Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Bebe

Bebe - hiszpańska piękność i talent ...

María Nieves Rebolledo Vila, znana lepiej pod pseudonimem Bebe (urodzona 09 maja 1978) to hiszpańska piosenkarka, autorka tekstów i aktorka, która wzrosła do międzynarodowej sławy z singli "Malo" i "Ella". W sumie nominowana była do pięciu nagród. Jej pierwszy singel z płyty Pafuera Telarañas, "Malo" znalazł się na listach przebojów na całym świecie.

Prawdziwe imię Bebe to María Nieves Rebolledo Vila, urodziła się w Walencji w Hiszpanii, choć wkrótce przeniosła się do Estremadury, gdzie spędziłz całe swoje dzieciństwo. Jej rodzice byli członkami estremadurskiej grupy ludowej Surberina. Jej przełomowa płyta w Hiszpanii była zatytułowana Pafuera Telarañas, i zdobyła międzynarodowe uznanie po zdobyciu nagrody Best New Artist w 2005 Latin Grammy Awards. Została nominowana do pięciu nagród. Pierwszy singel z "Pafuera Telarañas", "Malo" na świecie, od tamtej pory był używany jako temat dla argentyńskich serii Mujeres Asesinas.

Po ukończeniu EOC (stary rok przygotowania do egzaminów wstępnych na studia) w 1996 roku w Badajoz, postanowiła udać się do Madrytu, aby studiować aktorstwo. To właśnie w tym czasie zaczęła występować w małych lokalach w stolicy Hiszpanii. Bebe wygrała konkurs 2001 autora piosenek w Estremadura.

Bebe wyłoniła się z bliskiej zapadalności w 2005 roku, aby stać się osobą o której mówi się najczęściej w Ameryce po tym, jak została nominowana do szeregu pięciu łacińskich nominacji do Grammy, aby stać się najdroższym aktem nominowanym w tym roku. W 2006 roku podczas tournee, Bebe ogłosiła, że zamierza na czas nieokreślony przerwanie kariery muzycznej. W tym roku koncentrowała się na działaniu, występując w trzech filmach, a następnie niewiele przez następne dwa lata.

BEBE

Wczesne życie Bebe

Dorastała w środowisku muzycznym, ponieważ jej rodzice byli częścią grupy ludowej Suberina. W młodości żyła w San Vicente de Alcántara (Badajoz). Jej rodzice, jak Bebe byli fanami muzyki i zaszczepili w niej od najmłodszych lat miłość do muzyki, zawsze żyła otoczony instrumentami muzycznymi i tak będzie w końcu pojawiły się efekty, począwszy od 1995 roku gdzie zaczęła swoją karierę jako statystka w grupie Vanagloria.

W 1996 roku, po ukończeniu studiów na COU w Badajoz, udała się do Madrytu, aby uczyć się dramatu. Kilka miesięcy później zaczęła być działaczem kapitału lokalnego, a w 2001 wygrała konkurs dla piosenkarzy-kompozytorów w Estremadura. Śpiewa z zespołem bez ignorowania występów solowych i pojawia się jako drobna postać w dwóch filmach produkcji krajowej, na południe od Granady i El Oro Moskwie w 2003 roku, oraz w rozdziale serii Komisarz. Pod koniec 2003 roku dostała ofertę aby wydać album. Album pojawił się w końcu w marcu 2004 roku, z tytułu produkcji Pafuera Cobwebs Carlos Jean.

Wśród jego najbardziej znanych piosenek są „Ella”, „Siempre me quedará” lub „Malo”, który osiągnął wielki sukces we Włoszech w lecie 2006. W albumie dodatkowy tor z piosenki „Que nadie me levante la voz” jest oferowana gra Bebe w serii Telecinco Aida. W dniu 27 czerwca 2006 roku ogłosiła swoją czasową decyzję wycofania się ze świata muzyki, koncentrując się na jej karierze aktorskiej, który skoczył do roli wróżki edukacyjnej, kierowanych przez José Luis Cuerda Ana reżyserii Julio Medema.

2006: Przerwa

25 czerwca 2006 roku Bebe ogłosiła, że na razie jej album Pafuera Telarańas będzie jej debiutem i pożegnaniem, ponieważ odchodziła na emeryturę ze sceny. Powiedziała, że nawet jeśli istnieje presja na budowę dyskografii, "nie myślę już o innej płycie CD od ponad dwóch lat promowałem tę samą płytę, a i tak nadal nie skończyłam. " Niemniej jednak, planowała kontynuować tournée po USA i w Meksyku. "Trzeba się poddać recyklingowi lub martwić się, trzeba oddać przestrzeń lub stracić umysł", stwierdziła.

W czerwcu 2009 roku przedstawiła swój nowy utwór muzyczny i album o nazwie Y. Single z tego albumu to „La Bicha”, „Me fui" "Pa mi casa” i "Busco me". Podczas ceremonii Latin Grammy 2009. 31 marca 2010 urodziła pierwszą córkę, imieniem Candela. Współpracowała z Los Amaya, Tontxu, Chambao, Luis Pastor, Albert Pla, El Combolinga, Los Delinqüentes, El Tío Calambres, Kultama, Paco Bello, Los Aldeanos, Shinoflow y SYJ, między innymi: jest współautorką wraz z, Hernánem Zinem i Carlosem Jean, "César debe morir" („Cezar musi umrzeć”), tytułowa piosenka z filmu dokumentalnego w reżyserii Hernána Zina wojna przeciwko kobietom w hiszpańskiej telewizji wydany w listopadzie 2013.

Pięcioletnia przerwa nie zrobiła nic, aby zaszkodzić jej karierze; Album trafił prosto do zespołu Number One w Hiszpanii i został ponownie nominowany do Latin Grammy. Trzy lata później zmieniła styl swojego nowego albumu Un Pokito de Rocanrol. Nagrany w Paryżu z irlandzkim producentem francuskim Renaudem Letangem, miał surową energię punk rocka.

W 2012 roku, Bebe wydała swój trzeci album Pokito de Rocanrol, produkowane przez francuską Renaud Letang, który jest znany ze współpracy z takimi artystami jak Manu Chao, Émilie Simon i Alain Souchona. Z pierwszego singla, K.I.E.R.E.M.E Bebe weszła z nowym stylu muzycznym: mieszanką rocka i muzyki tradycyjnej. Od lutego 2012 roku, Bebe rozpoczęła trasę koncertową w całej Hiszpani.

W 2015 roku, Bebe wydała czwarty album po powrocie i wielkiej krytyce jej trzeciego albumu. Album wyszedł 9 października 2015 roku w Hiszpanii, możemy odnaleźć na albumie Carlos Jean i jest zatytułowany „Cambio de Piel”. W 2016 roku zostaje wydany na DVD film dokumentalny 10 lat Bebe.

BEBE

Dyskografia Bebe

Albumy studyjne
2004 Pafuera telarañas
Men Señara
Ella
Con mis manos
Siempre me quedará
Malo
Ska de la Tierra
El golpe
Revolvio
Como los olivos
Cuidandote
7 horas
Tu silencio
Razones
Corre
Que nadie me levante la voz

2009 Y.
No+llora
Me fui
Busco-me
Sinsentido
Escuece
Cuanto+me sujetas
Que me importa
La bicha
Se fue
Pa una isla
Nostaré
Pa mi casa
Uh, uh, uh, uh, uh
2012 Un pokito de rocanrol
Abc
Adiós
Me pintaré
Sabrás
Compra/Paga
Mi guapo
K.I.E.R.E.M.E
Der pelo
Qué carajo
Tilín
Yo fumo

2015 Cambio de piel
Respirar
Borrones
La cuenta
Que llueva
Bala perdida
Tan lejos tan cerca
Animales hambrientos
Chica precavida
Ganamos
Una canción
Más que a mi vida
Todo lo que deseaba

Single Bebe

Pafuera telarañas
„Malo"
„Ella”
„Con mis manos”
„Siempre me quedará”
„Como los olivos”
„Que nadie me levante la voz” (Tema de la serie Aída)

BEBE

Y.
„Me fui”
„La bicha”
„Pa mi casa”
„Busco-me”
„Se fue”
„Un pokito de Rocanrol”
„K.I.E.R.E.M.E.” (lanzado en iTunes el 25 de noviembre de 2011)
„Adiós”
„Me pintaré”
„Mi guapo”

Cambio de piel
„Respirar”
„Que llueva”
„Ganamos”
„Todo lo que deseaba”

Filmografia Bebe

10 años con Bebe (Documental) - 2016
Caótica Ana - 2007
La educación de las hadas - 2006
Busco - 2006
El comisario (TV) - 2004
El oro de Moscú - 2003
Al sur de Granada - 2003
Entre cien fuegos (TV) - 2002

Nagrody

Ondas Awards 2004: artysta.
Nagroda Kobiety i media 2005.

Music Awards 2005:
Autor ujawnionych informacji ( "Malo"), Breakthrough Artist (Pafuera telarañas),
Najlepszy Album Pop (Pafuera telarañas),
Najlepsza Muzyka Video (Joan Vallverdú - "Malo").

Extremadura Creation Award 2005:
Najlepsza praca wyprodukowana przez Extremeño autora.

Music Awards 2006:
Nominacja dla najlepszej piosenki ( "Malo"),
nominowany do najlepsza piosenka Electronics ( "Run"),
nominowany do najlepszego aranżera i najlepszego artystycznego wytwórca (Carlos Jean - Pafuera Telarañas)
nominowany do najlepszego dźwięku (Technician José Luis Crespo - Pafuera Telarañas).

European Border Breakers Awards 2006
W 2005 roku, Bebe wygrała Latin Grammy dla Najlepszego Nowego Artysty
MTV Awards:
Nominacja dla najlepszego hiszpańskiego artysty.

Goya Awards 2006:
nominowana w kategorii najlepsza aktorka za edukację Wróżek.
Goya Awards 2006:
nominowana w kategorii Najlepsza piosenka „Run” 2005.
W 2007 roku, Bebe otrzymał nagrodę Goya za najlepszą piosenkę do „Tiempo pequeño” film Edukacji wróżek.
W 2009 roku nominowany do 52 nagród Grammy za „Najlepszy album” Łacińskiej
W 2012 roku nominowany do 12 dostarczenia Latin Grammy za album roku.

Teledyski Bebe

Pafuera telarañas
Malo
Ella
Con mis manos
Siempre me quedará

Y.
Me fui
Pa mi casa
La bicha

Un pokito de Rocanrol
K.I.E.R.E.M.E.
Adiós
Me pintaré
Mi guapo

Cambio de piel
Respirar
Que llueva
Ganamos
Todo lo que deseaba

Nagrody i nominacje

Latin Grammy Awards
Laureat nagrody Latin Grammy to wyróżnienie przyznawane przez łacińską Akademię Sztuk Pięknych i Nauk, aby uznać wybitne osiągnięcia w przemyśle muzycznym. Bebe otrzymała trzynaście nominacji do nagrody.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij