Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Praca opiekunka do dziecka

Opiekunka do dziecka w Hiszpanii to jedno z najbardziej popularnych zajęć dla osób po raz pierwszy odwiedzających Hiszpanię. Jeżeli jesteś młodą i może nie aż tak młodą dziewczyną z pewnością zainteresują Cię informacje związane z podjęciem pracy w Hiszpanii, jako opiekunka do dziecka, czyli Au Pair lub niania do dziecka.
W internecie jest sporo informacji i portali traktujących o tym zajęciu, ale my postaramy się jeszcze bardziej przybliżyć Tobie, jak wygląda ta praca od kuchni w Hiszpanii i czego należy się spodziewać przyjeżdżając do hiszpańskiej rodziny w charakterze opiekunki do dziecka. Czy to na okres wakacji w Hiszpanii czy też na pracę całoroczną. Tego typu praca nazywana jest także au pair lub nanny z języka angielskiego.

Jeżeli lubisz dzieci i pracę z najmłodszymi, może to być doskonały sposób na przyjazd do Hiszpanii, zarobienia trochę pieniędzy, jednocześnie podszkolenia języka hiszpańskiego i poznania trochę kultury i mentalności tego narodu na Półwyspie Iberyjskim. Wiemy iż jest sporo agencji rekrutujących polskie opiekunki do dziecka w Polsce do pracy w Hiszpanii. Są także agencje rekrutujące Polki do pracy w Wielkiej Brytanii, Irlandii i do Niemiec. Także do innych krajów Unii Europejskiej. Warto więc jeszcze przed wyjazdem do Hiszpanii, poszukać w lokalnym urzędzie pracy, czy tego typu zajęcia nie ma dostępnego już w Polsce.

Może na Twoim terenie w Polsce, są jakieś agencje pracy, rekrutujące do pracy w Europie, jako opiekunka do dziecka. Po przyjeździe na miejsce, może być już za późno. Warto również dobrze przeszukać internet w poszukiwaniu konkretnych ogłoszeń o pracę w charakterze Au Pair w Hiszpanii. Wiemy, iż sporo hiszpańskich rodzin zatrudnia opiekunki do dziecka w Hiszpanii z Polski, Rosji lub z Ukrainy. Kobiety z Europy Wschodniej cieszą się dużą popularnością i generalnie są bardzo pożądane jako pomoc w rodzinie i pomoc przy wychowywaniu dzieci w Hiszpanii.

Jakie kwalifikacje są potrzebne do podjęcia pracy Au Pair w Hiszpanii?

W zasadzie nie są potrzebne żadne kwalifikacje do tego rodzaju pracy, czasami tylko rodzina poszukująca niani do dzieci, może Cię zapytać czy masz wcześniejsze doświadczenie z dziećmi, czy już pracowałaś w tym zawodzie i czy lubisz dzieci. To standardowe pytania, ale możesz się ich spodziewać, podczas rozmowy telefonicznej z pracodawcą lub podczas wymiany korespondencji mailowej, pomiędzy Tobą a przyszłym pracodawcą.
Jeżeli nie ma Cię na miejscu w Hiszpanii raczej nie będzie potrzebnej rozmowy kwalifikacyjnej. Ale na pewno poproszą Cię o wysłanie swojego zdjęcia. W Hiszpanii wygląd zewnętrzny i powierzchowność jest niezwykle ważny.

Jeżeli będziesz już na miejscu w Hiszpanii, bardzo prawdopodobne iż pracodawca zechce Cię zobaczyć i lepiej poznać, zanim odda dziecko pod Twoją opiekę.
Jeżeli jesteś obywatelką Polski lub innego kraju z Unii Europejskiej, nie potrzebujesz żadnych dodatkowych zezwoleń, ani wizy do podjęcia pracy jako opiekunka do dzieci w Hiszpanii. Zostaniesz zatrudniona na taki okres, na jaki zgodzicie się w umowie pomiędzy pracodawcą a Tobą.

PRACA-NIANIA-DO-DZIECKA
Opiekunka do dziecka to bardzo popularne zajęcie Polek pracujących w Hiszpanii

Jeżeli nie masz obywatelstwa UE, będzie potrzebna wiza do podjęcia tego typu zatrudnienia w Hiszpanii. To zależy jakiej jesteś narodowości. Jeżeli masz rosyjski lub ukraiński paszport, potrzebujesz wizę i pozwolenie o pracę w Hiszpanii.

Podobnie jest z obywatelami USA lub Kanady. Legalnie w Hiszpanii możesz przebywać do trzech miesięcy, jeżeli posiadasz amerykański lub kanadyjski paszport. Nie wolno podejmować pracy. Po tym czasie, musisz wystąpić o przedłużenie wizy i jeżeli chcesz podjąć pracę w Hiszpanii, musisz uzyskać pozwolenie na pracę w Hiszpanii i Unii Europejskiej.

Warto też sprawdzić w najbliższej ambasadzie Hiszpanii, jak sprawa i podjęcie takiej pracy wygląda od strony prawnej i aktualnych przepisów emigracyjnych. Jedną z opcji, jest przyjazd do Hiszpanii na trzy miesiące i zapisanie się do szkoły języka hiszpańskiego. Wtedy mogłabyś podjąć pracę na pół etatu, jako opiekunka do dziecka w Hiszpanii.

Porady jak zdobyć pracę jako opiekunka do dziecka

Na początku warto zdać sobie sprawę, iż jak w każdym innym zawodzie, nawet i tutaj, jest ogromna konkurencja i walka o miejsca pracy. W czasach hiszpańskiego kryzysu, nawet Hiszpanki chwytają się tego zajęcia. Do tego dochodzą kraje, które weszły parę lat temu do struktur Unii Europejskiej. Jak Rumunia i Bułgaria, których kobiety chętnie podejmują się tej pracy w Hiszpanii. Nie wspominając już o dziewczynach z Rosji i Ukrainy, a nawet Białorusi. Nawet studiujące w Hiszpanii, Amerykanki, Kanadyjki i Angielki, podejmują się tej pracy, aby dorobić na studiach i podreperować budżet.

Więc warto dać sobie przewagę i lepszy start, oraz większą szansę na zdobycie tej pracy, już na samym początku.  W jaki sposób? Język hiszpański i jego znajomość, od razu zwiększy Twoje szanse znalezienia takiej pracy kilkuset-krotnie. Tylko ze znajomością języka angielskiego, trudniej Ci będzie przebić się w Hiszpanii na rynku pracy. Mimo wszystko Hiszpania pozostaje krajem w którym hiszpański jest najważniejszy. Szybko zdobędziesz sobie sympatię rodziny, dzieci i otoczenia znając ten język.

Musisz także dać do zrozumienia rodzinie w której będziesz bawiła dzieci, iż dobro dziecka dla Ciebie jest najważniejsze, iż zależy Ci na tej pracy. Nie tylko o pieniądze Ci chodzi, ale musisz sprawić wrażenie, iż lubisz tę pracę i kochasz dzieci. Musisz także dać im do zrozumienia, iż bezpieczeństwo dziecka jest dla Ciebie najważniejsze. Dziecko to najważniejsza osoba w rodzinie i na pewno rodzice dobrze sprawdzą komu w ręce oddają swoją pociechę.

W tym wypadku dobrze byłoby mieć jakieś referencje od innej rodziny w której wcześniej pracowałaś, lub jakiś list poświadczający iż pracę którą wykonywałaś wcześniej w charakterze opiekunki do do dziecka, wykonywałaś dobrze i z poświęceniem dla dobra dziecka.

Zawsze się musisz liczyć z tym, iż jeżeli po raz pierwszy wykonywać będziesz to zajęcie, iż pracodawcy wybiorą osobę z wcześniejszym doświadczeniem. Jeżeli mówisz po hiszpańsku, zawsze zwiększasz swoje szanse na taką pracę. Hiszpanie to niezwykle przyjazny i otwarty naród i może własną, miłą osobowością i powierzchownością, zdobędziesz sobie serca rodziny w której będziesz opiekowała się dzieckiem.

AUR-PAIR-HISZPANIA-PRACA
Nie trzeba kwalifikacji aby rozpocząć pracę w Hiszpanii jako Au Pair

Ile się zarabia jako opiekunka do dzieci?

To chyba najbardziej popularne pytanie wśród młodych dziewczyn poszukujących pracy jako Au Pair w Hiszpanii, oraz osób poszukujących informacji w internecie z odpowiedzią na pytanie: ile zarabia się jako opiekunka do dzieci w Hiszpanii.

W zasadzie nikt nie może na to dać konkretnej odpowiedzi. Zależy jak umówisz się z rodziną i ile Ci zaoferują za tę pracę, ale na podstawie informacji od znajomych osób parających się tym zajęciem w Hiszpanii, spodziewaj się zarobić jakieś 250€ na tydzień. Wydaje się iż to bardzo niewiele, ale do tego rodzaju pracy dochodzi wiele dodatków i innych korzyści finansowych. Takich jak na przykład, darmowe zamieszkanie w domu pracodawców (rodziców dziecka).

Zwykle posiłki będziesz spędzać z rodziną albo będziesz miała dostęp do lodówki, kiedy chwyci Cię nagły głód w środku dnia. Więc nie będzie potrzeby dokonywania zakupów i wydawania pieniędzy na jedzenie. No chyba, że lubisz gościć w restauracjach.

Jeżeli już wcześniej szukałaś lub pracowałaś w Hiszpanii np. w restauracji lub w barze, to z pewnością zarabiałaś więcej, ale do tego trzeba było znaleźć mieszkanie na wynajem, zapłacić depozyt za czynsz i regularnie płacić, nie tylko za czynsz mieszkaniowy, ale także za zużytą wodę, prąd i wywóz śmieci. W tym wypadku tego rodzaju pracy, jako niania do dzieci, takie koszty już odchodzą. Warto to skalkulować i podliczyć koszty utrzymania w Hiszpanii, kontra dochody.

Na czym polega praca opiekunki do dziecka?

Zwykle tego rodzaju praca sprowadza się do opieki nad dzieckiem, kiedy mama i tata są w pracy. Zwykle od poniedziałku do piątku, czasami w soboty i niedziele. Ważne abyś na początku ustaliła z pracodawcą dni pracy. To już zależy od Waszych indywidualnych ustaleń po obu stronach. Praca sprowadza się do przebywania w domu, zabawy z dzieckiem, karmienia dziecka, spacery z dzieckiem, zabawa i wychodzenie na najbliższy plac zabaw lub do parku. Czasami rodzice mogą dać Ci dodatkowe zajęcia, jak sprzątanie domu lub prasowanie koszul pana domu.

Ważne abyś od początku ustaliła z pracodawcami co należy do Twoich obowiązków, aby nie być zbyt wykorzystywana przez rodziców. Jasno określ i zapytaj co należy do moich obowiązków. Jeżeli trafisz na dobrą rodzinę z pewnością będą mieli świadomość aby nie wykorzystywać Ciebie do większej ilości zajęć w domu lub ogrodzie. Ważne! Nie daj się wykorzystywać.

Wiadomo, iż jeżeli w takiej rodzinie, jest dwoje dzieci, pracy będzie trochę więcej. Czasami do tego, dochodzi wyprowadzanie psów i karmienie zwierząt domowych. Jeszcze raz: bardzo ważne jest ustalenie na samym początku pracy w takim domu: co należy do Twoich obowiązków, aby uniknąć kłótni i nieprzyjemności w przyszłości. Jeżeli podejmujesz pracę w kurorcie nadmorskim w Hiszpanii. Z pewnością do tego dojdą wyjścia na plaże lub spacer po plaży w miesiącach zimowych.

Czy potrzebuję umowę o pracę?

Umowa na piśmie to doskonały pomysł aby uniknąć nieporozumień i problemów w przyszłości. Nie wszyscy pracodawcy się do tego stosują i nie wszyscy chcą cokolwiek podpisywać, zatrudniając niańkę do dziecka w Hiszpanii z obcego kraju.

Ale jeżeli masz taką możliwość i masz kontrakt po hiszpańsku, dobrze jest podpisać taki papier, gdzie zawarta będzie wysokość Twojej pensji, informacje co dokładnie należy do Twoich obowiązków i godziny, oraz warunki pracy jako Au Pair.
Warto się zabezpieczyć w taki sposób, inaczej pozostaje Ci tylko ślepo wierzyć pracodawcy i liczyć na jego łaskę, iż zapłaci Ci na czas.

PRACA-PRZY-DZIECIACH
Może warto wziąść pod uwagę pracę w przedszkolu

Gdzie szukać pracy jako opiekunka do dziecka?

Oczywistym źródłem informacji i znalezienia pracy jako opiekunka do dziecka w Hiszpanii, jest internet i ogłoszenia internetowe o pracy w tym kraju. Wiele tego typu portali, oferuje tego rodzaju zajęcie i przyjmuje zgłoszenia zarówno od osób poszukujących pracy jako opiekunka do dziecka, jak i rodzin poszukujących opiekunki do dziecka. Jeżeli przyjedziesz do Hiszpanii i znasz ten język, dobrym źródłem, jest lokalna prasa i sekcja ogłoszeń o pracę. Z pewnością szybko coś znajdziesz.

Oczywiście większe szanse na znalezienie tego typu pracy, są w największych miastach Hiszpanii, takich jak Madryt, Barcelona, Walencja lub Sewilla, ale również i w mniejszych miejscowościach, zapracowani rodzice potrzebują opiekunek do dzieci. Także Malaga w Andaluzji, warta jest spróbowania.

Jeżeli wybierasz się na Costa del Sol lub Costa Blanca, dużą szansą są rodziny obcokrajowców zamieszkujących licznie te hiszpańskie wybrzeża. Możesz trafić na angielską rodzinę, niemiecką rodziną albo rosyjską rodzinę. Również dużo Polaków i polskich rodzin, mieszkających w Hiszpanii na stałe, potrzebuje opiekunek do dzieci.
Jeżeli pracowałaś w charakterze opiekunki do dziecka w Wielkiej Brytanii lub Irlandii, będzie Ci łatwo znajdując pracę w brytyjskiej rodzinie, mieszkającej na stałe na południu Hiszpanii. A takich rodzin jest bardzo wiele na Costa Blanca i Costa del Sol.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij