Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Villagarcia de Arosa

Villagarcia de Arosa – dobij do swego portu

Galicja, ze swoją wspaniałą kulturą i bardzo bogatą historią, zalicza się do najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych regionów Hiszpanii. Każdego roku przyciąga setki tysięcy turystów, a jeśli doliczymy do tego pielgrzymki do Santiago de Compostela – miejsca kultu św. Jakuba, liczba ta wzrośnie nawet do kilku milionów. Galicja to bowiem historyczne zabytki, prężnie działająca strefa kultury, a także ważny ośrodek naukowy i handlowy w północnej Hiszpanii.

Miasta tego regionu osiągają coraz więcej sukcesów na polu krajowym i międzynarodowym, co powoduje, że stają się atrakcyjne nie tylko pod względem turystycznym, ale również biznesowym. Tak jak Villagarcia de Arosa – położone w okręgu Salnes miasto, które liczy 35 000 mieszkańców i zalicza się do grona najciekawszych ośrodków w Galicji.

Portowe miasto

Chlubą Villagarcia de Arosa jest port – to właśnie dzięki niemu miasto przeżywało swój wielki rozkwit w XIX wieku, to właśnie on ma wpływ także na dzisiejszą sytuację ekonomiczną. Portowe tradycje są odczuwalne i da się je zauważyć na każdym niemal kroku – podobnie jak w Szczecinie czy Gdyni, gdzie obsługa statków zapewnia miejsce pracy, ale również może stać się istotnym elementem promocyjnym miasta.

VILLAGARCIA-DE-AROSA-HISZPANIA-GALICIA

Obok portu, Villagarcia de Arosa przyciąga swoim położeniem – nadmorski kurort to doskonałe miejsce na wypoczynek, z czego korzystają zarówno mieszkańcy Galicji, tłumnie pojawiający się tutaj w weekendy oraz czasie wakacji, jak i ludzie z innych stron Hiszpanii, którzy pragną wypocząć w niezbyt hałaśliwym i gwarnym miejscu, a przy okazji cenią sobie temperaturę, która nie jest to w ciągu roku ani zbyt wysoka, ani przesadnie niska.

Villagarcia de Arosa stanowi niezwykle popularny cel wycieczek przede wszystkim dla osób starszych, które doceniają czyste, świeże powietrze oraz naturalny, umiarkowany klimat jaki panuje w tych rejonach. Jednak ludzie młodzi również chętnie wybierają miasto za cel swoich wakacyjnych wypraw i z całą pewnością nie będą się tu nudzić. Dla miłośników historii i zwiedzania doskonałą atrakcją będą liczne zabytki, zwolennicy nocnego życia z całą pewnością skorzystają z licznej oferty klubów, dyskotek i restauracji, a ci, którzy chcą po prostu poleżeć nad wodą także będą zadowoleni, wybierając okoliczne plaże.

Dobre położenie zapewnia rozwój

Komunikacja. To słowo-klucz, określające dzisiejszą pozycję miasta i pozwalające odpowiedzieć sobie na pytanie, czemu po części Villagarcia de Arosa zawdzięcza swoją popularność. Miasto leży w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady AP-9, która łączy Tui z La Coruna, a która stanowi główną drogę dojazdową do miasta z najodleglejszych części Hiszpanii. Sieć drogowa stoi tu na wysokim poziomie, a to co zaskoczyć może turystę, to bynajmniej nie dziurawa nawierzchnia lub wielokilometrowa korki, bo tych zazwyczaj w tym rejonie nie ma, ale architektura obiektów drogowych.

Mosty, wiadukty, stacje obsługi podróżnych czy zjazdy mają tu naprawdę fantazyjne kształty i potrafią zaskakiwać zwłaszcza tych, którzy przyjechali do Villagarcia de Arosa po raz pierwszy. Miasto położone jest o 50 kilometrów od lotniska Santiago o Vigo, które obsługuje wiele połączeń międzynarodowych i krajowych, dlatego bez problemu dostaniemy się tu samolotem, zarówno z Madrytu czy Barcelony, jak i z wielu państw Europy i Świata.

Od drugiej połowy XIX wieku przez miasto przebiega również linia kolejowa łącząca miejscowości Carril i Pontevedra. W latach, kiedy powstawał port w Villagarcia de Arosa, usprawnienie komunikacji były niezbędne, by zapewnić odpowiednią i sprawną pracę portu. Otwarcie stacji Villagarcia miało miejsce w 1873 roku, a rok później dworzec otrzymał niezbędne zezwolenia i mógł odbywać się tam regularny ruch pasażerski, który cieszy się popularnością do dzisiaj.

Miasto zaspokaja potrzeby

Villagarcia de Arosa jest doskonałym przykładem tego, w jaki sposób miasto o niewielkiej powierzchni i stosunkowo małej liczbie mieszkańców, może w sposób kompleksowy i profesjonalny dbać o swoich mieszkańców, zapewniając im warunki do rozwoju i realizując ich najważniejsze potrzeby. W mieście znajduje się szpital, dobrze rozwinięta sieć szkół, a także miejsca przeznaczone do aktywnego wypoczynku i rekreacji. Miasto posiada ośrodek treningowy, a jego centralnym miejscem jest stadion lekkoatletyczny oraz basen. Znajdują się tu liczne instytucje kultury, a tutejsze biblioteki mają opinię jednych z najlepiej zaopatrzonych w północnej Hiszpanii. Co więcej, mieszkańcy Villagarcia de Arosa aktywnie realizują się w sferze kultury, korzystając z oferty kina, teatru czy sali widowiskowej.

GALICJA-HISZPANIA-MALZE

Targi i wystawy

Osobnym rozdziałem opowieści o mieście jest jego tradycja w zakresie organizowania wystaw. Villagarcia de Arosa posiada jedno z największych w Galicji centrów wystawienniczych, które przez cały rok tętni życiem. Organizowane są tu rozmaite targi, na które zjeżdżają się przedsiębiorcy i pasjonaci z całej Hiszpanii. Również polskie firmy chętnie biorą w nich udział. Nasze rodzime piekarnie w czerwcu każdego roku uczestniczą w międzynarodowych targach cukiernictwa i piekarnictwa, a polskie wydawnictwa zawsze cieszą się wielką popularnością podczas targów książki.

Tutejsze wystawy i targi przyciągają inwestorów i klientów, co pozwala im nawiązywać nowe kontakty biznesowe, natomiast same targi stanowią nie lada atrakcję turystyczną. Możliwość odwiedzania pawilonów i stoisk wystawienniczych stanowi stały punkt zwiedzania miasta, a że targi trwają tu praktycznie przez cały okrągły rok, praktycznie zawsze jest tu co oglądać.

Jednak największą zaletą życia w Villagarcia de Arosa jest spokój i brak wielkomiejskiego zgiełku. Mimo, że miasto otaczają autostrada, lotnisko i kolej, życie upływa tu dość spokojnie, co bynajmniej nie oznacza, że mieszkańcy nie spędzają aktywnie wolnego czasu. Baza, która zapewnia im miasto, pozwala na realizowanie swoich pasji, a rozrywka i kultura dopełniają całości.

Dumni z pochodzenia

Jeśli chcemy poznać Galicję, zgłębić lokalne i regionalne zwyczaje i tradycje, które panują tu od wieków, a także zdobyć wiedzę na temat najważniejszych cech tego regionu, Villagarcia de Arosa jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia zwiedzania. Jest to bowiem jedno z najbardziej tradycyjnych miast, które kładzie nacisk na lokalne dziedzictwo kulturowe, czego wyrazem są liczne obrzędy i tradycyjne lokalne uroczystości. Mieszkańcy Galicji stanowią ludność niezwykle dumną ze swojego pochodzenia, a kultywowanie lokalnych obrzędów, jest dla nich czymś naturalnym.

Wydarzenia takie jak festiwal wikingów czy barwne procesje organizowane z okazji lokalnych świąt, przyciągają tłumy mieszkańców i turystów, którzy zafascynowani lokalną tradycją, chętnie pragną zgłębiać ją na własną rękę, odwiedzając liczne muzea i wystawy, które stanowią doskonałą lekcję historii, do tego w niezwykle atrakcyjnym wydaniu.

Znalezienie miejsca noclegowego nie jest większym problemem, ponieważ w Villagarcia de Arosa i okolicach znajdziemy wiele ośrodków wypoczynkowych, a także hoteli, które nie tylko dysponują pokojami o wysokim standardzie, ale także zapewniają swoim gościom wiele możliwości spędzania wolnego czasu, czego przykładem jest chociażby możliwość wynajmu pokoju z dostępem do pola golfowego czy spa. Bliskość zatoki sprawia, że miasto od lat jest jednym z ulubionych miejsc wszystkich pasjonatów sportów wodnych. W rejonie Villagarcia de Arosa znajdziemy miłośników żeglarstwa, kajaków, nurkowania, a także pozostałych form rekreacji nad wodą.

Port nie tylko dla żeglarzy

Największym symbolem miasta jest jednak wspomniany wcześniej port. To właśnie on przez lata był głównym miejscem pracy dla mieszkańców, a jego znaczenie nie maleje mimo powstawania nowych branż i dynamicznego rozwoju miasta. Villagarcia de Arosa. Przeładunek kontenerów, odprawa statków transportowych to w obecnej chwili główne zadania portu, który rocznie obsługuje kilka tysięcy statków, a który – głównie ze względu na swoje położenie – ma strategiczne znaczenie dla hiszpańskiej gospodarki.

Co ciekawe, port nie jest wyłącznie miejscem, w którym prowadzona jest działalność przemysłowa, ponieważ duże jego obszary udostępnione publicznie. Można go zwiedzać, poznawać jego historię i zobaczyć jak wygląda praca portowców z bliska. Dzięki temu port stał się ważnym elementem życia społecznego i kulturalnego miasta. Pomysł na wykorzystanie potencjału portu zrodził się już kilkanaście lat temu, dzięki czemu inspiruje on wiele innych działań kulturalnych, rekreacyjnych, społecznych i ekonomicznych.

MAPA-VILLAGARCIA

Stał się ważną częścią dziedzictwa kulturowego i społecznego miasta, co ma wyraz w wielu publikacjach, pocztówkach i lokalnej sztuce. Współpraca na linii miasto – port od lat wygląda bardzo owocnie, a w planach zarządu jest dalsze udostępnianie pomieszczeń i terenów, które nie służą już obsłudze żeglugi ,dla celów publicznych. Wielka zaletą portu jest również to, że obsługuje on regularny ruch turystyczny, a podróż droga morską do takich miejsc jak np. Santiago de Compostela, zapewnia niezapomniane wrażenia i z całą pewnością pozwoli odkryć piękno galicyjskiego wybrzeża.

Równie popularne jest zwiedzanie krążowników i możliwość poznania żeglarskiej tradycji. Pod względem zainteresowania turystycznego port w Villagarcia de Arosa zalicza się do najpopularniejszych atrakcji miasta. Zabytkowe budowle, w szczególności architektura sakralna i budynki publiczne, uzupełniają ten niezwykle interesujący obraz miasta, które z całą pewnością warto odwiedzić, aby zrozumieć jego fenomen.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij