Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Transport w Hiszpanii

Turystyczny przewodnik po transporcie w Hiszpanii. Jak zaplanować wakacje w Hiszpanii bez własnego środka transportu. Transport w Hiszpanii i komunikacja w Hiszpanii. Zapraszamy do lektury informacji o transporcie i wszystkich środkach komunikacji na terenie Hiszpanii. Hiszpania to zaawansowany technologicznie kraj. W czasie wakacji lub wczasów w Hiszpanii, podróżując nawet do najbardziej odległych zakątków Hiszpanii, dotrzemy tam, dobrej jakości drogą asfaltową, czystym pociągiem lub klimatyzowanym autobusem.

Nawet najmniejsze miejscowości i wioski w Hiszpanii mają świetne drogi i regularne połączenia autobusowe i kolejowe. Połączenia są dobre, a ceny i czasy przejazdu między głównymi miastami zwykle niewiele się różnią. Infrastruktura drogowa w Hiszpanii jest rewelacyjna i wiele krajów w Europie mogą jej Hiszpanii pozazdrościć.
Mimo hiszpańskiego kryzysu, komunikacja miejska i komunikacja pomiędzy wszystkimi ośrodkami w Hiszpanii, funkcjonuje znakomicie, nie licząc strajków kontrolerów lotniczych w Madrycie, od czasu do czasu.

Autostrady, kolej i autobusy w Hiszpanii

Autostrady w Hiszpanii są najwyższej jakości, wiele krajów w Europie może ciągle tylko marzyć o takiej sieci autostrad. Część autostrad w Hiszpanii jest płatna, część jest darmowa. Najważniejszą dla turystów autostradą, jest Hiszpańska autostrada AP7, biegnąca od granicy z Francją aż do Andaluzji łącząc Francję z wybrzeżem Costa Blanca i wybrzeżem Costa del Sol, a dalej do Portugalii.

HISZPANIA-AUTOSTRADA

Ta autostrada jest płatna (niektóre odcinki autostrady są darmowe). Dowiedz się więcej o autostradach w Hiszpanii w rozdziale przewodnika samochód w Hiszpanii i podróż przez Hiszpanię samochodem.

Sieć połączeń kolejowych dociera do wszystkich stolic prowincji Hiszpanii. W tej chwili Hiszpania buduje sieć super-szybkich pociągów tzw. AVE, najnowsza technologia na światowym poziomie, za kilka lat ma połączyć wszystkie większe miasta Hiszpanii. W chwili obecnej połączenie z Madrytu do Walencji to niebywałe 1,5h. Jest również dostępna sieć połączeń kolejowych InterCity.

Hiszpania posiada ponad 40 mln mieszkańców, jest to duży kraj, gdzie transport musi sprostać oczekiwaniom zaawansowanego kraju. Jak wspomnieliśmy powyżej autostrady  i drogi w Hiszpanii są rewelacyjne. Podróżowanie samochodem po całej Hiszpanii, włącznie z południowymi wybrzeżami jak Costa del Sol po wybrzeże Costa Brava to prawdziwa przyjemność, przy autostradach są hotele, można zarezerwować hotel i nocleg przez internet. (skorzystaj z najlepszej wyszukiwarki i porównywarki cen hotelów w lewym panelu).
Przy stacjach benzynowych są sklepy, kafeterie, gdzie można wzmocnić się mocną kawą, oraz toalety i miejsca na przewinięcie małego dziecka w razie takiej potrzeby.

Na krótszych i mniej uczęszczanych odcinkach autobusy hiszpańskie bywają szybsze od pociągów i dodatkowo, zazwyczaj, dojeżdżają bliżej do miejsca przeznaczenia. Niektóre stacje kolejowe są oddalone o kilka kilometrów od miasta czy wioski i wcale nie jest aż tak pewne, że zaraz po przyjeździe pociągu zjawi się autobus kursowy, który zabierze podróżnych do centrum miasta.

Planując dłuższy pobyt w Hiszpanii i zwiedzanie zabytków i miast, warto wziąć pod uwagę wypożyczalnie samochodów. Przy większej ilości osób, kalkulując na jedną osobę, może się okazać, że taka opcja będzie kosztowała nas mniej, a wygody i komfortu podróży własnym środkiem lokomocji nie trzeba dodatkowo reklamować. Ceny wypożyczenia samochodów w Hiszpanii ciągle należą do najniższych w Europie.

Jeżeli pobyt w Hiszpanii jest tylko częścią podróży po kontynencie i w planach zwiedzania są tylko duże miasta, może się opłacać wykupienie specjalnego biletu kolejowego InterRail, to dla zainteresowanych połączeniami kolejowymi w Hiszpanii.

AUTOSTRADA-DO-BARCELONY
Autostrada do Barcelony
  HISZPANIA-POCIĄGI
Pociąg Madryt Walencja


Komunikacja i transport w Hiszpanii

Wypożyczalnie samochodów w Hiszpanii
Zarezerwuj samochód w Hiszpanii przez internet. Wypożyczalnie samochodów w Hiszpanii, należą do najtańszych w Europie. Jeżeli wybierasz się na wakacje do Hiszpanii lub poszukujesz nieruchomości w Hiszpanii, najlepszą opcja będzie wypożyczenie auta bezpośrednio na lotnisku. Można to teraz zrobić najwygodniej przez internet, gdzie możesz wybrać z jakiego lotniska chcesz odebrać swoje auto na pobyt w Hiszpanii. Opłata zwykle jest kartą kredytową. Szczególnie ważna jest ta informacja dla osób wybierających się do Hiszpanii podczas okresu wakacyjnego. Warto zarezerwować samochód z wypożyczalni z wyprzedzeniem. Często się zdarza w lipcu i sierpniu np. na takich lotniskach jak Alicante lub Malaga, iż po prostu wszystkie auta są wypożyczone. Warto zarezerwować samochód z wyprzedzeniem przez internet.

Pociągi w Hiszpanii
Podróżowanie pociągiem po Hiszpanii. Informacje. Dowiedz się więcej z naszego Przewodnika po Hiszpanii o wszystkich połączeniach kolejowych w Hiszpanii. Także połączenia tras pociągów Hiszpanii z innymi krajami Europy, Portugalia, Francja.
Hiszpania posiada jedne z najnowocześniejszych systemów kolejowych nie tylko w Europie, ale i na świecie. Podróż pociągiem po Hiszpanii to prawdziwa przyjemność, pociągi są najwyższej jakości. Punktualne, ale niestety nie jest to najtańsza forma transportu w Hiszpanii. Czasami można znaleźć tańszy samolot z np. Alicante do Madrytu niż bilet kolejowy z Alicante do Madrytu. Dowiedz się wszystkiego o hiszpańskiej kolei z naszego przewodnika po hiszpańskich kolejach.

Autobusy w Hiszpanii
Podróżowanie w Hiszpanii autobusami. Niezbędne informacje. Zobacz wszystkie połączenia komunikacyjne i autobusowe na terenie Hiszpanii. Linie autobusowe docierają do każdego zakątka Hiszpanii. Zobacz rozkłady jazdy autobusów w Hiszpanii, a także połączenia międzynarodowe z Hiszpanii do innych krajów.
Każde miasto w Hiszpanii, nie ważne jak małe, posiada swoje autobusy lokalne (miejscowe). Autobusy są zarządzane przez lokalne władze miasta. Zwykle przystanki autobusowe są wyraźnie oznaczone, a rozkład jazdy (horarios) dobrze widoczne na przystanku autobusowym. Kursowanie i rozkład jazdy autobusów miejscowych w soboty i niedziele, różni się od dni powszednich.
W dużych miastach takich jak np. Madryt lub Barcelona, oprócz zwykłego biletu można wykupić bilet na 10 przejazdów, cena za przejazd w wypadku zakupu takiej karty, jest niższa niż kupując pojedyńczy bilet. Bilet zwykle można kupić po wejściu do autobusu, u kierowcy.

Samoloty w Hiszpanii
Informacje o połączeniach lotniczych wewnątrz Hiszpanii. Zobacz w naszym przewodniku połączenia lotnicze do Hiszpanii i wewnątrz Hiszpanii. Tanie lotnicze do Madrytu, Barcelony, Sewilli, Walencji i innych hiszpańskich miast. Kup tani bilet lotniczy przez internet. Odwiedź też stronę w przewodniku poświęconą lotniskom w Hiszpanii. Spis wszystkich lotnisk na terenie Hiszpanii. Wybierasz się na wakacje lub zwiedzanie Hiszpanii? Sprawdź gdzie najlepiej będzie dolecieć do Hiszpanii z Polski lub jakiegokolwiek innego kraju w Europie i nie tylko.

Lotniska w Hiszpanii
Sprawdź wszystkie lotniska w Hiszpanii. Lista lotnisk w Hiszpanii, na kontynencie, na Balearach i na Wyspach Kanaryjskich. Zobacz dokładnie każde lotnisko w Hiszpanii. Jeżeli planujesz zakup taniego biletu lotniczego w Hiszpanii z pewnością ten rozdział naszego przewodnika po Hiszpanii bardzo przyda ci się w planowaniu podróży do Hiszpanii.

Samochód w Hiszpanii
Podróżowanie po Hiszpanii samochodem, informacje praktyczne dla kierowcy. Dowiedz się jak najlepiej i najwygodniej podróżować przez Hiszpanię samochodem. Autostrady, opłaty, drogi lokalne, transport kołowy w Hiszpanii. Dowiedz się z naszego przewodnika po Hiszpanii o przepisach drogowych w Hiszpanii. Limit alkoholu we krwi, przepisy drogowe, ograniczenia prędkości w Hiszpanii, itp.
Hiszpania posiada fantastyczną sieć autostrad i dróg szybkiego ruchu. Część autostrad w Hiszpanii jest płatna. Przydatne informacje jeżeli wybierasz się samochodem do Hiszpanii na wakacje.

Promy do Hiszpanii
Połączenia promowe w Hiszpanii. Połączenia krajowe i międzynarodowe. Informacje. Dowiedz się z naszej bazy informacji o Hiszpanii, o wszystkich połączeniach promowych z i do Hiszpanii. Połączenia Hiszpanii z Afryką, Maroko, Algieria. Połączenia Hiszpanii z Francją, Wielką Brytanią, oraz połączenia promowe z Hiszpanii do krajów basenu Morza Śródziemnego. Zarezerwuj bilet promowy jeżeli wybierasz się do Afryki z Hiszpanii lub przeprawiasz się promem z Santander do Wielkiej Brytanii. Wszystkie potrzebne informacje dla poszukujących promu z  i do Hiszpanii.

WYPRAWA-ROWEREM-DO-HISZPANII-TRANSPORT

Rower w Hiszpanii
Najtańszy i najzdrowszy środek lokomocji w Hiszpanii. Trasy rowerowe, zwiedzanie Hiszpanii rowerem, oraz podróżowanie po wszystkich regionach tego pięknego kraju, rowerem. Trasy rowerowe, zasady poruszania się rowerem po Hiszpanii i inne aspekty podróżowania takim środkiem lokomocji przez Półwysep Iberyjski. Informacje w naszym Przewodniku po Hiszpanii.
Wiele podróżników wybiera tę formę transportu na wyprawę do Hiszpanii. W tym rozdziale przewodnika po Hiszpanii przybliżamy wszystkie aspekty związane z podróżowaniem rowerem po Hiszpanii.

Inne środki transportu w Hiszpanii

W przypadku innych środków transportu w Hiszpanii, kraj ten posiada świetne połączenia promowe do Afryki: Maroko, Algierii, oraz krajów basenu Morza Śródziemnego. Z północnej Hiszpanii: Santander, Bilbao i San Sebastian szybko i wygodnie dotrzemy do Wielkiej Brytanii lub Francji. Wszelkie inne środki poruszania się po Hiszpanii omówione są w sekcjach poświęconym transporcie w Hiszpanii, powyżej.

Kolejnym alternatywnym środkiem transportu w Hiszpanii, ale raczej tylko w dużych miastach, może być taksówka lub metro. Szczególnie polecamy w dużych metropoliach jak Madryt, Barcelona, Sewilla lub Walencja. Taksówki w Hiszpanii są bardzo czyste, zadbane i kierowcy z reguły bardzo przyjaźni w stosunku do podróżujących obcokrajowców. Nie ma możliwości jakiegokolwiek "naciągania" lub oszustwa klienta. Taksówki posiadają taksometry i są legalnie zarejestrowane. Dotyczy to każdego miasta w Hiszpanii.

Metro w Hiszpanii posiadają je największe metropolie hiszpańskie, wśród nich jest metro w Barcelonie i metro w Madrycie. Także Sewilla, Walencja posiadają własne metra.
Generalnie odradzamy podróżowanie po największych miastach Hiszpanii własnym samochodem. W miastach jak Madryt, Walencja, Sewilla, San Sebastian, Bilbao i Barcelona jazda po mieście, szczególnie w godzinach szczytu może być ekstremalnie stresująca. Ogromny "traffic", tłok, nieznajomość dróg i połączeń w takich metropoliach nawet kierowcę z najlepszymi umiejętnościami może wyprowadzić z równowagi. Generalnie sama podróż po Hiszpanii to przyjemność i bezpieczeństwo, bez względu na środek transportu. Jest to zaawansowany i nowoczesny kraj, który koniecznie musisz poznać podczas swojej następnej podróży do Hiszpanii. Viva Espana!

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij