Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Valdemoro

Valdemoro

Wspólnota Autonomiczna Madrytu jest obszarem posiadającym tak wiele licznych ciekawych miejsc, że nawet gdyby wyłączyć z niej samą stolicę Hiszpanii i tak w dalszym ciągu byłoby co zwiedzać. Zarówno od strony turystycznej, jak i biznesowej, mówimy przecież o jednym z najważniejszych hiszpańskich regionów. Z całą pewnością nie można postawić tezy, jakoby Madryt w znaczącym stopniu odbiegał poziomem życia od otaczających go mniejszych miast i miejscowości. Sytuacja, którą obserwujemy np. w Polsce, gdzie Warszawa dystansuje Mazowsze pod każdym niemal względem, byłaby tu nie do pojęcia. Siła mniejszych miast i miasteczek tkwi w ich gospodarczym potencjale, a także w doskonałym połączeniu z Madrytem. Tak jak siła miasta Valdemoro – jednego z najbardziej prężnych i najszybciej rozwijających się miast w całym regionie madryckim.

Lokalizacja i dojazd do miasta

27 kilometrów od Madrytu, na wysokości 615 metrów nad poziomem morza, w kierunku południowym leży ponad 50-tysięczne miasto, które swój sukces zawdzięcza permanentnemu rozwojowi społeczeństwa. Im więcej wykształconych ludzi zamieszkuje w mieście, tym wyższy poziom życia jego mieszkańców. A ci mogą mówić o sobie, że podjęli doskonałą decyzję, wybierając Valedmoro na miejsce zamieszkania dla siebie i swoich rodzin. Nietrudno zauważyć, że wiele czynników sprzyja osiedlaniu się właśnie tutaj.

VALDEMORO-MAPA

Przede wszystkim miasto leży blisko Madrytu. Jakkolwiek dużo będziemy wspominali o przedsiębiorczości mieszkańców Valedemoro i sprzyjającym klimacie w mieście, nie da się nie wspomnieć o tym, że Valdemoro swoją pozycję w pewnej, a może nawet całkiem sporej mierze zawdzięcza temu, że leży tak blisko stolicy Hiszpanii. Jednocześnie na tyle daleko, aby uniknąć wielkomiejskiego zgiełku i całego zamieszania, które towarzyszy mieszkańcom Madrytu i odwiedzającym go turystom przez cały rok. W razie potrzeby, do stolicy da się stąd dotrzeć w kilkadziesiąt minut, a podróż do centrum rzadko trwa dłużej niż godzinę.

O tym, że odległość jest niewielka, już wiemy. Warto wspomnieć również o środkach komunikacji, za pomocą których można ją przebyć. A tych mamy całe mnóstwo, dzięki czemu podróż z Valdemoro do Madrytu jest nie tylko szybka i wygodna, ale także zależy od osobistych preferencji każdego z nas. Najpopularniejszy jest oczywiście transport samochodowy. Do stolicy Hiszpanii najprościej dojechać autostradą A-4, łączącą Madryt z Sewillą, która wiedzie wprost do Madrytu. Każdego dnia tysiące mieszkańców Valdemoro wsiadają w swoje samochody i podróżują nowoczesną autostradą do pracy w stolicy. To bez dwóch zdań najwygodniejsza opcja transportowa, pod warunkiem, że w Madrycie znajdziemy miejsca parkingowe.

Dla tych, którzy wolą stronić od tego typu dylematów, lub po prostu wolą podróżować transportem publicznym, również znajdą się odpowiednie środki lokomocji. W mieście znajduje się stacja madryckiej kolei podmiejskiej, a podróż nią do Madrytu zajmuje około pół godziny. Pociągi kursują często i cieszą się równie wielkim co autostrady zainteresowaniem.

Poruszanie się po samym mieście, również nie sprawia większych problemów. Bogactwo dróg asfaltowych i ścieżek rowerowych, a także wszechobecne chodniki sprawiają, że komunikacja w mieście stoi na bardzo wysokim poziomie. Miejsc parkingowych nie brakuje, być może również dlatego, że mieszkańcy niezwykle chętnie korzystają z rowerowego transportu. Na uwagę zasługuje również fakt, że w mieście jest niezwykle bezpiecznie. Policyjne statystyki podają, że w Valdemoro rocznie notuje się zaskakująco niewiele wypadków i potrąceń, wynikających z niezachowania wystarczającej ostrożności.

ŚNIEG-W-HISZPANII

Biznes rozwija się dynamicznie

O tym, że w Valdemoro panuje doskonały klimat do prowadzenia biznesu, najlepiej świadczy fakt, że swoje siedziby, a także przedstawicielstwa, mają tutaj liczne firmy i przedsiębiorstwa, z najróżniejszych branż. Mowa tutaj o prawdziwych gigantach hiszpańskiego i międzynarodowego rynku handlowego czy przemysłowego.

Za przykład warto podać tutaj znaną w całej Hiszpanii firmę El Corte Ingles – sieć domów towarowych, które w Hiszpanii są niezwykle popularne, a które dla obywateli tego kraju stanowią symbol wysokiej jakości zakupów. Firmy korzystają z faktu, że miasto położone jest blisko stolicy, jednocześnie nie należy do niej pod względem administracyjnym. Korzystają na tym wszyscy, na czele z mieszkańcami miasta, dla których każda nowo utworzona firma jest szansą na miejsca pracy i podniesienie swojego poziomu życia. Silnie zurbanizowany teren i mnogość przedsiębiorstw, tak regionalnych jak i międzynarodowych, powoduje niskie bezrobocie oraz wysokie zarobki, co przekłada się na poziom życia mieszkańców.

Miasto cały czas się rozbudowuje

O tym, że Valdemoro osiągnęło spory sukces społeczny i ekonomiczny świadczą najlepiej przedsiębiorstwa, które mają w nim swoje siedziby, a także społeczeństwo, zadowolone ze standardu życia w mieście. Z kolei tego, że miasto w dalszym ciągu zamierza się rozwijać, dowodzą nie tylko miejscowe plany zagospodarowania przestrzeni, ale także widok na panoramę miasta. Patrząc na Valdemoro z lotu ptaka, oprócz staranie zrealizowanych inwestycji i dobrze zaprojektowanych kwartałów, bez trudu zauważyć można wiele przestrzeni, które czekają na swoje zagospodarowanie. Z całą pewnością miasto nadal będzie się rozwijało, i nic nie wskazuje na to, żeby tempo wzrostu gospodarczego miało się zmniejszać w najbliższym czasie.

Deweloperzy, inwestorzy i osoby prywatne chętnie wykupują grunty pod nowe inwestycje, firmy, lokale usługowe czy prywatne domy i mieszkania. Każdy chce mieć swoją siedzibą w tak doskonałej lokalizacji, każdy również zabiega o to, aby upatrzonej działki czy nieruchomości nie zajął ktoś inny, dlatego rynek nieruchomości w Valdemoro rozwija się wręcz w błyskawicznym tempie. Tempie, które każe zakładać, że już niedługo miasto może znacznie powiększyć swoje obszary, które dzisiaj zajmują 62 kilometry kwadratowe powierzchni, lecz przy tym tempie rozbudowy miasta, wolnej przestrzeni dla wszystkich może zabraknąć.

KONIE-VALDEMORO-FERIA

I z pewnością tak się stanie. To pewne, tak jak to, że pod względem atrakcyjnych nieruchomości Valdemoro zalicza się do ścisłej czołówki miast w całej Kastylii. Luksusowe wille, mieszkania o wysokim standardzie, bliźniaki czy domu jednorodzinne w atrakcyjnych lokalizacjach, sprzedają się tutaj bardzo dobrze, zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Dziwić to nikogo specjalnie nie powinno, wszak Valdemoro uznawane jest zza miasto modne i niezwykle praktyczne, czego dowodem jest zadowolone społeczeństwo.

Wspaniała przyroda

Jednak nie tylko beton i asfalt stanowią o charakterze miasta. Valdemoro to uznany w całej Hiszpanii ośrodek przyrodniczy, głównie ze względu na niezwykle bogatą faunę i florę, które spotkać można na obrzeżach miasta. Występują tutaj między innymi kuropatwy, błotniaki, gołębie i pustułki, a z roślin na uwagę zasługują z pewnością krzewy tymianku, turzyce i trzciny.

VALDEMORO-KOŁO-MADRYTU

Gwardziści pilnują bezpieczeństwa

W Valdemoro znajdują się koszary Gwardii Cywilnej. Ta paramilitarna jednostka, wchodząca w skład hiszpańskich sił zbrojnych ma zadania podobne do policji, jednak składa się z ludności cywilnej. Koszary nazywają się casas cuartel i stanowią miejsce, w którym członkowie gwardii nie tylko ćwiczą, ale i mieszkają na co dzień, wraz ze swoimi rodzinami. Historia gwardii cywilnej sięga początków XIX wieku i jest dla Hiszpanów ważnym elementem lokalnego patriotyzmu. Gwardia w świadomości obywateli jest jednym z gwarantów porządku i bezpieczeństwa społeczeństwa, co powoduje, że gwardziści, tak jak członkowie pozostałych służb mundurowych w Hiszpanii cieszą się wielkim szacunkiem.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij