Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Wycieczki fakultatywne

Wycieczki fakultatywne w Hiszpanii podczas wczasów w Hiszpanii. Na jaką wycieczkę się wybrać podczas wypoczynku na Półwyspie Iberyjskim.
Jak wszyscy wiemy, Hiszpania to miejsce idealne na wakacje dla każdego. Nic dziwnego, ponieważ ilość dni słonecznych w roku przekracza tutaj trzysta, a średnie roczne temperatury wahają się od 18 do 26 stopni. Najcieplejszym okresem jest czas od maja do września, kiedy temperatura sięga momentami do 30 stopni Celsjusza, a temperatura wody przekracza 20 stopni. Najpopularniejszymi regionami turystycznymi są na pewno Costa Brava, Costa del Sol, Costa Blanca, Costa Dorada, a przede wszystkim hiszpańskie wyspy Majorka, Teneryfa i Ibiza, ale nie można zapominać też o innych, malowniczych regionach Hiszpanii.

Mniej leniwy wypoczynek

Jeśli postanowicie spędzić wczasy w Hiszpanii, możecie tutaj wykupić wycieczkę all inclusive i korzystać ze wszelkich udogodnień, jeść i pić co tylko chcecie, a co ważniejsze, uczestniczyć w bezpłatnej animacji czasu wolnego. Ale to nie wszystko, jeśli obawiacie się, że mimo nieograniczonego dostępu do wszelkich dóbr, takie wczasy mogłyby Was znudzić, czeka na Was także moc atrakcji poza hotelem.

Jeśli przyjedziecie tutaj z rodziną, na pewno będziecie chcieli zwiedzić i obejrzeć dziesiątki miejsc, których nie ma w planach zakupionych wczasów. Być może sami nigdy nie mieliście okazji zwiedzać tych miejsc, a być może już zwiedzaliście, ale chcecie aby dzieci zobaczyły wszystkie te miejsca, których jeszcze nie widziały? A jeśli przyjedziecie tutaj sami, a jesteście amatorami zwiedzania i poznawania otaczającego Was świata, a wczasy w Hiszpanii to dla Was nie tylko picie drinka nad hotelowym basenem, wybierzcie się na wycieczki fakultatywne.

Takie wycieczki fakultatywne organizowane są często przez te same biura podróży, w których wykupujecie wczasy. Zapytajcie w biurze podróży jakie wycieczki fakultatywne mogą być Wam zaoferowane. Często wycieczki fakultatywne organizowane są również przez hotele, jeśli macie możliwość, zapytajcie o nie w hotelu.
Wycieczki fakultatywne oczywiście zależą od regionu w którym się znajdziecie. Przecież nie będziecie jechać przez całą Hiszpanię, więc szykujcie się na wycieczki fakultatywne w okolicy Waszego miejsca pobytu.

Wycieczki Costa Brava i Katalonia

Jeśli będziecie na Costa Brava, macie bez liku atrakcji. Bezapelacyjnie najczęściej wybieraną wycieczką fakultatywną jest autokarowa wycieczka po Katalonii, gdzie macie okazję zobaczyć najważniejsze zabytki Barcelony i okolicy. Wycieczkę z reguły zaczyna się od kościoła Sagrada Familia, które w uznawane jest w zasadzie za największe dzieło Antoni Gaudiego. Kolejno zwiedza się słynne La Rambla, malowniczą promenadę, wizytówkę Barcelony. Turyści zwiedzają również Muzeum Figur Woskowych, a także Plac Hiszpański ze słynnymi, pięknymi grającymi fontannami.

WYCIECZKA-HISZPANIA-COSTABRAVA
Wycieczka na Costa Brava

Podczas tej wycieczki jest jeszcze jeden, dużo luźniejszy punkt, ale często przez wielu turystów wyczekiwany, Camp Nou, stadion FC Barcelona, na którym możecie nie tylko zobaczyć światowej sławy stadion, ale również odwiedzić klubowy sklep i skusić się na jakieś pamiątki. Koszt takiej wycieczki z reguły nie przekracza 60 Euro za osobę dorosłą i około 40 Euro za dziecko, ale trzeba przyznać, że naprawdę warto.
Mówiąc o wycieczkach fakultatywnych po Hiszpanii, a szczególnie w okolicy Barcelony nie sposób nie wspomnieć o benedyktyńskim klasztorze Montserrat. Jest to jeden z ważniejszych ośrodków pielgrzymkowych w Hiszpanii. Klasztor z XII wieku jest wciąż czynnym i najważniejszym ośrodkiem religijnym w Katalonii, ale jednocześnie jednym z najczęściej odwiedzanych zabytkowych miejsc w okolicy.

Inną wycieczką po Barcelonie i Costa Brava może być wycieczka tematyczna, śladami Antonio Gaudiego i jego budowli, rozpoczynając od wspomnianej już Sagrada Familia, przez Casa Batilo i Casa Mila, domów Gaudiego. Jeśli nie macie takiej wycieczki do wyboru z Waszym biurem podróży lub z przewodnikiem z hotelu, nic straconego, liczne lokalne biura turystyczne, a także prywatni przewodnicy, oferują wycieczkę śladami Antonio Gaudiego i odbywają się one codziennie, zaczynają z reguły z samego rana około 9:00 i trwają maksymalnie trzy godziny. Koszt wycieczki zawiera bilety wstępów.

Jeśli nie znajdziecie biura oferującego taką wycieczkę, poszukajcie w okolicy Sagrada Familia przewodników z podniesionymi parasolkami. To tutaj z reguły zaczyna się taka wycieczka, a przewodnicy mogą być chętni, aby przyjąć do swojej grupy kolejnych turystów. Taka wycieczka to koszt nie większy niż 15 Euro za osobę. W identyczny sposób możecie natrafić na innych przewodników, którzy oprowadzą Was po innych ciekawych miejscach w Barcelonie. Wycieczki takie często prowadzone są w języku angielskim.

Jeszcze inną wycieczką fakultatywną w Katalonii, jest wycieczka do Girony, jednego z najbardziej katalońskich miast, oraz do muzeum Salvadora Dali. Wycieczka po samej Gironie trwa z reguły półtorej, do dwóch godzin. Obejrzycie fragmenty rzymskiej Via Augusta, oraz rzymskich murów obronnych Gerundy lub zespół katedralny, w którym do dziś zachowały się pozostałości kultury Wizygotów. Całe miasto Girona przesiąknięte jest historią na każdym korku, wycieczka tutaj to strzał w dziesiątkę dla osób, które lubią zwiedzać. Niecałą godzinę drogi od Giriony jest Figueres, rodzinne miasto Salvadora Dali, w którym mieści się Muzeum Salvadora Dali. W Figueres również możecie spędzić około dwóch godzin. Taka wycieczka do Girony i Figueres nie będzie kosztowała Was więcej jak 50 Euro dla osoby dorosłej lub około 35 Euro dla dziecka.

Jeszcze innymi wycieczkami po Costa Brava jest przykładowo wypad do Marineland, parku wodnego z dziesiątkami atrakcji, jeśli te w Waszym hotelu Wam nie odpowiadają, możecie przyjechać tutaj. Miejsce idealne do spędzania aktywnie swojego wolnego czasu, w połączeniu z rodzinnym piknikiem. Innym takim miejscem jest Waterworld w Lloret de Mar, gdzie znajdziecie baseny ze sztucznymi falami, które mogą sięgać nawet do dwóch metrów. Miejsce również idealne do aktywnego odpoczynku, a także rodzinnych pikników. Koszt takiej pojedynczej wycieczki to około 25 do 35 Euro, dzieci zapłacą połowę tej kwoty.

HISZPANIA-KAJAK

Wycieczki Costa del Sol i Andaluzja

Jeśli będziecie w okolicy Costa del Sol i znudzi się Wam wylegiwanie nad hotelowym basenem, czy na pięknych plażach wybrzeża, możecie się wybrać na równie ciekawe wycieczki fakultatywne po okolicy. Najczęściej wybierana jest wycieczka na Gibraltar, gdzie na miejscu przez ponad dwie godziny zwiedzacie z przewodnikiem lokalnym miasto. Na pewno odbędziecie wizytę na tak zwanym Punto Europa, spacer po jaskini Św. Michała, a na koniec około dwóch godzin wolnego czasu na spacery czy zakupy przy głównej ulicy miasta. Pamiętajcie jednak, że aby odwiedzić Gibraltar potrzebujecie mieć ze sobą paszport. Koszt takiej wycieczki to niecałe 40 Euro.

Będąc na Costa del Sol nie sposób też nie pojechać do Sevilli - stolicy przepięknej Andaluzji. Zobaczcie wspaniałą Katedrę Świętej Marii, a wewnątrz niej grobowiec Kolumba czy też największy ołtarz na świecie. Zobaczcie też Alkazar, pałac królewski, położony blisko katedry. Innym miejscem jest Plac Hiszpański z elementami art deco, na którym powstało wiele pawilonów tematycznych, a także tak zwana Złota Wieża, niedaleko mostu Puente de San Telmo, pierwotnie zbudowana jako punkt obserwacyjny, pozwalający pilnować dostępu do miasta drogą wodną. Jako, że została wybudowana w XVII wieku, przez lata zdążyło zmienić się jej zastosowanie. Była swojego czasu więzieniem, kaplicą, a także składem prochu strzelniczego, w dzisiejszych czasach mieści muzeum morskie. Będąc w Sevilli, na pewno zostaniecie oprowadzeni po dzielnicy Santa Cruz, gdzie pobielone domy, wąskie i kręte uliczki i ogromna ilość zabytków, przyciągają wszystkie wycieczki. Koszt takiej całodniowej wycieczki do Sevilli to około 60 Euro.

Nieco na północny wschód od Sevilli znajdziecie inne bardzo ciekawe miasto, Cordóba, o której nie sposób nie wspomnieć. To właśnie tutaj zobaczycie najsłynniejszy zabytek w okolicy, wielki meczet – katedrę, La Mezquita, pochodzący z VIII wieku. Jest to niezwykle wyjątkowe miejsce ze względu na historię, która odciskała swoje piętno na tej ogromnej budowli. Meczet, który z czasem stał się rzymskokatolicką katedrą, został wpisany na światową listę dziedzictwa UNESCO. To niezwykłe miejsce może Was zaprosić na rzymskokatolicką mszę w otoczeniu kolumn muzułmańskiego meczetu. W Cordóba czeka na Was także piękne stare miasto z zabytkowymi budynkami, a także Juderia, stara dzielnica żydowska wraz z zabytkową synagogą.

Na południe od Sevilli znajdziecie na pewno inne ciekawe miejsce, tak zwane Pueblos Blancos, czyli andaluzyjskie Białe Miasta. Jest to grupa małych miasteczek, leżących na terenie Malagi i Kadyksu. Sama nazwa Pueblos Blanos pochodzi od bielonych wapnem fasad okolicznych domów. To tutaj w całość łączy się rzymska i mauretańska historia tego regionu. Wycieczka po tej części południowej Hiszpanii, szlakiem Białych Miast będzie niezapomnianym przeżyciem. Zwiedzanie wszystkich Białych Miast zajmie Wam na pewno cały dzień, ale będzie to dzień, który warto zachować w pamięci.

Kolejną wycieczką fakultatywną, jeśli jesteście na Costa del Sol będzie na pewno wycieczka do Maroko. Oczywiście nie możecie zapomnieć zabrać ze sobą paszportów i musicie uzbroić się w cierpliwość przy przekraczaniu granicy, ale warto. Zobaczycie wtedy razem z przewodnikiem tą część Afryki, która jest najbliżej, zobaczcie sklepy, bazarki i knajpki, które są kwintesencją Maroko. Taka wycieczka to wydatek od 70 do 90 Euro.

Posiłki i czas wolny

Wszystkie wycieczki fakultatywne mogą trwać zarówno dwie, trzy godziny, jak i cały dzień, warto dowiedzieć się, czy w koszt wycieczki wkalkulowano posiłek, jak na przykład obiad, jeśli jest to całodniowa wycieczka. Być może turyści dostaną czas wolny, podczas którego mogą nie tylko zwiedzać okolicę, czy kupować w okolicznych sklepach, ale powinni również zadbać o swój posiłek. Jeśli posiłek został wliczony w koszt wycieczki warto mieć na uwadze, czy będzie to obiad i jak zostanie on zorganizowany, czy wszyscy dostaną jednakowe dania, czy turyści dostaną menu do wyboru.

Jak już wiecie macie do wyboru tak wiele wycieczek fakultatywnych, jak wiele jest miejsc, w których możecie spędzać wczasy. Powyżej zostały opisane zaledwie niektóre miejsca z południowej części Hiszpanii. Nie sposób jest wymienić wszystkie te miejsca, tak jak już wiecie, zapytajcie o wycieczkę fakultatywną w biurze podróży podczas umawiania swoich wczasów.
Prawdopodobnie oferta wycieczek fakultatywnych będzie równie bogata co wycieczek głównych, a będąc już w Hiszpanii, naprawdę warto wyruszyć gdzieś poza hotel i poznać tą część Europy. Najważniejsze jest wiedzieć czego oczekuje się od wczasów w Hiszpanii, jeśli odpowiednio poszukacie i dowiecie się u organizatorów, mogą to być najlepsze wakacje Waszego życia.

Zainteresuje Cię również:
polska turystyka w Hiszpanii - najpopularniejsze kierunki | wynajem apartamentów i domów na wakacje w Hiszpanii | wakacje dojazd własny Hiszpania |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij