Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Alaska

ALASKA

Maria Olvido Gara Jova (urodzona 13 czerwca 1963 w Meksyku), lepiej znana jako Alaska jest hiszpańsko-meksykańską piosenkarką, DJ i osobowością telewizyjną znaną w Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej. Była jedną z głównych postaci w La Movida Madrileña, w Kulturowym ruchu artystycznym, kiedy nastąpił koniec dyktatury Franco w Hiszpanii.

Ruch ten, w którym muzyka, sztuka, kino i moda wybuchły i zderzyły się aby potwierdzić bieżące społeczeństwo Hiszpanii pod wodzą Franco. Brała udział od końca 1970 roku w kilku grupach o różnym powodzeniem Kaka de Luxe 1977, Alaska i Pegamoides 1980, Alaska i Dinarama 1983, a od 1989 roku hiszpański zespół electropop, Fangoria. Dzisiaj, Alaska nadal kontynuuje występy i stała się ikoną Hiszpanii w 1980 roku.

Wczesne życie

Alaska urodziła się w Mexico City w Meksyku w dniu 13 czerwca 1963. Jej ojciec był zesłanym Hiszpanem podczas hiszpańskiej wojny domowej a jej matka była zesłaną kubanką przez Castro. Kilka lat przed śmiercią Francisco Franco, jej rodzice postanowili przenieść się do Hiszpanii, osiedlając się w Madrycie. Alaska był wielkim fanem Lou Reed, T-Rex, etc., ale David Bowie miał na nią największy wpływ.

ALASKA

Powiedziała nawet swojej matce, że chce być chłopcem, tylko żeby być gejem. Narodziny punk miały również duży wpływ na młodą Alaskę, która postanowiła szybko założyć zespół. Poszła do El Rastro, słynnego pchliego targu w Madrycie, szukając członków zespołu gdzie poznała Nacho Canuta i Carlosa Berlanga.

1970r. - 1980r.

W 1977 roku, wraz z Fernando Márquezem, Nacho Canutem Carlosem Berlangą i Enrique Sierrą zbierając wszystkich uformowała zespół Kaka de Luxe, jednego z pierwszych hiszpańskich zespołów punk rockowych. Alaska grała na gitarze basowej. W 1979 Gara, Canut, Berlanga, Ana Curra i Eduardo Benavente założył zespół Alaska i Pegamoides. Alaska po raz pierwszy była wokalistką z Pegamoides. Nazwa wzięła się z upamiętnienia i oddania hołdu jednemu z zespołów, który podziwiali: Siouxsie and the Banshees. Z powodu pewnych różnic artystycznych, Carlos Berlanga opuścił Pegamoides i z Nacho Canutem utworzyli zespół Dinarama.

W tym czasie Ana Curra Eduardo Benavente i byli bardzo zaangażowani w Parálisis Permanente, jeden z pierwszych zespołów gotyckich w Hiszpanii. Kilka miesięcy po tym jak Carlos Berlanga opuścił zespół, Pegamoides rozdzielili się. W 1982 roku, Alaska dołączyła do zespołu Dinarama który wydał swój pierwszy album w 1983 roku pod nazwą profanum Pieśni Dinarama + Alaska.

Zespół przyjął nazwę Alaski i Dinarama i trzymali nazwę aż do 1989 roku, kiedy Carlos Berlanga odszedł z Dinarama, w środku trasy koncertowej dla ostatniego albumu Fan Fatal gdzie wszystkie utwory są hołdem dla zespołów których podziwiali i kochali: Ramones, Siouxsie and the Banshees, Michael Jackson, Depeche Mode, Aviator Dro, trwały paraliż, etc. Kiedy Dinarama zostało podzielone, Nacho Canut i Alaska przyjęli nazwę Fangoria. Zmienili styl muzyki na elektroniczny pop w stylu Pet Shop Boys.

Wydali swój pierwszy album Salto Mortal z Hispavox, kiedy Pegamoides była jeszcze ich wytwórnią. Po tym opuścili firmę i wydali trylogię z różnych niezależnych firm: Un día cualquiera en Vulcano I, Un día cualquiera en Vulcano II and Un día cualquiera en Vulcano III. Nie grali wielu koncertów. Było esta okres na Alasce, który stał się ikoną dla społeczności LGBT i stała się bardzo aktywna przy wspieraniu Madrid Gay Pride w Madrycie. Subterfuge, ważna Indyjska firma wydała kolejny album Fangorii: Una temporada en el infierno (Sezon w piekle), uważany przez niektórych za arcydzieło muzyki elektronicznej.

Fangoria zaczął sprzedawać mnóstwo płyt, a zespół stał się bardzo popularny. Kolejny album z Subterfuge, Naturaleza muerta (Martwa natura) udowodnił, że Fangoria, jest niesamowitym zespółem elektronicznym i mają fantastyczne występy. Niektóre różnice z Subterfuge zmusił zespół do odejścia. DRO (Warner) wydali następujący album: Arquitectura Efímera. (Efemeryczna Architektura). W latach 1980, Alaska była gospodarzem hiszpańskiego serialu dla dzieci La Bola de Cristal.

21 wiek

W 2006 roku zespół Fangoria odwiedził Meksyk aby promować swój nowy album Strange Journey. Alaska pojawiła się na dwóch szkicach Telehit's Desde Gayola (meksykańska parodia show), po raz pierwszy pojawiła się jako ona sama w wywiadzie z Tesorito, drugi gra charakter Galaxy (DJ) z Supermana, Chef ornica & Manigüis. Od 2011 roku, ona sama udziela się w programie MTV Hiszpania program reality show Alaska y Mario, obok męża/menedżera Mario Vaquerizo.

Współpraca z innymi artystami

W 1980 roku Alaska pojawiła się jako Bom w filmie Pedro Almodóvara Pepi, Luci, Bom i inne dziewczyny. Miała kilka ról epizodycznych w filmach takich jak Airbag Más que amor, frenesí. Współpracowała na ścieżkach dźwiękowych takich jak The Killer Tongue (La Lengua Asesina) z Robertem Englundem, The Bear Cub (Cachorro), Bandid Lover (Amante Bandido) Miguel Bose Papito (2007), itd.

ALASKA-ZESPOL-MUZYCZNY

Nagłówki

Amerykańska intelektualistka Camille Paglia, po otrzymaniu ostrzeżenia o teledysku Fangorii "El Cementerio De Mis Sueños" ("Cmentarz z moich marzeń") dzięki swojej kolumnie na stronie internetowej www.salon.com, powiedziała o Alasce w jej kolumnie z dnia 10 stycznia 2008 r. "Alaska, otoczona jest przez ludzi takich jak Pete Best czyli stylowo narkotykowy książe, który jest z pewnością przerażającym charakterem. Alaska nie stara się ukryć swojego wieku, tak jak to czynią amerykańscy aktorzy i wykonawcy. W obecnej amerykańskiej rozrywce nie ma podobieństw do Alaski - czyli oznaki naszej kulturowej biedy i karnych norm płci.

FANGORIA

Fangoria to hiszpański duet elektropopowy, składający się z Olvido Gara ( Alaska, główny wokal, okazjonalna gitara) i Nacho Canut (klawisze, okazjonalna gitara basowa). Fangoria sprzedała 1 miliona płyt na całym świecie od 1989 roku.

HISTORIA FANGORII

HistoriaW 1977 r. Alaska wraz z Nacho Canutem i Carlos Berlangą utworzyli zespół Alaska y los Pegamoides. Później, w 1982 roku, zmienili nazwę na Alaska y Dinarama. Grupa ta była popularna i wpływowa podczas La Movida Madrileña. Niektóre z ich słynnych nagrań to A quien le importa i Ni tú ni nadie.

Ten ostatni został wpisany do hiszpańskich Konkursu Piosenki Eurowizji w 1985 r., A następnie objęty meksykańską grupą Mœnia w 2004 r. I przez zespół Puerto Rican Circo w 2005 r. Ich ¿A quién le importa? również później został zaspiewany przez meksykańską piosenkarką pop Thalíą w 2002 roku.

W 1989 roku Carlos Berlanga opuścił zespół, a zespół po raz kolejny przekształcił się, przyjmując imię amerykańskiego magazynu horror Fangoria. Wyraźnie wyobrażali sobie fascynację amerykańskimi filmami z kinami z piosenkami, takimi jak Mi novio es un Zombi (My Boyfriend Is A Zombie - "Mój chłopak jest zombie") and La rebelión de los electrodomésticos (The Rebellion of the Household Appliances). Z każdą zmianą nazwy zespół odsuwał się od punka i w końcu przyjął styl elektropopowy, chociaż silne gitary zawsze były obecne w ich spektaklach.

Od urodzenia Fangorii w 1990 roku Alaska i Nacho Canut nagrywali i wydali kilka albumów, zawsze w stylu pop-elektronicznym. Fangoria zawsze przyznawała się do swoich wpływów, które czasami są wyraźnie odzwierciedlane w ich własnych piosenkach. Pet Shop Boys, Ramones, David Bowie, Michael Jackson i Pulp to niektórzy z ich ulubionych artystów. Dziś Fangoria pozostaje jednym z najbardziej szanowanych i uznanych zespołów popowych na hiszpańskiej scenie muzycznej

Niektóre z najbardziej znanych piosenek obejmują:

En la Disneylandia del amor (1993)
No sé qué me das (2001)
Eternamente inocente (2001)
Retorciendo palabras (2004)
Miro la vida pasar (2004)
Absolutamente (2009)
Dramas y comedias (2013)
Fiesta en el infierno (2016)

Ponadto Hombres i Me Odio Cuando Miento pojawiły się w filmie Cachorro w 2004 roku. Ich teksty zazwyczaj obracają się wokół smutku, samotności, zazdrości i pragnienia: te tragiczne treści zwykle kontrastują z muzyką, która normalnie jest zorientowana na disco, chociaż nagrali również piosenki downtempo. Niektóre z ich singli zostały remixowane przez Marc Almond (dawniej Soft Cell) i Vive la Fête.

W 2009 roku wydali dziesiąty album studyjny Absolutamente; Pierwszy singiel Más es Más został wydany przed wydaniem albumu. Później wydali drugi singiel, La Pequeña Edad de Hielo. W 2010 r. Zespół wydał trzy CD które zostały wydane pod tytułem El Paso Trascendental Del Vodevil A La Astracanada. To wydanie składa się z największych hitów Fangoriego i rzadkich nagrań, a także 15 całkowicie odtworzonych wersji starszych hitów z poprzednich zespołów, takich jak Bailando, A quien le importa, Ni tú ni nadie czy Perlas ensangrentadas. 

ALASKA-HISZPANIA

DYSKOGRAFIA ALASKA

Salto mortal (styczeń, 1991)
EP: Un día cualquiera en Vulcano S.E.P. 1.0 (1992)
EP: Un día cualquiera en Vulcano S.E.P. 2.0 (1993)
EP: Un día cualquiera en Vulcano S.E.P. 3.0 (1995)
Remix-EP: A la felidad por la electronica (1996)
Compilation-Album: Interferencias (1998)
Una temporada en el infierno (1999)
Remix-Album: El infierno son los demás (2000)
Naturaleza muerta (Fangoria)|Naturaleza muerta (2001)
Remix-Album: Naturaleza muerta remixes (2003)
Compilation-Album: Dilemas, amores y dramas (2003)
Compilation-Album: Un día cualquiera en Vulcano (2003)
Arquitectura efímera (2004)
Re-edited Album: Arquitectura efímera deconstruida (2005)
El extraño viaje (October, 2006)
Live-Album: ¡Viven! (March, 2007)
Re-edited Album: El extraño viaje revisitado (December, 2007)
EP: Entre Punta Cana y Montecarlo (2008)
Absolutamente (February, 2009)
Re-edited Album: Completamente (December, 2009)
El paso tracendentel del vodevil a la astracanada (October, 2010)
Live-Album: Operación Vodevil (October, 2011)
Cuatricromía (February, 2013)
Re-edited Album: Policromía (December, 2013)
Canciones para robots románticos (February, 2016)
Re-edited Album: Miscelánea de canciones para robótica avanzada (February, 2017)

Kaka de Luxe
Kaka de Luxe (1978)
Kaka de Luxe/Paraíso (1982)
Las canciones malditas (1983)
Alaska y Los Pegamoides
Grandes Éxitos (1982)
Alaska y Los Pegamoides (1982)
Llegando hasta el final (1982)
Mundo Idómito (1998)
Alaska y Dinarama
Canciones Profanas (1983)
Deseo carnal (1984)
No es pecado (1986)
Diez (1988)
Fan fatal (1989)
Fangoria
Salto mortal (1991)
Interferencias (1998)
Una temporada en el infierno (1999)
Naturaleza muerta (2001)
Arquitectura efímera (2004)
El extraño viaje (2006)
Absolutamente (2009)
El paso transcendental del vodevil a la astracanada (2010)
Cuatricromía (2012)
Canciones para robots romanticos (2016)

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij