Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Candanchu w Pirenejach

Wielu z nas kojarzy Hiszpanię jedynie z letnimi kurortami nadmorskimi, w których można spędzić miłe, gorące wakacje na plaży lub hotelowym basenem. Jeśli wykupujecie wakacje all inclusive możecie spędzić tydzień lub dwa właśnie nad ciepłym basenem lub na hotelowej plaży , korzystając ze wszelkich możliwych udogodnień. Zimne drinki, przekąski to coś na co dorośli turyści czekają cały rok, dzieci natomiast będą korzystać z darmowej animacji, podczas gdy rodzice mogą delektować się ciszą i spokojem.

Hiszpania to również bogate dziedzictwo kulturowo historyczne, a w przewodnikach turystycznych znajdziecie opisy dziesiątek miast, w których warto odwiedzić zabytkowe obiekty, które samymi sobą opowiadają burzliwą historię Półwyspu Iberyjskiego.
Należy jednak pamiętać o tym, że Hiszpania to miejsce idealne nie tylko na letnie wakacje, ale możecie tutaj przybyć również zimą, nie tylko zwiedzać, ale również oddać się zimowemu szaleństwu. W Pirenejach znajdziecie niejeden kurort narciarski, który przyciąga turystów chcących poszaleć na śniegu.

Pireneje

Pireneje należą do Alpidów Zachodnich, jest to trzeci pod względem wielkości łańcuch górski w Europie, zaraz po Alpach i Górach Betyckich. Leżą one w północno – zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego na granicy Hiszpanii z Francją, zaś grzbiet gór rozciągających się od Atlantyku po Morze Śródziemne przez 450 kilometrów, stanowi swoistą granicę państwa. Wyjątek stanowi Księstwo Andory, które całkowicie leży w Pirenejach.
Nazwa Pireneje pochodzi z mitologii – mitu o Pyrene, córki Atlasa, której imię oznaczało po grecku „ogień”. Inne źródła natomiast mówią, że nazwa tych gór pochodzi z języka baskijskiego, w którym „Ilene os” znaczy „góry księżyca”.

Zarówno Francja, Andora jak i Hiszpania w Pirenejach mają swoje kurorty narciarskie i miejsca, które ze względu na swoje piękno i klimat przyciągają setki turystów. W Andorze są to między innymi Ordino Arcalis, Pal Arinsal, we Francji La Pierre – St Martin, Artouste, Gourette i tym podobne. Natomiast w Hiszpanii są to Candanchu, Astun, Formigal, Panticosa – Los Lagos, Cerler, BoiTaul Resport, Baqueira Beret, Porte – Aine, Port del Comnte, Esport Esqui Par I Tavascan.

CANDANCHU-PIRENEJE-MAPA

Candanchu

Jednym z kurortów narciarskich położonych w Pirenejach jest popularne Candanchu, które znajdziecie pod adresem 22889 Candanchú, Aisa, Huesca (Aragon). Candanchu położony jest nieopodal miejscowości Canfranc w najwyższym paśmie Aragon w zachodniej części Pirenejów. Canfranc położony jest na wysokości 1190 metrów nad poziomem morza

Sezon w Candanchu zaczyna się 3 grudnia, a kończy 24 kwietnia. W tym okresie temperatury i warunki atmosferyczne pozwalają bez problemów na zimowe szaleństwo. Bazą ośrodka jest miasteczko, w którym wybudowano kilka hoteli i apartamentów do wynajęcia. Miasteczko znajduje się na wysokości 1500 metrów nad poziomem morza. To w bazie ośrodka zapewniono dostęp do najwyższego szczytu, wyciągami, których łącznie jest dwadzieścia cztery, osiem z nich to wyciągi krzesełkowe, osiemnaście to wyciągi narciarskie. Candanchu można podzielić na dwa sektory, niższy Pista Grande – El Tobazo oraz wyższy La Tuca.

Szczyt Candanchu znajduje się na 2400 metrach nad poziomem morza, stacja dolna znajduje się na wysokości 1500 metrów nad poziomem morza. Najwyższym punktem Candanchu jest szczyt La Tuca. Różnica wzniesień wynosi 900 metrów, co daje pole do popisu nie tylko początkującym narciarzom, ale również tym zaawansowanym.

Jeśli mowa o narciarzach początkujących i zaawansowanych, w Candanchu rozróżnimy cztery typy nartostrad. Pierwszy typ, dla początkujących to zaledwie 19 procent zjazdów, co sprawia, że pozostali narciarze mają pole do popisu. Jednak te 19 procent, to wcale nie tak mało, jeśli jest to 10 tras zielonych. Tras dla ekspertów jest 24 procent, czyli około 12 czarnych tras, jeśli czujecie się na siłach spróbujecie poszaleć na każdym z nich. Pozostałe 29 tras, stanowi większość, co na pewno ucieszy przeciętnego narciarza. Tras średniozaawansowanych jest 22 procent, są to trasy niebieskie, czyli około 11 tras zjazdowych, pozostałe 35% tras zjazdowych, to trasy dla zaawansowanych, czyli czerwone, których naliczycie 18.

Candanchu ma 59 kilometrów oznakowanych tras narciarskich, dzięki czemu jest to jeden z najbardziej rozwiniętych kurortów zimowych w Pirenejach. Oprócz wspomnianych 51 tras zjazdowych znajduje się tutaj również 35 kilometrów ścieżek do biegania na nartach. Ścieżki biegowe łączą Candanchu z innym kurortem zimowym, tym razem po francuskiej stronie Pirenejów – Col du Somport na wysokości 1632 metrów nad poziomem morza.

CANDANCHU-PIRENEJE-HISZPANIA

Infrastruktura Candanchu

W miasteczku narciarskim, położonym na wysokości 1500 metrów nad poziomem morza, znajdziecie aż sześć restauracji. Nie trzeba chyba wspominać, że po wyczerpującym dniu spędzonym na stoku, warto zjeść coś ciepłego i pożywnego. Wielu turystów pod wieczór wpada na ten sam pomysł, dlatego sześć restauracji jest optymalną ilością, ponieważ dla każdego coś się tutaj znajdzie. Poza tym w Candanchu znajduje się jedna szkoła narciarska, najstarsza w Hiszpanii.

Jeśli jeszcze nie umiecie jeździć, być może wizyta w Candanchu będzie idealnym do tego momentem. Jeśli nie macie co zrobić ze swoimi pociechami, które już nudzą się na stokach, nic straconego, w Candanchu znajdziecie jeden klubik – przedszkole, w którym wykwalifikowany personel zajmie się Waszymi dziećmi, oraz jeden zimowy ogród dla dzieci, gdzie pod okiem animatorów, spędzą czas swojego zimowego szaleństwa. W ośrodku znajdziecie również pięć sklepów, w których nie tylko kupicie sprzęt narciarski, ale również go wypożyczycie, jeśli uważacie, że wypożyczenie będzie lepszym pomysłem niż zakup sprzętu na stałe. Sklepy mają doskonały sprzęt, który przypadnie do gustu każdemu, a co ważniejsze wachlarz cenowy przypasuje do większości portfeli turystów.

Candanchu to prawdopodobnie najbardziej prestiżowy ośrodek narciarski w całej Hiszpanii, a na pewno jest jednym z najstarszych ośrodków. Stoki narciarskie, wyciągi i obiekty w ośrodku mogą obsłużyć około 26 tysięcy narciarzy każdej godziny.
W ośrodku znajdziecie również dyskotekę, bar, kawiarnie, pizzerię, bar z pysznymi hamburgerami, galerię handlową ze sklepem z pamiątkami oraz wspomnianymi sklepami sportowymi i wypożyczalniami. Jeśli podczas wizyty w Candanchu będziecie mieli potrzebę duchową iść do kościoła, to też znajdziecie go w miasteczku narciarskim.

Jeśli będziecie tutaj, prawdopodobnie zaopatrzycie się w karnety. W dzień roboczy zapłacicie 35 Euro za osobę dorosłą, za młodzież od 6 do 11 roku życia zapłacicie 28 Euro, a Seniorzy powyżej 65 roku życia zapłacą za ten sam karnet 24.50 Euro. Opłaca się również karnet popołudniowy, kiedy zarówno za młodzież, dorosłych oraz seniorów zapłacicie 24.50 Euro. Jeśli myślicie o kilku dniowym karnecie, przykładowo możecie kupić karnet dwu dniowy, który dla młodzieży kosztuje 45 Euro, a dla pozostałych 55 Euro.

Zakwaterowanie

Warto pamiętać o rezerwacji swojego noclegu. Ciężko pojechać na żywioł, licząc na wolne pokoje w czasie sezonu, szczególnie dużą grupą, lepiej wszystko dobrze zaplanować. Jeśli przyjedziecie tutaj grupą zorganizowaną z biurem turystycznym, nie musicie się martwić o swoje zakwaterowanie. Jeśli przyjeżdżacie tutaj indywidualnie, możecie zakwaterować się w hotelu lub w apartamentach do wynajęcia.

Jednym z najbardziej popularnych hoteli w Candanchu jest ten o tej samej nazwie co sam ośrodek, Hotel Candanchu. Jest to trzygwiazdkowy hotel na wysokości 1560 metrów nad poziomem morza, w którym dorosła osoba zapłaci około 80 Euro za nocleg. Hotel znajdziecie pod adresem Carretera Francia, 22889 Candanchú, Huesca.
W hotelu znajdziecie restaurację, szwedzki bufet na śniadanie, elegancki bar, klubik – świetlicę, w której możecie razem z innymi gośćmi wspólnie spędzać czas korzystając ze stołów do gier, czy billarda czy ping ponga. Hotel umożliwia korzystanie z wielkiego parkingu przed hotelem, a także dodatkowo z dodatkowo płatnego garażu podziemnego, za którego dopłacicie 11 Euro na dobę. Goście hotelowi skorzystają również z Wi-Fi, sauny, siłowni i usług masażysty. Jeśli przyjedziecie tutaj w celach biznesowych istnieje możliwość korzystania z sali konferencyjnej na sto osób.

Oprócz tego hotelu znajdziecie dwa inne trzygwiazdkowe hotele - Hotel Edelweiss, który ze swoich udogodnień oferuje miedzy innymi bar, restaurację, bezpłatny parking i bezpłatny dostęp do Wi-Fi oraz Hotel Tobazo, w którym również będziecie mogli pożywić się po dniu pełnym wrażeń, oraz skorzystać z Internetu.

Okolice Candanchu

Candanchu to także miejscowość w pobliżu historycznej drogi Camino de Santiago, pielgrzymki potocznie nazywanej Drogą Świętego Jakuba, która zaczyna się na granicy Francji i Hiszpanii i kończy w Santiago de Compostela.
W pobliżu Candanchu znajdziecie Jaca, historyczną miejscowość, oddaloną od ośrodka o niecałe 15 kilometrów. Natomiast 3 kilometry na wschód od tego kurortu narciarskiego znajdziecie inny kurort zimowy, Astun, który może pochwalić się 27 trasami narciarskimi o różnym stopniu zaawansowania oraz ma 5 wyciągów narciarskich. W Astun również łatwo o zakwaterowanie i wyżywienie, znajdziecie tutaj wiele hoteli, apartamentów do wynajęcia, oraz restauracji, knajpek i kawiarenek. Lokalne autobusy krążą między Candanchu oraz Astun i Jaca.

PIRENEJE-WYCIAGI-NARCIARSKIE

Hiszpański wypad na narty

Najlepszymi miesiącami na narciarskie wypady do Hiszpanii są styczeń i luty. Opady śniegu są tutaj obfite, ale często wyższe temperatury powodują szybkie jego topnienie. Jeśli zamierzacie zjeżdżać na nartach, wybierzcie się lepiej ranem, żeby nie okazało się, że pod wieczór temperatura skomplikowała Wasz wyjazd. Ośrodki narciarskie w Hiszpanii kuszą wspaniałymi warunkami narciarskimi, mimo to, wyjazdy na narty w góry w Hiszpanii, przegrywają z wyjazdami do Szwajcarii, Francji, Austrii, Włoch czy Niemiec.

Ośrodki narciarskie w Hiszpanii położone w Pirenejach mają dość specyficzne warunki klimatyczne, kiedy średnia temperatura roczna w Pirenejach wynosi około 2 stopnie Celsjusza na minusie, to rzut beretem od ośrodków narciarskich znajdziecie miejsca, w których możecie spędzić miłe, ciepłe popołudnia nad wybrzeżami Atlantyku lub Morza Śródziemnego.

Kurorty zimowe oferują wspaniałe warunki narciarskie, dodatkowo wyjazd na narty do Hiszpanii można połączyć z wycieczką krajoznawczą. Ośrodki narciarskie są w zasadzie niedaleko od dużych, popularnych turystycznie miast Hiszpanii. Wyjazdy zimowe na pewno też przegrywają z wyjazdami letnimi, nic w tym dziwnego, Hiszpania wielu turystom jednoznacznie kojarzy się z ciepłą temperaturą i wyjazdami wakacyjnymi. Mimo to, jeśli jesteście fanami śnieżnego szaleństwa, warto przemyśleć wypad na narty w Hiszpańskie góry.

Zainteresuje Cię również:
Pireneje - góry Hiszpanii | gdzie na narty w Hiszpanii | Sierra Nevada w Andaluzji narty i plaże | noclegi w Pirenejach |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij