Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Karnawał na Teneryfie

Najlepsza impreza Karnawał na Teneryfie

Na całym świecie Karnawał oznacza czas dobrej zabawy oraz wielu godzin, a nawet dni tanecznych imprez. Najsłynniejszym Karnawałem na świecie jest niewątpliwie ten, który co roku możemy podziwiać w brazylijskim Rio de Janeiro. Słynie on miedzy innymi ze swojego rozmachu oraz medialności.

Karnawał w Rio to niewątpliwe wyznacznik ludzkich poglądów na temat tego cyklu radosnych imprez. Wśród obchodzonych na całym świecie imprez warto wyróżnić obchody Karnawału na Teneryfie. Jest to druga co do rozmachu i popularności impreza tego typu, która ustępuje jedynie brazylijskiej imprezie.

Karnawał na Teneryfie także obfituje w wiele wydarzeń, spotkać tu można równie utalentowane tancerki i tancerzy, a pojawiający się na ulicach ludzie świętują w podobnych i wcale nie mniej kreatywnych przebraniach.

Co roku można tu spotkać bogato, choć skąpo ubrane i pełne temperamentu kobiety, przybyszy z innej epoki a nawet planety, czy wielobarwne postaci z bajek oraz popularnych komiksów. Impreza, która odbywa się każdego roku na Teneryfie to naprawdę świetna okazja, by poznać najbardziej barwny sposób obchodzenia tego wesołego okresu.

TENERYFA-KARNAWAŁ-TAŃCZĄCE-DZIEWCZĘTA

Karnawał – właściwie co to takiego?

Co roku czas karnawału wypada w inne dni. Jest to spowodowane faktem, że ta niezwykła fiesta odbywa się zawsze na określoną liczbę dni przed świętami Wielkanocy – te natomiast są świętem ruchomym. Czas rozpoczęcia Karnawału w różnych miejscach na świecie także może się różnić.

Można przyjąć, że wypada on mniej więcej między świętem Trzech Króli, a dniem poprzedzającym Środę Popielcową. Czas trwania Karnawału poprzedza Wielki Post, który upamiętnia 40 dni spędzone przez Jezusa na pustyni oraz 40 lat niewoli Izraelitów.
Słowo Karnawał najprawdopodobniej należy łączyć z włoskim określeniem, oznaczającym pożegnanie mięsa (carne vale). Określenie to pochodzi z języka łacińskiego.

Można Także poszukiwać powiązania ze słowem valere, które w łacinie oznacza być ważnym, królować. Z tej perspektywy widoczne jest jasne przesłanie, które nawiązuje do zabawy przed okresem postu. Według innej etymologii słowo Karnawał pochodzi od łacińskiego określenia carrus navalis.

Odnosi się ono do specjalnego wozu w kształcie przypominającym okręt, który stanowił część dekoracji procesji świątecznej ku czci królowej Izydy oraz Dionizosa (w późniejszym czasie), organizowanej w starożytnym Imperium Rzymskim.

Dlaczego akurat taniec stał się formą wyrażania radości podczas karnawału? Tego do końca nie wiadomo, jednak przypuszcza się, że jest to spowodowane przesądem, który wskazywał, że gdy w czasie karnawału podskakuje się wysoko do góry, w danym roku na tę właśnie wysokość wyrosną zboża. Jak widać tradycja karnawału ma głównie podłoże agrarne, związane z kultem płodności. Czy podobnie jest na Teneryfie?

COROCZNY-KARNAWAL-NA-TENERYFIE
Karnawał na Teneryfie - największa impreza na wyspie

Fiesta w Santa Cruz

Karnawał na Teneryfie (Carnaval de Santa Cruz de Tenerife), a dokładnie w Santa Cruz – stolicy wyspy, uważany jest za drugi spośród najważniejszych Karnawałów na całym świecie, zaraz po wspomnianym wcześniej Karnawale w Rio de Janeiro. Jedynie ta impreza przewyższa Karnawał na Teneryfie pod względem rozmachu i zaangażowanych środków finansowych.

Biorąc udział w obchodach ma się wrażenie podobne co podczas Karnawału w Rio, a dla mieszkańców Europy podróż na tę popularną wyspę Kanaryjską jest o wiele mniejszym wydatkiem, niż wyprawa do Ameryki Południowej.

Choć oficjalnie przygotowania do Karnawału w stolicy wyspy rozpoczynają się kilka tygodni przed rozpoczęciem imprez, tak naprawdę trwają one przez cały rok. Tancerze i tancerki należący do różnych trup praktycznie przez cały rok trenują i planują swoje występy podczas następnego święta, wliczając w to choreografię oraz tworzenie projektów strojów.

Te ostatnie stają się odzwierciedleniem wyobraźni osób, które je projektują. Czasem przedstawiają one wybrane aspekty życia codziennego (np. upodabniają tancerki i tancerzy do filiżanek kawy, czy żywych błyskotek), nie raz nawiązują do historii (jak stroje ku czci konkwistadorów), a innym stworzone są po to, by po prostu wprawiać w zdumienie wszystkich wokoło.

Właściwe przygotowania do obchodów

Jak co roku, przygotowania do właściwych obchodów Karnawału rozpoczynają się na kilka tygodni przez rozpoczęciem wielkiej fiesty. Praktycznie już od początku, po zakończeniu okresu świątecznego, tj. 6 grudnia (Święto Trzech Króli), rozpoczyna się niecierpliwe oczekiwanie na wywieszenie plakatu zwiastującego program karnawału oraz konkursy, jakie będą się podczas niego odbywały.

TANCERZE-KARNAWAŁOWI-TENERIFE-CARNIVAL

Wśród zabaw i rywalizacji znaleźć można takie konkursy, jak Wybory Miss Karnawału, Wybory Królowej Seniorów, Wybory Królowej Dziecięcej czy Konkurs Przewodniej Piosenki.

W czasie przygotowań przyszli uczestnicy Karnawału w Santa Cruz na Teneryfie mogą zgłaszać kandydatury w podanych na obwieszczeniu plebiscytach. Procedury i wymagania podawane są wszystkim zainteresowanym. W ciągu kilku tygodni organizowane są plebiscyty oraz imprezy poprzedzające właściwy czas obchodów, podczas którego jedynym zadaniem uczestników jest szampańska zabawa i dobry humor.

Zainteresuje Cię również:
ciąg dalszy karnawał Teneryfa | przewodnik po Teneryfie | Santa Cruz de Tenerife | plaże Teneryfy | Playa de los Americas | strona główna przewodnika po Wyspach Kanaryjskich |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij