Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Wakacje Polaków w Hiszpanii

Z pewnością duży udział we wzroście zainteresowania wyjazdem do Hiszpanii miało przystąpienie Polski do Unii Europejskiej oraz otwarcie granic dla mieszkańców Wspólnoty na mocy porozumienia z Schengen. Widać to zwłaszcza przy próbie porównania liczby turystów odwiedzających Hiszpanię na przełomie lat 2006 i 2007 (dwukrotny wzrost liczby Polaków, którzy przekroczyli granicę Hiszpanii). Wtedy też Hiszpania otworzyła swój rynek pracy na przybyszy z zagranicy, co mogło dodatkowo zmotywować naszych rodaków do wyjazdu.

Nasze turystyczne zwyczaje

Wśród Polaków wyruszających na wakacje do Hiszpanii, większość organizuje wyjazd samodzielnie. Ponad 70% z nas przyznaje, ze woli właśnie w ten sposób organizować swój wyjazd wakacyjny. Ten właśnie sposób organizowania własnego czasu badani wskazali ze względu na możliwość samodzielnego decydowania o programie własnego wypoczynku. Osoby te mogą swobodnie dostosowywać ofertę hoteli i miejsc rozrywki do własnych potrzeb i oczekiwań. Mimo to odsetek osób, które decydują się na własną rękę organizować podróż systematycznie spadał aż do roku 2011. Oznacza to, że Polaków stać na droższe wczasy organizowane przez biura podróży. Ponadto staramy się podróżować do miejsc bardziej ekskluzywnych i luksusowych, rzadziej odwiedzanych przez masowego turystę, szukającego tanich wczasów np. na Costa Brava.

Po licznych kontrowersjach, jakie pojawiały się w związku z upadłościami biur podróży w Polsce, wiele osób zdecydowało się dołączyć do grona organizujących swój wyjazd samodzielnie. Ci, którzy pozostają wierni biurom podróży przyznają jednak, że z większą uwagą przyglądają się ofercie oraz zabezpieczeniom, które gwarantują spokojne wakacje, bez względu na sprawy finansowe firmy.
Bardzo ciekawą informację podaje do wiadomości instytut badawczy Mondial Assistance. Według ich wyliczeń Hiszpania znajduje się w pierwszej piątce najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów w 2013 roku. Według danych zebranych przez badaczy, średnio każdy Polak na wakacje w Hiszpanii wyda około 2315zł, a jego urlop potrwa około 11 dni. Oczywiście są to dane podane jako średnie wartości.

POLACY-NA-WAKACJACH

Zakwaterowanie Polaków

Według informacji, jakie podaje jeden z popularnych serwisów poświęconych turystyce, Polacy podróżują coraz częściej i coraz chętniej. Zwiększa się także ilość osób odwiedzających Hiszpanię. Z roku na rok zwiększa się także ilość pieniędzy, jaką przeznaczamy na wypoczynek lub zakup wycieczki w biurze podróży. Zauważyć można także tendencję do wydawania pieniędzy w większej ilości, za to rzadziej. Wolimy zatem odłożyć pieniądze na większy wydatek, niż od razu pożytkować wszystkie oszczędności na wakacjach.

Według danych zebranych przez serwis, coraz częściej poszukujemy droższych rozwiązań i bardziej ekskluzywnych miejsc. Stwierdzono, że 60% zamówień stanowiły hotele o wysokim standardzie, a więc 4 i 5-cio gwiazdkowe. Wśród wszystkich ofert zakupionych w portalu aż 56% stanowiły te, które w pakiecie zawierały wszelkie udogodnienia (all inclusive). Zdecydowana większość, bo aż 90% z naszych rodaków, na Półwysep Iberyjski wybrała się drogą lotniczą.

Bazując na informacjach uzyskanych w trakcie badań można założyć, że jako turyści staliśmy się bardziej wymagający. Wielu Polaków nie ogranicza się już do jednego wyjazdu na urlop w ciągu roku, dlatego chcemy mieć większy wybór spośród dostępnych opcji i coraz częściej wymagamy, aby standard wypoczynku był wysoki lub bardzo wysoki.

WAKACJE-HOTEL-HISZPANIA
Hotel Samba w Lloret de Mar to numer 1 na wczasy w Hiszpanii dla Polaków

Nowe kierunki wakacyjne do Hiszpanii

Ponieważ polscy turyści wymagają więcej od usług biur podróży, oraz oczekują wyższych standardów oraz większej swobody podczas kreowania oferty, coraz bardziej popularne stają się wycieczki do mniej znanych miejsc. Opuszczone miasteczka, kurorty mało znane masowym turystom i nowo utworzone enklawy spokoju to towar nr 1 wśród Polaków wybierających się do biur podróży po ofertę wakacji swojego życia.

Zainteresuje Cię również:
polska turystyka w Hiszpanii | loty do Hiszpanii | tanie linie lotnicze do Hiszpanii | hiszpańska informacja turystyczna według regionów | spis treści przewodnik po Hiszpanii |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij