Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Tres Cantos

Tres Cantos to miasto i gmina położone w centralnej części Półwyspu Iberyjskiego. Wchodzi ona w skład prowincji Madryt i Wspólnoty autonomicznej Madrytu. Od stolicy Hiszpanii jest oddalona o 22 kilometry.
Tres Cantos zajmuje powierzchnię wynoszącą 37, 93 kilometrów kwadratowych. Obszar ten zamieszkuje łącznie około 40 600 ludzi. Daje to wysoki wskaźnik gęstości zaludnienia, o wartości około 1070 ludzi na kilometr kwadratowy.

Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na rozwój miasta jest bliskość do stolicy Hiszpani, Madrytu. Dzięki sprawnie zorganizowanej sieci transportowej, 20 kilometrów dzielących te miasta można pokonać w czasie kilkunastu minut. Warto też przeanalizować, jak wygląda odległość między Madrytem a najważniejszymi ośrodkami w Hiszpanii:

Barcelona – 509 km
Murcja – 366 km
Sewilla – 409 km
Walencja – 311 km
Alicante – 374 km
Palma de Mallorca – 554 km
Bilbao – 303 km
Las Palmas de Gran Canaria – 1754 km
Saragossa – 265 km
Malaga – 436 km
Kordoba – 316 km

W pobliżu Tres Cantos znajduje się także wiele niewielkich i klimatycznych miasteczek. Z całą pewnością do taj kategorii można zaliczyć : Colmenar Viejo 8,1 km, San Agustín del Guadalix 12 km, Cobeña, 17,9 km, Paracuellos de Jarama 18,5 km, Alcobendas 8,3 km, Hoyo de Manzanares 16,7 km, Algete 18, 1 km, El Molar 18, 5 km, San Sebastián de los Reyes 9,3 km, Fuente el Saz de Jarama 17,5 km, Soto del Real 18,3 km, Pedrezuela 18,5 km.
Miastami partnerskimi Tres Cantos są nikaruagańska Nejapa, francuskie Saint-Mandé i Daira De Agüenit z Sahary Zachodniej.

TRES-CANTOS-ESPANA

Tres Cantos jest położony na wysokości bezwględnej 710 metrów. Występujący tam klimat można określić jako śródziemnomorski. Występują tam pogodne, upalne lata, ze średnią temperaturą wynoszącą około 310C. Maksymalna temperatura odnotowywana na tym obszarze osiąga wartość 37 stopni C. Panują tam też chłodne jak na warunki Półwyspu Iberyjskiego zimy, podczas których termomerty często wskazują ujemne wartości. Ten obszar charakteryzuje się częstymi opadami śniegu.

Historia i społeczeństwo

Tres Cantos posiada bardzo młodą społeczność. Średnia wieków mieszkańców tego miasta położonego w centrum Hiiszpanii wynosi około 35 lat. W mieście powstało wiele budynków, które zapewniają rekreacje swoim młodym mieszkańcom. Znajduje się tam kilka ośrodków kultury i rozrywki z dominującą funkcją Domów Kultury i Domu młodzieży. W Tres Cantos powstało wiele kin, zlokalizowanych głównie w centrach handlowych. Mimo swojego nowoczesnego charakteru i rozwiniętej przemysłowej zabudowy, miasto posiada także wiele obszarów zielonych i pięknych parków.

Tres Cantos jest młodym miastem, nie tylko przez wzgląd na młody wiek zamieszkujących go ludzi, ale także na swoją stosunkowo krótką historię. Decyzję o powstaniu nowego ośrodka wydano 17 czerwca 1970 roku. W tym czasie rozpoczęto także przygotowania do zapoczątkowania kilku innych miast. Miało to na celu odciążenie Madrytu i Barcelony, największych miast Półwyspu Iberyjskiego, które w tym czasie zmagały się ze znacznym przeludnieniem. W wielu innych miastach rozpoczęto budowy nowych osiedli mieszkaniowych, jednak Tres Cantos zbudowano od podstaw, wzorując się na nowoczesnych miastach zbudowanych w stylu angielskim.

W 1976 roku do życia powołano spółkę publiczną Tres Cantos SA. Już w latach 80 rozpoczął się proces masowej budowy domów mieszkalnych i blokowisk. Pierwi mieszkańcy przybyli na tereny miasta już w 1982 roku. 13 października tego samego roku otworzono pierwsze przedsiębiorstwo działające na terenie gminy. Byla to piekarnia. 11 Listopada 1982 roku na świat przyszło pierwsze dziecko urodzone w Tres Cantos.

Dziewczynka miała na imię Mary. Na początku swojego istnienia Tres Cantos było przypisane do gminy Colmenar Viejo aż do roku 1991, kiedy to w Dzienniku Ustaw upublikowano dekret 15/1991, przyznający miastu pełną niezależność.
O dynamicznym rozwoju terytorialnym Tres Cantos najlepiej mówią dane statystyczne. W 1982 roku miasto zamieszkiwało zaledwie 50 osób. Ta liczba wzrosła do niemal 22 tysięcy w 1992 roku. Dwadzieścia lat później liczebność miasta uległa podwojeniu.

Gospodarka

Tres Cantos jest nowoczesnym miastem. Jego gospodarka oparta jest głównie na sektorze usług. Ważną rolę spełnia także przemysł.
Tres Cantos posiada bardzo dobrze rozwinięte szkolnictwo. Na terenie miasta powstało dziewięć publicznych szkół podstawowych oraz trzy publiczne szkoły średnie. Działa tam także 19 przedszkoli. W wielu placówkach nauczanie odbywa się na poziomie dwujęzykowym.

Bardzo ważną rolę dla dalszego rozwoju gospodarki regionu odgrywa dobrze rozbudowana sieć komunikacyjna. Do Madrytu prowadzi droga M-607. Alternatywą dla kierowców podróżujących do stolicy Hiszpanii są obwodnice Madrytu M-40 i M-30. Trasy te zapewniają sprawne połączenie ze wszystkimi miastami wchodzącymi w skład Wspólnoty Autonomicznej Madrytu.

Miasto może także pochwalić się nowocześnie działającymi liniami autobusów miejskich. Na terenie Tres Cantos działają także przewoźnicy, oferujący transport między tym miastem a pobliskimi ośrodkami. W mieście znajduje się także stacja kolejowa.
Przez Tres Cantos przebiega także ścieżka rowerowa, przebiegająca między madrycką dzielnicą Montecarmelo do Colmenar Viejo. Ścieżka biegnie przez zachodni kraniec Tres Cantos.

TRES-CANTOS

Atrakcje i turystyka

Tres Cantos jako młode miasto nie może pochwalić się wieloma zabytkami. Turystyka regionu jest przede wszystkim oparta na występujących tam terenach zielonych. Znaczna część gminy wchodzi w skład parku regionalnego Cuenca Alta del Manzanares. Ten rezerwat przyrody został utworzony w roku 1895 i jest największym pomnikiem natury na terenie obszaru metropolitalnego Madrytu.

Ma on bardzo duże walory krajobrazowe i ekologiczne. Stał się on domem dla wielu rzadkich gatunków zwierząt żyjących na Półwyspie Iberyjskim. Park zajmu powierzchnie ponad 52, 796 hektarów, co stanowi niemal 6% obszaru Madrytu. Na obszarze Cuenca Alta del Manzanares występują bardzo zróżnicowane krajobrazy – od osiągających wysokość 2383 metrów gór Cabezas de Sierro, po liczne niziny i równiny. Sprzyja to powstawaniu różnorodnym ekosystemom. Przechadzając się po obszarze rezerwatu można natknąć się na liczne bagna, delty rzeki i gęste lasy

Cabezas de Hierro jest domem wielu gatunków zwierząt. Na rozległym terenie parku istnieje liczna populacja takich ssaków jak : wiewiórki, łasice, króliki, jelenie, sarny, daniele, kuny, dziki, zające, borsuki oraz lisy. Cabezas de Hierro zamieszkuje także wiele gatunków ptaków. Spacerując po terenie parku można się natknąć na: orły cesarskie, myszołowy, bociany czarne, kormorany, czaple, perkozy, dzięcioły, czajki, przepiórki, zimorodki czy gołębie.

Uzupełnieniem barwnej fauny parku jest występowanie na jego terenie wielu rodzajów płazów i gadów. Teren Cabezas de Hierro zamieszkuje 56,5 % płazów, i 59, 5% gazów zamieszkujących Półwysep Iberyjski. Wśród nich można napotkać zagrożone wyginięciem gatunki, takie jak żółwie błotne. W przepływające przez Manzanares znajduje się duża populacja sumów, karpi, szczupaków i pstrągów.

Cabezas de Hierro posiada także ogromne dziedzictwo artystyczne. Teren dzisiejszego rezerwatu przyrody przez kilka wieków należał do potężnego rodu Mendoza. Ta fortyfikacja spełniająca funkcję zamkowo – pałacową została wybudowana w XV wieku w stylu romańskim. Imponujące i grube wieża, są okalane przez wysokie mury zamku. Dzięki licznym pracom renowatorskim forteca zachował się w niemal nienaruszonym stanie. Obecnie mieści się w nim kolekcja arrasów, zbroi, mebli, które powstały między XVI a XIX
wiekiem.

Odwiedzając Tres Cantos warto zakosztować smakołyków madryckiej kuchni. Gastronomia tego regionu na półwyspie Iberyjskim nosi nazwę madrileño. Do najczęściej spotykanych dań pochodzących z rejonu stolicy Hiszpanii na pewno należy zaliczyć gorące potrawy, serwowane w rozgrzanych półmiskach. Bardzo dużą popularnością cieszą się także Sopa de Ajo, odpowiednik znanej nam zupy czosnkowej.

Wizyta w okolicach Madrytu nie mogłaby obyć się także bez spróbowania Sope de Ajo, niezwykle popularnej na całym półwyspie Iberyjskim ziemniaczanej tortilli. Częstymi składnikami kuchni madryckiej są także kurczaki, mięso wieprzowe i wołowe. Dobrym tego przykładem jest Callos Madrilenos. Danie to jest bardzo podobne do tradycyjnych polskich flaków. Do Callos Madrilenos dodaje się także kawałki baraniny oraz ślimaki.

Kuchnia madrycka wytworzyła także specyficzną kulturę spożywania posiłków. Mieszkańcy stolicy Hiszpanii i otaczających ją ośrodków z ogromnym upodobaniem biesiadują na tarasach i placykach, znajdujących się na zewnątrz restauracji. Przyjmuje się, że lokale gastronomiczne w Madrycie można podzielić na kilka rodzajów. : bary, kawiarnie, cervecerias ( piwiarnie), marisquerias ( restauracje, w której serwowane są owoce morza).

Ważną częścią kultury kulinarnej Madrytu są także pory, w których spożywa się posiłki. Mieszkańcy miasta najczęściej spożywają obiad po godzinie 14: 00. Częstym precedensem w Madrycie jest spożywanie bardzo późnych kolacji. Rodowici mieszkańcy miasta ostatni posiłek dnia jedzą około 22:00, a czasami ( głównie w miesiącach letnich), dopiero koło 24:00.

Bardzo charakterystyczną cechą kuchni Madryckiej jest także to, że w dużym stopniu uległa zmieszania z daniami charakterystycznymi dla różnych regionów Półwyspu Iberyjskiego. Na przestrzeni wieków do stolicy Hiszpanii przybywało wielu imigrantów, którzy wraz ze sobą przywozili własne upodobania kulinarne. Sytuacja ta dotyczy także przybyszy zza granicy, dlatego też przechadzając się po ulicach obszaru metropolitalnego Madrytu można natknąć się na ogrom knajp meksykańskich, włoskich czy hinduskich. Można się o tym także przekonać odwiedzając Tres Cantos.

ZIMA-MADRYT

Tres Cantos jest częstym przystankiem na drodze do Madrytu. W mieście powstała dobrze zorganizowana sieć hoteli, która zapewnia komfortowy wypoczynek wszystkim zatrzymującym się tam turystom. Jednym z najczęściej odwiedzanych pensjonatów w mieście jest Quo Fierro Tres Cantos. Został on zlokalizowany w odległości 600 metrów od madryckiego parku technologicznego, co czyni z niego idealne miejsce do odpoczynku dla wszystkich przedsiębiorców. Charakterystyczną cechą hotelu jest jego nowoczesność i designerski wystrój.

Wszystkie pokoje znajdujące się w pensjonacie są dźwiękoszczelne i wyposażone w klimatyzację, sejf i minibar. Znajduje się w nich także stylowa łazienka. Na terenie hotelu działa restauracja, serwująca dania kuchni śródziemnomorskiej i bogatą kartę win. Ważnym czynnikiem hotelu jest świetna lokalizacja – znajduje się on tuż przy autostradzie N 607. Dojazd do centrum Madrytu zajmuje łącznie 25 minut samochodem, i 15 pociągiem. Dużą popularnością cieszy się również hotel Holiday Inn Express Madrid Tres Cantos.

Jest on usytuowany w eleganckiej okolicy, tuż przy siedzibie największych firm w Tres Cantos. Z tego miejsca można bardzo szybko dojechać do wszystkich biznesowych centrów, znajdujących się w miejscowościach otaczających Madryt.
Tres Cantos jest jednym z najmłodszych miast w centralnej części Półwyspu Iberyjskiego. Co za tym idzie, cechuje go duża nowoczesność. Mimo swojego modernistycznego charakteru, w mieście znajdują się piękne obszary zielone, które zachwycą wszystkich miłośników natury.

 

Hotel Entremares La Manga de Mar Menor
Hotel Entremares La Manga de Mar Menor
Costa Calida / La Manga del Mar Menor
Hotel Victoria Segur de Calafell
Hotel Victoria Segur de Calafell
Costa Dorada / Segur de Calafell
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij