Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

San Sebastian de los Reyes

San Sebastian de los Reyes koło Madrytu

San Sebastián de los Reyes to miasto i gmina położone w centralnej części Hiszpanii. Jest częścią Wspólnoty Madrytu. Odległość między nim a stolicą Hiszpani wynosi około 20 kilometrów. Miastem partnerskim San Sebastián de los Reyes jest niemiecki Baunatal.

Powierzchnia San Sebastián de los Reyes wynosi 56, 29 km2. Teren ten zamieszkuje około 80 tysięcy ludzi.

San Sebastián de los Reyes posiada bardzo dobre połączenie ze stolicą Hiszpanii. Z tego miasta do Madrytu można dojechać za pomocą metra. Powstało tam też 15 międzymiastowych linii, które umożliwiają komfortowy dojazd do Madrytu, a także innych miejscowości znajdujących się w tym regionie. Wokół San Sebastián de los Reyes powstała rozbudowana sieć dróg.

Z San Sebastián de los Reyes można udać się na wycieczkę krajoznawczą do okolicznych miejscowości, takich jak: Funte El Saz de Jaram, Tres Cantos, Algete, Daganzo de Arriba, San Fernando de Henares, Paracuellos de Jarama, Ajalvir, Coslada, Valdeolmos- Alalpardo.

San Sebastián de los Reyes położone jest u podnóża parku regionalnego „Parque Regional de la Cuenca Alta del Manzanares”. Jest to największy obszar chroniony w autonomicznej wspólnocie Madrytu. Zajmuje on obszar równy 52 796, co stanowi około 6,6% powierzchni całej prowincji.

CORRIDA

Terytorium San Sebastián de los Reyes przecina kilka strumyków, takich jak Valconejero, Quinones de la Vega, Valdelamasa i na Bodonal, które są dopływami rzeki Jarama.

San Sebastián de los Reyes położone jest na wysokości 672 metrów. W rejonie tym występuje klimat śródziemnomorski. Panują chłodne, jak na warunki Hiszpanii, zimy. Temperatura może spaść wtedy poniżej 0OC, a nocą występują częste przymrozki. W czasie zimowych miesięcy można także zaobserwować jakże rzadki na półwyspie Iberyjskim opady śniegu.

W rejonie San Sebastián de los Reyes, panują charakterystyczne dla niemal całej Hiszpanii. ciepłe lata. Średnia temperatura w najcieplejszych miesiącach roku wynosi 22c. Najwyższe występujące na tym terenie temperatury osiągają wartość 35c. Na tym obszarze odnotowuje się średnie roczne opady o wartości 500 mm.

Historia miasta

Historia San Sebastián de los Reyes sięga roku 1492. Wtedy to powstała osada, założona przez trzydziestu dwóch uciekinierów z miasta Alcobendes. Wkrótce odkryto, że w tej okolicy panują idealne warunki do zakładania winnic, które stały się jedną z podstawowych gałęzi gospodarczych regionu w czasach nowożytnych.

W czasie wojny o niepodległość Hiszpanii w latach 1807- 1814, na tym terenie stacjonowały francuskie oddziały. Mieszkańcy wioski byli zmuszeni do dostarczania im pożywienia Pobrane przez francuskich żołnierzy zapasy, zostały spisane w dokumentach, które znajdują się obecnie w miejskim archiwum.

Gospodarka San Sebastian de los Reyes

Do XX wieku najważniejszą rolę w gospodarce San Sebastián de los Reyes odgrywało rolnictwo i hodowla zwierząt.

San Sebastián de los Reyes jest ważnym centrum przemysłowych Hiszpanii. W tym regionie powstało wiele ośrodków przemysłowych, na terenie których mieści się ponad 2500 firm. Do najważniejszych międzynarodowych przedsiębiorstw posiadających swoje oddziały przemysłowe w San Sebastián de los Reyes należy zaliczyć: IKEA, Leroy Merlin, PC City, Selther , Carrefour, Media Markt ,czy Telepizza. Na terenie miasta znajdują się także rozbudowane centra handlowe.

Ważną rolę dla rozwoju przemysłu San Sebastián de los Reyes spełnia dobrze rozbudowany system transportu. Na terenie miasta znajdują się szlaki komunikacyjne, łączące Madryt z pozostałymi częściami kraju. Przez ten obszar każdego roku przechodzi wiele towarów, dlatego miasto jest niezwykle atrakcyjne dla krajowych i zagranicznych inwestorów.

Dynamiczny rozwój przemysłu i powstawanie nowych przedsiębiorstw sprawiło, że w latach 60 XX wieku w San Sebastián de los Reyes , podobnie jak całej wspólnocie autonomicznej Madrytu, miała miejsce eksplozja demograficzna.

Rejony te masowo zasiedlała ludność z pobliskich obszarów wiejskich. W 1960 roku tereny San Sebastián de los Reyes zamieszkiwało niespełna 2000 ludzi. 10 lat później populacja miasta liczyła już ponad 15 tysięcy mieszkańców. Obecnie, na tym obszarze zameldowanych jest około 80 tysięcy ludzi. Te dane doskonale pokazują, że region przez cały czas intensywnie się rozwija. Powstanie nowych zakładów przemysłowych sprawia, że zwiększa się ilość dostępnych stanowisk pracy, co przyciąga ludność napływową z całej Hiszpanii. I nie tylko.

W społeczności gminy dużą rolę odgrywają także cudzoziemcy. Według spisu ludności Narodowego Instytutu Statystycznego z 2012 roku, na terenie tym osiedliło się 10 445 imigrantów. Największą mniejszością narodową na tym obszarze są Rumuni. Następne miejsce w tej klasyfikacji zajmują Kolumbijczycy i Ekwadorczycy. Imigracja obywateli Ameryki Łacińskiej i Europy Wschodniej na obszar San Sebastián de los Reyes rozpoczęła się w XX wieku.

AYUNTAMIENTO

Atrakcje w mieście

Plaza de Toros La Tercera

To pięknie wyglądająca arena, w której przeprowadzane są walki torreadorów z bykami. Budowla powstała w 1961 roku. Pierwsze zawody odbyły się tam 27 sierpnia tego samego roku. W 1993 roku miała miejsce przebudowa kompleksu. Od tego czasu na trybunach może zasiąść nawet 5 700 widzów. W 2006 roku nastąpiła renowacja budynku, która znacznie uatrakcyjniła jego zewnętrzny wygląd.

Kościół parafialny Świętego Sebastiana Męczennika

Czas jego budowy datuje się na przełom XV i XVI wieku. Jego uroczyste poświęcenie miało miejsce w 1508 roku. To jeden z najstarszych zabytków na obszarze całej gminy.

Wielki Dom

Jest to budowla, która została wzniesiona na centralnym placu miasta. To sztandarowy przykład hiszpańskiego budownictwa w XVII wieku. W ciągu ostatnich lat nastąpiła jego renowacja, która jednak nie zmieniły XVII- wiecznego charakteru budowy. Obecnie, budynek ten spełnia dwie role.

Po pierwsze, wchodzi w skład kompleksu ratusza miejskiego. Po drugie, znajduje się tam muzeów sztuki i tradycji ludowych. Eksponaty tam zgromadzone opowiadają o historii miasta. Pokazują także, jak wyglądała praca na roli i hodowla zwierząt. Odwiedzając muzeum można doświadczyć rozwoju gospodarczego i społecznego, jakie nastąpiły w San Sebastián de los Reyes na przestrzeni wieków. Muzeum ma łączną powierzchnie 600m2. Wystawy eksponatów znajdują się na czterech piętrach.

Teatr Adolfo Marsillach

Jest to jeden z najważniejszych ośrodków kulturalnych miasta. Został on zbudowany w 1995 roku i może pomieścić nawet 700 widzów. Odbywają się tam najważniejsze przedstawienia w San Sebastián de los Reyes. Teatr został nazwany na cześć wybitnego hiszpańskiego aktora, dramaturga, reżysera i pisarza.

Monumento a los encierros

To pomnik wykony przez José Miguela Utande. Został on wzniesiony w 1985 roku i przedstawia postaci trzech biegaczy oraz taką samą liczbę byków.

Circuito del Jarama

To słynny tor wyścigowy, znajdujący się na lewym brzegu drogi ekspresowej A-1. Pierwszy wyścig odbył się tam w roku 1947. Główne trybuny zawierają 2650 miejsc siedzących. W ostatnich latach rozpoczęły się pracę, które mają za zadanie poprawić bezpieczeństwo na torze.

W San Sebastián de los Reyes odbywają się także ciekawe festiwale. Na pewno warto tu wspomnieć o :

Fiesta de San Sebastian

Jest to uroczystość na cześć świętego Sebastiana, patrona miasta. Festiwal odbywa się w dniach 19-20 stycznia. W tym czasie sprawowane są uroczystości religijne. W całym mieście odprawiane są y msze poświęcone patronowi miasta. Przez główne ulice San Sebastián de los Reyes przechodzą też procesje z wizerunkiem świętego. W czasie Fiesta de San Sebastian ma również miejsce pokaz, który inauguruje sezon walk byków w autonomicznej wspólnocie Madrytu. Tradycją festiwalu stały się też pokazy fajerwerków.

Biesiady Świętego Chrystusa Remedies

To największy z festiwali w San Sebastián de los Reyes. Tradycyjnie odbywa się w ostatnim tygodniu sierpnia. Jedną z jego największych atrakcji jest bieg z bykami. Zwyczaj ten w tym regionie został zapoczątkowany w 1525 roku. Aby wziąć w nim udział, każdego roku do tego miasta ściąga wielu ludzi z całego kraju.

W San Sebastián de los Reyes odbywają się także bardzo ciekawe wydarzenia, związane ze Świętami Bożego Narodzenia. W okresie adwentu na głównym placu miasta powstaje wielka szopka betlejemska. Na 200 m2 znajduje się ponad 500 figur zwierząt i ludzi. Dodatkowo, powstało tam także 50 budynków, które mają symbolizować cztery okresy z życia Jezusa Chrystusa- jego pobyt w Nazarecie, Betlejem, Jerozolimie i Egipcie.

Żeby nadać widowisku jeszcze ciekawszy charakter, organizatorzy zadbali o odpowiednie oświetlenie figur. Widzowie są także świadkami przygotowanych wcześniej efektów dźwiękowych. Tradycją miasta jest także odbywający się co roku pochód z okazji Święta Trzech Króli. Bierze w nim udział około 25 rydwanów i 600 statystów, którzy rozdają cukierki swoim sąsiadom i całej społeczności miasta.
Szopka w San Sebastián de los Reyes jest otwarta od połowy grudnia, aż do Święta Trzech Króli.

DECATHLON

Wydarzenia sportowe w mieście

Sebastián de los Reyes jest także znanym ośrodkiem hiszpańskiego sportu. Znajduje się tam wiele klubów reprezentujących różne konkurencje. Jedną z najważniejszych dyscyplin sportowych w tym regionie jest kolarstwo. Z Sebastián de los Reyes pochodzi kilku medalistów Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich. Najwybitniejsi kolarze z tego rejonu to: José Ángel Gómez Marchante , Roberto Alcaide, Carlos Castano, czy Carlos Abellan.

Ciekawostką jest, że miasto o nazwie San Sebastián de los Reyes znajduje się także w Wenezueli.

San Sebastián de los Reyes odgrywa bardzo dużą rolę dla gospodarki Hiszpanii. W ostatnich latach miasto to przechodzi dynamiczny rozwój. Każdego roku na ten teren przybywa wielu inwestorów, którzy dostrzegają gospodarczy potencjał tego miejsca. Znakomite położenie geograficzne niemal w samym centrum Półwyspu Iberyjskiego jest niewątpliwym atutem San Sebastián de los Reyes Na potencjał tego miejsca wpływa także bliska obecność Madrytu i dobre połączenie ze Stolicą Hiszpanii.

Dlatego też jest to jest świetna baza wypadową dla wszystkich turystów zmierzających do Madrytu. Na terenie San Sebastián de los Reyes znajduje się dobrze rozwinięta sieć hoteli, które zapewniają komfortowy odpoczynek swoim gościom. Jednak na to miejsce warto spojrzeć nie tylko pod kątem przystanku na trasie do Madrytu. W tym mieście znajdują się ciekawe i warte uwagi zabytki, opowiadające o jego historii. Organizowane są tam także festiwale, dzięki którym można zapoznać się z tradycjami i kulturą Hiszpanii.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij