Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Praca w restauracji

Praca w restauracji w Hiszpanii lub praca w barze w Hiszpanii, to jedna z najpopularniejszych form zatrudnienia obcokrajowców w Hiszpanii. Nawet z nikłą znajomością języka hiszpańskiego można znaleźć pracę w restauracji lub w barze na hiszpańskich wybrzeżach. Od Barcelony na Costa Brava po Malagę na Costa del Sol, a na Madrycie i Majorce skończywszy. Najłatwiej dla nowej osoby w Hiszpanii jest znaleźć pracę sezonową w restauracji, w Hiszpanii. Jednakże są dostępne stanowiska pracy w hiszpańskich restauracjach na okres długoterminowy.

Jeżeli zdecydowałaś się wyjechać do Hiszpanii z myślą o podjęciu tam pracy, a nie jesteś pewna jaka to praca, to najprawdopodobniej pierwszą i najłatwiejszą opcją znalezienia zatrudnienia w Hiszpanii, będzie podjęcie pracy w restauracji albo rozpoczęcie pracy w barze w Hiszpanii. Po akcesji Polski do Unii Europejskiej, teraz również polskie urzędy pośrednictwa pracy na terenie naszego kraju, oferują oferty pracy w restauracjach w Hiszpanii. Warto także przejrzeć ogłoszenie o pracę za granicą w prasie polskiej i ogłoszenia o pracę za granicą w Hiszpanii w internecie.

Praca w restauracji lub w barze jest stosunkowo najłatwiej znaleźć w Hiszpanii. Tak zaczyna większość osób z Polski przyjeżdżających z innych krajów w poszukiwaniu pracy w Hiszpanii. Także Polacy pracujący w Wielkiej Brytanii i Irlandii przyjeżdżają do pracy w Hiszpanii, zmęczeni zimnym klimatem Wysp Brytyjskich lub pracą w Irlandii. Również Polacy pracujący w Norwegii i Polacy pracujący w Szwecji szukają pracy w Hiszpanii.

Spodziewaj się jednak iż płace w Hiszpanii za pracę w restauracji, klubie lub barze są zdecydowanie niższe niż płace za tę samą pracę w Wielkiej Brytanii, Irlandii lub pracę w Niemczech lub pracę w Holandii. Jednakże utrzymanie w Hiszpanii jest niższe niż w wyżej wymienionych krajach europejskich. Koszty życia, koszty czynszu za wynajem mieszkania i generalnie koszty utrzymania w Hiszpanii, są niższe niż w Wielkiej Brytanii lub Szwecji czy Norwegii.

Ile zarabia się w restauracjach

Średnie zarobki w restauracji w Hiszpanii lub w barze w Hiszpanii, to stawka od 5€ do 10€ za godzinę. Może nie wydaję się to dużo w porównaniu z zarobkami w restauracjach w Anglii lub z pracą za barem w Londynie, ale również i koszty utrzymania w Hiszpanii są zdecydowanie niższe niż koszty utrzymania w Wielkiej Brytanii lub koszty życia w Irlandii, gdzie pracuje najwięcej Polaków w Unii Europejskiej.

Podobnie jak w innych krajach, kelner lub kelnerka w Hiszpanii, może liczyć na sowite napiwki od zadowolonych klientów z dobrej obsługi oferowanej przez polskiego pracownika w Hiszpanii. Czasami napiwki z pracy w restauracji w Hiszpanii, mogą przewyższać średnią pensję za barem lub średią pensję kelnerki w Hiszpanii.

PRACA-RESTAURACJA-HISZPANIA
 

Jaka praca w restauracji

Najpopularniejsze stanowiska pracy w restauracji w Hiszpanii, to praca kelnera lub kelnerki. Praca za barem lub praca w kuchni, jako pomoc kuchenna lub praca przy zmywaniu naczyń w restauracji.

Praca w kuchni jako pomoc kuchenna, oraz praca na zmywaku, to zatrudnienie w Hiszpanii dla osób nie znających języka hiszpańskiego i osób bez kwalifikacji zawodowych.

Jeżeli znasz język angielski są większe szanse na znalezienie lepszego stanowiska pracy za granicą. Ważne jest, aby nie zatrudniać się w Hiszpanii "na czarno" i na samym początku zapytać właściciela restauracji o legalne zatrudnienie i podpisanie umowy o pracę, która da Ci wiele praw i uprawnień w Hiszpanii, a pracodawcę zobowiązuje do opłacania miesięcznej stawki seguridad social w Hiszpanii.

Czyli ubezpieczenia socjalnego dla pracownika.

W Hiszpanii zatrudnia się dużo osób bez umowy o pracę. Jak to się mówi "na czarno". Szczególnie obcokrajowców z Europy Wschodniej w tym pracowników sezonowych z Polski, szukających zatrudnienia latem w Hiszpanii. Proceder ten trwa od wielu, wielu lat i wydaje się iż każdemu jest to na rękę i zmian nie widać ...

RESTAURANTE-ESPANA-MADRID
 

Może własna restauracja w Hiszpanii

Jeżeli masz środki i odpowiednie doświadczenie wyniesione z kraju, może warto zdecydować się na otwarcie własnej restauracji w Hiszpanii. Może własny bar lub własna kafeteria w Hiszpanii. W restauracji przy plaży w pięknej, nadmorskiej lokalizacji na Costa Blanca na Costa Brava lub na Wyspach Kanaryjskich. To brzmi bardzo kusząco...

Dobry pomysł, samozaparcie i konsekwencja w działaniu może przynieść owoce w postaci dobrze działającej restauracji w Hiszpanii. Najwięcej tego typu restauracji prowadzonych przez obcokrajowców w Hiszpanii znajduje się na wybrzeżach Costa Blanca, Costa del Sol i na Costa Brava. Również Wyspy Kanaryjskie, Majorka i Minorka to popularnie miejsca gdzie obcokrajowcy prowadzą swoje restauracje lub bary w Hiszpanii.

Przodują obywatele Wielkiej Brytanii na południowych hiszpańskich wybrzeżach. Nie brak również Niemców w Hiszpanii, posiadających od lat bary i restauracje w Hiszpanii. W ostatnich latach Polacy również podejmują się tego wyzwania i otwierają własne restauracje w Hiszpanii.

Koszt otwarcia restauracji w Hiszpanii waha się w  zależności od miejsca i lokalizacji lokalu. Czasami może to być koszt 20.000€, a w niektórych wypadkach koszt może dochodzić do 150.000€. W zależności czy zdecydujemy się na dzierżawę restauracji w Hiszpanii lub na wynajem restauracji w Hiszpanii.

Można również kupić restaurację w Hiszpanii, o ile jest na sprzedaż i właściciel nieruchomości zdecydowany jest na sprzedaż lokalu, co w przypadku dobrych lokalizacji przy plaży lub promenadzie nadmorskiej, zwykle nigdy się nie staje. A dobre lokale są przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Najłatwiej dla nowicjuszy, stawiających pierwsze kroki w biznesie gastronomicznym w Hiszpanii, jest wynająć lub wydzierżawić restaurację w Hiszpanii i próbować własnych sił, nie wydając dużej gotówki, na tego typu inwestycję. Czasami dzierżawa lokalu w Hiszpanii, może kosztować nas tylko 20.000€ lub 40.000€ w mniej popularnych lokalizacjach. W tym wypadku, w dalszym ciągu jesteśmy zobowiązani płacić miesięczny czynsz właścicielowi posesji, oraz koszty utrzymania lokalu gastronomicznego w Hiszpanii.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij