Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Elche pogoda

Prognoza pogody dla miasta Elche (Elx) na Costa Blanca w Hiszpanii. Uwaga: podróżując po tej części Hiszpanii, natkniesz się na inną pisownię miasta Elche. W języku walencjańskim Elche, to Elx. Reasumując Elche = Elx. Takie oznaczenia obowiązują na autostradach i drogach krajowych tej części Wspólnoty Walencjańskiej.

Pogoda w Elche na Costa Blanca jest fantastyczna. Miasto leży w świetnej strefie klimatycznej w Hiszpanii. Miasto cieszy się 2.800 słonecznymi godzinami w ciągu roku kalendarzowego. Średnia roczna temperatura w Elche to 19,3 stopnia Celsjusza. Z tego między innymi powodu, Elche stało sie międzynarodową destynacją turystyczną w Hiszpanii. Wiele ludzi wybiera również opcje zakupu nieruchomości w Hiszpanii i zamieszkaniu w tym pięknym rejonie Hiszpanii. Ceny nieruchomości w Elche są stosunkowo niższe niż na wybrzeżach Costa Blanca w lokalizacjach bliżej plaży.

W lecie temperatura w Elche oscyluje w okolicach od 25 do 35 stopni Celsjusza. Jest bardzo mało opadów. Temperatury w nocy rzadko spadają poniżej 15 stopni Celsjusza.
W lecie temperatury w Elche dochodzą do 40 i więcej stopni Celsjusza. Nie ma nadmorskiej bryzy w związku z tym w Elche upał odczuwa się ze zdwojoną siłą. Wilgotność powietrza w Elche nie jest duża. W sezonie letnim trzeba uważać na ostre słońce i wysokie temperatury. Przy wynajmie lub kupnie nieruchomości w Elche warto jest zwrócić uwagę czy dana willa lub apartament posiada klimatyzację w nieruchomości.

Jeżeli planujesz wczasy lub wakacje w tej części Hiszpanii warto jest zwrócić na to uwagę. Podczas wiosny lub lata w Elche, często pogoda bywa kapryśna. W ciągu jednego dnia są olbrzymie opady deszczu, często się zdarzają powodzie i podtopienia. Rzadkością nie są burze, bogate w wyładowania atmosferyczne, grzmoty i błyskawice. Światowa Organizacja zdrowia, ten region Hiszpanii, ogłosiła jako jedno z najzdrowszych miejsc do życia dla człowieka.

Tereny Costa Blanca posiadają zero zanieczyszczenia powietrza, nie ma tu fabryk ani kominów fabrycznych. Powietrze jest krystalicznie czyste, a morze nie jest zanieczyszczone.
Elche to 3 do wielkości, największe miasto we Wspólnocie Walencjańskiej, po Walencji i Alicante.
Aby uzyskać więcej informacji o pogodzie w Elche i klimacie w Elche, oraz o prognozie długoterminowej w Elche, uzyskasz, klikając na diagram pogody w Elche poniżej.

Pogoda Elche
 

Weather Elche, Elx
 
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij