Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Rivas Vaciamadrid

Rivas-Vaciamadrid w pobliżu Madrytu

Rivas-Vaciamadrid to miasto i gmina znajdujące się w centralnej części Hiszpanii. Wchodzi w skład kompleksu metropolitalnego Madrytu, znajdując się się na wschodnich obrzeżach stolicy Hiszpanii. Ten ośrodek na północy graniczy z gminami Vicálvaro i San Fernando de Henares, na północy, Arganda del Rey i San Martin de la Vega na południu, z Mejorada del Campo i Velilla de San Antonio na wschodzie oraz, z Getafe na Zachodzie.

Rivas-Vaciamadrid zajmuje powierzchnię 67,38 km2. Obszar ten zamieszkuje ponad 80 000 tysięcy ludzi. Rejon ten cechuje się wysoką gęstością zaludnienia. Jeden km2 zamieszkuje około 960 ludzi.

Bardzo ważną cechą dla rozwoju gospodarczego i kulturalnego tego miasta jest bliskość Madrytu, stolicy Hiszpanii i największego miasta Półwyspu Iberyjskiego. Odległość Rivas- Vaciamadrid do centrum Madrytu wynosi około 20 km.

METRO-MADRID

Dobrze rozbudowana infrastruktura drogowa i nowoczesne środki transportu sprawiają, że dystans ten można pokonać w krótkim okresie czasu. Odległość między Rivas-Vaciamadrid a innymi ważnymi ośrodkami kulturalnymi i turystycznymi kraju wynosi :

- Saragossa 266 km
- Walencja 285 km
- Kordoba 293 km
- Bilbao 330 km
- Murcja 333 km
- Alicante 342 km
- Sewilla 392 km
- Malaga 409 km
- Barcelona 493 km
- Palma de Mallorca 533 km
- Las Palmas de Gran Canaria 1742 km.

W pobliżu Rivas- Vaciamadrid znajduje się także wiele malowniczych, urzekających swoim klimatem miejscowości. Na pewno należy zaliczyć do nich: Velilla de San Antonio, San Fernando de Henares, Campo Real, Torrejón de Ardoz, Arganda del Rey, Loeches, Morata de Tajuña, Torres de la Alameda, Mejorada del Campo, Coslada, San Martín de la Vega, Pozuelo del Rey.

Rivas- Vaciamadrid znajduje się pod wpływem klimatu śródziemnomorskiego. Charakteryzuje się on występowaniem, gorących, suchych lat i łagodnych, umiarkowanie ciepłych zim. Średnia roczna temperatura powietrza w tym regionie osiąga wartość 14,1 0C. Najcieplejsze miesiące przypadają na okres letni. Z kolei zimą, średnia temperatura żadnego miesiąca nie spada poniżej 00C. Najzimniejszym miesiącami w Rivas- Vaciamadritt są styczeń i luty. Obszar ten cechuję się także znikomymi opadami atmosferycznymi. Ich roczna suma wynosi około 549, 3 mm.

Rivias- Vaciamadrid jest swego rodzaju fenomenem, nie tylko w skali Hiszpanii, ale wręcz całej Europy. Z jednej strony jest to kwitnące, stale rozwijające się centrum gospodarcze rejonu. Rivias- Vaciamadritt jest siódmą najbogatszą gminą w Hiszpanii. Ciągle powstają tam nowe zakłady przemysłowe i siedziby kolejnych przedsiębiorstw. Mimo tak dużego uprzemysłowienia całego regionu, Rivias- Vaciamadritt jest miejscem przyjaznym człowiekowi i środowisku naturalnemu. Lokalne władze robią wszystko, aby w jak największym stopniu podwyższyć standardy ekologiczne miasta. Bardzo silną pozycję w tym regionie ma ugrupowanie Zielonych. Troska o stan środowiska naturalnego jest tak duża, że Rivas- Vaciamadritt otrzymało hiszpańskiej Fundacji Forum Środowiska nagrodę najbardziej ekologicznej miasta.

Hiszpańscy Socjologowie uważają także, że Rivias- Vaciamadrid to miasto, w którym dokonała się największa eksplozja demograficzna w Europie. Do roku 1980 rejon ten zamieszkiwało zaledwie 500 mieszkańców. 36 lat później populacja miasta wynosiła już ponad 80 tysięcy mieszkańców.

Racjonalny rozwój miasta sprawia, że rejon Rivas- Vaciamadrid jest jednym z najbardziej komfortowych miejsc do życia w Hiszpanii. Statystycy z tego kraju podają, że Rivas Vaciamadrid posiada najniższy odsetek ludzi zagrożonych ubóstwem, wśród wszystkich gmin, przekraczających 50 tysięcy mieszkańców. Obecne problemy gospodarcze Hiszpanii, a przede wszystkim wysoki poziom bezrobocia w tym kraju, są czynnikami wpływającymi na regularny wzrost liczby ludności w Rivas- Vaciamadrid. Każdego roku na ten obszar przybywają kolejni mieszkańcy, poszukujący pracy i lepszych perspektyw życiowych.

Gospodarka regionu oparta jest głównie na sektorze usług. W rejonie miasta powstały liczne centra handlowe. Ważnym czynnikiem gospodarki regionu są także odnawialne źródła energii. Na dachach wielu budynków zainstalowano panele słoneczne.

Bardzo ważny wpływ na rozwój gospodarki Rivas- Vaciamadrid ma dobrze rozbudowana infrastruktura transportowa, zapewniająca s i komfortowe połączenie z Madrytem. Na terenie miasta powstało wiele linii autobusowych, które umożliwiają dojazd do najważniejszych ośrodków znajdujących się w obszarze metropolitarnym Madrytu. Na terenie tego miasta znajdują się trzy stacje metra, wchodzące w skład 9 linii Metro Del Madrid. Przez Rivas- Vaciamadrid przechodzi także autostrada A3, łącząca Walencję i Madryt.

Wartą odnotowania ciekawostką jest to, że Rivas- Vaciamadrid posiada jedną z najlepiej rozbudowanych w Hiszpanii miejskich sieci bezprzewodowych. Dzięki temu jego mieszkańcy mogą korzystać z bezpłatnego Internetu w wielu częściach miasta. Ma to także znaczący wpływ na obniżenie kosztów użytkowania domowego Internetu.

Historia miasta

Najstarsze znalezione na terenie Rivas- Vaciamadrid zabytki paleontologiczne pochodzą sprzed 200 tysięcy lat. Jedną z najsłynniejszych pamiątek z tych czasów jest znakomicie zachowany róg Tura, odkryty na terytorium dzisiejszego rezerwatu przyrody. Przez długi czas Rivas i Vaciamadrid były osobnymi ośrodkami wiejskimi.

RIVAS-VACIAMADRID

Zostały one całkiem zniszczone w czasie hiszpańskiej wojny domowej rozpoczętej w 1936. Ich odbudowa miała miejsce w 1954 roku, wtedy też połączone je w jedną miejscowość – dzisiejsze Rivas- Vaciamadrid. Proces urbanizacyjny tego regionu rozpoczął się w latach 80. Zaczęły powstawać wtedy pierwsze osiedla, oddalone 4 kilometry od pierwotnej wsi Rivas- Vaciamadritt. Nowopowstały ośrodek mieszkalny rozwijał się niezwykle dynamicznie i szybko mógł pochwalić się większą ilością mieszkańców niż najstarsza, historyczna część Rivas- Vaciamadrid.

Turystyka

W sektorze turystyki można zauważyć kolejny paradoks regionu. Mimo tego że Rivas- Vaciamadritt znajduje się na obrzeżach największej metropolii w Hiszpanii, występuje tam wiele unikatowych pomników przyrody. Aż 75% obszaru gminy wchodzi w skład rezerwatu „Parque Regional del Sureste”, rozciągający się wokół obszaru metropolitalnego Madrytu. Ten rezerwat przyrody powstał w 1994 roku. Park rozciąga się od południowego do północnego brzegu rzeki Jaramy. W jego krajobrazie dominują wzgórza, jednak można tam również znaleźć rozległe równiny. Występują tam także klify i charakterystyczne gaje drzewne, a na obszarach podmokłych tworzą się laguny. Na terenach parku znajdują się także wykopaliska archeologiczne i zabytki z czasów paleontologicznych.

Park posiada niezwykle duże środowisko przyrodnicze. Wśród żyjących tam ssaków należy wymienić : łasice, jeżę, dzikie koty, zające, króliki europejskie, nietoperze, borsuki, lisy i szopy. Na terenie tego rezerwatu przyrody znajdują się także wielkie skupiska ptactwa, występującego na podmokłych terenach. Zimorodki, czaple, bociany białe. Obszar ten zamieszkuje także kilka gatunków kaczek oraz łysek.

Parque Regional del Sureste stał się także domem wielu gatunków i płazów. Do najliczniejszych występujących tam gatunków bez wątpienia należy zaliczyć : Węża drabinowego, grzebieniopalczyka europejskiego, żółwie czerwonolicego, traszkę marmurkową, salamandrę Walta ( jest to największy europejski płaz, który cieszy się dużą popularnością wśród akwarystów), żaba pirenejska, ropucha szara oraz narzuniec błotny. Wiele z tych gatunków w naturalnym środowisku występuje jedynie na Półwyspie Iberyjskim.

Oblewającą teren rezerwatu rzekę Jamarę zamieszkuje wiele gatunków ryb. Najliczniejsze z nich to kierp, karp, płoć, szczupak, pstrąg tęczowy, czy lin.

Bardzo dużą popularnością wśród turystów odwiedzających Rivas- Vaciamadrid cieszy się także Centro El Campillo. Ten usytuowany nad brzegiem Jamary nowoczesny budynek, zajmuje się szeroko pojmowaną nauką o ekologii. Oferta edukacyjna placówki zawiera zróżnicowane, a co najważniejsze darmowe działania, które mają nauczyć młodzież obcowania ze środowiskiem naturalnym. Warsztaty prowadzone przez placówkę przybliżają także historyczne i archeologiczne znaczenie parku dla centralnej części Hiszpanii. W tym celu dla korzystającej z usług Centro El Campillo młodzieży, organizowane są wycieczki do mniej znanych i rzadziej uczęszczanych miejsc w parku. Ośrodek prowadzi także zajęcia, w czasie których jego klienci uczą się o odnawialnych źródłach energii i poznają korzyści, wynikające z ich użytkowania. Co ważne, odbywające się tam warsztaty są przeznaczone dla różnych grup wiekowych, dlatego z wizyty w ośrodku zarówno starsi, jak i młodsi.

Popularną atrakcją w Rivas- Vaciamadrid jest także Rivesmax Park Park. Jest to park rozrywki, znakomicie przystosowany do potrzeb i zainteresować dzieci. Kolorowe piłeczki, liczne zjeżdżalnie, dmuchany zamek, a także wiele więcej atrakcji, sprawią, że to miejsce przypadnie do gustu każdemu maluchowi. Rivesmax Park Park specjalizuje się także w organizacji przyjęć urodzinowych dla najmłodszych.

Rivas- Vaciamadrid posiada także bardzo dobrze prosperującą infrastrukturę sportową. W tym mieście znajduje się wiele nowoczesnych obiektów treningowych, oferujących możliwość rozwoju wielu dyscyplin. W tym mieście działa klub łyżwiarstwa krajowego, którego zawodnicy każdego roku zajmują najwyższe miejsca w mistrzostwach kraju, a także reprezentują Hiszpanie w imprezach międzynarodowych. Miasto posiada także silną reprezentację w pływaniu, a zawodnicy miejscowego klubu Rivas Basen Sports Association z sukcesami biorą udział w krajowych i zagranicznych zawodach. Na terenie Rivas- Vaciamadrid znajdują się także drużyny, reprezentujące swoje miasto w takich konkurencjach jak : piłka nożna, futsal, siatkówka, koszykówka, rugby, czy triatlon.

ROWERY-RIVAS-VACIAMADRID

Jako ciekawostkę warto dodać, że to właśnie w Rivas- Vaciamadrid odbył się pierwszy Mistrzostwa Świata w quidditchu. 6 i 7 lutego , 10 drużyn z całej Hiszpanii walczyło miano najlepszej drużyny na Półwyspie Iberyjskiej.
Rivas- Vaciamadrid posiada także dobrze rozbudowaną sieć hoteli. Jednym z najczęściej odwiedzanych pensjonatów w tym mieście jest AC Hotel Rivas by Marriott. Cechuje go nowoczesność i funkcjonalność. W ofercie hotelu znajdują się klimatyzowane pokoje, z minibarem i telewizją satelitarną.

Zameldowani w AC Hotel Rivas by Marriott mają bezpłatny dostęp do sauny, siłowni, i łaźni tureckiej. Na terenie całego budynku występuje bezpłatne WIFI. Niewątpliwie ważnym atutem pensjonatu jest jego znakomita lokalizacja. Znajduje się on w samym centrum dzielnicy przemysłowej Rivas- Vaciamadrid. Z tego miejsca można bardzo szybko dojechać do autostrady A3. AC Hotel Rivas by Marriott posiada także dogodne połączenie z Madrytem.

Droga między pensjonatem a lotniskiem Bajaras w stolicy Hiszpanii zajmuje 15 minut samochodem.
Rivas- Vaciamadrid jest jednym z najbardziej charakterystycznych miast w Hiszpanii. Świetnie prosperująca gospodarka regionu i duże zapotrzebowanie na pracę sprawia, że jest to znakomita lokalizacja dla przedsiębiorców, planujących założenie firmy.

Region ten cechuje niespotykana w innych częściach Półwyspu Iberyjskiego dbałość o stan środowiska naturalnego. Rivas- Vaciamadrid to miasto nowoczesne, świetnie przystosowane do potrzeb i oczekiwań współczesnego człowieka. Dlatego też warto odwiedzić ten region i na własne oczy przekonać się, jak można połączyć rozwój przemysłu z ekologią.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij