Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Zahara de los Atunes

Niepozorne Zahara de los Atunes na Costa de la Luz

Południowo zachodnie rubieże prowincji Kadyks to tereny, na których spotkać możemy różnorodną roślinność, wiele miejscowości położonych nad brzegiem morza, czy typowo nad atlantycką aurę. Każdy z tych elementów mógłby być powodem, dla którego wielu turystów przyjechałoby na Costa de la Luz. Jest to wybrzeże, nad którym każdy znalazłby cos dla siebie. Można spotkać tu wiele interesujących miasteczek wraz z ich zabytkami, jest także gorące słońce i piaszczyste plaże, których dodatkowym urokiem jest fakt, że słońce chowając się poza linię horyzontu, zatapia się w wodach Oceany Atlantyckiego.

Mniej więcej w połowie drogi między położoną na południowym krańcu Półwyspu Iberyjskiego Tarifą, a będącym stolicą regionu Kadyksem (Cadiz) leży mała miejscowość, która od niedawna stała się bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów kurortem. To Zahara de los Atunes, licząca zaledwie 1200 mieszkańców wioska, której piękne plaże przypadły do gustu wielu przyjezdnym.

FOTO-ZAHARA-DE-LOS-ATUNES-COSTA-DE-LA-LUZ-HISZPANIA
Plaża w Zahara de los Atunes

Mały, wielki kurort

Choć hiszpański urząd statystyczny (Instituto Nacional de Estadistica) podaje, że w 2012 roku miasteczko zamieszkiwało zaledwie 1250 osób, Zahara de los Atunes to jedno z popularniejszych dziś miejsc wypoczynku na południowo zachodnim wybrzeżu Costa de la Luz. Miasteczko leży u podnóża malowniczego masywu Sierra del Retin. Ponadto miejscowość położona jest w odległości około 73 kilometrów od stolicy prowincji, a także w odległości 177 km od Sewilli, stolicy regionu i jednocześnie największego miasta w tej części Hiszpanii.

Pomimo swoich małych rozmiarów, wioska Zahara de los Atunes jest stale odwiedzana przez turystów. Mało tego, jest to także miejsce, gdzie w ostatnich latach jak świeże bułeczki rozchodziły się hiszpańskie nieruchomości. W dekadzie 2000-2010 miasto powiększyło się o ponad 100 mieszkańców, co przy tak małej miejscowości stanowi nie lada wynik.

Jeszcze ciekawsza jest statystyka w przypadku odwiedzających Zahara de los Atunes turystów. Ta spokojna na co dzień miejscowość w sezonie letnim zamienia się w pełną przyjezdnych kolonię. Według danych Urzędu Miejskiego Zahara de los Atunes, w ciągu roku liczba osób przebywających na terenie miasta może zwiększyć się nawet do 30 tysięcy. To ogromna, jak na taką miejscowość liczba. Dla porównania możemy przyglądnąć się pobliskiej Tarifie, będącej jedną z popularniejszych hiszpańskich miejscowości w regionie.

W pobliskiej Tarifie, która liczy 20 tysięcy mieszkańców, liczba osób przebywających w mieście sięga aż 90 tysięcy, co stanowi ponad czterokrotność liczby mieszkańców. W przypadku Zahara de los Atunes mamy do czynienia z niemal trzydziestokrotnym przewyższeniem liczby mieszkańców. Pomimo okresowych tłumów, miejscowość ta jest nadal stałym punktem na mapie wielu wyjazdów wypoczynkowych.

Turystyka w Zahara de los Atunes

Trudno uwierzyć, że ta mała Pueblo stała się jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych tej części Hiszpanii. Wszystko za sprawą łagodnego klimatu, bogatego życia nocnego oraz pięknych plaż, które stały się już wizytówką tego miejsca. W Zahara de los Atunes znajdziemy także mnóstwo doskonałych restauracji, w których uraczyć się możemy nie tylko lokalnymi przysmakami, ale także przygotowywanymi specjalnie dla gości z zagranicy daniami z całego świata.

PLAŻE-COSTA-DE-LA-LUZ-HISZPANIA
Plaża Zahara de los Atunes na Costa de la Luz w Hiszpanii

Popularne stały się także wydarzenia kulturalne organizowane na świeżym powietrzu. Związane są one głównie z kultem religijnym, ale jednym z najciekawszych eventów, które odbywają się na pobliskiej plaży, jest kolorowy i zawsze pełen radości Karnawał.

Doskonałe warunki turystyczne oraz zróżnicowany krajobraz sprawiają, że Zahara de los Atunes i jego okolice stały się miejscem, gdzie chętnie uprawia się rożnego rodzaju aktywności. Jednym z ulubionych zajęć turystów odwiedzających to miejsce, jest spacer tutejszymi deptakami i ścieżkami, a także po pięknej, długiej na 8 km plaży.

Popularnością cieszą się tutaj także jazda konna oraz sporty wodne oraz turystyka krajobrazowa. Tej ostatniej sprzyja znajdujący się niedaleko Parque Natural del Estrecho. Od 2003 roku jest to obszar chroniony, który ma powierzchnię prawie 19 tysięcy hektarów powierzchni.

Plaża znajdująca się w okolicy Zahara de los Atunes to ponad 8000 metrów szerokiej powierzchni, pokrytej drobnym piaskiem. Jest to jedna z niewielu plaż w tym rejonie, które oddalone są od miejskiego zgiełku. Ponieważ sama miejscowość znajduje się w niewielkim oddaleniu od zabudowań, wiele osób docenia ją za piękno i półdzikość.

Dla tych, którzy oczekują jeszcze większej dawki ekologii, dostępna jest także mała plaża o kameralnym charakterze. Znajduje się ona w granicach wspomnianego wcześniej Parque Natural del Estrecho i jest jedną z najpiękniejszych dziewiczych plaż za zachodnim wybrzeżu Hiszpanii.

Zainteresuje Cię również:
ciąg dalszy Zahara de los Atunes | wybrzeże Costa de la Luz | Tarifa | plaże Tarifa | Andaluzja | spis treści przewodnika po Hiszpanii |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij