Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Godziny pracy i płace

W tym rozdziale znajdziesz informacje o godzinach pracy w restauracjach i barach w Hiszpanii, oraz informacje o płacach w Hiszpanii i stawkach za pracę, jakich można się spodziewać po podjęciu pracy w restauracji, w Hiszpanii. Informacje przydatne dla poszukujących pracy za granicą i dla osób wyjeżdżających do Hiszpanii w poszukiwaniu zatrudnienia na stałe, jak również pracy sezonowej w Hiszpanii.

Jeżeli pracowałeś w Wielkiej Brytanii lub w Irlandii i przyjeżdżasz do Hiszpanii z myślą o podjęciu pracy na półwyspie Iberyjskim, szybko zorientujesz się iż praca w restauracji w Hiszpanii, wygląda zupełnie inaczej niż praca w Anglii w restauracji, czy praca w restauracji w Szwecji lub stała praca w Norwegii. W Hiszpanii godziny pracy są dłuższe. Podyktowane to jest przede wszystkim ciepłym klimatem tego kraju.

Ludzie w Hiszpanii więcej przebywają na zewnątrz i więcej ludzi jada w restauracjach i w barach w Hiszpanii, niż w jakimkolwiek innym kraju Unii Europejskiej. Hiszpanie uwielbiają przesiadywać w restauracjach, kafeteriach i barach. Czasami do bardzo późnych godzin nocnych i rannych. Szczególnie latem i na południowych wybrzeżach: Costa Brava, Costa del Sol, Costa Blanca i Costa de la Luz.

Z tym wiąże się również styl i charakter pracy w restauracji w Hiszpanii. Przygotuj się na pracę w restauracji lub za barem na wiele długich godzin. Zwykle bary są otwarte do wczesnych godzin rannych, szczególnie latem. W restauracjach praca trwa krócej, ale nie spodziewaj się iż wyjdziesz z pracy przed północą. Jeżeli podejmiesz pracę kelnerki lub pracę za barem, może to być jeszcze dłużej. Niektóre bary w Hiszpanii są otwarte do drugiej lub czwartej nad ranem, a klienci rozpoczynający suty posiłek rodzinny o 24.00 to nie żadna rzadkość w Hiszpanii.

Jeżeli masz rodzinę lub dzieci i podejmiesz pracę w restauracji w Hiszpanii, musisz być przygotowana na to, iż w pracy spędzisz wiele godzin, co może się negatywnie odbić na życiu rodzinnym i małej ilości czasu, jakiej poświęcisz rodzinie po przeprowadzce do Hiszpanii.

Taka praca za granicą może podkopać relacje rodzinne i sposób wychowywania dzieci za granicą przez bardzo zapracowanych rodziców, usiłujących przetrwać i odłożyć pieniądze na lepszą przyszłość lub na powrót do Polski.
Pracując w Hiszpanii, w restauracji możesz nie mieć czasu iść na plażę i cieszyć się hiszpańskim słońcem. Także rzeczywistość pracy w restauracji czy jakiejkolwiek pracy w Hiszpanii, może przyćmić idylliczny obraz kraju, jaki masz w głowie i jeżeli masz zamiar przeprowadzić się do Hiszpanii z Polski, Anglii lub ze Szwecji.

PRACA-MC-DONALDS

Czasami warto skorzystać z popołudniowej hiszpańskiej sjesty, zwykle trwającej od 14.00 do 17.00. W tym czasie można pojechać do domu, zobaczyć się z rodziną i przyjemnie spędzić z nimi choć kilka godzin.

Sjesta jest podyktowana gorącym, hiszpańskim klimatem i jeżeli będziesz pracować w hiszpańskim środowisku, na pewno nie będzie od tego wyjątków.

Praca w restauracji w Hiszpanii może pomóc zaoszczędzić na kosztach utrzymania w Hiszpanii. Zwykle praca w restauracji w Hiszpanii oznacza darmowe posiłki w restauracji. Niektóre prace w restauracjach w Hiszpanii, są również z zakwaterowaniem.

Czasami pracodawca oferuje mieszkanie lub pokój w którym można zamieszkać na okres pracy w restauracji, barze lub kafeterii.

Ile za pracę w restauracji w Hiszpanii

Jak pisaliśmy w rozdziale powyższym praca w restauracji w Hiszpanii, średnia płaca, której należy się spodziewać za tego typu pracę za granicą, to kwota od 5€ do 10€ za godzinę pracy w restauracji w Hiszpanii. Ile tak naprawdę można spodziewać się za pracę w restauracji lub w barze w Hiszpanii?

W ruchliwej, dobrej restauracji na wybrzeżach prawdopodobnie zaoferują Tobie od 7€ lub 8€ na godzinę, plus praca po godzinach.

PRACA-KUCHENNA

Kelnerzy i kelnerki liczą na napiwki od klientów. Warto ten czynnik brać pod uwagę w momencie podpisywania umowy o pracę w Hiszpanii na stanowisku kelnerki. Czasami z napiwków uzbiera się większa kwota, niż miesięczna wypłata. Wszystko zależy od jakości lokalu i zwyczajów panujących w restauracji. Ważna jest również znajomość języka hiszpańskiego, o języku angielskim nie wspomniawszy.

Warto też poszukać pracy, jeżeli przyjeżdżasz do Hiszpanii z Anglii lub Irlandii i władasz językiem angielskim, w restauracjach prowadzonych przez Anglików lub Szkotów na terenie Hiszpanii.

Warto szukać pracy w restauracji na Costa del Sol i na Costa Blanca, także na Wyspach Kanaryjskich, gdzie mieszka najwięcej obcokrajowców w Hiszpanii.Tam również jest znacznie łatwiej znaleźć pracę w Hiszpanii.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij