Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Warner Bros Movie World Madrid

Warner Park w Madrycie. Park zabawowy, z przeznaczeniem głównie dla dzieci. Jego dokładna lokalizacja, to San Martin de La Vega. Od stolicy Hiszpanii to 25 kilometrów w kierunku południowo – wschodnim. Znane jest też pod nazwami: Warner Bros Movie World Madryt, czy Warner Bros Park.

Historia Warner Bros Movie World Madrid

Warner Park otwarto 6 kwietnia 2002 roku. Zaliczany jest do grupy Parques Renidos. Time Warner posiadało wówczas 5% udziału. Większościowym udziałowcem była wówczas Wspólnota Madrytu.
W 2002 roku właściciele twierdzili, że stopień zadowolenia klientów z usług stanowił 90%. Pierwszych kilka lat funkcjonowania parku, to różnego rodzaju zmiany właścicieli i nazw. W 2004 sprzedała swoje akcje firma Six Flags, która z początku była jednym z głównych właścicieli.

W 2006 roku odbyła się premiera nowych przedstawień: „Akademia Policyjna 2” i „Batman Begins”. To drugie oparte było na najnowszym filmie Warner Brothers i DC Comics. Obie oferty były dobrze recenzowane i cieszyły si dużą popularnością. Sezon 2008, to kolejne wydarzenia. „Miś Yogi”, „Boo Boo” oraz show z muzyką z „Królika Bugsa”.

Wszystko to oparte na hollywoodzkim przepychu, często przypominające broadwayowskie spektakle.
W dniu 17 czerwca 2014 roku otwarto tam też park wodny – Parque Warner Beach. Inwestycja kosztowała 8,5 miliona euro. Obejmuje on 30 tys. metrów kwadratowych. Posiada dwa baseny z falą, wolno płynącą rzekę i dwa place zabaw w wodzie. Park wodny, podobnie jak i cała reszta, związany jest ze znakiem firmowym Looney Tunes i Hanna Barbera.

WARNER-BROS-MADRID-PARK

Atrakcje Warner Bros Movie World Madrid

W madryckim Warner Park atrakcji jest oczywiście wiele. Liczne kolejki górskie i szybkie wagoniki, pociągi, siłowanie się ze stalą przez Supermana, Batman, odwrócony roller coaster, Coaser Express, drewniany coaster, odwrócony Giant Boomerang. Ten ostatni oferuje gościom spadanie z 54 metrów, przy maksymalnej prędkości 115 km./h. Jest też „Zemsta Enigmy”. Na 100 metrów wysoka, a spada się z prędkością 80 km./h.

Od niedawna popularnością cieszą się Corecaminos Bip Bip, Coaster wile E. oraz Struś Pędziwiatr, który gwarantuje duże prędkości i spadki. Są też „Przygody Scooby – Doo”, jako interaktywna atrakcja dla rodziny. Wszystko to produkuje ostatnio firma Sally Corporation.
Park podzielony jest na pięć stref tematycznych: DC World Super Heroes, Cartoon Village, Terytorium Dzikiego Zachodu i Bulwar Hollywood. Oto, co w nich dokładniej.

DC World Superheroes

Batman: La Fuga – roller coaster. Bliźniaczy z Batman: The Ride. Jazda trwa 1 minutę i 15 sekund. Wagonik w kolorze żółtym lub niebieskim.
Sumerman: La Acraccion de Acero – stalowy roller coaster, zbudowany przez firmę Billiger&Maillard. Posiada 7 inwersji (zwrotów), pętlę pionową gdzie jedzie się głową w dół, strefę Zero – G – Roll i dwa blokujące korkociągi.
Lex Luthor – strefa związana z największym wrogiem Supermana.

Batman: La Somba del Murcielago – związany z tą postacią fikcyjną symulator jazdy. Goście przyjmowani są najpierw w bibliotece, gdzie pokazuje się im film o „człowieku nietoperzu”. Następnie przewodnik wygasza ekran i otwiera tajne drzwi w jednym z regałów biblioteki. Odsłoni się wejście do Jaskini Batmana. Goście przechodzą przez nią tunelem, do wagoników. Po drodze słychać odgłosy kapania wody i przelatujących nietoperzy.

Na okolicznych ekranach widać Batmana, który przemawia na temat bezpieczeństwa korytarza. Instruuje też gości o czekającej ich misji odzyskania diamentu, skradzionego wcześniej. Następnie goście są dzieleni na dwudziestoosobowe grupy i lokowani w symulatorach jazdy. Odbywa się wirtualny pościg ulicami Gotham City za Jockerem, Kobietą Kotem i Freeze. Raz dziennie oferowana jest jazda nieco inna, dla osób z chorobą lokomocyjną, spokojniejsza.

Mr. Freeze, Los Coches de Choque de "El Joker", Zemsta Ridlera, Juegos de habilidad – atrakcje związane z tymi postaciami z serii filmów o Batmanie.

Cartoon Village

Podróże Scooby Doo – interaktywna jazda ciemnymi korytarzami, zaprojektowana przez Sally Corporation, w oparciu o serial animowany wytwórni Hanna Barbera. Goście jadą w pojeździe, wyposażonym w lekkie karabiny. Podczas całej trasy strzelają do różnych celów i zbierają za to punkty. Celami są duchy lub upiory. Jeźdźcy z poszczególnych pojazdów rywalizują między sobą

Tazas de te de Scooby Doo – karuzela z gondolami w kształcie filiżanek, które wirują obracając się. Przeznaczeniem ich jest rozrywka dla całej rodziny. Wymagane jest minimum 80 cm. wzrostu, natomiast dzieci o wzroście poniżej 105 cm. mogą korzystać z filiżanek tylko pod opieką dorosłych.

MADRID-MOVIE-WORLD-WARNER-BROS

Tom i Jerry - związany tematycznie z tą kreskówką roller coaster dla rodziny. Długość jego to 360 metrów. Pędzi z prędkością 35 km/h. Jazda trwa zatem około 1 minutę i 5 sekund. Nie posiada inwersji. Może przewieźć 1250 pasażerów na godzinę. Układ trasy składa się z dwóch ósemek, dodatkowo otoczonych elipsą. Pociąg składa się z 20 samochodów. Na pociąg przypada 40 pasażerów. Uwielbiany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.

Spływ rzeką Rapid (Rápidos ACME) – atrakcje wodne dla całej rodziny. Wycieczka po słynnej i szalonej fabryce ACME. Znaleźć tam będzie można różnego rodzaju gadżety związane z Kojotem, postacią bajkową. Można pływać nadmuchanymi tratwami. Bohaterami tej podróży są też postacie z bajek pod szyldem Looney Tunes. Tratwy i łodzie na max. 9 osób. W ramach spływu różnego rodzaju konkursy i gry zręcznościowe.

ACME Park - plac zabaw z basenem i piłkami. ACME to fikcyjna firma, która pojawia się czasem w kreskówkach Warner Bros.
ACME zabawy wodne – atrakcja dla całej rodziny. Zabawy i gry, szczególnie chętnie uprawiane upalnym latem. Są tam dysze wodne, broń Elmera Fudda, Kaczor Duffy, ale też stwory, które wciągają dzieci, i nie tylko je, do wody. Wstęp w obuwiu.
Los Locos Cochos – Bumper Cars dla dzieci – samochodziki, których uderzanie w siebie nawzajem, sprawia dużą frajdę dzieciom, a nawet dorosłym.
Paseo en autobus – wystylizowany autobus, który zabiera gości na przejażdżkę. Dzieci o wzroście poniżej 105 cm., mają wstęp dozwolony tylko pod opieką dorosłych. To autobus, który unosi się w powietrzu, dzięki czemu można obserwować z góry Cartoon Village. Wycieczka rozpoczyna się obok restauracji Porky Pig Deaner, atrakcji gastronomicznej Warner Parku w Madrycie.
Zona de Explosion – strefa wybuchów. Wraz z Kojotem goście podążają za Strusiem Pędziwiatrem, słysząc dookoła huki. W ramach strefy również spacer obok nory królika Buggsa. A Struś nie zostaje dogoniony.


Helicopteros – przeloty dla dzieci, nisko nad ziemią, karuzelą - helikopterem wyglądającym na zabawkowy. Są wagoniki policji, straży pożarnej, albo przyozdobione postaciami z bajek.
Correo aereo – dzieci wsiadają do dużego, jakby zabawkowego samolotu. Ten się unosi spokojnie nad ziemią, jako karuzela, umożliwiając gościom obserwację okolicy.
Cochetes Espieciales – karuzela, przeznaczona dla najmłodszych dzieci. Goście siadają w samolotach, które posiadają prawdziwe drążki sterownicze, pozwalające na lot na wybranej wysokości.
Convoy de Camiones – wycieczka jadącymi samochodzikami, razem z Flinstonami. Atrakcja głównie dla najmłodszych dzieci.

Karuzela

Dom Królika Bugsa – jaskinia, w której widz zobaczy ogród pełen marchwi. Można też zobaczyć słynnego królika i sfotografować się z nim. Atrakcja dla dzieci, które cieszy spotkanie ulubionych bohaterów bajek.
Dom Kaczora Duffy – miejsce to daje możliwość odwiedzenia i zobaczenia prawdziwej gwiazdy filmowej. W domu goście natrafią na wiele atrybutów kaczora. Szalone stroje, lustro z krzywym odbiciem.
Domek babci – najsłynniejszy domek w parku.
Rodzinny roller coaster – to znów pęd wagonikami, wraz z Kojotem, w pogoni za Roadrunnrem. Przejazd wagonikami od Teatro Loonely Tunels, w drodze do niespodzianek i gadżetów. Być może przyjdzie przeżyć też przygodę na pustyni.

PARK-ROZRYWKI-WARNER-MADRYT

Szkoła jazdy Flinstonów – przejażdżki samochodzikami, na specjalnie dla nich wyznaczonym terenie, w szkole jazdy Flinstonów. Rzeczywiście dzieci uczą się znaków drogowych i zasad jazdy, obcując jednocześnie z podobiznami Flinstonów. Samochodziki przeznaczone dla dzieci o wzroście 105 – 170 cm.
Lodołamacz koguta Leghorna – wielobarwny statek, który jeździ po specjalnym torze, tam i z powrotem. Po drodze buja, można oglądać okolicę i postacie z bajek.
Straż pożarna Kaczora Duffy – atrakcja dająca dzieciom możliwość wcielenia się w rolę straży pożarnej. Goście gaszą nieduży pożar. Interaktywna przygoda dla dzieci. Pali się jeden z budynków dzielnicy, za pomocą armatek wodnych należy go ugasić.
Gry zręcznościowe z Marsjaninem Marvinem – obszar gier i zabaw z kosmicznym stworem, dla dzieci i ich rodziców.

Terytorium Dzikiego Zachodu

Los Carros de La Mina – karuzela z gondolami, które imitują wózki kopalniane. Kręci się w nieprzewidywalnych ruchach. Uznawane za atrakcję ekstremalną. Do okoła kopalnia metali szlachetnych. Przeznaczone dla dzieci o minimum 120 cm wzrostu, a jednocześnie te poniżej 130 cm. wstępują pod opieką dorosłych.

Gry zręcznościowe – dla dzieci o naturze kowboja i nie tylko. Uczestnik może na przykład narysować swoją broń, a potem zmierzyć się w pojedynku z którąś z postaci, z dzikiego zachodu.
Rio Bravo – jazda w 8 osób samochodem, po specjalnym korytarzu wodnym. Po drodze goście mijają, typowe dla Dzikiego Zachodu, skały, wodospady lub gejzery. Przejażdżka odbywa się też obok sklepu z gadżetami kowbojskiego.

MADRYT-PARK-WARNER-BROS

Dzikie Wodospady – kolejna przejażdżka wodna. Tym razem roller coasterem przez strugi wodne. Szczególna atrakcja na okresy upalnego lata. Przeznaczona dla osób o min. 110 cm. Wzrostu.
Drewniany roller coaster – szalona przejażdżka w wagoniku, w jakim jeździło się na takiej karuzeli na dzikim zachodzie.
Tunel strachu – strachy takie, jak na Dzikim Zachodzie. Wampiry, straszne filmy, strzały. Wejście czasem jest nazywane bramami piekła.

HOLLYWOOD BOULEVARD

Dzielnica filmowa parku, gdzie prezentowane są filmy i bajki.
Tupot małych stóp 3D – wyświetlany w Warner Park, musical animowany fantasy, produkcji amerykańsko australijskiej, z 2006 roku. Wyreżyserował i wyprodukował go George Miller, a głosu użyczył między innymi Robin Williams. Opowiada o losach pingwina Mambo, który bardzo chciał śpiewać, mimo że nie miał głosu i talentu.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij