Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Warunki pracy w Hiszpanii

Informacje o warunkach pracy w Hiszpanii. Praca w Hiszpanii wygląda trochę inaczej niż w innych krajach Unii Europejskiej i krajów północnej Europy, oraz Wielkiej Brytanii. Warunki pracy w Hiszpanii przede wszystkim są podyktowane gorącym klimatem. Codzienna sjesta w niektórych miejscach pracy jest obowiązkowa i stosuje się do niej większość biznesów, biur i instytucji funkcjonujących w Hiszpanii. Szczególnie jest to widoczne w południowych regionach kraju, oraz na Wyspach Kanaryjskich, na Balearach, na wyspie Majorce i na Minorce.

Jeżeli przyjeżdżasz po raz pierwszy do Hiszpanii i szukasz tutaj pracy, musisz trochę przestawić swoje myślenie na hiszpańską mentalność i na hiszpański styl życia. Tutaj czas biegnie trochę wolniej i na wszystko jest zawsze czas. Niektóre "rzeczy" załatwia się jutro czyli sławne "maniana". To jest i funkcjonuje w Hiszpanii. To musisz zaakceptować jeżeli chcesz podjąć pracę w Hiszpanii i zostać przy zdrowych zmysłach.

Praca w turystyce "średnio" płatna ...

Najpopularniejsza dla obcokrajowców jest praca w hiszpańskiej turystyce, ale tutaj miesięczne zarobki nie będą wysokie. Praca animatora na wczasach w hotelu w Hiszpanii, to zarobki rzędu 1.000 euro miesięcznie. Czasami nowo przybywającemu do Hiszpanii, udaje się odłożyć trochę euro podczas wakacji, jednak zarobki większości osób pracujących podczas wakacji w Hiszpanii, starczają tylko na bieżące wydatki, pokrycie opłat czynszu za mieszkanie i wyżywienie. Rzadko starcza na przyjemności czy na odłożenie gotówki na powrót do domu.

Będąc zatrudnionym legalnie w Hiszpanii i pracując w Hiszpanii oficjalnie, powiedzmy 40 godzin tygodniowo, kelnerzy i kelnerki w Hiszpanii mogą liczyć na 600 € do 780 € miesięcznego wynagrodzenia, a np. pomywacze w kuchni w restauracji na 420 € do 540 € miesięcznie. Natomiast pomocnicy w lokalach gastronomicznych typu fast-food (McDonald's, Burger King, KFC) w Hiszpanii na pensję w wysokości 600 do 720 € miesięcznie. Jak widać nie są to dobre zarobki w stosunku do kosztów utrzymania w Hiszpanii i cen żywności w Hiszpanii.

KURONIOWKA-HISZPANIA

Są to zarobki przed odliczeniem podatku. Jednak czasami pracodawcy hiszpańscy wolą nie podpisywać umów o pracę  i płacić pracownikowi gotówką do ręki. To bardzo częsta praktyka przyjęta w Hiszpanii, szczególnie w restauracjach i barach hiszpańskich.

Można wtedy zarobić trochę więcej, nawet kwoty od 800 € do1.000 € miesięcznie. Jednak musisz się liczyć z bardzo długimi godzinami pracy w Hiszpanii, zwykle przez 7 dni w tygodniu i po godzinach. W hiszpańskich hotelach, restauracjach i innych lokalach gastronomicznych będzie to aż po 10 godzin pracy codziennie, a w barach nocnych i lokalach nocnych nawet po 13 godzin pracy dziennie! Ale wtedy zawsze można liczyć na napiwki od szczodrych klientów, zauroczonych Twoją aparycją lub niezwykle profesjonalnym podejściem do wykonywanej pracy w Hiszpanii.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij