Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Teneryfa

Przewodnik Teneryfa. Turystyczny przewodnik po Teneryfie, największej wyspie z wszystkich 7 wysp, archipelagu Wysp Kanaryjskich należących administracyjnie do Hiszpanii. Teneryfa jest najgęściej zaludnioną wyspą ze wszystkich Wysp Kanaryjskich. Powierzchnia Teneryfy wynosi 2.034.40 km2. Teneryfę zamieszkuje ponad 900.000 mieszkańców. To daje 43% całej populacji wszystkich Wysp Kanaryjskich.

Teneryfa, to przede wszystkim znana destynacja turystyczna w Hiszpanii, w Europie i na świecie. Setki tysięcy wczasowiczów odwiedzają Teneryfę podczas wakacji lub wczasów w Hiszpanii. Oferty wypoczynku na Teneryfie pochodzą z najróżniejszych biur podróży w kraju i z zagranicy. Każde szanujące się biuro podróży w Polsce, posiada tanią ofertę all inclusive na Teneryfę, wraz z lotem czarterowym na Teneryfę. Także wczasy first minute i last minute na Teneryfie.

Całoroczne słońce i wysokie temperatury, przyciągają wczasowiczów i osoby chcące osiąść na Wyspach Kanaryjskich, na stałe i znaleźć swój wymarzony dom w słońcu. W tym wypadku trzeba poszukać nieruchomości na Teneryfie, na sprzedaż.Temperatury na Teneryfie wahają się w granicach od 18 do 30 stopni Celsjusza.

Rzadko zdarza się aby temperatury na Teneryfie spadały poniżej 18 stopni Celsjusza, nawet w okresie zimowym. Ten łagodny, wspaniały klimat, przyciąga osoby szukające nieruchomości w Hiszpanii (link do strony IBERMAXX sprzedaż, otworzy się w nowym oknie) jak również poszukujących hoteli i wczasów na Teneryfie. Warto w tym wypadku poszukać nieruchomości w Hiszpanii w ofercie IBERMAXX sprzedaż.

TENERYFA-WIDOKI-PLAŻA

W naszym przewodniku po Teneryfie, znajdziesz informacje o hotelach na Teneryfie, wynajmie samochodów na Teneryfie, znajdziesz informacje o nieruchomościach na Teneryfie, a także sprawdzisz aktualną pogodę na Teneryfie i znajdziesz dokładną mapę Teneryfy. W naszym przewodniku po Teneryfie, postaramy się przedstawić jak najdokładniejsze informacje, związane z turystyką na Teneryfie, jak również na innych Wyspach Kanaryjskich.

Najbardziej uczęszczana ze wszystkich wysp w archipelagu ...

Teneryfa to najbardziej popularna z hiszpańskich wysp, nawet przed Majorką, położoną w archipelagu wysp Balearów na Morzu Śródziemnym. Niesamowite 5mln turystów odwiedza Teneryfę co roku, jest to najbardziej uczęszczana wyspa z wszystkich wysp położonych w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Teneryfa jest gospodarzem jednego z największych karnawałów na świecie, o nazwie Karnawał w Santa Cruz de Tenerife. Ten fantastyczny karnawał na wyspie jest bardzo mało znany w naszym kraju, a szkoda, bo to fantastyczne widowisko, ściągające turystów z całego świata na Teneryfę.

Co prawda nie takie jak karnawał w Rio de Janeiro, ale na Europę jest wystarczający. Na Teneryfą najłatwiej dostać się samolotem. Loty na teneryfę obsługują dwa lotniska na wyspie. Teneryfa północne lotnisko i Teneryfa południowe lotnisko. Teneryfa to jak gdyby serce całego archipelagu Wysp Kanaryjskich, co niektórzy mogą się spierać iż jest to inna wyspa - Gran Canaria. Ale Teneryfa jest najbardziej rozwinięta ekonomicznie i właśnie na tę wyspę przybywa najwięcej wczasowiczów na wakacje na Wyspach Kanaryjskich.

MAPA-TENERYFA
Mapa Teneryfa

Stolicą Teneryfy jest miasto Santa Cruz de Tenerife. To także siedziba parlamentu Wysp Kanaryjskich. Drugą stolicą Wysp Kanaryjskich jest miasto Las Palmas na Gran Canaria. Są dwie stolice Cominidad Autonomo "Islas Canarias", czyli Wspólnoty Wysp Kanaryjskich. Pomiędzy rokiem 1833 a 1927 Santa Cruz de Tenerife, była tylko jedyną stolicą regionu, aż do roku 1927, kiedy dekretem narodowym, ustanowiono dwie stolice na wyspach i tak jest po dzień dzisiejszy.

Teneryfa to najwyżej położony region w Hiszpanii, na Teneryfie istnieje trzeci, największy na świecie wulkan, El Teide, o wysokości ponad 3000 m.n.p.m Jest to tylko szczyt wulkanu. Podstawa znajduje się pod oceanem i mierzy ponad 7.000 metrów!

Teneryfa jest domem najstarszego uniwersytetu na wyspie: Uniwersytet La Laguna, który powstał w 1792 roku i jest najstarszym uniwersytetem na Wyspach Kanaryjskich. Drugim miastem pod względem wielkości na Teneryfie jest San Cristobal de la Laguna i trzecie największe miasto ze wszystkich wysp. To miasto było kiedyś stolicą Teneryfy, aż do roku 1833 kiedy santa Cruz de Tenerife zastąpiło San Cristobal.

Klimat na Teneryfie

Wyspa znana jest jako wyspa "wiecznej wiosny", w języku hiszpańskim to pięknie brzmi: Isla de la Eterna Primavera. Położenie i szerokość geograficzna Teneryfy. Wyspa leży na szerokości geograficznej pustyni Sahary w Afryce, średnie roczne temperatury na Teneryfie oscylują od 18 do 26 stopni Celsjusza. Latem oczywiście jest bardziej gorąco, ale prawie zawsze na wyspie doświadczymy świeżej bryzy z nad oceanu.

Wyspa nie doświadcza aż tak wysokiej wilgotności powietrza i uczucia "sauny". Wilgotność z nad oceanu, kondensuje się w północnej i północno-wschodniej części wyspy, powodując tworzenie się chmur na wysokości od 600 do 1800 metrów. Zimne prądy morsie mają również wpływ na chłodzenie klimatu na Teneryfie. Dlatego na wyspie są duże różnice temperatur, pomiędzy dolinami na wyspie, a wyższymi partiami wyspy.

Zimą jednak temperatury oscylują pomiędzy 17 a 18 stopni Celsjusza, w cieplejsze dni 24-25 stopni. W miesiącach zimowych może być tak, iż na plaży na Teneryfie, można się opalać w pełnym słońcu, a kilka kilometrów dalej, na wysokości powyżej 3.000 metrów, może leżeć śnieg, na zboczach Teide.

Jest również spora różnica klimatu, pomiędzy różnymi częściami Teneryfy, na niższych wysokościach, np. pomiędzy Santa Cruz de Tenerife, a San Cristobal de la Laguna. Generalnie Santa Cruz jest cieplejsza, jeżeli porównać średnie temperatury roczne w stosunku do San Cristobal de la Laguna, gdzie jest chłodniej i są większe szanse na deszcze, szczególnie zimą.

Także północna część wyspy ma inny klimat, niż południowa część Teneryfy. Wietrzna strona wyspy przyjmuje prawie 75% wiatrów i opadów z Atlantyku, także wilgotność powietrza w tej części wyspy jest większa. Pomimo powyższego, Teneryfa jest regionem w Hiszpanii z najmniejszymi opadami deszczu w ciągu roku.

W miesiącach letnich, a w szczególności w lipcu i sierpniu, prawdopodobieństwo deszczu na Teneryfie jest bliskie zeru.
Najbardziej wilgotną częścią roku, jest grudzień, w zgodzie ze statystykami meteorologicznymi i średnimi, rocznymi, temperaturami w Hiszpanii, spodziewanych jest 5 dni deszczowych. Wtedy też, pojawia się pierwszy śnieg na wulkanie Teide na Teneryfie.

TENERYFA PLAŻE
Playa Las Teresitas na Teneryfie
  TENERYFA HOTELE
Plaże Teneryfy


Turystyka na Teneryfie

Turystyka to najlepiej rozwinięta gałąź przemysłu na wyspie. Teneryfa to jedna z najpopularniejszych destynacji turystycznych nie tylko w Europie, ale i na świecie. Dane z roku 2006 pokazują iż Teneryfę odwiedziło wtedy blisko 3.500.000 turystów, pomijając turystów z innych części Hiszpanii. Teneryfa to także popularna destynacja turystyczna dla Hiszpanów z Półwyspu Iberyjskiego (Peninsula jak mawiają Hiszpanie). 30% turystów na wyspach to Hiszpanie.

 Noclegi na Teneryfie

 Hotele i apartamenty
 Sprawdź ceny noclegów
 zarezerwuj wakacje

Wszystkie Wyspy Kanaryjskie odwiedziło wtedy ponad 9.500.000 wczasowiczów. Wśród największej ilości turystów i państw odwiedzających Teneryfę należą: Wielka Brytania, z prawie 1.700.000 odwiedzających, dziękować tanim lotom na Teneryfę z Londynu i innych miast UK. Na drugim miejscu są Niemcy, to też niemiecka, ulubiona destynacja turystyczna, także wielu Niemców zakupiło nieruchomości na Teneryfie. Dalej są Belgowie, Holendrzy i Szwedzi. Kolejnymi krajami najczęściej odwiedzającymi Teneryfę to Finlandia, Dania, Norwegia, Włochy, Francja, Austria, Irlandia i Szwajcaria.

Turystyka jest bardziej popularna na południu wyspy w związku z suchszym i bardziej słonecznym klimatem. Tu także rozwinęły się bardziej ośrodki turystyczne dla wczasowiczów na Teneryfie, wśród nich najpopularniejsze Playa de Las Americas, oraz Los Cristianos. Ostatnie lata przyniosły także gwałtowny rozwój ośrodków turystycznych, położonych bardziej na północ od Playa de Las Americas, takich jak La Caleta. Kilka lat temu rząd Wysp Kanaryjskich uchwalił ustawę ograniczającą gwałtowną rozbudowę urbanistyczną wyspy.

Nie można budować nowych hoteli na Teneryfie, jeżeli ich standart nie będzie mniejszy niż 5 gwiazdkowy, oraz urbanizacji nie innych, niż z przeznaczeniem na pola golfowe i nieruchomości przy polach golfowych. Aczkolwiek, jak to w Hiszpanii bywa, prawo może być trochę inaczej interpretowane. Ustawa miała na celu podwyższenie standardu zakwaterowania na Teneryfie i zrównoważonego rozwoju wyspy i regionu Wysp Kanaryjskich.

Najlepsze miejsca na wczasy na Teneryfie

Wybrzeże znane pod nazwą Costa Adeje w skład którego wchodzą obszary Playa Las Americas i Los Cristianos posiadają światowej klasy ośrodki wczasowe, centra handlowe, pola golfowe, restauracje, parki wodne (aquaparki), zoo, teatr, oraz salę kongresową.

W północnej części wyspy leży piękne miasto Teneryfy, Puerto de la Cruz. Zabytkowe miasto, zachowujące swój dawny czar i urok, hiszpańskiej architektury. Tutaj znajdziemy stary port i starówkę. Intensywna turystyka od lat 60-tych zmieniła trochę Puerto de la Cruz, ale miasto ciągle pozostaje starym, hiszpańskim portem na Teneryfie. Miasto jest w tej chwili bardzo modne i zarazem kosmopolityczne. W latach 80-tych zaczęto sprzedawać wokół miasta nieruchomości i budować nowe urbanizacje, szczególnie dla klientów z Wielkiej Brytanii i Niemiec.

Jak wspomnieliśmy w pierwszej części naszego przewodnika po Teneryfie, ekonomia wyspy zależy od turystyki, podobnie jak na innych wyspach archipelagu Wysp Kanaryjskich. Turystyka tutaj rozpoczęła się już w XIX i XX wieku. Po drugiej wojnie światowej turystyka znowu odżyła na wyspie i przyniosła nowy rodzaj turystów z Europy Zachodnie, głównie Wielkiej Brytanii.

Najpierw turyści zachwycili się  obszarem Puerto de la Cruz, ze względu na łagodny klimat w tej części wyspy i koncentracje atrakcji turystycznym w dolinie Valle de la Oratava. Ale po tym okresie zachwytu w początku lat 80-tych ubiegłego stulecia, kolejny boom turystyczny, narodził się w południowej części wyspy. Powstały miasta jak Arona i Adeje, koncentrujące turystykę na obszarach Los Cristianos i Playa de las Americas. 65 % hoteli na Teneryfie, mieści się  w tej części wyspy.

WULKAN-SZCZYT-TEIDE-TENERYFA
Ośnieżony szczyt wulkanu Teide na Teneryfie

Teneryfa przyjmuje ponad 5.000.000 turystów rocznie, jest najbardziej popularną wyspą z wszystkich wysp w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Marzeniem dla wielu osób, poszukujących wczasów i wakacji w Hiszpanii.
Dowiedz się więcej z naszego przewodnika po Teneryfie o hotelach na Teneryfie, wypożyczalniach samochodów na Teneryfie. Znajdziesz w naszym przewodniku informacje o nieruchomościach na Teneryfie, a także informacje co zwiedzić i zobaczyć na wyspie, podczas spędzania tutaj wczasów lub wakacji.

Nie zapominaj też, iż na Teneryfie można wynająć tani apartament lub zarezerwować hostel, dolecieć tanim lotem czarterowym z Polski na Teneryfę. Wszystkie te informacje związane z wczasami na Teneryfie i wakacjami na Teneryfie, znajdziesz w kolejnych rozdziałach naszego przewodnika po Hiszpanii i przewodnika po Wyspach Kanaryjskich. Zapraszamy do lektury zawsze aktualnych informacji.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij