Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Costa de Cantabria

Wybrzeże Costa de Cantabria, jak sama nazwa wskazuje, znajduje się w Kantabrii nad Zatoką Biskajską. Za początek wybrzeża Costa de Cantabria można uznać miasto Comillas, a za jego koniec uznaje się miasto portowe Castro Urdiales. Wybrzeże Costa de Cantabria ma długość prawie 115 km licząc od Cosmillas do Castro Urdiales. Panuje tutaj klimat umiarkowany wilgotny ze średnią temperaturą w miesiącach letnich wynoszącą 24⁰ C.

W niewielkiej odległości od Wybrzeża Costa de Cantabria znajdują się Picos de Europa - Góry Kantabryjskie, a najwyższy ich szczyt to Torre de Cerredo, który wznosi się na wysokość 2648 m.n.p.m..
Wybrzeże Costa de Cantabria to wymarzone miejsce dla wszystkich, którzy są spragnieni surfowania, żeglowania, odpoczywania na licznych plażach.

Osoby, które lubią zwiedzać zabytki, odwiedzać muzea też coś dla siebie znajdą.
Na wybrzeżu Costa de Cantabria znajduje się ponad 90 pięknych i różnorodnych plaż, takich jak: Playa de Brazomar, Playa del Sardinero, Playa de Langre, Playa de Comillas, Playa de Cuchia, Playa de Berria, Playa de la Salvé oraz wiele, wiele innych.

MAPA-COSTA-CANTABRIA

Wybrzeże to posiada doskonałą bazę noclegową dostosowaną do potrzeb zamożnych i tych mniej zamożnych odwiedzających. W niektórych miastach i miasteczkach wybrzeża Costa de Cantabria można wynająć domki, które usytuowane są tuż przy plaży, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia pobyt w tej części Hiszpanii.
Najciekawsze miasta i miejsca wybrzeża Costa de Cantabria:

Santander

Santander jest największym naturalnym portem znajdującym się pomiędzy Bordeaux a La Coruñą i największym miastem na wybrzeżu Costa de Cantabria. Miasto to ma około 185 000 mieszkańców i jest chętnie odwiedzane w okresie letnim przez zamożnych Hiszpanów.

Ze względu na dwa pożary, do których doszło pod koniec XIX w. i w latach 40. XX w. nie może poszczycić się wielką liczbą zabytków. Szczególnie tragiczny dla miasta był pożar z 1941 roku, gdyż doprowadził on do spalenia średniowiecznej starówki miasta. Jednym z nielicznych zabytków, które ocalały z pożogi jest pochodząca z XIII w. gotycka katedra, w której znajdują się głowy świętych męczenników: Emeteria i Celedonia.

W Santander znajduje się również Palacio de la Magdalena - pałac Magdaleny usytuowany na półwyspie i będący w XX w. letnią rezydencją królewską króla Alfonsa XIII i jego żony Victorii Eugenii. Obecnie pałac należy do uniwersytetu i corocznie odwiedza go około 60 000 turystów. W pałacu odbywają się ważne wydarzenia dla miasta oraz konferencje.

Interesujące dla zwiedzających będą na pewno dwa muzea:

1) Museo de Bellas Artes – w tym muzeum można podziwiać m. in. dzieła Goi;
2) Museo Marítimo – atrakcją tego obiektu muzealnego są doskonale zachowane szkielety wielorybów oraz kilkaset innych stworzeń morskich.

Ze względu na położenie Santander można wypoczywać na kilku plażach, takich jak:

- Playa del Sardinero (El Sardinero) – jedna z najczystszych plaż w Europie;
- Playa del Bikini – niewielka plaża, otoczona skałami;
- Playa de la Magdalena – ciągnąca się w stronę miasta na półwyspie, na którym znajduje się Pałac Magdaleny;
- Playa de Langre - plaża otoczona klifami, którą szczególnie upodobali sobie surferzy oraz nudyści.
Każdy znajdzie w tym mieście plażę, na której będzie czuł się dobrze i swobodnie.
Jeżeli chodzi o noclegi w Santander, to konieczna jest dużo wcześniejsza rezerwacja, gdyż miasto jest bardzo popularne wśród Hiszpanów, jako miejsce letniego wypoczynku.

Cosmillas

Cosmillas jest popularnym, letnim kurortem, do którego chętnie przyjeżdżają turyści. Jedną z największych atrakcji tego miasta jest letni pałacyk El Capricho (z hiszpańskiego – kaprys) zaprojektowany w latach 1883 - 1889 przez wybitnego architekta Antonia Gaudi’ego.

Ciekawa jest historia jego powstania, gdyż pałacyk ten powstał, jako kaprys brata markiza Cosmillas. Przy pałacyku znajduje się charakterystyczna wieża budząca skojarzenia z minaretem, a sam pałacyk pokryty jest żółto-zielonymi kaflami w słoneczniki, co nadaje całości nierzeczywisty, bajkowy wygląd. W oknach pałacyku znajdują się przepiękne witraże przedstawiające kwiaty, ptaki i owady.

Niestety większość wnętrz pałacyku nie jest udostępniana dla zwiedzających. Dostępne są jedynie wnętrza pałacyku, gdzie znajduje się restauracja. El Capricho to jedyny budynek w Kantabrii, którego twórcą był Gaudi. W Cosmillas znajduje się również pięknie usytuowany na wzgórzu Universidad Pontíficia, który jednak nie jest udostępniony dla zwiedzających.

COSTA-CANTABRIA-HISZPANIA

W Cosmillas znajduje się dzika plaża Playa de Comillas z cudownie jasnym piaskiem, a w odległości 4 km na zachód od Cosmillas znajduje się kolejna, mniej uczęszczana plaża Playa de Oyambre.
Santillana del Mar

W odległości 17 km od Cosmillas znajduje się Santillana de Mar, o którym mieszkańcy mówią, że jest miastem trzech kłamstw: nie jest święte, ani płaskie oraz nie leży nad morzem, co sugeruje jego nazwa.
Do najciekawszych zabytków Santillana de Mar należy pochodząca z XII w. Colegiata de Santa, która jest perłą architektury romańskiej w Kantabrii.

Osoby o mocnych nerwach i dość specyficznych zainteresowaniach mogą zwiedzić Museo de la Tortura (Muzeum Tortur), w którym można obejrzeć średniowieczne narzędzia tortur.
W okolicy Santillana del Mar znajduje się prehistoryczna Jaskinia Altamira – Cueavas de Altamira, w której odkryto 1879 roku prehistoryczne malowidła naskalne.

Ze względu na mikroklimat panujący w jaskini oraz obawę przed zniszczeniem malowideł przez zbyt dużą liczbę zwiedzających, w latach 70. XX w. podjęto decyzję, że dostęp do tej jaskini będą mieli jedynie naukowcy. Dla turystów zostało stworzone Museo Nacional y Centro de Interpretación de Altamira, w którym odtworzono w naturalnym rozmiarach wygląd jaskini Altamiry ze wszystkimi detalami.

Suances

Jednym z najpiękniejszych miasteczek Kantabrii jest Suances, naokoło którego znajdują się zielone pola przy klifach. Rozpościera się z nich niesamowity, zapierający dech w piersiach widok. Korzenie tego miejsca sięgają czasów rzymskich. Obecnie Suances jest ukierunkowana na turystów, z doskonałą bazą noclegową i możliwością uprawiania sportów wodnych. W samym miasteczku znajduje się kilka pałacyków, które dodają mu uroku i przypominają o jego historii.
Tak, jak w każdym mieście wybrzeża Costa de Cantabria, także Suances może pochwalić się przepiękną plażą Playa de Cuchia z cudownie złotym piaskiem.

Santoña

Santoña znajduje się przy wzgórzu Buciero i jest jedną z najstarszych wiosek rybackich w Kantabrii. Można tutaj zobaczyć pochodzące z XVII i XVIII w. pałacyki. Jednym z najciekawszych zabytków jest pochodzący z XIII w. kościół Santa María de Puerto. Znajduje się tutaj również rezerwat przyrody Las Marismas de Santoña, Victoria y Joyel.
Plaża Playa de Berria w Santoñie jest otoczona pasmami górskimi i należy do plaż uznawanych za gwarantujące najwyższą jakość, co zostało potwierdzone poprzez przyznanie tej plaży błękitnej flagi (Blue Flag).

San Vincente de la Barquera

San Vincente de la Barquera jest portem rybackim. Zachowały się tutaj mury obronne oraz pochodzący z XII w. romańsko-gotycki kościół Nuestra Señora de los Ángeles.
Tutaj odbywa się również Bitwa Kwiatów, o której informacje znajdują się w podtytule opowiadającym o fiestach na wybrzeżu Costa de Cantabria.

Laredo

Laredo jest małym miastem o ciekawej historii sięgającej XIII w., kiedy to okręty z Laredo miały swój wkład w zdobyciu Sewilli przez króla Alfonsa X Mądrego.
W Laredo można podziwiać pochodzący z XIII wieku kościół Asunción z widocznymi wpływami sztuki flamandzkiej.
Laredo może się pochwalić pokaźną liczbą plażami, wśród których na szczególne wyróżnienie zasługują dwie plaże: Regatón oraz Playa de la Salvé.

Na uwagę zasługuje szczególnie Playa de la Salvé ze względu na to, że jest największą, pięciokilometrową plażą wybrzeża Costa de Cantabria. Posiada ona podobnie jak Playa de Berria w Santoñie błękitną flagę za najwyższą jakość. Na jej wybrzeżu znajdują się nowoczesne budynki, który tworzą letni kurort ukierunkowany na odwiedzających Laredo turystów.

CANTABRIA-WIDOKI-HISZPANIA

Casto Urdiales

W przeszłości Castro Urdiales było jednym z najważniejszych rzymskich portów. Charakter miasta portowego Castro Urdiales utrzymało do dnia dzisiejszego. Godzinami można podziwiać różnorodność łodzi znajdujących się w porcie. Miasto jest chętnie odwiedzane przez turystów spragnionych życia nocnego ze względu na dużą liczbę organizowanych imprez.

W mieście tym znajdują się liczne domki z charakterystycznymi, drewnianymi balkonami. Można tutaj również podziwiać zamek templariuszy, który obecnie spełnia funkcję latarni morskiej. Tak, jak w każdej miejscowości, także w Castro Urdiales można wypoczywać na plażach, a najbardziej popularną z nich jest Playa de Brazomar.

Kuchnia na Costa de Cantabria

Wybrzeże Costa de Cantabria posiada bardzo zróżnicowaną kuchnię, w której na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Oto kilka propozycji do spróbowania z kantabryjskiej kuchni:
- jako dania główne:

a) owoce morza;
b) marmita de bonito – gulasz z tuńczyka;
c) cocido montañés – danie z fasoli, mięsa i warzyw;
d) cocido lebaniego – gulasz z włoskiego grochu, ciecierzycy i wieprzowiny;
e) duży wybór tapas.

Na deser można spróbować tary z serem – quesada pasiego. Region Kantabrii słynie z bardzo dobrych win, które na pewno umilą każdy posiłek.

Fiesty na Costa de Cantabria

Na wybrzeżu Costa de Cantabria, podobnie jak w całej Hiszpanii nie można narzekać na brak lokalnych imprez, o różnym charakterze.
W kwietniu w San Vincente de la Barquera jest organizowana La Folía – uroczystość poświęcona Madonnie de la Barquera. Legenda głosi, że figura Madonny de la Barquera przypłynęła do San Vincente de la Barquera w łodzi, bez załogi, żagli i wioseł. Dla upamiętnienia tego wydarzenia raz w roku figura Madonny jest umieszczana w łodzi bogato udekorowanej kwiatami i wraz z innymi łodziami wypływa w morze, aby pobłogosławić morze. A na nadbrzeżu młode dziewczęta wykonują pieśni poświęcone Madonnie.

Na pewno warto również wziąć udział w Bitwie Kwiatów organizowanej w Laredo. Platformy zaopatrzone w ogromne ilości kwiatów przesuwają się przez miasteczko. W tłum zgromadzony na ulicach ludzi rozsypywane są z platform kwiaty. To piękne, wielobarwne święto odbywa się zawsze w ostatni piątek sierpnia.
W lipcu i w sierpniu w Santander odbywa się kilka festiwali teatralnych i muzycznych, w których również warto wziąć udział.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij