Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Zwiedzanie Chiclana de la Frontera

Krajobrazy Chiclana de la Frontera to głównie równiny porośnięte drzewami (sosny, dęby, drzewa oliwne). Tereny prezentują się malowniczo i dziko – spodobają się każdemu, kto uwielbia przebywać na łonie natury. W prawdzie nie ma tu pejzażu górskiego, ale można podziwiać kilka wzgórz i wyższych punktów jak Cerro del Aguila, o wysokości 52,3 metrów nad poziomem morza, czy Cerro de Santa Ana, położony około 49,8 m nad poziomem morza. Na spacer lub wycieczkę rowerową warto wybrać ie szlakiem parku miejskiego Parque Forestal Municipal Pinar del Hierro y de la Espartosa. W pobliżu znajdują się też pola golfowe dla amatorów tego sportu – w kurorcie Novo Sancti Petri.

Zabytki godne podziwu

Centrum miasta zachęca turystów do zwiedzania i spacerowania wzdłuż uliczek. Można podziwiać tutaj miejską architekturę, która prezentuje swój klasycystyczny styl. Główny plac – Plaza Mayor to jedno z najstarszych miejsc w Chiclanie. Było to niegdyś centrum spotkań mieszkańców, a w okresie XV – XVIII wieku znajdowało się tu więzienie parafialne. Jednym z najciekawszych obecnie miejsc na placu jest Casa Briones, wybudowany w XVIII wieku i zaprojektowany przez architekta Turcuato Cayon.

Budynek jest siedzibą muzeum miejskiego Museo de Chiclana. W mieście znajduje się również inne muzeum – Museo Municipal Taurino Francisco Montes, które poświęcone jest znanemu matadorowi Francisco se Paula Montes y Reina, pseudonim Paquiro, który urodził się Chiclanie. Co więcej, jest tutaj również muzeum-fabryka lalek Marín Dolls Museum-Factory, które zostało otwarte w 1928 roku. Nie można pominąć również budynku ratusza, powstałego w XVIII wieku. Został on jednak poddany przebudowie i unowocześniony. Otwarto go ponownie w 2011 roku. Budynek ma powierzchnię 5000 metrów kwadratowych i posiada 4 piętra.

Innymi zabytkowymi budowlami godnymi uwagi w Chiclana de la Frontera jest Casa – Palacio del Conde de Torres ulokowany na Plaza del Retortillo – mały dworek w stylu neoklasycystycznym i barokowym, czy Casa – Palacio del Conde del Pinar, na ulicy Calle Fierro. Budynek powstał w XVIII wieku, w stylu podobnym do Casa – Palacio del Conde de Torres. Jest to imponujący dom z trzema piętrami i kamiennymi filarami. Obecnie odbywają się tutaj różnego rodzaju wydarzenia kulturalne.

W pobliżu Chiclany znajduje się również imponujący zamek Castillo de Sancti Petri z XIII wieku, ulokowany w miejscowości San Fernando. Prezentuje on prawdziwe bogactwo mauretańskiej architektury, której obiekty rzadko zachowują się, nawet w formie ruin, do czasów obecnych.

CHICLANA
Ulice Chiclana de la Frontera w Andaluzji

Wieże w Chiclana de la Frontera

Jednymi z bardziej popularnych zabytków w mieście są trzy wieże obronne, które robią duże wrażenie na zwiedzających. Jedna z nich, Torre del Puerco, pochodzi z XVI wieku i była jednym z punktów obronnych podczas bitwy z 1811 roku.

Druga to Torre Bermeja, która znajduje się na Playa de la Barroda, i w końcu trzecia, Torre del Reloj, ulokowana jest na Plaza Mayor. Posiada zegar i jest jedną z bardziej znanych budowli w Chiclanie.

Jest starsza od swoich poprzednich dwóch sióstr, gdyż została wybudowana w XVIII wieku. Była wówczas częścią bramy miasta i ratusza. Oprócz charakterystycznego zegara posiada jeszcze dzwonnicę oraz kopułę, na której umiejscowiony jest krzyż.

Co ciekawe, stała się ona inspiracją do stworzenia wiersza przez Federico Garcia Lorca, znanego hiszpańskiego poety. To właśnie o tej wieży pisał w wierszu Clamor Na wieży żółtej biją dzwony.

Na wietrze żółtym kurantów słychać tony (…).

PLAZA-MAYOR-CHICLANA

Sakralna architektura Chiclany

Zwiedzając Chiclana de la Frontera, lub jej okoliczne miasta, nie można się nudzić. Z najpiękniejszych zabytków sakralnych warto odwiedzić kaplicę Capilla del Santo Cristo z XV wieku. To najstarsza budowla w mieście, która zachowała się do dnia dzisiejszego.

Oczywiście, od tamtej pory musiała przejść wiele renowacji, jednak nie naruszyły one jej dawnego charakteru i klimatu. Innym obiektem sakralnym w Chiclanie jest kościół Iglesia de San Sebastian z XVI wieku, przed którym stoi pomnik Antonio Cabrera.

Nie można pominąć również głównego kościoła w mieście – Iglesia de San Juan Bautista, wybudowanego w XVIII wieku i zaprojektowanego przez Torcuato Benjumeda. Świątynia została postawiona na gruzach dawnego kościoła, z którego zachowała się kaplica i ołtarz z XVI wieku.

Iglesia de San Juan Bautista wpisany jest na listę narodowych zabytków Hiszpanii od 1975 roku. Innym ważnym sakralnym miejscem jest Emirata de Santa Ana z 1771 roku. To najwyższy punkt w mieście położony na wzniesieniu Santa Ana, a w jej wnętrzu znajduje się rzeźba św. Anny z XVIII wieku.

Zainteresuje Cię również:
przewodnik Chiclana de la Frontera | Sevilla | Kadyks | Tarifa | Huelva | Zahara de los Atunes |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij