Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Wnętrze klasztoru Cartuja w Grenadzie

Choć sam klasztor z zewnątrz wygląda skromnie, w środku znaleźć można wiele dzieł sztuki oraz przepięknie rzeźbiony ołtarz. Zanim jednak wejdziemy na teren Klasztoru Cartuja, warto zwrócić uwagę na przepiękną bramę prowadzącą na teren zakonu, która wykonana jest w stylu plateresco. Rodzaje sal oraz izb wewnątrz klasztoru odpowiada ogólnym zasadom. Znajdziemy tu refektarz, na którego ścianie wisi obraz wielkiego artysty, Juana Sancheza. Przedstawia on ostatnią wieczerzę Jezusa i jego uczniów. Obok miejsca, gdzie kartuzowie spożywali posiłki znajduje się małe pomieszczenie z miednicą, gdzie mnisi mogli obmyć dłonie przed posiłkiem.

W kapitularzu służącym mnichom do omawiania wspólnych spraw, znajdziemy także bogato zdobione malowidła oraz niezwykle efektowne drzwi, które zdobione są okuciami z brązu. Niedaleko tego miejsca znajduje się kaplica z ołtarzem. Posiada ona jedną nawę podzieloną na trzy części. Jedna z nich przeznaczona jest dla ludu, druga dla braci świeckich, którzy stanowili pośrednią grupę między braćmi zakonnymi ślubującymi zakonowi i Bogu, a zwykłymi obywatelami. Mają oni przywileje honorowych członków zakonu kartuzów.

Największe wrażenie na turystach robi chyba tabernakulum ołtarza w głównej części świątyni. Cały ołtarz jest bogato zdobiony w stylu barokowym, ciemne drewno w kolorze wiśniowym łączy się tutaj ze złotymi elementami tworząc naprawdę doskonały widok. Jest ot niezwykle misternie wykonane połączenie rzeźby, obrazu i architektury. Niektórzy znawcy sztuki określają ołtarz w Klasztorze Cartuja, jako jeden z najwspanialszych dzieł hiszpańskiego baroku. Został on wykonany przez Francisco Hurtado Izquierdo w latach 1704-1720. 16 lat misternej pracy oraz kompletowania dzieł sztuki składających się na ołtarz dały oczekiwane rezultaty.

Na uwagę zasługuje także zakrystia, której układ przypomina wyglądem wnętrze małego kościoła. Znajduje się tutaj także wiele barokowych ozdób.

CARTUJA-GRANADA
Przepiękna sztuka sakralna w klasztorze Cartuja w Granada

Jak dojechać?

Zespół klasztorny znajduje się przy ulicy Paseo de la Cartuja, w południowo wschodniej części miasta. Od centrum miasta dzielą go zaledwie 2 kilometry, ale jest on położony w cichej i spokojnej okolicy. Na tyle cichej, by stać się doskonałym terenem inwestycyjnym dla deweloperów, którzy w ciągu ostatnich lat wykupili tereny w okolicy klasztoru i wybudowali tu mieszkania. Od nazwy zakonu i klasztoru wzięła swoją nazwę dzielnica miasta Cartuja.

Tych, którzy po Grenadzie podróżują za pośrednictwem sieci autobusów miejskich, z pewnością ucieszy fakt, że w okolice klasztoru dojeżdża kilka linii. Przystanek autobusowy obsługiwany jest przez autobusy linii C, 8, 20, 20D i U, odjeżdżające ze ścisłego centrum Grenady, wprost spod ulicy Calle Gran Via de Colon. Przystanek autobusowy mieści się tuż pod klasztorem Cartuja. Aby szybko dostać się na miejsce można wysiąść na jednym z dwóch przystanków: Science Education lub Paseo de Cartuja.

Warto zauważyć, że wstęp do klasztoru jest płatny. Za jedną osobę będzie trzeba zapłacić około 4 Euro. Klasztor Cartuja czynny jest przez 7 dni w tygodniu. W sezonie zimowym można zwiedzać obiekt w godzinach od 10:00 rano do 13:00 oraz od 15:00 do 18:00. W czasie letniego sezonu klasztor otwarty jest dla zwiedzających w godzinach 10:00 - 13:00 oraz 16:00 – 20:00.

Zainteresuje Cię również:
czytaj dalej informacje o klasztorze Cartuja w Grenada | przewodnik Grenada strona główna | Convento de Santa Calatina w Grenada |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij