Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Almunecar

Almuñécar na Costa Tropical - witamy na wybrzeżu Granady

Almuñécar to niewielka, ale bardzo malownicza andaluzyjska gmina. Leży ona w granicach administracyjnych Grenady i liczy niespełna 27 tysięcy mieszkańców. Miejscowość mieści się we wschodniej części wybrzeża Costa Tropical, 15 km na zachód od Salobreny, pomiędzy Nerja (Málaga) oraz Motril (Granada). Miasteczko słynie z bielonych domów i wąskich uliczek. To idealne miejsce na wakacje z rodziną – znajdziemy tam piękne plaże, na których można uprawiać różnorodne sporty, ale także historyczne miejsca na interesujące wycieczki.

Almuñécar w liczbach

Almuñécar zajmuje powierzchnię 83 tysięcy kilometrów kwadratowych. Na tej powierzchni mieszka około 27 tysięcy stałych mieszkańców, jednak latem spotkamy tam znacznie więcej osób – dzieje się tak za sprawą turystów, którzy licznie ściągają do tej malowniczej miejscowości.
Od 1975 roku miasto staje się jednym z najważniejszych miast turystycznych w prowincji Granada i na Costa Tropical, a dzieje się tam za sprawą dobrego połączenia komunikacyjnego.

Plaże Almuñécar

Almuñécar posiada 19 kilometrów wybrzeża, które zostało podzielone na 25 osobnych plaż. Istnieje tam wiele możliwości uprawiania sportów wodnych na Costa Tropical. W szczególności mówi się, że plaże w Almuñécar są jednymi z najlepszych pod względem bogactwa świata podwodnego, dlatego bardzo popularne jest tam nurkowanie. Znajdziemy tam dwie podświetlone nocą plaże: Velilla San Cristobal i La Herradura, które posiadają nagrodę jakości Q, a jest to najwyższe wyróżnienie w rankingu ICTE.

MAPA-ALMUNECAR

Klimat

W Almuñécar występuje klimat subtropikalny śródziemnomorski. W mieście występują średnio 340 słoneczne dni w roku i łagodne temperatury. Lata są tam gorące i wilgotne, ale dzięki bliskości morza i tropikalnej doliny, nocnego przepływu ciepła, odczuwalna temperatura nie jest uciążliwa.

Miasto dla smakoszy

Almuñécar słynie wśród wymagających turystów z wyjątkowej kuchni. Gastronomia miasta koncentruje się głównie na świeżych rybach, owocach morza i owoców tropikalnych.
Goście Almuñécar szczególnie cenią sobie restauracje znajdujące się w pobliżu plaży, gdzie posiłki można spożywać przed lokalami. Smaczne jedzenie przy morskiej bryzie to prawdziwa przyjemność.

Na wyjątkową kuchnie ma ogromny wpływ nie tylko dostęp do morza i jego kulinarnych skarbów. Klimat i położenie geograficzne miasta sprawiają, że występuje tam nadzwyczaj urodzajna gleba, w której uprawia się owoce tropikalne. Najbardziej niezwykłe są mango, awokado, miszpelnik i cherimoyas, ale łatwo tam znaleźć tez takie okazy jak papaje, guawy, liczi, kiwi, figi i nawet opuncje będące owocami kaktusów. Co ciekawe do 1960 roku, Almuñécar miał ważną rolę jako producenta trzciny cukrowej, ale międzynarodowy bojkot i interwencji państwa zniszczyły tę gałąź przemysłu.

Do wyjątkowych dań, które zjemy tylko i wyłącznie w Almuñécar należy zaliczyć; Zapiekanka Mohína (ciasto na bazie migdałów, cukru brązowego wykonane z sezamu i anyżu), ciastko Al- Haju (ciasto zawinięte w migdałów i miodu, wafli , masz pochodzenia arabskiego) oraz Merengazo (biszkopt pokryty białą bezą , ten przysmak wyróżnia żydowskie pochodzenie).

Fiesty w Almuñécar

Hiszpanie kochają fiesty – różnego rodzaju imprezy i przyjęcia wywołane różnymi okazjami. W mieście Almuñécar okazji do zabawy nie brakuje. W oficjalnym kalendarzu zabaw znajdziemy aż trzynaście pozycji.
Do najbardziej znanych fiest należy zaliczyć: Uroczystości na cześć San José (La Herradura) - 19 marca; Wielkanoc o znaczeniu kulturalnym - Variable Fiesta; obchody dzielnicy San Sebastian na cześć swojego patrona – bliższy 20 stycznia poniedziałek; Cruces de Mayo - 3 maja; noc i dzień San Juan - 23 i 24 czerwca; fiesta Sąsiedztwo Taramay - pierwszy weekend lipca; Obchody dzielnicy Los Marinos na cześć Nuestra Señora del Carmen (patrona żeglarzy) - 16 lipca; uroczystości ku czci Nuestra Señora de la Antigua , patrona miasta - od 9 do 15 sierpnia; obchody dzielnicy Carrera de la Concepción na cześć Niepokalanego Poczęcia - 08 grudnia.

Co warto zobaczyć w Almuñécar i okolicy

Kiedy znudzimy się już plażowaniem, warto zająć się zwiedzaniem. A w tym temacie Almuñécar nas nie zawiedzie – w mieście i jego okolicy znajdziemy wiele interesujących miejsc, którym warto poświęcić chwilę uwagi. Znajdziemy tam przede wszystkim wiele zabytków pamiętających czasy przynależności Hiszpanii pod wpływy arabskie oraz perły architektury chrześcijańskiego średniowiecza.

ALMUNECAR

Cała Grenada ma nam wiele do zaproponowania – jest to malowniczy rejon, gdzie prawie przez cały rok świeci słońce i panuje ciepły klimat, a temperatura wynosi średnio 20 stopni na plusie w skali Celsjusza.
Najmłodszych ucieszy wizyta w znajdującym się w Almuñécar parku wodnym Aqua Tropic. Latem w mieście odbywa się prestiżowy Almunécar Jazz Festival, na którym goszczą międzynarodowe gwiazdy jazzu.

Na terenie miasta znajdziemy wiele rzeźb, które nie tylko upiększają miejskie zaułki, ale także oddają cześć zasłużonym marynarzom, czy rybakom. Co ciekawe na terenie miasta znajdziemy liczne wieże i wieżyczki – są one pozostałością po miejscach patrolowych, za pomocą których Almuñécar chroniło się przed atakami piratów od strony morza. W Almunécar zobaczymy także Acueducto Romano (Akwedukt Rzymski), który jest wciąż używany. Natomiast wizyta w muzeum Archeologicznym Almuñecar pomoże nam w poznaniu historii Hiszpanii.

Zamek San Miguel

Przede wszystkim powinniśmy zobaczyć zamek San Miguel (Castillo de San Miguel). Jest to majestatyczna warowna budowla, której początki sięgają czasów panowania Rzymian i Fenicjan. Z zamku rozciąga się widok na okolicę, dlatego warto założyć parę wygodnych butów i wdrapać się wzniesienie, na którym stoi zamek. Wzgórze jest niewielkie, ale trudnodostępne – dlatego nie dajmy się zwieść pozorom i przypadkiem na wycieczkę na zamek nie zakładajmy na nogi klapek lub innego niestabilnego obuwia.

Pierwsze fortyfikacje warowni datowane są na pierwszy wiek przed naszą erą. Jak to bywa w przypadku takich budowli – odcisnęły na nim piętno kolejne lata i panujące w nich style architektoniczne.
Podczas okupacji Maurów, zamek został rozszerzony o 40 wież i trzy bramy wjazdowe. Datuje się, że to 15 sierpnia 755 roku, Abd ar- Umajjadów Rahman I Damaszku - założyciel Emiratu Kordoby - przybył do Almuñécar z Afryki Północnej by ustanowić swoje arabskie królestwo. Wzmocnieniu uległy także mury warowni.

Dokoła zamku rozciąga się niegdyś imponująca fosa, a wejście do warowni prowadzi przez most zwodzony. W kolejnych latach na murach zamku pojawiły się charakterystyczne dla wieków średnich blanki mające chronić żołnierzy patrolujących tereny wokół nieruchomości. Zamek został zdobyty przez chrześcijan w 1489 roku, w czasie rekonkwisty Hiszpanii. Zamek został gruntownie przebudowany i wzmocniony za czasów króla Karola III. Swego czasu zamek został przejęty przez wojska Napoleona, następnie przeżył atak angielskiej marynarki, po którym został znacznie zniszczony. Od 1986 roku na jego terenie prawie nieprzerwanie trwa proces renowacji. U stóp wzgórza zamkowego leży Parque El Majuelo z ruinami rzymskiej suszarni ryb.

W zamku odbywa się rycerskie show, dzięki któremu możemy się poczuć, jak gdyby czas cofnął się o kilka stuleci. Dzięki występowi możemy poczuć się jak prawdziwi rycerze: weźmiemy udział w bogatej uczcie, zobaczymy turniej rycerski, po którym zwycięzcy pląsają w rytmie flamenco. Spektakl odbywa się we wtorek, czwartek i sobota o godzinie 19:00 (w sezonie letnim również w piątki).

Na terenie zamku znajduje się stałe muzeum i wraz z zakupem biletu na teren zamku (cena wynosi około czterech euro, przy czym mamy także zniżki dla dzieci, studentów itp.) możemy wejść na teren muzeum, by podziwiać zgromadzone tam eksponaty. Godziny otwarcia dla zwiedzających: od wtorku do soboty: od 10:30 do 13:30 i po przerwie od 17:00 do 19:30. W niedziela jest czynne w godzinach od 10:30 do 14:00, a w poniedziałki zamek jest nieczynny dla zwiedzających.

ALMUNECAR-ZAMEK

Ponadto w cieniu zamku znajduje się Hawthorn Park - piękny ogród botaniczny. Zobaczymy tam szeroki wachlarz egzotycznych roślin, a centralnym punktem parku są rzymskie ruiny.

Loro Sexi – ptasi raj

Kiedy zmęczy nas zwiedzanie wiekowych murów zamku San Miguel warto wrócić do podnóża wzniesienia, na którym on stoi. Znajduje się tam urokliwy raj dla miłośników kolorowych ptaków.
To prawdziwa gratka dla ornitologów (miłośników ptaków wszelkiej maści) oraz wielbicieli przyrody. Loro Sexi (Parque Ornitologico Loro Sexi) to park ptaków egzotycznych, w którym oprócz skrzydlatych stworzeń podziwiać można także pięknie zaadaptowaną florę.

Tropikalny park ptaków został otwarty w 1987 roku. Od tego czasu jest to dom dla 1500 ptaków, z naciskiem na gatunki egzotyczne - papugi, papugi , tukany i strusie. Dla turystów organizowany jest także specjalny pokaz papug, który w trakcie otwarcia parku odbywa się co ok. 45 minut.

Obserwatorów ptaków i rodziny wczasowiczów będą zachwyceni tym małym, ale imponującym ornitologicznym skarbem w centrum Almunecar. Kolekcja gatunków ptaków oparta jest głównie na okazałych i kolorowych papugach z Południowej Afryki. Przede wszystkim zobaczymy tam zagrożony już na wolności, wyjątkowy gatunek ary - Hiacynt Ary.

Na parterze znajdują się strusie i pawie, a także częściej spotykane okazy. Nie bez powodu wspominaliśmy o założeniu wygodnych butów na wycieczkę – zwiedzanie Loro Sexi to pokonywanie poziomów, które niektórym mogą sprawić trudność.

ALMUNECAR-PROMENADA

Bilety do Loro Sexi kosztują: dla dorosłych – 5 euro, dla dzieci – 3 euro. Godziny otwarcia parku uzależnione są od pory roku. I tak w miesiącach od listopada do marca Loro Sexi jest czynne w godzinach 10:30 - 14:00 oraz 15:00 - 18:00; w kwietniu, maju i październiku w godzinach 10:30 - 14:00 oraz 15:00 - 18:30; od czerwca do sierpnia godziny są najdłuższe ze względu na czas wakacyjny i wyglądają następująco: 10:30 - 14:00 oraz 17:00 - 21:00; a w sierpniu Loro Sexi jest czynne w godzinach 10:30 - 14:00 oraz 16:00 - 20:00.

Miasto jazzu

Latem w mieście odbywa się prestiżowy Almunécar Jazz Festival, na którym goszczą międzynarodowe gwiazdy jazzu. Impreza cieszy się już wieloletnią tradycją i uznawana jest za jeden z najważniejszych jazzowych koncertów w Hiszpanii.

Festiwal zawsze przyciąga jedne z najlepszych muzyków jazzowych z całego świata. W jego ramach odbywają się występy biletowane oraz koncerty, na które można wejść bez opłaty.
Nie jest to festiwal rozumiany w polskich kategoriach – kilka dni imprezy i po krzyku. Almunécar Jazz Festival to cykl wydarzeń, które trwają przez kilka tygodni – najczęściej od połowy czerwca do końca lipca.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij