Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Loro Park Teneryfa

Loro Park – niesamowity świat zwierząt na Teneryfie

Kiedy słyszymy o atrakcjach turystycznych Teneryfy, często kojarzą się nam one z zabiegami SPA, plażami, drinkiem i palemką. Jako jedna z najpopularniejszych wysp-kurortów hiszpańskich i niewątpliwie najliczniej oblegana przez turystów wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich, Teneryfa kryje w sobie nieco więcej, niż przeciętny Kowalski mógłby się spodziewać. Jedną z atrakcji, która przyciąga do siebie także te osoby, które na co dzień nie korzystają z formy wypoczynku, jaką jest zwiedzanie, jest Loro Park na Teneryfie.

Ten znajdujący się w położonym na północy Puerto de la Cruz ogród zoologiczny, to bardzo zadbany obiekt, w którym zwierzęta – mimo iż w niewoli, powinny czuć się bezpieczne i otoczone najlepszą opieką. Stan alejek, wybiegów czy terenów przeznaczonych do wypoczynku jest doskonały – ta zaleta, wraz z ogromną liczbą zwierząt rozmieszczonych na wielkich połaciach parku Loro, stały się główną przyczyną popularności ogrodu. Co dokładnie możemy tam zobaczyć?

Dla zagrożonych gatunków

Zanim dowiemy się jakie zwierzęta można obejrzeć w Loro Park na Teneryfie, kilka słów o jego dawnych dziejach. Historia obiektu rozpoczyna się na początku lat siedemdziesiątych, kiedy turystyka zaczynała dość intensywnie rozwijać swoje skrzydła na Wyspach Kanaryjskich. Wtedy także w głowie Wolfganga Kiesslina zrodziła się idea stworzenia miejsca, które byłoby schronieniem dla wielu zagrożonych gatunków – nie tylko zwierząt, ale także roślin. Tak narodziła się idea Loro Park, które za kilkanaście lat miało stać się jedną z najważniejszych atrakcji Puerto de la Cruz i całej wyspy, jaką jest Teneryfa.

Co ciekawe, kompleks stworzony został początkowo tylko po to, by Cieszyc oko samego właściciela. Wolfgang nie planował przerodzenia obiektu w komercyjne miejsce, gdzie co roku będą przybywać tłumy osób. Jednak już dwa lata po rozpoczęciu działalności Loro Park stało się miejscem otwartym dla turystów. Być może stało się tak ponieważ osoby odwiedzające prywatną posiadłość Kiesslina zauważyły doniosłość i wspaniałość tego miejsca. Pierwsi turyści odwiedzili Loro Park na Teneryfie w 1972 roku i oficjalnie tę datę uznaje się jako początek obiektu.

PARK-TENERYFA-LORO
Loro Park na Teneryfie

Początkowa idea należała do jednych z najbardziej postępowych idei ogrodów zoologicznych tamtych czasów. Wykorzystując doskonałą sytuację klimatyczną wyspy, wizjoner Wolfgang Kiesslin postanowił stworzyć miejsce, w którym nie tylko przetrzymuje się zwierzęta, ale umieszcza się je w najbardziej zbliżonych do naturalnych warunkach.
Dzięki temu zwierzęta nie tylko mogłyby uniknąć zagłady z rąk kłusowników, czy wywołanych przez człowieka zjawisk, ale także uniknąć szoku związanego ze zmianą otoczenia. Instynkty zwierząt, które znalazłyby się w naturalnych warunkach byłyby niezakłócone, dzięki czemu ich stan psychiczny także byłby lepszy. Kiesslin bardzo dobrze wiedział, jak trudno jest np. o rozmnażanie zagrożonych gatunków w nieodpowiednich dla nich warunkach, nieprzypominających ich naturalnych miejsc bytowania.

Rozwój parku

Choć dziś Loro Park na Teneryfie może pochwalić się powierzchnią ponad 33 hektarów, w początkowej fazie był to o wiele mniejszy obiekt. Na próżno było szukać tu pingwinów, które dziś stały się niemal symbolem tego ogrodu zoologicznego, czy tak licznych przedstawicieli grupy zagrożonych ptaków. Na przestrzeni wielu lat grupa zwierząt, która miała szansę schronić się w granicach parku powiększała się systematycznie. Nic dziwnego, skoro Loro Park na Teneryfie cieszył się coraz większą popularnością, za którą do kasy obiektu wpływała coraz większa ilość funduszy.

W roku 2000 swoje miejsce znalazły wcześniej już wspomniane pingwiny. Włodarze Loro Park postanowili zbudować dla nich cały kompleks, w którym zwierzęta te będą mogły przebywać w warunkach zbliżonych do naturalnych. Niska temperatura to nie jedyny czynnik, który przybliża Planetę Pingwinów do warunków Antarktyki. Jest tu także naturalny lód czy basen z wodą, w której ptaki mogą pływać bez względu na temperaturę na zewnątrz.
Inną ważną datą w historii parku jest rok 2006. Wtedy to do Loro Park w Puerto de la Cruz pojawiły się walenie, które przypłynęły tu aż z zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych, spod Florydy.
Zasiliły one już istniejące grono zwierząt królestwa wodnego. Oprócz nich znajdują się tutaj także inne wielkie wodne ssaki, takie jak orki czy delfiny. Ich akrobatyczne umiejętności, wytrenowane podczas wielu godzin morderczej tresury, można podziwiać podczas pokazów, które odbywają się tutaj regularnie dla wszystkich zwiedzających. Walenie, delfiny, orki i pingwiny to nie jedyni lokatorzy tego niesamowitego miejsca. Nie są to także jedyne żywe okazy, jakie można podziwiać w tym parku.

LORO-PARK-TENERYFA

PARK-LORO-PARQUE-NA-TENERYFIE
Atrakcje w Loro Park na Teneryfie

Fauna i flora

Jakie dokładnie gatunki zwierząt można podziwiać w Loro Park? Niemal wszystkie, jakie można sobie tylko wyobrazić. Loro Park na Teneryfie to dom dla ponad 300 gatunków zwierząt, co odpowiada około 3500 osobnikom latających, pełzających, pływających i stąpających po ziemi. Znajdziemy tutaj liczną populację kolorowych papug, które rozmiarami zaskoczą niejednego odwiedzającego. Liczba papug zamieszkujących teren parku jest imponująca – według aktualnych danych jest to największa liczba gatunków papug na świecie zgromadzona w jednym miejscu.

Jednymi z głównych atrakcji parku są pokazy umiejętności akrobatycznych zwierząt takich jak orki, delfiny czy lwy morskie. Jeden pokaz może być oglądany jednocześnie przez ponad 1000 osób. Show odbywa się o regularnych porach – w przypadku delfinów pokazy mamy szansę widzieć aż 5 razy dziennie, podobnie jak wyczyny lwów morskich. Występy z orkami można oglądać 4 razy dziennie. Warto zauważyć, że tutejsze delfinarium jest największym tego typu obiektem w całej Europie. Basen tych niezwykle mądrych ssaków ma długość około 40 metrów i 4,5 metra głębokości.

W parku można także spotkać inne zwierzęta, takie jak szympansy, żółwie, flamingi, pelikany, koniki morskie, aligatory, tygrysy, goryle, jaguary i inne zwierzaki, które postarano się umieścić w warunkach jak najbardziej zbliżonych do ich naturalnych.

Loro Park znajdujące się w Puerto de la Cruz na Teneryfie to nie tylko dom wielu gatunków zwierząt, ale także wspaniale zaprojektowany ogród, który całą wspaniałością swojej flory bije na głowę najpiękniejsze ogrody zoologiczne świata. Tropikalna roślinność, która jest przecież naturalnie występującą na Wyspach Kanaryjskich, prezentuje się dostojnie. Rośliny hodowane w Loro Park stanowią niezbędne uzupełnienie świata zwierząt – dla wielu z nich stanowią schronienie oraz dają pożywienie. Ogromny kompleks Katandra Treetops, należący do parku, to miejsce, gdzie wiele gatunków ptaków może żyć tak, jakby nigdy nie musiały opuszczać dziczy. Wielkie drzewa, tworzące tropikalne niemal lasy stały się tu domem wielu stworzeń. Będąc w Loro Park na Teneryfie warto pamiętać także o przepięknej Strelicji – symboli Teneryfy, który w Parku Loro ma swoje szczególne miejsce. Uwielbiany przez turystów charakterystyczny kształt można rozpoznać w wielu miejscach parku.

Misja Loro Park

Idea powstania Loro Park wiąże się nierozerwalnie z późniejszymi działaniami, jakie były podejmowane przez zarząd parku. Już w 1994 roku na mocy porozumienia między zaangażowanymi w działalność parku osobami, powstała fundacja Loro Parque Foundation. Tak jak w przypadku początkowych założeń istnienia parku Loro, tak i tutaj głównym celem fundacji jest ochrona zagrożonych gatunków przed wymarciem. W ciągu ponad 10 lat działania fundacja przeprowadziła 82 projekty i działania, które miały na celu poprawę bytu zwierząt zagrożonych wyginięciem w 28 krajach na całym świecie. Na wszystkie projekty zrealizowane przez fundację przeznaczono grubo ponad 10 milionów dolarów. Kwota ta może wydawać się astronomiczna, jednak jak podkreślaj ą założyciele fundacji, jest to jedynie kropla w morzu potrzeb współczesnego świata.

LORO-PARK-TENERYFA-ZDJECIE
Podwodne atrakcje Loro Park Teneryfa

Mało który ogród zoologiczny w Polsce jest w stanie poszczycić się tak bogatą kolekcją zwierząt, jak znajdujący się na Teneryfie Loro Park. Jest to jedyny w swoim rodzaju kompleks, który łączy w sobie zalety zarówno parku krajobrazowego, ogrodu botanicznego i zoologicznego. Dlatego właśnie cieszy się on tak dużą popularnością, zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Będąc na Teneryfie wraz z rodziną, grzechem byłoby ominięcie Loro Park na Teneryfie w swoim planie wycieczki.

Zainteresuje Cię również
Teneryfa wyspa przewodnik | Santa Cruz de Tenerife | La Caleta Teneryfa | strona główna przewodnika | park narodowy Teide na Teneryfie |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij