Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Flamenco

Taniec Flamenco to najbardziej hiszpański z tańców. Kto nie słyszał o flamenco? Każdy wczasowicz odwiedzający Hiszpanię, marzy o tym, aby obejrzeć hiszpańskie flamenco "na żywo". W tym rozdziale naszego przewodnika po Hiszpanii, przybliżymy czytelnikom hiszpański taniec flamenco i muzykę flamenco. Nie zapominajmy iż flamenco to nie tylko taniec, ale również cała sztuka i kultura hiszpańska i wszystko co z nią związane.

Na tej stronie przewodnika po Hiszpanii, dowiesz się gdzie obejrzeć flamenco w Hiszpanii "na żywo". Jaka część Hiszpanii jest najsławniejsza z flamenco, oraz o miejscach i klubach, gdzie przedstawia się prawdziwe, hiszpańskie flamenco i koncery flamenco. Będziesz mógł też kupić bilet na przedstawienia flamenco w Andaluzji, w Madrycie, Barcelonie i innych miastach Hiszpanii. Bilety na flamenco przez internet.

W języku polskim spotyka się dwie rodzaje pisowni słowa "flamenco" z literą "c" oraz z literą "k". W naszym przewodniku po flamenco, będziemy posługiwali się pisownią słowa flamenco przez "c".Jeżeli planujesz podróż do Hiszpani i zamierzasz odwiedzić Andaluzją, ale również Madryt bądź Barcelonę, warto pójść do klubu, gdzie grają muzykę flamenco i wczuć się w atmosferę tej najbardziej hiszpańskiej sztuki... muzyka i taniec flamenco pobudza zmysły, taniec flamenco jest sexy, jest bardzo żywiołowy, stroje do flamenco są przepiękne i atmosfera na tego typu koncertach jest niesamowita.

Także w Polsce w ostatnich latach pojawiły się kluby flamenco i szkoły tańca flamenco, gdzie można nauczyć się tego pięknego tańca.
Jeżeli lubisz hiszpańską kulturę, musisz zobaczyć flamenco w Hiszpanii "na żywo". Doświadczyć flamenco w Hiszpanii.

CIGALA-KONCERT-FLAMENCO

Historia flamenco

Początki Flamenco rozwinęły się na południu Hiszpanii, czerpiąc wiele z muzyki takich państw jak Egipt, Maroko, Indie, Pakistan, Grecja, oraz krajów na Bliskim Wschodzie, jak również z Dalekiego Wschodu. Eksperci kulturoznawstwa twierdzą, iż korzenie flamenco dotarły do Hiszpanii w XV wieku, wraz z przybyciem do Hiszpanii Cyganów. W następnym wieku doszły do niego elementy muzyki arabskiej i żydowskiej.

Wówczas flamenco znane już było w górzystych regionach kraju Andaluzji, gdzie uciekając przed katolickimi czystkami, znaleźli schronienie Żydzi, Muzełmanie i pogańscy Cyganie. Rodziny i główne ośrodki pielęgnujące flamenco przetrwały do dzisiejszego dnia w dzielnicach i miastach założonych przez ówczesnych Cyganów i uchodźców. Jest to głównie Sewilla i Cordoba w hiszpańskiej Andaluzji... Te miejsca szczególnie warto odwiedzić podczas podróży do Andaluzji w Hiszpanii.

HISZPANSKIE-FLAMENCO
Flamenco "na żywo" w Hiszpanii
  FLAMENCO-SEWILLA-ANDALUZJA
Koncert Flamenco w Sewilla


Flamenco w Hiszpanii

Najpopularniejsze miejsca w Hiszpanii gdzie "uprawia się" flamenco. Zaliczają się do nich takie miasta południowej Hiszpanii jak: piękne miasto Kadyks, Jerez de la Frontera w Andaluzji, Alcala, Utrera i barrio Triana (dzielnica Triana) w Sewilli, stolicy Andaluzji. Flamenco wiąże się głównie z historią Andaluzji, jednakże muzyka dotarła także do Madrytu, Estremadury i Levante, również do Katalonii i Barcelony.

Wszędzie tam gdzie emigrowali andaluzyjczycy, sztuka flamenco emigrowała wraz z nimi. Miłośnicy tej muzyki, oraz kulturoznawcy, prowadzą nieustanne debaty co do czystości swej ulubionej muzyki. Kwestią sporną jest, czy bardziej wartościowe jest wykonanie "gitano" (Cyganów), czy też "payo" (nie-Cyganie). W rzeczywistości przetrwanie muzyki flamenco, to w dużym stopniu zasługa cygańskich, hiszpańskich klanów, które tradycję swojej muzyki, przekazywały z pokolenia na pokolenie.

Niezwykła siła tego hiszpańskiego tańca z pewnością odzwierciedla poddawane wielu ciężkim próbom losy ludzi, którzy przez pokolenia, byli zmuszania do życia na skraju społeczeństwa i byli zawsze marginalizowani w Hiszpanii. W muzykę flamenco jest wpisana ich walka o przetrwanie, oraz zachowanie własnej tożsamości kulturowej i odrębności. Nie ma nic bardziej Andaluzyjskiego niż wykonanie pieśni flameco lub tańca flameco przez andaluzyjskiego cygana....Obecnie liczba uznanych muzyków "payo", niewiele różni się od artystów gitano, a pojawienie się na scenie muzycznej artysty z Barcelony, jakim jest np. Vicente Amigo, który nie jest andaluzyjczykiem, ale dorastał w okolicy rozbrzmiewającej muzyką flamenco, złagodziła nieco te debaty.

Po dziś dzień jednak w dyskusji o sztuce flamenco, fundamentalne znaczenie ma fakt, przekazywania tradycji flamenco z pokolenia na pokolenie, z ojca na syna i z matki na córkę. Jedna z najznamienitszych i najstarszych śpiewaczek "czystego" flamenco, Fernanda de Utrera, urodziła się w 1923 roku, w rodzinie cygańskiej w Utrerze, głównym ośrodku "Cantaora" (śpiewaków flamenco). Wnuczka tej legendarnej śpiewaczki "Pinini" wraz ze swoją młodszą siostrą Bernardą, także znaną śpiewaczką, urodziła się z flamenco we krwi.

Idea dziedziczenia miłości do tej muzyki, stanowiąca niezwykle istotny element wśród jej wykonawców, przetrwała do czasów współczesnych. Nawet członkowie zespołu Ketama, grupy flamenco, założonej w Madrycie, grupy grającej flamenco z elementami rocka, wywodzą się z dwóch cygańskich klanów, Sotos i Carmona. Flamenco to bez wątpliwości symboliczne zjawisko i najbogatsza spuścizna w muzyce Hiszpanii, a także Andaluzji. Jednakże około 30 lat temu, mimo iż flamenco rozbrzmiewało w klubach "Penas" i na mało ambitnych pokazach dla turystów, wszystko wskazywało na to, że ten gatunek muzyczny powoli umiera.

FLAMENCO-POSTER

Jednakże flamenco triumfalnie powróciło na przełomie lat 80-tych i 90-tych. Wzbogacone brzminiami jazzu, salsy, bluesa i rocka, trafiając na listy przebojów i klubów muzycznych, nie tylko w Hiszpanii. Wykonawcy flamenco znowu zdobyli sobie szacunek i popularność w całej Hiszpanii, ale także w krajach Ameryki Łacińskiej.
Początki obecnej popularności flamenco sięgają końca lat 60-tych XX wieku. W tym okresie rozpoczął swe występy, nieżyjący już słynny śpiewak El Camaron de la Isla, a gitarzysta Paco de Lucia, pierwszy nadał flamenco nowe prawdziwe brzmienie. Obydwoje muzycy wychowani byli na flamenco, jednakże ich gusta muzyczne sięgały poza Hiszpanię, do cieszących się popularnością na całym świecie rocka, jazzu i bluesa.

Po nich pojawili się kolejni artyści, powstały tak sławne grupy jak: Raimundo Amador, Ketama, La Barberia del Sur, Nina Pastori, Navajita Platea. Pod koniec lat 90-tych powrócili tacy artyści jak Enrique Morente i Jose Merce. Morente uznawany za króla flamenco wydał w 1996 roku, wraz z jedną z czołowych grup sceny rockowej Lagartija Nick, wydał nowy album zatytułowany "Omega", na którym słychać połączenia starych i nowych wpływów flamenco. Jose Merce kooperował z Vicente Amigo, w tej chwili uznawanym za jednego z najbardziej utalentowanch muzyków, głównie z powodu wielkiego wyczucia w synkopowaniu. Wspólnie wydali płytę "Del Amanecer". Paco de Lucia uznaje Amigo za kontynuatora swej nowatorskiej gry flamenco.

Flamenco informacje praktyczne

Pokazy flamenco w Hiszpanii
Kup bilet na flamenco w Hiszpanii. Lista miejsc, gdzie można zobaczyć pokazy flamenco na żywo w Hiszpanii. Bilety na pokazy flamenco przez nasza stronę internetową. Flamenco show w Sewilli, Barcelonie, Granadzie, Madrycie, Cordobie, Jerez de la Frontera i w Maladze. Rezerwacje on-line. Zobacz gdzie kupić bilet na występy flamenco w Hiszpanii. Wybierasz się do Hiszpanii? Chcesz zobaczyć flamenco na żywo? Odwiedź tę stronę w naszym przewodniku po hiszpańskim flamenco.

Zdjęcia flamenco show
Fotografie z występów artystów flamenco. Zdjęcia flamenco. Pokazy flamenco. Fotografie z występów flamenco w Hiszpanii. Najlepsi artyści flamenco. Zobacz kilka dobrych fotografii prawdziwego, hiszpańskiego flamenco wprost z Andaluzji. Prawdziwa hiszpańska sztuka flamenco: muzyka i taniec w obiektywie aparatu fotograficznego.

Buty do flamenco
Informacje o obuwiu do pokazów flamenco. Sklepy internetowe gdzie można nabyć oryginalne buty do flamenco z Hiszpanii. Informacje o tak charakterystycznych butach do tańca flamenco. Bardzo waży element w sztuce flamenco, to odpowiednie obuwie do tańca flamenco. Sprawdź gdzie kupisz oryginalne buty do tańca flamenco w Hiszpanii. Chodzisz na kurs tańca flamenco? Niezbędne będa dla Ciebie buty do flamenco.

Współczesne flamenco
Hiszpańskie współczesne flamenco. Informacje o najsławniejszych wykonawcach, artystach i muzykach związanych z hiszpańskim flamenco. Gitara flamenco i muzycy flamenco w Hiszpanii. Zdobądź więcej informacji o tej jednej z najbardziej "hiszpańskich" sztuk, jaką jast kultura i sztuka flamenco na terenie Hiszpanii.

Zainteresuje Cię również:
Sevilla stolica flamenco | Andaluzja | restauracje z pokazami Flamenco w Grenadzie | buty i stroje do flamenco |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij