Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Sergio Dalma

SERGIO DALMA

WCZESNE ŻYCIE:
Josep Sergi Capdevila Querol , lepiej znany pod pseudonimem Sergio Dalma ( Sabadell , Barcelona , 28 września w 1964 roku ) to piosenkarz hiszpański , który sprzedał ponad 4 miliony albumów w jego karierze.
Josep Capdevila Querol, artystycznie znany jako Sergio Dalma, urodzony w Sabadell (Barcelona) w dniu 28 września 1964.

Od dzieciństwa był pod ogromnym wpływem muzyki, ponieważ jego dom był jeden z tych typowych hiszpańskich domów, gdzie ciągle brzmiało radio; jego rodzice byli ogromnymi fanami włoskiej muzyki tamtych czasów i jeden z pierwszych prezentów oferowanych Sergio był przenośny gramofon. Jego rodzice mieli dobre przeczucie i kupili mu gramofon dla rozwoju jego muzycznego powołania.

POCZĄTKI W MUZYCE

Zaczął karierę muzyczną jako wokalista w orkiestrach i chórach. Nagrał również „Jingles” do reklamy radiowej i telewizyjnej, z którym zdobył ogromną popularność w branży i pozwolił mu spotkać wspaniałych muzyków i producentów. W 1987 roku spotyka Josep llobell, Alex i Chechu Soler i zacząć przygotowywać niektóre dema dla co będzie ich pierwszy album “Esa chica es mía” („Ta dziewczyna jest moja”).

Album pojawił się na rynku w 1989 roku, osiągając status platynowej płyty w Hiszpanii i wysokie uznanie w całej Ameryce Łacińskiej. W 1991 roku, kiedy menedżer wytwórni płytowej (w tym czasie Horus), decyduje się przedstawić piosenkę pod tytułem “Bailar pegados” („Przyklejony Dancing”) napisany przez Luisa Gómez Escolara i Julio Seijasa piosenka zostaje wybrana na konkurs Eurowizji.

SERGIO-DALMA

KARIERA

Sergio Dalma rozpoczął karierę śpiewając w chórach i zespołach aż wygrał program telewizyjny d'tu hiszpańskiej telewizji w Katalonii. Jego pseudonim pochodzi od ludzi Dalma Malda gdzie urodził się jego ojciec. Po raz pierwszy wystąpił w TVE w 1983 pod pseudonimem „Axel”. Warto dodać, że piosenkarz kataloński studiował trzy lata klasycznego śpiewu a także studiował romanistykę. Wykonywał również utwory do reklam telewizyjnych, w następstwie tego został zauważony przez Horusa.

Dalma Sergio powiedział w wielu wywiadach, że zawdzięcza swoją karierę Marii del Monte , która była również zauważona przez Horusa, wydając nową płytę i triumfował i widocznie dzięki temu sukcesowi, Horus Sergio zdecydował się zainwestować w dające wspaniałe rezultaty osoby. Wstąpił do wytwórni Horusa, z którym wydał swój pierwszy oficjalny album, Esa chica es mía ("To jest moja dziewczyna"), w 1989 roku osiągnęła status platyny w Hiszpanii i wysokie uznanie w całej Ameryce Łacińskiej. „Sintiéndonos la piel fue” to w 1991 następny nagrany album studyjny, który reprezentował Hiszpanię na konkursie Eurowizji 1991 w Rzymie.

Zajął czwarte miejsce co okazało się ogromnym sukcesem dla Sergio. Kraje latynoamerykańskie takie jak Argentyna, Chile, Meksyku i Wenezueli otworzyły drzwi dla piosenkarza. Uczestniczył dwukrotnie w Mar Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Vina del w 1992 na Festiwalu w Vina del Mar XXXIII Międzynarodowym Song, która obejmowała edycje albumów dla Polygram Chile SA, która była kompilacją "de Esa chica es mía y Sintiéndonos la piel".

Następnie powrót do XLIII Międzynarodowego Festiwalu Vina del Mar. W 2000 nagrał New Life, który dostał status podwójnej platyny z hitów "No me digas que no" (Jak mnie nie ma) i Nueva Vida, i który współpracował z Alexem Britti w la canción Sólo. Dziewiąty album w karierze został opublikowany w 2003 roku i zdobył podwójną platynę. W 2008 roku weszła do sprzedaży płyta "A buena hora" („Dobry czas”).

Dzięki albumowi "Trece" („Trzynastka”) w 2010 roku i wygrał nagrodę za najlepszy album Roku.
W 2010 roku wydał „Via Dalma”, płytę, która zawiera dwanaście włoskich utworów muzyki klasycznąej śpiewaną w kastylijskim i jeden śpiewane w języku włoskim. Album został wyprodukowany przez Claudio Guidetti. Pod koniec 2011 roku, podążając ścieżką, publikuje „Via Dalma II”, w którym możemy przejrzeć najnowsze włoskie klasyki których na tej płycie było więcej niż na poprzednim albumie, z piosenkami jak "La cosa más bella" („Najpiękniejszą rzeczą”) (rozsławione przez Erosa Ramazzotti), czy "Senza una donna" (Zucchero).

Ten album został również wyprodukowany przez Claudio Guidetti. W 2012 roku dzielił scenę z Daniela Romo na Latin Grammy Adwars w Las Vegas, śpiewając: "Yo no te pido la Luna" („Nie pytaj księżyca”). W listopadzie 2013 roku opublikował „Cadore 33” Tytuł nawiązuje do ulicy w Mediolanie, gdzie nagrał „Via Dalma” i „Via Dalma II” pod kierunkiem Claudio Guidetti. Dzięki temu albumowi otrzymał podwójną platynę. Pierwszym singlem było, "Si te vas" („Jeśli masz zamiar”).

W styczniu 2015 roku wziął udział w programie TVE 1 hit - piosenkę, konkurs, gdzie kilka nieznanych kompozytorów konkurowało ze sobą. Wielu artystów użyczyło także głosu do tych piosenek, a wśród nich znajdują się Pastora Soler, Melendi Marta Sanchez, David Bustamante i Sergio Dalma. Finalista został wybrany przez Sergio Dalma dzieki piosence „Dare” Luisa Ramiro. Piosenka jest dostępna w największych platformach cyfrowych. W dniu 30 października 2015 roku opublikowano pierwszy singiel Dalmy.

Następnie zaczął wydawać do Ameryki, gdzie osiągnął ogromny sukces, ale osiągnął go również w krajach takich jak Argentyna, Chile, Urugwaju, Kostaryki, Peru i Meksyku. 7 lutego 2017 otrzymał platynową płytę za sprzedaż "Dalma". Następny album nosi nazwę Via Dalma III. Chociaż 11 utwory wybrane, aby być częścią tego „Dalma” są dziełem artystów tak różnych jak Conchita, Pablo Cebrian Iván Ferreiro lub samodzielnego Sergio Dalma, praca ta oddycha całą barwą i smakiem, gdzie wszystkie utwory są dostosowane.

SERGIO-DALMA

Sergio Dalma głos jest nadal znakiem rozpoznawczym artysty. „Dalma” to subtelny i pełen życia, odważna i nowoczesna produkcja album i zbiór piosenek mocno sugestywny, otaczający się piękną mozaiką lśniącą kompozycją która w głosie Sergio Dalma nabiera nowego znaczenia, jakby na te piosenki ludzie czekali całe życie. Sergio śpiewa o czystości odnawiając swój znak towarowy, nigdy nie brzmiał tak dobrze.

Bardziej eklektyczny niż kiedykolwiek, to nowa płyta wyróżnia się jakością strony instrumentalnej gdzie mniej znaczy więcej. Jest dużo muzyki w „Dalma”, tutaj wszystko jest na swoim miejscu. To fascynujący album z epizodami głębokich wzruszeń. Sergio Dalma chciała spróbować rzeczy, których nigdy przedtem nie robił. Oczywiście mu się udało a album Dalma jest tego najlepszym dowodem.

Życie prywatne

Sergio Dalma ożenił się z modelką Maribel Sanz, potajemnie i był to ślub cywilny, w styczniu 1994. We wrześniu 1997 roku, ożenił się ponownie, ale tym razem ceremonia była religijna. Rozwiódł się w lipcu 1998. Jego syn Sergi urodził się 16 sierpnia 1995 roku.

Dyskografia

Albumy:
Esa chica es mía (1989) Single: "Esa Chica es Mia", "Soy Tremendo", "Cenicienta desde ayer", "Castigado por pensar en ti"
Sintiéndonos la piel (1991) Singles: "Bailar Pegados" "Galilea" "Como cada mañana" "La Enamorada" "Que manía" "Como me Gusta"
Adivina (1992) Single: "Adivina" "La Vida Empieza Hoy" "Tiburón" "Ave Lucía"
Sólo para ti (1994) Single: "Solo para Ti" "Ninguna me Amó como Tú" "Que Chica" "Cruzando tu Frontera" "Volveré" "Chicas Veneno"
Cuerpo a cuerpo (1995) Single: "No Despertaré" "No voy a volver a llorar", "Los niños de la guerra"
En concierto (1996) Single: "Por un minuto"
Historias normales (1998) Single: "Como un Aleluya" "La Vida Pasa" "Esta Noche es Larga si no Estás"
Nueva vida (2000) Single: "Nueva Vida" "No me digas que No" "Solo una vez"
De otro color (2003) Single: "Dejame Olvidarte" "Fuego en el Alma" "Ya lo verás" "La decisión" "Baila, baila"
Todo lo que quieres (2005) Single: "Todo lo que Quieres" "Bandera Blanca" "La puesta de tu cara', "Así Celeste"
A buena hora (2008) Single: "A Buena Hora" "Maravillosa Criatura" "Morir de Amores", "Después"
Trece (2010) Single: "Mientras Tanto" "Cuidaré"
Via Dalma (2010) Single: "Tú" "El Jardín Prohibido" "Soy un italiano"
Via Dalma II (2011) Single: "El Mundo" "Te Amo" "La Cosa más bella" "Yo no te pido la Luna"
Cadore 33 (2013) Single: "Si Te Vas" "Recuerdo Crónico" "Volar sin ti" "Tu, mi bella".
Dalma (2015) Single: "Tu y yo" "Eres", "Se empieza nuevamente" (Solo en América), "Imaginando".
- En catalán
T'estimo (2013) Single: "Ara ja no es hora" "Tot el que T'estimes" "Senyera Blanca"

WSPÓŁPRACA

Nino Bravo ("Cartas Amarillas")
Paul Anka ("Ya lo sabes")
Juan Luis Guerra, Ricky Martin y Paul Anka ("Aquí estoy yo")
Rocío Dúrcal ("Si Nos Dejan")
María Dolores Pradera ("Procuro Olvidarte")
Los Pecos ("Señor")
Nek ("La Mitad De Nada"), ("Esa Chica Es Mia")
Pastora Soler ("Yo no te pido la luna")
Marta Sánchez ("En Tus Brazos")
Leire Martínez ("La cosa más bella")
Ana Belén, Víctor Manuel, Miguel Ríos, Pasión Vega, Miguel Poveda, Estrella Morente y Sole Giménez ("Hoy Puede Ser Un Gran Día")

SERGIO-DALMA-ALBUM-MUZYKA


Vanessa Martín ("Mi historia entre tus dedos") y ("Si pasa o no")
Alex Britti ("Solo una vez")
Laura Pausini ("Galilea")
Zucchero ("Así Celeste")
Daniela Romo ("Yo no te pido la Luna")
Alaska ("La Bambola")
Bustamante ("Dos hombres y un destino")
Pablo Alborán ("Quién"), ("Solamente tú") y ("Solo para ti")
Luis Ramiro ("Atrévete")
Juan Darthés ("Estoy Aquí"),("El Mundo")
Chenoa ("Te Amo")
David Bustamante ("Dos hombres y un destino")
Ainhoa Arteta ("Sábado por la tarde")
Gianluca Grignani ("Mi historia entre tus dedos")
Sole Giménez ("Como en un cuento")
Francesco Renga ("Bella senz'anima")
Emilio Aragón ("Tus Amigos")
Carmen París ("Por amor")
Eva Ruiz ("Diez")
Mariza ("Alma")

Kompilacje

De Colección (Polygram, 1994)
Lo Mejor de Sergio Dalma 1989-2004 (Universal, 2004) #1 Spain
Todo Via Dalma (Warner, 2012) #19 Spain
T'estimo (Universal, 2013) #23 Spain

 

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij