Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Sestao

Sestao w Kraju Basków

Rada Sestao lub po prostu Sestao jest hiszpańską gminą w prowincji Vizcaya (Kraj Basków). Liczba mieszkańców wynosi 27 841 (2016). Znajduje się na lewym brzegu rzeki Nervión u jej ujścia. Należy do nieoficjalnego regionu w Bilbao.

Etymologia

Wzgórze, na którym dziś znajduje się Sestao, była znane jako Szóstka. Nazwa tego miejsca została określona pierwszym pismem z IX wieku i pierwszymi znanymi aktami miejskimi z XVII wieku. Z klasycznych historyjki wiemy, że po wojnach w Kantabrii, aby obserwować tubylców, legion IV Macedonica i X Gemina oraz VI Victrix w Kantabrii pozostały w Asturicy przez około 60 lat. Legiony były umieszczane w stałych obozach przypisując imię do miejsca. Jasnym przykładem tego jest Leon. Etymologicznie Szóstka jest pochodzenia łacińskiego. Później ewoluowało w zwyczajowym użyciu do Cesto i wreszcie do Sestao.

Symbole miasta

Tarcza
Tarcza: 1º złota, z budynkami w kolorze żółtym, wśród których wyróżnia się jedna z maszyn dmuchających, pokryta płomieniami lazuru i srebra oraz dwa kominy; drugi srebrny, z krążownikiem "Vizcaya" (czarne kadłuby, drewniane i żółte kominy i białe nadbudówki), z proporcem w głównym i flagą na rufie statku, żeglującego po Morzu Lazurowym.

SESTAO-HISZPANIA

Flaga
W XX i XXI wieku kolory zielone i czarne były związane z radą Sestao, będąc kolorami klubów sportowych takich jak Sestao Sport Club, Club Deportivo de Remo Kaiku i Sestao River Club. Dlatego też, kiedy w marcu 2014 r. Rada Miasta przedstawiła projekt udziału obywatelskiego w wyborze flagi miejskiej, cztery przedstawione wtedy opcje stanowiły kombinacje tych dwóch kolorów. Te cztery propozycje zostały zaprojektowane przez vexilólogo Juan José González. Wybierano "prostokątny" znak, o proporcji 2: 3, utworzony przez dwa równe poziome paski, zielone górne i czarne dolne.
Inicjatywa została zatwierdzona, a w sobotę 1 października 2016 r. flaga została podniesiona. Do tego czasu używano sztandaru granatowego (podobnie jak inne gminy w Vizcaya) z godłem miejskim w środku.

Geografia

Gmina Sestao zaczyna się na wschodnim końcu w Punta de San Nicolás, na wysokości 12 metrów nad poziomem morza. Jest tam niewielka wieża strażnicza, która dominuje nad rzeką Nervión, więc na niewielkim zboczu o długości około 600 metrów gmina osiąga najniższą część swojego oddziaływania, w miejscu Urbinaga, które wznosi się tylko 9 metrów nad poziomem ujścia, tworząc niewielki przesmyk. 
Za Urbinaga Sestao zaczyna rosnąć gwałtownie, więc na kilku metrach nachylenia osiąga wysokość 61.52 metrów w miejscu znanym jako Portopín. Po utworzeniu niewielkiego płaskowyżu o nazwie Rebonza, w Sierra Panadera, w pobliżu Cruz de Kueto, góruje najwyższy punkt miasta, na wysokości 79,87 metrów.

Tutaj ciągnie się na delikatnym zboczu o długości około 400 metrów w kierunku centrum miasta, na wysokości 67,62 m. Powoli gwałtownie wyrasta nierównomierność, tworząc z Wysokiego Aizpuru, 76,20 metrów. Po depresji wznawia się aż do połączenia High of Mendieta z 76,90 metrów, obok cmentarza, i tworzy piękną wieżę strażniczą na rzece Abra. I po niewielkiej różnicy 50 metrów długości, wchodzi do jurysdykcji Villa de Portugalete. Strome zbocza, które tworzą Sestao, opadają na jego północną stronę do brzegów Nervión.

Dziś jest to centrum przemysłowe i morskie. Na jego południowej ścianie znajdziemy roślinność przy potoku Ballonti i rzece Galindo. Kiedyś były to żyzne i płodne sady, które teraz przekształciły w skupisko dużych gałęzi przemysłu. Podsumowując, obszar czysto mieszkaniowy znajduje się na ulgę, to znaczy w górach, a strefy przemysłowe robią to na niższych obszarach, wykorzystując płaskie tereny gminy.

Należy zauważyć, że północna niska strefa była w czasach przedindustrialnym terenem podmokłym i bagnistym, który został wypełniony przez Altos Hornos de Vizcaya i La Naval. Jeśli chodzi o część południową, obecnie rozciągają się tam tereny przemysłowe wraz z nieruchomościami komercyjnymi, sportowymi terenami rekreacyjnymi (np. Las Camporras i obozami treningowymi Galindo), Galvesto WWTP, Garbigune de Sestao i stację metra Urbinaga, uznając, że w przyszłości stanie się stacją intermodalną Urbinaga.

Sąsiednie gminy

Poniżej znajdują się sąsiednie gminy:
Północny zachód: Lejona
Północ: Lejona
Północny wschód: Erandio
Zachód: Portugalete
Południowy zachód: Valle de Trápaga
Południe: Dolina Trápaga i Baracaldo
Południowy wschód: Baracaldo
Wschód: Erandio i Baracaldo

SESTAO

Okolice

Albiz
Azeta
El Kasko
Kueto
La Punta
Markonzaga
Rebonza
Simondrogas
Txabarri

Biznes

Pomimo faktu, że w ostatnich latach restrukturyzacja przemysłu i rewitalizacja gospodarcza, społeczna i miejska przyśpieszyły po kryzysie, który miał miejsce w latach osiemdziesiątych, główną działalnością gospodarcza=ą Sestao pozostaje branża, która zajmuje dwie trzecie aktywnej ludności gminy. Przemysłami działającymi w Sestao są głównie huty z firmami takimi jak Acera Compacta Bizkaia czy La Naval Astilleros Españoles-SECN, które w dniu 1 grudnia 2006 r. prowadziły proces prywatyzacji CNN (Construcciones Navales del Norte); oraz obfite i niejednorodne grupy średnich przedsiębiorstw zajmujących się hutnictwem, chemią i energetyką. Warto zauważyć także istnienie zakładu uzdatniania wody Galindo, który odprowadza ścieki z całego regionu Bilbao.

Rzeczywistość społeczna

Sestao posiada jedną z najwyższych stóp bezrobocia w Kraju Basków, 22,37% (marzec 2017), z powodu zamknięcia dużych firm lub ich konwersji (AHV, Aurrera, Naval lub Babcock & Wilcox) od XIX w. do XX w. Nastąpiło odwrócenie przepływów migracyjnych, które miały miejsce od wieków, dzięki instalacji różnych fabryk w regionie i gminie Sestao.

Tak więc w latach pięćdziesiątych, sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku Sestao był celem emigracji tysięcy osób z innych części Hiszpanii, podkreślając Galicję, Andaluzję, Estremadurę i Kastylijczycy-Leonese. W ostatnich latach przybyli również emigranci z innych krajów i kontynentów, takich jak Chiny, Rumunia, Maroko, Ameryka, Afryka itd.

Historia

Dawne wieki
Przed Romanizacją terytorium Sestao należało do obszaru Autrigones, ludzi o nieznanym pochodzeniu. W okresie dominacji Visigoth terytorium Sestao stanowiło część księstwa Kantabrii pod panowaniem duka lub księcia. Na początku rekonstrukcji, jak wszystkie Encartaciones Sestao należały do Królestwa Asturii, a później do Leon. Następnie w krótkim okresie około 60 lat w apogeum Królestwa Nawarry było częścią jego terytorium.

Średniowiecze
Są pisma, które wspomniały o jego istnieniu u schyłku starożytności. Pierwsza data sięga roku 880, kiedy to oddziały Gotów wylądowały na wybrzeżu Vizcaya. Na niewysokiej górze zwanej Sykstus, gdzie miała miejsce bitwa, hrabia Falcon, wódz Gotów, stracił życie. Zgodnie z tą historią jego żona Godina zleciła zbudowanie pustelni w miejscu, w którym stracił życie. Później na terenie zajmowanym przez pustelnię wybudowano kościół Santa Maria de la Anunciación. Maria Diaz de Haro, założycielka miasta Portugalete w roku 1322 nawiązuje do Sestao w liście do władz miasta Portugaluja. Siostrzenica założyciela Bilbao, Don Diego Lópeza de Haro, wspomina kościół Santa Maria de Sestao jako jeden z tych, które miały przyczynić się dziesięcinami do budowy pierwszego kościoła Portugalete.

W czternastym i piętnastym wieku Sestao, podobnie jak inne rady doliny Somorrostro, cierpi na konsekwencje "flaglerowskich wojen". W tym środowisku, około roku 1370, Juan López de Salazar, który ożenił się z Marią de Sestao, wdowiec po ziemi, zbudował Casa-Torre jako obronę i miejsce schronienia. Powstaje Tower House of Sestao z czterech kostek, wszystkie słupki, idealnie kwadratowy, z około 13 metrów bazy o około 14 metrów wysokości (rozebrany w 1931).

Powstało również kilka pustelników: San Pedro (w kampanii San Pedro i zniknął na początku XX wieku), San Nicolas (który nadał im nazwę Tip i został zburzony w 1840 r.), Piedad (w okolicach Salcedillo, dziś jurysdykcja Doliny Trápaga i zniknął, kiedy zostały zainstalowane warsztaty firmy General Electric i Matka Boża Poczęcia, która podniosła swoją małą strukturę w górnej części miasta lub Kueto.

SESTAO

Industrializacja XIX wiek

Sestao należało do zbiorowej jednostki, składającej się trzech hrabstw Doliny Somorrostro, która obejmowała również Santurce i Valle de Trápaga (dawniej "San Salvador del Valle"), a także uprawnionych do głosowania na posiedzeniach zarządu Guernica w radzie w hermitage San Bernabé de Urioste. W 1805 r. Trzy Rady Doliny Somorrostro zostały oddzielone, a Sestao obchodzi pierwszą sesję jako samodzielna gmina w Święto Bożego Narodzenia, 1805 r. W tamtym czasie była to wieś z liczbą 340 mieszkańców z 70 gminami. Jego pierwsza budowla powstała w roku 1823 obok miejsca hrabiego Valmaseda.

W 1843 r. Gmina posiadała własne tarcze, a w 1870 r. sprawozdanie zatwierdziło oficjalną segregację trzech rad. W połowie osiemnastego wieku Anglia zbudowała koleje, aby szybko przerzucić rudę żelaza do najbardziej odpowiednich punktów wysyłki w jurysdykcji Sestao. W 1859 r. Diputación de Vizcaya wybudował doki załadunkowe, aby przenieść rudę, która przybywa do kolejki Triano do statków, które znajdują się w La Punta. W 1873 r., rzeka Bilbao i kolejka kantabryjska znana jako kolej Galdames, przenosiła rudę z tych kopalń, która ma być dostarczona na stacje dokujące, które zbudowała w doku La Benedicta.

Uruchomienie pierwszych konwerterów firmy Bessemer i Martin Siemens zrewolucjonizowały przemysł metalurgiczny i koleje, które przekroczyły schematy, prowadząc do ewolucji przemysłowej, która rozpoczęła się w połowie XVIII wieku. W sposób radykalny zmieniło to fizjognomię Sestao. W 1877 roku została zainstalowana fabryka "San Francisco", a miasto przechodziło z liczby 400 do 1500 mieszkańców W 1879 r. Bilbao River i Cantabrian Railways sprzedają część swojej ziemi do D. Francisco de las Rivas, Marques de Mudela, która rozpoczyna w nich instalację fabryki i wielkich pieców w San Francisco.

Obecny budynek Rady Miasta został wybudowany w 1880 roku, z późniejszymi modyfikacjami jego początkowej struktury po wykorzystaniu jako szkoła. Víctor Chávarri zwrócił się do Rady Miasta Sestao o ziemie bagien, aby zainstalować w nich nową fabrykę Vizcaya, zajmującą się produkcją żelaza i stali, a także opracowywanie wszelkiego rodzaju konstrukcji i maszyn żelaznych. Później sprzedaje część nabytych bagien do nowej firmy La Iberia, która została założona 19 listopada 1888 r.

Na produkcję blachy stalowej, wiaderek, patelni, ocynkowanych, wyrobów ze szkła do pojemników do puszek i innych zastosowań. W 1890 r., W innej części tych bagien, D. Fernando Alonso Millán stanowi La Aurrera, z fabryką poświęconą produkcji blachy, a drugą odlewni do budowy części do armatury, rur, grzejników i kotłów. Sestao doświadcza imponującego wzrostu gospodarczego i demograficznego, motywowanego instalacją nowego przemysłu. W 1890 r. miało już 6 851 mieszkańców.

Hotel NH San Pedro San Pedro de Alcantara
Hotel NH San Pedro San Pedro de Alcantara
Costa del Sol / San Pedro del Alcantara
Melia Barcelona Sky
Melia Barcelona Sky
Barcelona / Barcelona Sant Marti
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij