Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Zabytki Conil de la Frontera

Conil de la Frontera – na drodze białych wiosek...

Na malowniczym wybrzeżu hiszpańskiego regionu Andaluzji, pomiędzy Kadyksem a Gibraltarem, usytuowane jest niewielkie, lecz bardzo urokliwe portowe miasteczko – Conil de la Frontera. Miasto liczące około 20 000 mieszkańców i stanowiące dziś główny punkt wypadowy na Gibraltar oraz wiele ciekawych miejsc w okolicy, było niegdyś mało znaną wioską rybacką. Z czasem, dzięki olbrzymiemu rozwojowi głównie pod kątem turystyki, stało się pięknym i popularnym zarazem resortem, odwiedzanym przez wielu cudzoziemców. W okresie letnim liczba ludności wzrasta tutaj nawet do 90 tysięcy. Conil de la Frontera położone jest w odległości około 40 mil od Kadyksu – najstarszego miasta w Hiszpanii.

Conil de la Frontera to przepiękne miasteczko, w którym panuje typowo południowa hiszpańska atmosfera. Jest to jedna z najbardziej malowniczych miejscowości na Costa de la Luz, a więc w regionie o wielkiej wartości ekologicznej i historycznej. Conil de la Frontera nazywane jest drogą białych wiosek. Stanowi bowiem doskonały obraz typowej hiszpańskiej wioski rybackiej, z białą zabudową i wąskimi, brukowanymi uliczkami. Do 1981 roku nazwą miasta było samo Conil.

Miasteczko posiada bardzo bogatą historię. Na jego obszarze przebywali bowiem Fenicjanie, Arabowie, Bizantyjczycy, Wizygoci, Celtowie, a także chrześcijanie. Wszyscy odcisnęli wyraźne piętno na historii, tradycji i kulturze miasta. Conil de la Frontera do dnia dzisiejszego zachowało arabski układ sieci ulic. Istnieje kilka kościołów sięgających początków panowania katolickiego. Na Plaza de la Constitucion znajduje się kościół Santa Catalina, jest także gotycka budowla Torre de Guzman, która pełniła niegdyś funkcję obronną miasta. Wszystkie zachowane budowle stanowią ważną pamiątkę, przypominającą o bogatej historii miasta i jego rozwoju pod panowaniem różnych ludów.

Rozwój turystyki

Gospodarka miasta opiera się w głównej mierze na rybołówstwie oraz wspomnianej wcześniej turystyce sezonowej, której rozwój nastąpił w latach sześćdziesiątych. Dziś stanowi ona główny sektor wspierający gospodarkę miasta od wielu lat. W ostatnim czasie zaobserwowano także wzrost zainteresowania inwestycjami turystycznymi w tym regionie. W ciągu ostatnich dwóch dziesięcioleci rola rybołówstwa, hodowli oraz rolnictwa zmniejszyła się w znacznym stopniu na rzecz turystyki, nie oznacza to jednak, że sektor usług nie jest ważnym motorem gospodarczym miasta.

Mimo, iż Conil de la Frontera jest niewielkie, bo zajmuje łączną powierzchnię 88,51 km2, znajdują się w nim aż 362 bary, liczne restauracje oraz kawiarnie. Miasteczko to posiada przepiękny odcinek linii brzegowej o długości 16 kilometrów. Conil de la Frontera posiada bardzo dobrze rozwiniętą bazę turystyczną. Znajduje się w nim wiele miejsc noclegowych. Miasto oferuje szeroki wybór hoteli, apartamentów oraz hosteli.

FOTO-CONIL-DE-LA-FRONTERA-COSTADELALUZ
Plaża w Conil de la Frontera

Walory turystyczne miasta

Conil de la Frontera zapewnia ponad 3200 godzin słonecznych w roku, piękne, niebieskie niebo oraz białe, czyste plaże – pogoda regionu wprost zachęca do odpoczynku i relaksu. Miasteczko położone jest pośród wzgórz oraz złocistych plaż - niejako „wychodzi” na Ocean Atlantycki. Otoczone jest przez lasy sosnowe i oferuje to, co dała mu sama matka natura. Jest to region ważny pod względem ekologicznym. Na doskonały krajobraz miasta składają się także wspomniane wcześniej charakterystyczne, bielone domy oraz wąskie uliczki, tarasy i place.

Conil de la Frontera posiada aż czternaście kilometrów naturalnej plaży z drobnym, białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą, rozciągającej się wzdłuż przepięknej linii brzegowej Costa de Luz. Plaże w Conil de la Frontera cieszą się ogromną popularnością, między innymi ze względu na czysty i biały piasek, wyróżniający się na tle innych plaż. W Costa del Sol na przykład piasek jest znacznie ciemniejszy i cięższy. Wzdłuż ciągnącej się linii brzegowej znaleźć można niemalże wszystkie rodzaje plaż, począwszy od nowo otwartych, piaszczystych odcinków, a skończywszy na małych, nieco odizolowanych zatoczkach. Czyste, błękitne wody nadają się doskonale do pływania i nurkowania. Plaża najbliżej centrum miasta to Playa de los Bateles. Inne, miejscowe plaże, których nie można przegapić, to Playa de la Fontanilla, Playa Fuente del Gallo, a także Playa de Roche.

Najważniejsze zabytki

Jednym z najważniejszych zabytków Conil de la Frontera jest Kościół parafialny Santa Catalina, który pierwotnie stanowił siedzibę Braci Mniejszych z klasztoru La Victoria. Wybudowano go w XVI wieku, z inicjatywy książąt Mediny – Sidonii, którzy sprawowali władzę nad ówczesną wsią Conil. Wewnątrz kościoła znajduje się obraz Wiktorii, czyli patronki Braci Mniejszych. Innym, ważnym dla miasta zabytkiem, jest Kościół La Misericordia, który został wybudowany w drugiej połowie XVIII wieku. Określany także starym domem ludu, powstał w celu zapewnienia schronienia dla trzydziestu ubogich rodzin. Kościół ten wybudował Don Sebastian Sanchez Franco.

CONIL-HISZPANIA
Typowa andaluzyjska atmosfera w mieście

W budynku można wyróżnić dwie, odrębne części: sam kościół oraz pokoje mieszkalne. Obiekt kościoła przypomina bardziej kaplicę, niż miejsce spotkań wiernych. Po obu jego stronach, wokół patio, rozmieszczone są pokoje, które zamieszkiwały ubogie rodziny. Warto odwiedzić też Kościół El Espiritu Santo – to kaplica wybudowana w XVII wieku przez rodzinę Manuela Gonzalesa. Innym, ważnym obiektem sakralnym jest Kościół Nuestro Padro Jesus Nazareno, wybudowany w XVI wieku. W 1715 roku wewnątrz tego kościoła wybudowano kaplicę, z inicjatywy Don Miguela Calderon de la Barca – bogatego właściciela ziemskiego, zamieszkującego ówczesne Conil. Wewnątrz kościoła znajdują się liczne obrazy Jezusa, złożone w 1632 roku przez Francisco Villegas. W miasteczku znajduje się również kaplica Ermita de Nuestra Señora Maria Auxiliadora, która została wybudowana w 1931 roku, a odrestaurowana całkiem niedawno, w 2006 roku. Jednym z najbardziej znanych obiektów miasta jest Torre de Guzman, czyli baszta zamku, wybudowanego w XIV-XV wieku.

Stanowi ona nie tylko ważną część dziedzictwa historycznego miasteczka, ale w ówczesnych czasach dała mu również nazwę. Wieża powstała w stylu gotyckim, z inicjatywy Don Alonso Perez de Guzman el Bueno. W 1988 roku rozpoczęto odbudowę wieży, a prace zakończono już w 1992 roku. Oprócz Torre de Guzman, powstało w tamtym okresie wiele innych wież i wieżyczek, które pełniły funkcję ochronną miast i wiosek przed częstymi w średniowieczu wojnami i walkami. Wzdłuż wybrzeża Conil de la Frontera wybudowano wówczas cztery wieże strażnicze: Torre de Castilnovo, Torre de Guzman, Torre de Roche oraz Torre del Puerco.

W Conil de la Frontera do dnia dzisiejszego zachowała się jedna z wielu bram, które posiadała wieś, obwarowana w tamtych czasach murami. Jest to brama La Puerta de la Villa. Pozostałe bramy nie zachowały się do dzisiejszych czasów, choć ich nazwy pozostały w miejscach, gdzie niegdyś były usytuowane Puerta de Cadiz, czy Puerta del Moscon.

Próbując zobrazować Conil de la Frontera, należy wymienić przede wszystkim bogactwo tutejszej kultury, tradycji, rozrywki, ale też słońca, plaż i szeregu innych atrakcji turystycznych, zarówno dla bardziej, jak i mniej aktywnych urlopowiczów. Dużą popularnością cieszą się tutaj sporty wodne, a także wędkarstwo.

Conil de la Frontera stanowi doskonały punkt wypadowy, nie tylko na Gibraltar, ale także do wielu innych, ciekawych miast i wiosek, które znajdują się w pobliżu. Warto wybrać się na jednodniową wycieczkę do takich miejsc, jak: Puerto de Meca, Vejer, Jerez de la Frontera, Zahara de la Frontera, Chiclana, czy Cadiz. Zarówno w samym Conil de la Frontera, jak i wokół niego, znajduje się olbrzymia ilość atrakcji, zapewniających mnóstwo wrażeń i doskonałych przeżyć.

Zainteresuje Cię także:
czytaj dalej informacje o Conil de la Frontera | turystyka Conil de la Frontera | Kadyks | Chiclana de la Frontera | wybrzeże Costa de la Luz | Andaluzja |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij