Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Vera plaże naturystów

Plaże okolic Vera – goło i na wesoło

Wolność, lekkość, brak kompleksów – jest wiele powodów, dla których coraz większa ilość osób decyduje się nago wypoczywać na plaży czy innych miejscach pod chmurką. Są na świecie miejsca, gdzie bielizna na plaży traktowana jest nie jako standard, lecz opcja, bez której można a nawet trzeba się obejść. Jednym z takich miejsc są plaże wybrzeża Costa del przez cały rok Sol i okolice miasta Vera. To istny raj dla zwolenników nagości oraz chcących zbliżyć się do natury poprzez zrzucenie z siebie ograniczających ludzkie ciało ubrań. Jako jedne z niewielu miejsc na świecie, wybrzeże miasta Vera czeka na naturystów przez cały rok. Tutaj zawsze można sprawdzić, czy wypoczynek bez ubrań jest rzeczywiście tak przyjemny i uzależniający, jak mówią o nim sami naturyści.

Kilka słów o nudyzmie i naturyzmie

Nie od dziś ludzie spotykają się wspólnie nago. Wielu ludzi jednych i drugich golasów nazywa naprzemiennie nudystami lub naturystami. Istnieje jednak subtelna różnica między oboma określeniami. Idea nudyzmu sięga już XIX wieku, kiedy to pewne grupy zaczęły spotykać się na świeżym powietrzu poniekąd zapominając o ubiorze wierzchnim. Spotkania te miały na celu zaspokojenie potrzeby rozrywki i towarzystwa, miały też cele higieniczne, które zanim upowszechniły się kosmetyki oraz zwyczaj usuwania owłosienia realizowano dawkując miejscom intymnym świeże powietrze. Może się to wydawać nieco zabawne, jednak w tamtych czasach był to jeden ze skuteczniejszych sposobów na higienę osobistą.
Sprawdź także rozdział opalanie topless i opalanie nago w Hiszpanii

Fakt, że nudyzm wymagał całkowitej nagości, nie przysparzał mu wielu zwolenników, więc ten sposób spędzania wolnego czasu rozwijał się nieśmiało jeszcze przed I wojną światową. Czasy międzywojenne przyniosły obostrzenia ze strony władz, które rozpoczęły działania przeciwko nudyzmowi w miejscach publicznych. Rozpoczęto wydzielanie specjalnie stworzonych campusów dla osób gustujących w tej formie wypoczynku.
Koniec II wojny światowej przyniósł kolejne zmiany i obostrzenia, które przewidywały wydzielanie plaż dla nudystów tylko jednej płci. Zatem na jednej plaży mogli wypoczywać sami mężczyźni, a na innej same kobiety. Na szczęście dla nudystów i naturystów już w latach 60 XX wieku rozpoczęto tworzenie koedukacyjnych miejsc, w których obie płcie mogły wspólnie korzystać z dobrodziejstw natury.

OSIEDLA-NATURYSTYCZNE-HISZPANIA
Osiedla i plaże dla naturystów w Vera są doskonale oznaczone

Lata 70 to w kwestii nagiego wypoczynku przełom. Wtedy właśnie, między innymi pod wpływem zmian społecznych i ruchów wolnościowych, nudyści zaczęli obnosić się ze swoimi przekonaniami. Pozornie mała i nic nieznacząca zmiana nudyzmu na naturyzm spowodowała, że do nagości dołączyła idea naturalności człowieka. Naturyści zaczęli pojawiać się nago w miejscach publicznych, demonstrując swoje niezadowolenie z obłudy i konwenansów, które każą człowiekowi zachowywać się nienaturalnie.

Naturyści od wielu lat dążą do rozpropagowania tej formy manifestacji własnej osobowości. Wierzą, że tylko uwalniając się od rzeczy, które nas ograniczają i każą zachowywać się niezgodnie z przekonaniami czy wiarą, jesteśmy w stanie żyć w zgodzie ze samymi sobą. Daleko idące wnioski doprowadzają do stwierdzenia, że gdyby wszyscy ludzie popierali ideę naturyzmu, nie byłoby między nimi konfliktów, przemocy czy niesprawiedliwości.

Hiszpańska Vera, to idealne miejsce dla osób o podobnych poglądach, dlatego coraz więcej osób zainteresowanych tematem naturyzmu decyduje się na przyjazd i pobyt tutaj.

Plaże Vera– raj na ziemi

Vera to zamieszkałe przez około 15 000 osób miasteczko położone w prowincji Almeria. Jego lokalizacja zapewnia doskonały i łagodny klimat praktycznie przez cały rok, co niewątpliwie sprzyja naturystom i pomaga im w praktykowaniu swoich przekonań non stop. Naturyzm nie jest bowiem zjawiskiem, które można spotkać jedynie na plażach. Przynajmniej w Vera dotyczy on każdego aspektu życia mieszkańców i turystów.

Dlaczego plaże w okolicach Vera są idealne dla naturystów? Nie wynika to bezpośrednio z ich charakteru. W Hiszpanii spotkać można mnóstwo plaż, które są bardziej naturalne, więc sprzyjające idei uwolnienia się z niewoli ubrań i konwenansów. Wiele innych miejsc tworzy nieskażone turystyką czy działalnością człowieka rejony, które jednak nie przyjęły się jako doskonałe miejsca d uprawiania naturyzmu.

Vera to miasteczko, w którym idea naturyzmu dawno już spowodowała zmiany. Nie tylko w świadomości mieszkańców, ale także w infrastrukturze miasta. Jeszcze do lat 80 XX wieku tereny między Puerto Rey a Villaricos były praktycznie niezamieszkałe. Dopiero później przy brzegu rozpoczęto budowę pojedynczych domków, by w konsekwencji wzrostu popularności tego miejsca i coraz większej ilości naturystów odwiedzających te tereny powstało pierwsze osiedle przeznaczone specjalnie dla naturystów. Budowa osiedla Natura Vera rozpoczęła się w 1996 roku. Na aglomerację składają się budynki 3 poziomowe, spośród których każdy mieści nawet do 8 mieszkań. W całej urbanizacji jest ich aż 25, co według mieszkańców i tak nie zaspokaja popytu na tego typu nieruchomości.

Co w konsekwencji wynika z przeznaczenia budynków na potrzeby naturystów? W efekcie mieszkania zajmują osoby, które praktycznie przez cały czas (z wyjątkiem szczególnych sytuacji, takich jak niekorzystna aura lub konieczność wyjścia poza obręb urbanizacji), chodzą nago – będąc w domu, wychodząc na plażę, wybierając się do restauracji czy na zabiegi pielęgnacyjne.

NUDYZM-HOTEL-VERA-PLAYA
Hotel Vera Playa w Vera - najlepszy hotel dla naturystów w Hiszpanii

Vera jest zatem idealnym miejscem dla naturystów, którzy nie muszą już ograniczać się do bycia nago o określonej porze roku, czy w bardzo ograniczonym przestrzennie terenie. W Polsce nawet latem w wyznaczonych do tego celu miejscach, nie zawsze można pozwolić sobie na korzystanie z uroków naturyzmu. Hiszpańska miejscowość i jej przepiękne plaże dają o wiele większe pole do popisu, zapewniając przyjemną aurę oraz azyl osobom korzystającym z wolności w pełnym tego słowa znaczeniu.

Vera Playa Hotel

Plaże Vera sprzyjają nie tylko osobom, które chcą się tu osiedlić na stałe, ale także turystom, którzy zwabieni możliwością wypoczynku ‘jak ich Bóg stworzył’ przyjeżdżają na wybrzeże Vera. Jednym z miejsc, które w szczególny sposób przypadło do gustu naturystom, jest Vera Playa Club.

Początki działalności ośrodka sięgają 1989 roku, kiedy to hotel zaczął przyjmować gości jako obiekt dwugwiazdkowy. Dziś standard hotelu został podniesiony do 4 gwiazdek, a sam hotel ma w swojej ofercie 300 pokoi gotowych do przyjęcia gości w sezonie letnim, trwającym od Wielkanocy do października. Pierwotnie zakładano, ze obiekt będzie otwarty dla turystów przez okrągły rok, jednak po wprowadzeniu tej możliwości okazało się, że w sezonie zimowym nie było tak dużego zainteresowania wśród turystów.

Tym, co wyróżnia hotel od innych miejsc tego typu w mieście Vera, jest jego całkowicie przyjazna postawa wobec naturystów. Goście hotelowi mogą swobodnie poruszać się niemal po całym obiekcie nago. Przy basenie obecność w ‘szatach cesarza’ (czyli nago) jest nawet obowiązkowa. W ubraniach należy przebywać w hotelowej restauracji po godzinie 20:00. W pozostałych częściach obiektu odzież jest elementem opcjonalnym.
Rekordowa ilość golasów

Vera sprzyja naturystom do tego stopnia, że stała się ona jednym z najlepszych tego typu miejsc na świecie. Przodowanie w rankingach ugruntowane zostało 21 lipca 2013 roku. Wtedy właśnie na plażę przy kurorcie Vera Playa przyszło dokładnie 729 naturystów, którzy wspólnie wykąpali się w morzu Śródziemnym. Tym samym został tu pobity rekord Guinessa – poprzedni należał do osób, które w 2012 roku zebrały się w Walii (413 osób). W międzyczasie, podczas jednego z festiwali muzycznych w Nowej Zelandii nago wykąpało się ponad 500 osób, jednak wynik ten nie został zakwalifikowany w Księdze rekordów.

NAGIE-PLAŻE
Plaże Vera w pobliżu Almerii to kilometry plaż tylko dla naturystów

Vera to niewątpliwie jedno z najbardziej przyjaznych Naturystom miejsce, gdzie każdy zwolennik tej ideologii może poczuć się swobodnie bez obawy o cudze uczucia i poczucie estetyki. Nic dziwnego, że miejsce to co roku odwiedzane jest przez wielu zwolenników naturyzmu z całego świata. Nic nie wskazuje na to, by liczba turystów w Vera miała się zmniejszać, co dla usługodawców i gospodarki miasta stanowi niewątpliwą okazję.

Zainteresuje Cię również:
plaże Hiszpanii | wybrzeża Hiszpanii | Almeria | Costa de Almeria | Andaluzja | plaże dla naturystów w Hiszpanii |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij