortów czekają na Was liczne miasta, których zabytki pamiętają i przypominają burzliwą historię tego regionu. Jeśli przyjedziecie tutaj wygrzewać się na słońcu, na pewno znajdziecie również czas, aby zwiedzić okoliczne zabytki, przecież nie mamy Hiszpanii na co dzień, a szkoda by było stracić więc szansę jej zwiedzenia.

Warunki atmosferyczne

Pogoda w Hiszpanii zdecydowanie sprzyja wakacyjnym wypadom i dłuższym pobytom w tym malowniczym miejscu. Słoneczne południe półwyspu to idealne miejsce na wyjazd, kiedy daje się nam we znaki polska zima, latem natomiast temperatura potrafi wzrosnąć tu do 30 stopni Celsjusza, ale przy odpowiedniej wilgotności powietrza, na plażach Hiszpanii, upały nie są aż tak uciążliwe, żeby rezygnować z letnich wyjazdów. Hiszpania leży w strefie subtropikalnej, a jej południowe wybrzeża są umowną granicą tej strefy. Północne rejony kraju cechują się niższymi temperaturami i większą wilgotnością, co daje się odczuć. Wyspy należące do Hiszpanii – archipelag Baleary i Wyspy Kanaryjskie, to natomiast raj dla turystów lubiących wysokie temperatury i dużo słońca, którego tutaj nie brakuje.

TEMPERATURA-HISZPANIA-MORZE

Temperatury wody

Sama temperatura powietrza to dopiero połowa sukcesu podczas wyjazdów na takie wakacje. Jeśli chcecie dobrze bawić się podczas swoich leniwych, letnich wakacji, będziecie zapewne smażyć się w słońcu nad akwenem Oceanu Atlantyckiego lub Morza Śródziemnego, w związku z tym na pewno zainteresuje Was temperatura wody, w której będziecie się kąpać lub będą pluskać się Wasze pociechy.

Średnie temperatury wody w ciągu roku w całej Hiszpanii oscylują od 19 do 23 stopni Celsjusza, na pierwszy rzut oka mogą się wydać one dość niskie, ale pamiętajmy, że to średnie które uwzględniają wszystkie wybrzeża i wszystkie miesiące, łącznie z tymi zimowymi. Średnie temperatury wody zimą i wczesną wiosną, od grudnia do kwietnia wynoszą 19 stopni Celsjusza. W maju woda ma średnio 20 stopni Celsjusza, w czerwcu 21 stopni Celsjusza, w lipcu zaś 22 stopni Celsjusza. Od sierpnia do października temperatura wody wynosi 23 stopnie Celsjusza, a w listopadzie 22 stopnie Celsjusza. Prawda, że już to wygląda dużo ciekawiej?

Wybrzeża Hiszpanii

Dla pełnego obrazu można pokusić się o opisanie temperatury wody na poszczególnych wybrzeżach Hiszpanii. Na południu, na wybrzeżu śródziemnomorskim są Costa del Sol, Costa Blanca, Costa del Azahar, Costa Dorada, Costa Almeria oraz obejmujące wybrzeże atlantyckie Costa de la Luz i na północy, od strony Oceanu Atlantyckiego Costa Vasca, Costa Verde i Costa Montanesa. Nie należy zapominać o kurortach turystycznych na Wyspach Kanaryjskich, oraz na Balearach.

Północ Hiszpanii

Na północy Hiszpanii, największym wybrzeżem jest Costa Verde. Panuje tutaj klimat umiarkowany morski, gdzie występuje dużo opadów, temperatury powietrza są umiarkowane. Zimy w tym rejonie są łagodne, a temperatura waha się od 6 do 10 stopni Celsjusza, lata nie są gorące i średnie temperatury latem wynoszą około 22 stopni Celsjusza. Jest to piękne wybrzeże, ale ze względu na wysunięcie na północ i warunki atmosferyczne rzadziej odwiedzana przez turystów żądnych gorących, słonecznych wakacji.

W lipcu na północy Hiszpanii woda osiąga średnio 17 stopni Celsjusza, a przez całe lato nie jest wcale dużo cieplejsza, rzadko przekracza magiczne 20 stopni Celsjusza. W sierpniu najczęściej woda osiąga temperaturę 19 stopni Celsjusza. Zimą temperatury wody nie nastrajają optymistycznie i raczej zabraknie chętnych do kąpania się w niej. Podobnie wyglądają temperatury na innych północnych wybrzeżach Hiszpanii, Costa Vasca i Costa Montanesa.

Południe Hiszpanii

Południowe wybrzeże Hiszpanii, oraz hiszpańskie wyspy, to już zupełnie inna bajka, tutaj rozkład temperatury wyglądają dużo lepiej. Jedno ze słoneczniejszych wybrzeży to Costa del Sol. Tutaj temperatura powietrza w najcieplejszych miesiącach od czerwca do września waha się między 27 a 29 stopni Celsjusza, przy tym temperatura wody w tych miesiącach to 23, czasem 24 stopnie Celsjusza. Można pokusić się o porównanie, że zimowa temperatura wody na Costa del Sol przypomina temperaturę Bałtyku w okresie wakacyjnym, między 14 a 15 stopni Celsjusza. Prawda, że to bardzo ciepła zimowa temperatura wody? W pozostałe miesiące, czyli wiosną i jesienią temperatura wody waha się między 18 a 20 stopni Celsjusza.

Temperatury wody na Costa Blanca w grudniu osiągają takie same wartości jak na Majorce, czyli 16 stopni Celsjusza. W pozostałe zimowe miesiące i wczesną wiosną temperatura wody waha się między 14, a 15 stopni Celsjusza, w maju osiąga już 18 stopni. W czerwcu i październiku temperatura wody wynosi 22 stopnie, w miesiącach wakacyjnych od 25 do 26 stopni Celsjusza. W listopadzie temperatura wody wynosi 19 stopni Celsjusza.

PLAŻA-TEMPERATURA-HISZPANIA

Na Costa de Almeria temperatura wody zimą oscyluje od 14 do 16 stopni Celsjusza, najcieplejszym zimowym miesiącem jest grudzień, najzimniejszym luty. W kwietniu temperatura wody wynosi 16 stopni Celsjusza, w maju 18 stopni Celsjusza, w czerwcu 20. Najcieplejsze są miesiące wakacyjne, kiedy temperatura osiąga tutaj 23 - 24 stopnie Celsjusza. Najcieplejszy jest sierpień. W październiku temperatura wody osiąga 20 stopni Celsjusza, w listopadzie 18.

Costa de Azahar ma już trochę zimniejszą wodę, ale głównie zimą, kiedy temperatura wody oscyluje między 12 a 14 stopni, a najzimniejszym miesiącem jest luty. W kwietniu temperatura wody wynosi 15 stopni Celsjusza, w maju 17 stopni, w czerwcu 21. Od lipca do września woda osiąga 24 - 25 stopni Celsjusza. W październiku średnia temperatura to 21 stopni, w listopadzie 16.

Wybrzeże Costa de la Luz to również trochę zimniejsza woda od poprzednich, południowych, śródziemnomorskich wybrzeży. Zimą i wczesną wiosną woda osiąga maksymalnie 14 stopni Celsjusza, minimalnie 12, najzimniejszym miesiącem jest luty. W maju temperatura wody wynosi 16 stopni Celsjusza, w czerwcu 18. Od lipca do września temperatury wahają się od 20 do 22 stopni Celsjusza, najcieplejszy jest sierpień. W październiku temperatura wody wynosi 18 stopni, w listopadzie 16.

Wyspy hiszpańskie

Jeśli spojrzymy na temperaturę na Balearach, to wyspa Majorka powita Was temperaturą wody oscylującą w roku między 16 stopni Celsjusza, a 25 stopni Celsjusza. W grudniu notuje się tutaj 16 stopni Celsjusza w Morzu Śródziemnym. Zimą temperatury wody wahają się między 14 a 16 stopni Celsjusza. Latem temperatura wody sięga 26 stopni Celsjusza w sierpniu, 25 stopni w lipcu i wrześniu. Ibiza może pochwalić się podobnymi warunkami, tutaj temperatura w ciągu roku waha się od 14 do 26 stopni Celsjusza, najzimniejsze są luty i marzec, najcieplejszy sierpień, ale w lipcu i wrześniu też nie ma co narzekać, temperatura wody jest o jeden stopień niższa niż w sierpniu i wynosi 25 stopni Celsjusza.

Skoro jesteśmy przy hiszpańskich wyspach, zerknijmy na Wyspy Kanaryjskie. Na Teneryfie temperatura powietrza przez cały rok waha się między 24 a 29 stopni Celsjusza, woda również jest ciepła przez cały rok. Zimą i wczesną wiosną temperatura wody osiąga tutaj 19 stopni Celsjusza, w czerwcu 21 stopni, w lipcu 22 stopni Celsjusza, od sierpnia do października notuje się średnio 23 stopnie Celsjusza, w listopadzie, tak samo jak w lipcu, 22 stopnie Celsjusza. Można pokusić się o stwierdzenie, że Teneryfa to jedno z najlepszych miejsc na wakacje jeśli chodzi o temperatury wody.

Inne wyspy z archipelagu Wysp Kanaryjskich mają równie ciepłą wodę. Gran Canaria może pochwalić się temperaturą wody, wynoszącą 19 stopniami Celsjusza w grudniu. Taka sama temperatura zostanie zanotowana w styczniu i kolejne miesiące aż do kwietnia. W maju temperatura wody wynosi 20 stopni, w czerwcu 21, a w pozostałe miesiące, od lipca do listopada wynosi od 22 do 23 stopni Celsjusza. Wyspa Lanzarote ma bardzo podobne temperatury, przez cały rok od 19 do 23 stopni Celsjusza, a najcieplejsze miesiące do sierpień, wrzesień i październik.

La Palma także nie różni się specjalnie temperaturą wody od pozostałych, w zimowe miesiące i wczesną wiosna temperatura wody wynosi 19 stopni Celsjusza, wiosną i wczesnym latem 21 do 22 stopni Celsjusza, od lipca do listopada temperatura oscyluje między 22 a 23 stopnie Celsjusza. Podobnie sytuacja z temperaturą ma się na wyspie Fuertaventura, gdzie nie spada ona poniżej 19 stopni w najzimniejsze miesiące, a latem osiąga 23 stopnie Celsjusza. Identycznie sprawa ma się z temperaturami na wyspie La Gomera.

Warunki dobre do odpoczywania

Jak można zaobserwować z tych wszystkich uśrednionych temperatur wody w Hiszpanii, najcieplejszym miesiącem, jeśli chodzi o wodę, jest bezapelacyjnie sierpień, bez względu na to, w którym miejscu Hiszpanii chcielibyśmy spędzić ten upalny miesiąc. Najzimniejsza woda jest najczęściej w lutym, a grudzień na tyle całej zimy nie wygląda najgorzej. Optymizmem napawają temperatury wody na Wyspach Kanaryjskich, gdzie w zasadzie przez cały rok nie będziecie mieli powodów do narzekań, ale Baleary nie zostają też daleko w tyle.

PLAŻA-BARCELONA-TEMPERATURA

Jeśli przyjeżdżacie do Hiszpanii na swoje wakacje, bez względu na to, czy będą to wakacje w lipcu, sierpniu, na jesieni czy późniejszą wiosna, nie będziecie narzekać na brak możliwości wykąpania się w hiszpańskich wodach. Jeśli wybierzecie zimowe miesiące, to aby się kąpać, wybierzcie raczej te cieplejsze rejony.
Jedno jest pewne, ciepły urlop all inclusive w hiszpańskich kurortach nadmorskich powinien odprężyć i pozwolić zapomnieć o problemach dnia codziennego. Wtedy nawet trochę zimniejsza woda nie powinna zrobić Wam większej różnicy. Przecież zawsze możecie któregoś dnia wyjść z wody i postanowić pozwiedzać okolicę, Hiszpania to w końcu taki ciekawy kraj.

Zainteresuje Cię także:
temperatury powietrza w poszczególnych miastach Hiszpanii | najlepsze plaże w Hiszpanii | wybrzeża w Hiszpanii |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij