Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Praca sezonowa w Hiszpanii

Tutaj informacje związane z pracą sezonową w Hiszpanii. Jak znaleźć pracę sezonową w Hiszpanii i pracę wakacyjną w Hiszpanii. Przydatne informacje dla wybierających się do Hiszpanii w poszukiwaniu pracy w tym kraju nad Morzem Śródziemnym. Duża liczba naszych rodaków co roku wyjeżdża na pracę sezonową do Hiszpanii.

Co roku w polskich urzędach pracy pojawiają się tego typu oferty dla Polaków i osób z Europy Wschodniej, poszukujących pracy za granicą na terenie Unii Europejskiej. Głównie jest to praca przy zbiorach truskawek, przy zbieraniu oliwek i praca w rolnictwie.

Także dostępna jest praca w restauracjach w Hiszpanii, praca sezonowa w barach w Hiszpanii na południowych wybrzeżach Hiszpanii, jak również praca w ośrodkach wczasowych na Costa Brava i praca w hotelach w charakterze sprzątaczki czy praca na recepcji w hotelu w Hiszpanii. Także praca sezonowa w Hiszpanii w charakterze opiekunki do dziecka w Hiszpanii.

Poniżej podajemy kilka praktycznych informacji i regulacji prawnych, związanych z podjęciem tego typu pracy w Hiszpanii, czy to podczas wakacji czy to przed planowaniem wyjazdu do pracy sezonowej w Hiszpanii.

Praca na sezon w Hiszpanii

Sezonową pracę na terenie Hiszpanii można znaleźć przede wszystkim w branży turystycznej, hotelarskiej i w rolnictwie hiszpańskim, oraz przy sezonowych zbiorach owoców i warzyw w Hiszpanii.

Poza tym w Hiszpanii bardzo popularnie kierunki dla poszukujących pracy to: praca dla murarzy w Hiszpanii, praca dla tynkarzy w Hiszpanii, praca dla hydraulików w Hiszpanii, praca dla projektantów dróg w Hiszpanii, praca dla architektów w Hiszpanii, praca dla operatorów maszyn w Hiszpanii, oraz praca dla pracowników szpitali w Hiszpanii. Tutaj w ostatnich latach Hiszpania przyjęła kilka tysięcy pracowników z Polski (lekarze w Hiszpanii, pielęgniarki w Hiszpanii, praca dla radiologów w Hiszpanii i praca dla onkologów w Hiszpanii).

ZBIERANIE-TRUSKAWEK
Na truskawkach w Huelva można zarobić nawet do 4.000 złotych miesięcznie

Formalności prawne

Od 1 maja 2006 Hiszpania zniosła okres przejściowy dla polskich obywateli szukających pracy w Hiszpanii. W tej chwili Polacy bez żadnych ograniczeń mogą podejmować pracę w Hiszpanii i mają pełny dostęp do hiszpańskiego rynku pracy sezonowej i stałej, oraz żadne pozwolenia na pracę w Hiszpanii nie są już wymagane od osób z Polski, szukających pracy za granicą w Hiszpanii.

NALEWANIE-ALKOHOLU
Polskie barmanki nieźle zarabiają na napiwkach w Hiszpanii

Płaca w Hiszpanii

Minimalna płaca w Hiszpanii to 645 € miesięcznie (stan na rok 2013). Za sprzątanie ulic w miastach dla niewykwalifikowanego pracownika płaci się zwykle ok. 8 euro za godzinę. Kelnerka w kiepskiej restauracji w Madrycie lub Barcelonie zarabia ok. 700 € miesięcznie, plus napiwki od szczodrych klientów.

W czerwcu w Hiszpanii dostaje się dodatkową pensję tzw. wypłatę "wakacyjną". O ile się przepracowało legalnie pół roku. W ostatnich latach zanika tego typu praktyka wśród hiszpańskich pracodawców.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij