Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Teneryfa Karnawał część 2

Teneryfa druga na świecie

Na czas Karnawału całe miasto Santa Cruz zamienia się w jedną wielką fetę. Na ulicach praktycznie bez przerwy spotkać można przebranych w wymyślne stroje ludzi, którzy wybierają się na główną ulicę miasta lub właśnie z niej wracają. To właśnie w centrum Santa Cruz odbywa się otwierający główną część obchodów przemarsz, który nazywany jest Cabalgatą.

Parada odbywa się zawsze tydzień przed Środą Popielcową, a więc we wtorek poprzedniego tygodnia. W czasie przemarszu po mieście zobaczyć można wiele trup tanecznych, które przebrane w wymyślne stroje prezentują swoje umiejętności. Są tu także zespoły muzyczne, które także starają się zaprezentować swoją twórczość w sposób jak najbardziej barwny, pomysłowy i wręcz teatralny. Występom muzycznym często towarzyszą także specjalnie przygotowane stroje oraz oprawa sceniczna.

Podczas głównego pochodu oraz wieczorami w kolejnych dniach, można usłyszeć występy tzw. Murgas – grajków śpiewających wyłącznie po zmierzchu, którzy w swoich piosenkach krytykują życie oraz problemy społeczne i polityków. Godnym uwagi i polecenia jest także tzw.

Święto Indian, które poświęcone jest nie rdzennym mieszkańcom Ameryki, lecz Hiszpanom, którzy podbili ich ziemie i powrócili wraz z bogactwem na Teneryfę i inne Wyspy Kanaryjskie. Osoby uczestniczące w wydarzeniu przywdziewają się w białe stroje oraz barwią talkiem skórę na biały kolor. Tak ucharakteryzowane postaci poruszają się w rytm muzyki tworząc niebywały wręcz widok.


Całodniowa impreza

W ciągu dnia Karnawał na Teneryfie oznacza przeróżne występy na ulokowanych w całym mieście estradach. Także w ciągu dnia na ulicach zobaczyć można przebranych w bogate stroje tancerzy i tancerki, a także grupy grajków umilających czas przechodniom. Także poza Santa Cruz odbywają się ciekawe imprezy z okazji Karnawału.

W trakcie jednej z nich na ulice miasta Guimar wychodzą osoby przebrane za pół czarownice a pół osły. Inscenizacja ukazuje wzywanie diabła, by zakończyć się spaleniem czarownic na stosie. Wszystko odbywa się oczywiście ‘na niby’.

Zawsze około godziny 21 w piątek (2 dni po pierwszym dniu imprez), odbywają się wybory Miss Karnawału. Jest to najważniejszy spośród wszystkich konkursów, jakie odbywają się w czasie fiesty na wyspie. Spośród kandydatek zgłoszonych do konkursu w czasie przygotowań wybierana jest jedna, której przypadnie tytuł najpiękniejszej.

KARNAWAŁ
Teneryfa zabawa karnawałowa

Karnawał z rekordem

Podczas trwania niezwykłego przemarszu, jaki ma miejsce w trakcie oficjalnego otwarcia Karnawału w Santa Cruz de Tenerife, w zabawie uczestniczy kilka tysięcy przebranych w przeróżnego rodzaju stroje karnawałowiczów.

Jest to jedna z największych tego typu imprez na świecie, o czym świadczy ogromne zainteresowanie turystów Jednak w historii Karnawału na Teneryfie zdarzyło się jeszcze większej rangi wydarzenie.

W 1987 roku, w trakcie Karnawału odbył się tutaj największy jak do tej pory koncert na otwartej przestrzeni. Podczas występu kubańskiej piosenkarki Celii Cruz wraz z orkiestrą Billo’s Caracas Boys pod sceną zgromadziło się aż 250 tysięcy osób i jest to jak na razie największy rekord w tej kategorii.

Ponadto organizatorzy Karnawału na Teneryfie starają się o wpisanie imprezy na listę Dziedzictwa Ludzkości UNESCO. Każdy, kto choć raz na własne oczy widział tę wspaniałą zabawę przyzna, że istnieją solidne podstawy, by Karnawał w Santa Cruz na Teneryfie stał się świadectwem dziedzictwa kulturowego naszego Globu.

KRÓLOWA-KARNAWAŁU-TENERYFA

Zainteresuje Cię również:
część 1 Karnawał Teneryfa | plaże Teneryfy | wybrzeże Costa Adeje | Loro Park na Teneryfie | Playa del Duque na Teneryfie |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij