Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Feria de Abril

Feria de Abril w Sevilli. Kwietniowe Święto w Sewilli o nazwie Feria de Abril. Dwa tygodnie, po zakończeniu Semana Santa (Świąt Wielkanocnych) w Sewilli, odbywa się tutaj jeszcze jedno, huczne święto, o nazwie Feria de Abril. Ta piękna fiesta kwietniowa, trwa przez cały tydzień. Miasto po raz kolejny, wypełnia się kolorowym tłumem i turystami nie tylko z Hiszpanii, ale z różnych zakątków świata i osób zainteresowanych hiszpańską kulturą i hiszpańskim folklorem. Oficjalnie święto, rozpoczyna się w poniedziałek o północy, zwykle dwa tygodnie po zakończeniu obchodów Semana Santa (Wielki Tydzień) i kończy się pokazami sztucznych ogni, następnej niedzieli, o północy.

Część Sewilli (część miasta) jest przeznaczona tylko do obchodów tego kolorowego i o niespotykanych rozmiarów, typowo hiszpańskiego, święta. Wszyscy mieszkańcy Sewilli przebierają się wtedy w tradycyjne stroje z tego regionu Andaluzji i suknie do tańca flamenco. Obszar zwany Real de la Feria, (znajduje się naprzeciwko parku Maria Luiza w Sewilli), całkowicie zajmują namioty, zwane casetas, czyli płócienne pawilony, różnej wielkości w których możemy się napić dobrego wina lub innego trunku, zjeść dobry obiad lub wieczorny posiłek.

Feria de Abril - doświadcz typowej hiszpańskiej imprezy

Tego typu namioty są typowe dla hiszpańskich fiest i świąt. Jedne namioty należą do wpływowych rodzin w Sewilli, drugie należą do lokalnych firm i przedsiębiorstw, reklamujących się na Feria de Abril. Casetas należą do spółek handlowych, grup znajomych i partii politycznych. Są to także sponsorzy tego rodzaju imprezy na ulicach miasta. W każdym z namiotów od godziny 21.00 do 6.00 lub nawet 7.00 następnego dnia, odbywają się tańce i śpiewy w rytmie hiszpańskiego  flamenco.

Wielu mężczyzn i wiele kobiet, zakładają tradycyjne stroje ludowe i wychodzą przespacerować się po mieście. Proszę zwrócić uwagę na piękne suknie do flamenco, zachwycające kolorami i ilością falban. Jeżeli interesujesz się flamenco i hiszpańską kulturą, koniecznie musisz przyjechać na Feria de Abril w Sewilli. Inne miasta w Andaluzji obchodzą również to święto, ale nie tak okazale i nie tak hucznie, jak Sewilla.

SEWILLA FERIA DE ABRIL
Typowy obrazek na "Feria de Abril" w Sevilla

Podczas trwania Feria de Abril w Sewilli, znajduje się ponad 1.000 takich caset (namiotów). Oprócz tego w tym czasie w Sewilli, odbywają się walki byków, czyli typowa hiszpańska corrida, przyciągająca tysiące widzów na areny do walki byków.

Skala tej typowo hiszpańskiej imprezy jest zadziwiająca, a zmysłowy taniec piękny. Najbardziej jednak zaraźliwy staje się spontaniczny charakter tej andaluzyjskiej imprezy.

Po długim błądzeniu między namiotami i straganami z hiszpańskimi smakołykami i hiszpańskimi trunkami, nagle można stać się częścią tego magicznego widowiska, przyłączyć się do tańczących i stać się częścią prawdziwej, hiszpańskiej fiesty, a po kilku kieliszkach hiszpańskiego wina można zatańczyć na stole, nawet flamenco.

Jak wygląda "Feria de Abril" w Sewilli?

O godzinie 12.00 w południe, każdego dnia, odbywa się procesja i parada konna, zwana Paseo de Cabalos. Piękne dziewczyny z Sewilli (startujące wcześniej w wyborach miss) są wożone w pięknych powozach, w strojach flamenco, po ulicach Sewilli.

Powozy są zaprzężone w piękne, i barwnie przystrojone konie. Przepiękny obrazek, wart dobrego zdjęcia.

SEWILLA UCZESTNICZKI FIESTA DE ABRIL W ANDALUZJI
Dziewczyny z Sewilli

Czołowi torreadorzy Hiszpanii, pojawiają się na arenie do walki byków w Sewilli, podczas trwania obchodów Feria de Abril. Bilety na korridę na "Plaza de Torros de Maestranza" praktycznie są nie do zdobycia. Miejsca trzeba rezerwować kilka lat do przodu.

Kalendarz obchodów "Feria de Abril" w Sewilli
 

  • 2012r.   24-29 kwiecień
  • 2013r.   16-21 kwiecień
  • 2014r.   29 kwiecień-4 maj
  • 2015r.   21-26 kwiecień
  • 2016r.   12-17 kwiecień
  • 2017r.   2-7 maj
  • 2018r.   17-22 kwiecień
  • 2019r.   7-12 maj
  • 2020r.   28 kwiecień-3 maj

Daty obchodów "Feria de Abril" są do potwierdzenia w biurze oficjalnej Informacji Turystycznej w Sewilli, której adres i stronę internetową znajdziesz poniżej:

Sevilla Oficina de Turismo
Internet: www.turismosevilla.org
Calle de Arjona, 28
Telefon: + 34 954 22 17 14
Email: barranco.turismo@sevilla.org

Apartament PLAYAMARINA 124
Apartament PLAYAMARINA 124
Costa Blanca płd. / Cabo Roig
Apartament PLAYAMARINA 223
Apartament PLAYAMARINA 223
Costa Blanca płd. / Cabo Roig
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij