Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Lotnisko La Palma

Lotnisko La Palma na Wyspach Kanaryjskich

Osiemdziesiąt tysięcy mieszkańców zamieszkujących wyspę La Palma, z pewnością stwierdzi, że mieszkają w najpiękniejszym miejscu na świecie. Z całą pewnością rację przyzna im dodatkowe kilkaset tysięcy turystów, którzy Wyspy Kanaryjskie odwiedzają niezwykle chętnie z uwagi na piękne krajobrazy, niezwykle atrakcyjne kąpieliska i luksusowe warunki pobytu.

Ta jedna z największych wysp wchodzących w skład Kanarów, ma powierzchnię ponad 700 kilometrów kwadratowych, co czyni ją piątą pod względem wielkości wyspą w archipelagu. Tym, co pociąga turystów, jest również jej wulkaniczne pochodzenie, dzięki czemu wyspa może pochwalić się niezwykłym, bardzo zróżnicowanym krajobrazem. Jej prawdziwą naturę – niezwykłe bogactwo i mnogość najróżniejszych, pięknych miejsc, możemy odkryć tylko i wyłącznie, zwiedzając ją osobiście.

Bogaty krajobraz wyspy

Mimo, że wulkany górują nad wyspą i tworzą niezwykle majestatyczne wrażenie, większość z nich nie należy do czynnych. W XX wieku odnotowano i potwierdzono jedynie dwa wybuchy wulkanów na całej wyspie. Miały one miejsce w 1949 i 1971 roku. Od 1470 roku potwierdzono zaledwie siedem eksplozji wulkanicznych. Większość kraterów, które świadczą o erupcjach znajduje się w południowej części wyspy.

MAPA-WYSPY-KANARYJSKIE-ZAZNACZONO-LA-PALAMA

Wulkany miały niezwykle istotny wpływ na tworzenie się krajobrazu wyspy. W wielu miejscach skalne osuwiska i liczne lasy tworzą niezwykłe, przepiękne pejzaże, a mnogość zieleni, głównie za sprawą lasów sprawia, że La Palma określana jest jako „La isla verde” (zielona wyspa). Oprócz pięknej przyrody, wyspa słynie również z jedwabiu. Ten drogocenny, luksusowy materiał, wytwarzany jest tutaj od setek lat, nikogo nie dziwi więc fakt, że na wyspie znajduje się muzeum jedwabiu, które stanowi jedną z najciekawszych i najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych.

La Palma jest także rajem dla miłośników egzotycznych zwierząt. Miłośnicy oryginalnej fauny, z całą pewnością będą zachwyceni licznymi gatunkami zwierząt, których próżno szukać w Europie. La Palma stanowi jedno z nielicznych miejsc na Wyspach Kanaryjskich, gdzie można spotkać gekona, jadowitą stonogę, a na plaży, częstymi gośćmi są meduzy. Jakkolwiek dramatycznie by to nie brzmiało (wszak nie są to stworzenia specjalnie przyjazne ludziom), nie stanowią zagrożenia dla turystów, gdyż kąpieliska, na których pojawią się nieproszeni goście, natychmiast są wyłączane z użytkowania. Przy odrobinie ostrożności, mamy więc możliwość spotkania niezwykłych zwierząt, co sprawia, że wyspa stanowi jeszcze większą atrakcję turystyczną.

Stolica i administracja

Stolicą wyspy jest miasto Santa Cruz de La Palma. Liczy ono nieco ponad 16 000 mieszkańców i położone jest na wschodnim wybrzeżu wyspy. To w stolicy koncentruje się życie wyspy – zarówno biznesowe, jak i turystyczne. Znajdziemy tu przedstawicielstwa firm, liczne muzea, instytucje publiczne i główne węzły komunikacyjne.

Port lotniczy La Palma

Aby dostać się na wyspę, mamy do wyboru dwie drogi: morską oraz powietrzną. Podróż promem to wygodna alternatywa dla mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego, zaś ci, którzy chcą dostać się na wyspę z dowolnej części Europy (jak i spoza niej), wybierają drogę lotniczą. Na wyspie znajduje się port lotniczy La Palma, oznaczony międzynarodowym kodem SPC. Lotnisko znajduje się w odległości 8 kilometrów na południe od stolicy wyspy, Santa Cruz de La Palma.

Port należy do największych lotnisk archipelagu Wysp Kanaryjskich. Każdego roku obsługuje ponad milion podróżnych z całego świata. Lotnisko obsługuje zarówno loty międzynarodowe, jak i krajowe połączenia. Większość rejsów to właśnie połączenia z kontynentalnej Hiszpanii oraz z sąsiednich wysp, np. z Teneryfy.

Właśnie dlatego, planując podróż na wyspę, warto sprawdzić, czy przy braku bezpośredniego połączenia lotniczego, bardziej korzystne będzie międzylądowanie w Madrycie, Barcelonie lub Walencji, czy na którejś z wysp zaliczającej się do archipelagu. Jeśli chodzi o połączenia z innych niż Hiszpania krajów, lotnisko obsługuje loty m.in. z: Niemiec (Berlin, Dueselldorf, Frankfurt, Hamburg, Hannower), Belgii (Bruksela), Holandii (Amsterdam) czy Wielkiej Brytanii (Manchester). Faktem jest więc, że połączenia bezpośrednie dotyczą głównie zachodniej Europy.

LOTNISKO-LA-PALMA

Komunikacja i dojazd z lotniska

Lotnisko posiada bardzo dobrą komunikację, zarówno ze stolicą, jak i z obszarem turystycznym. Pomiędzy portem lotniczym, a miastem Santa Cruz de La Palma, kursują autobusy, które dowożą podróżnych do stolicy. Kursują co pół godziny, między 7 rano a 23 wieczorem. Oczywiście, lotnisko posiada również wypożyczalnię samochodów, dzięki czemu bez trudu odjedziemy z niego autem.

Wypożyczaniem pojazdów na lotnisku zajmuje się kilka uznanych firm, które dysponują bogatą ofertą, zarówno pod względem cenowym, jak i dotyczącą różnych modeli samochodów. Wielką wygodę stanowi fakt, że rezerwacji samochodu możemy dokonać przez internet. Dzięki temu, wszystkie niezbędne formalności możemy załatwić w domu, jeszcze przed rozpoczęciem podróży.

W sklepie bezcłowym kupisz pamiątki

Oferta handlowa lotniska jest oczywiście bardzo bogata, znajdziemy tam wiele sklepów i restauracji, w których spędzimy czas w oczekiwaniu na odprawę lub autobus, który odbierze nas z lotniska, jednak szczególnym powodzeniem cieszy się sklep bezcłowy, który pozwala kupować produkty w atrakcyjnych cenach. Jego ogromną zaletą jest fakt, że można w nim kupić towary, które są charakterystyczne dla wyspy La Plata, np. przyprawy, wino, ser czy migdały, które cieszą się szczególną popularnością. Zakupy w sklepie bezcłowym stanowią niemal obowiązkowy punkt każdej wizyty na wyspie, szczególnie dotyczy to osób, które cenią sobie regionalne smaki i chcą przywieźć do domu oryginalną pamiątkę, w postaci np. butelki przepysznego lokalnego wina.

Lotnisko przyjazne osobom niepełnosprawnym

Lotnisko słynie z wielu udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Jest to szczególnie ważne, zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach wciąż znajdziemy wiele miejsc – mowa tu nie tylko o portach lotniczych – które z uwagi na swoją specyficzną konstrukcję, dla osób z problemami ruchowymi, są praktycznie niedostępne. Konstrukcja lotniska praktycznie eliminuje jakiekolwiek bariery: (wysokie progi, brak wind, ciasne przejścia, niedostosowane toalety), które osobom o pełnej sprawności nie przeszkadzają, zaś dla niepełnosprawnych stanowią bardzo często przeszkodę nie do przejścia.

Nowoczesna, dostosowana do możliwości i potrzeb niepełnosprawnych infrastruktura, ma wpływ nie tylko na zwiększenie ruchu na lotnisku i poszerzenie jego oferty, ale również na odbiór i pozytywny wizerunek, jakim cieszy się port lotniczy La Palma. Jednak na wyposażeniu dostosowanym do potrzeb niepełnosprawnych, nie kończy się szeroka gama dodatkowych zalet lotniska, które ma w swojej ofercie również kompleksową usługę w postaci pomocy w odnalezieniu zagubionego bagażu.

WYSPY-KANARYJSKIE-LOTNISKO-LA-PALMA

Obserwując statystki dotyczące ruchu na lotnisku, widać, że z każdym rokiem ilość podróżnych się zwiększa. Po raz pierwszy, liczba podróżnych przekroczyła milion w 2005 roku. Wysoki standard, zapewnienie wszystkich niezbędnych udogodnień, takich jak bezprzewodowy internet, strefy rozrywki dla dzieci czy oferta sal konferencyjnych sprawiają, że oferta lotniska nie ogranicza się wyłącznie do obsługi połączeń lotniczych.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij