Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Praca w Barcelonie

Praca w Barcelonie - jak znaleźć zatrudnienie w hiszpańskiej Barcelonie. W tym rozdziale przedstawiamy informacje do osób zainteresowanych podjęciem pracy w Barcelonie. Najbliższego nam miasta Hiszpanii, ze względu na odległość od Polski, jak również ze względu na tanie połączenia lotnicze z Polski do Barcelony. Specjalnie poświęcamy jeden rozdział w naszym hiszpańskim przewodniku po Barcelonie, gdyż co roku tłumy Polaków szukają pracy w Barcelonie i letniej pracy w Hiszpanii lub pracy w hotelu na Costa Brava.

Przybliżymy trochę praktyczne informacje jak znaleźć pracę w Barcelonie i czym różnić się może praca w Barcelonie od np. pracy w Madrycie czy w innych zakątkach Hiszpanii. Informacje o pracy w hotelu w Barcelonie i praca na Costa Brava w hotelach i ośrodkach wypoczynkowych.

Przede wszystkim Barcelona to Katalonia, a nie Hiszpania, to warto pamiętać podczas planowania wyprawy d Barcelony w poszukiwaniu pracy. Z tym stwierdzeniem będziesz się spotykała na każdym kroku. Katalończycy tak bardzo podkreślają swoją odrębność od Hiszpanii, iż dla przyjezdnego może to być aż męczące i czasami irytujące, ale trzeba się z tym pogodzić.

Tak czy inaczej, Barcelona to drugie pod względem wielkości miasto Hiszpanii, jedno z najbogatszych miast Hiszpanii i miejsce gdzie jest najłatwiej znaleźć pracę dla obcokrajowca szukającego zatrudnienia w Hiszpanii. Co roku wiele ludzi decyduje się na przeprowadzkę do Barcelony i podjęcie pracy w tym katalońskim mieście i stolicy, można powiedzieć, hiszpańskiego wybrzeża Costa Brava.

Barcelona to czwarte najczęściej odwiedzane miasto w Europie przez turystów ! Jest tu tysiące restauracji, kafejek, hoteli, ośrodków wypoczynkowych, pizzerni i jadłodalni. Tutaj istnieją największe szanse na znalezienie pracy w Hiszpanii. Mnogość atrakcji turystycznych i niesamowita ilość turystów, nie tylko z Europy ale i ze świata, powodują iż to miejsce zawsze oferuje miejsca pracy, czy to w hotelu w Barcelonie czy to kawiarni w Barcelonie lub pracę w restauracji w Barcelonie.

PRACA-W-HOTELU
Praca w hotelach w Barcelonie

Gdzie szukać pracy w Barcelonie

Najlepiej zacząć od lokalnego urzędu pracy w Polsce. Od momentu wejścia Polski w struktury Unii Europejskiej, lokalne urzędy pracy często posiadają informacje o wolnych miejscach pracy na terenie Hiszpanii. Także należy szukać informacji i ogłoszeń o pracę w Barcelonie, w internecie. Także na forach internetowych poświęconych pracy w Hiszpanii można znaleźć ogłoszenia o pracę w Barcelonie.

Warto także spróbować chyba najbardziej popularną stronę internetową z ogłoszeniami tj. Craig List (język angielski). Tam zawsze są ogłoszenia o pracę w Barcelonie, aczkolwiek w języku angielskim, ale powinnaś sobie poradzić. Istnieje także hiszpański odpowiednik Craig List o nazwie Loquo Barcelona z ogłoszeniami o pracę w języku hiszpańskim. To też powinno Ci pomóc w znalezieniu pracy w Barcelonie.

Koniecznie po przyjeździe na miejsce, poszukaj ogłoszeń o pracę w lokalnych gazetach ukazujących się codziennie w Barcelonie. Najpopularniejsze gazety to El Pais, oraz La Vanguardia, publikują codziennie ogłoszenia o pracę. To informacje dla osób znających język hiszpański.
Bez znajomości hiszpańskiego może być znacznie trudniej znaleźć pracę w Barcelonie, mimo tego, iż pracodawcy prawdopodobnie posługują się językiem katalońskim, trochę różniącym się od języka hiszpańskiego (castellano).

Warto także odwiedzić lokalne urzędy pracy w Barcelonie i agencje rekrutujące do pracy w Barcelonie. Nazywają się Empresas de Trabajo Temporal. To dla osób szukających tymczasowej i sezonowej pracy w Barcelonie.

Wywieszki na restauracjach i barach. Dużo właścicieli restauracji i barów  w Barcelonie nie ogłasza nigdzie iż potrzebują rąk do pracy. Po prostu wywieszają kartkę na drzwiach restauracji z numerem telefonu lub z informacją: zapytaj wewnątrz o pracę. W ten sposób chodząc od baru do restauracji, bardzo prawdopodobne iż w końcu natkniesz się na miejsce, gdzie potrzebują kogoś do pracy.
W Barcelonie sporo osób mówi po angielsku więc być może nawet bez znajomości hiszpańskiego uda Ci się znaleźć zatrudnienie w restauracji serwującej dla turystów, gdzie angielski jest niezbędny, a bez znajomości języka hiszpańskiego da się przeżyć.

PRACA-KELNER
Praca jako kelner w Barcelonie

Najpopularniejsze prace dla obcokrajowców w Barcelonie

Do najpopularniejszych zawodów jakich podejmują się obcokrajowcy w Barcelonie są wymienione poniżej. Musisz się tylko liczyć z faktem, iż ostatnie lata i trwający kryzys ekonomiczny w Hiszpanii, skurczył ilość dostępnych miejsc pracy w Barcelonie.

Do Barcelony zaczęło przyjeżdżać mnóstwo osób z nowych krajów członkowskich Unii Europejskiej, czytaj Europy Wschodniej, którzy walczą o każde miejsce pracy i podejmują się nawet tych najgorszych i najmniej płatnych prac. Także osoby z krajów Magrebu (Afryki Północnej) okupują miejsca pracy w Barcelonie i pracują za pół stawki.

  • praca w hotelu w Barcelonie
  • praca w restauracji w Barcelonie
  • praca w barze w Barcelonie
  • praca w kawiarni w Barcelonie
  • praca w służbie zdrowia, szpitalu, przychodni lekarskiej
  • praca w salonie fryzjerskim
  • praca na budowie
  • praca w biurze


Gazety w Barcelonie

Jak wspomnieliśmy powyżej, warto poszukać w lokalnych gazetach w ogłoszeniach o pracę w Barcelonie. W mieście ukazuje się także kilka tytułów z ogłoszeniami o pracę np. gazeta Metro, oraz gazeta o nazwie Barcelona Metropolitan, głównie adresowana dla angielskojęzycznej części mieszkańców Barcelony, ale tam można znaleźć dobre ogłoszenia o pracę dla osób, które znają język angielski.

Jeżeli znasz hiszpański albo kataloński to gazety jak El Pais czy ABC powinny pomóc w znalezieniu pracy w Barcelonie.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij