Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Torrevieja fiesty i święta

Sprawdż kalendarz świąt i fiest w Torrevieja. Fiesty w Hiszpanii, oraz oficjalne dni świąteczne bardzo często pokrywają się ze świętami religijnymi w Hiszpanii. Niektóre uroczystości mogą trwać nawet po kilkanaście dni. Każde miasto, miasteczko i nawet wieś, posiada swojego patrona (świętego), którego również się czci, urządzając lokalne święto, które to może być dniem wolnym od pracy w danej miejscowości lub wiosce w Hiszpanii.

Do tego dochodzą święta danego "comunidad" czyli województwa, oraz fiesty ogólnonarodowe i fiesty regionalne. Zawsze warto, wybierając się do Hiszpanii na wakacje lub wczasy, szczególnie na te o indywidualnym charakterze, dobrze sprawdzić kalendarz świąt w Hiszpanii, aby uniknąć niespodzianki w postaci zamkniętych sklepów czy oddziałów banków hiszpańskich w danej miejscowości. Ale to przecież nadaje kolorytu temu pięknemu, pełnemu tradycji i nowoczesności krajowi na południu Europy.

Nie ma miesiąca bez imprezy ...

Fiesty i lokalne święta składają się z religijnych procesji z prezentacją świętego, walki byków, czyli korridę, oraz pochodów i tańców na ulicach miast. Jest to szalenie ciekawe, kolorowe i warte zobaczenia. Będąc w Hiszpanii trzeba to koniecznie zobaczyć i doświadczyć. Chyba najbardziej znaną fiesta i świętem w Hiszpanii jest Semana Santa w Sewilli, czyli obchody Wielkanocy w Sewilla.

Niesamowite doświadczenie, polecamy każdemu planującemu podróż do Andaluzji. Fiesty często odbywają się na ulicach miast. Ruch samochodowy wtedy jest utrudniony, a lokalna policja często zamyka niektóre ulice, czy wręcz część miasta. Dowiedz sie więcej z naszego przewodnika o fiestach w Hiszpanii i lokalnych świętach na Costa Blanca i w Torrevieja.

HISZPANIA ULICZNA FIESTA
Fiesta na hiszpańskich ulicach

Lokalne fiesty w miejscowości Torrevieja są wymienione poniżej. Nie zapominaj! Wszystkie sklepy w tym dniu prawdopodobnie będą zamknięte. Gdybyś potrzebował czegoś niezbędnego i koniecznego, jedynym rozwiązaniem, może okazać się podróż do innego  miasta, np. podróż do Alicante w którym fiesta nie jest celebrowana.

Lokalne fiesty w Torrevieja w 2011/2012 roku
 

Data Fiesty w Torrevieja
Polski odpowiednik
 15 luty  Torrevieja Carnaval  Karnawał w Torrevieja
 5 kwiecień  Lunes Santo  Wielkanoc
 12 kwiecień  Fiesta Local  Localna fiesta
 Maj  Feria de Mayo  Fiesta Majowa
 Lipiec i sierpień  Fiesta de musica  Festiwal muzyczny
 16 lipiec  Virgen del Carmen  Sw. Virgin del Carmen
 Sierpień  San Emigdio  Święty Remigiusz
 9 pażdziernik  Dia de la Com.  Valenciana  Dzień woj. walencjańskiego

Oprócz fiest lokalnych, pod uwagę trzeba wziąć fiesty narodowe, czyli ogólnokrajowe, które też charakteryzują się zamkniętymi sklepami i biznesami, oraz są dniami wolnymi od pracy dla każdego Hiszpana. Dodatkowo Hiszpanie, jeżeli dnie czy dzień taki wypada w czwartek lub piątek, biorą jeden dodatkowy dzień wolny od pracy, czyli tzw. "puente", czyli w dosłownym tłumaczeniu "most", a polskim odpowiednikiem byłby "długi weekend". Zobacz również pokazy flamenco podczas hiszpańskiej fiesty.

TORREVIEJA-IMPREZY

Jednym z ciekawszych świąt jest Semana Santa czyli Wielkanoc, najbardziej religijne święto z procesjami ulicznymi, praktycznie w każdym hiszpańskim mieście, kiedy to wyprowadzane są z kościoła przepiękne posągi świętych i patronów.

Nieoficjalnie też, uważa się, na południu Hiszpanii, iż Wielkanoc to rozpoczęcie sezonu turystyczno-plażowego na południowych wybrzeżach Hiszpanii. Bardzo często jest już wspaniała pogoda na plażę w tym okresie roku. Największa fiesta w regionie to Las Fallas w Walencji obchodzona w marcu każdego roku.

Ogólno krajowe fiesty w Torrevieja w 2011/2012 roku
 

 Data  Fiesta w Torrevieja  Polski odpowiednik
 1 styczeń  Ano Nuevo  Nowy rok
 6 styczeń  Dia de los Reyes (Epifania)  Trzech Króli
 19 marzec  San Jose (Dia del Padre)  Dzień ojca
 1 kwiecień  Jueves Santo  Wielki czwartek
 2 kwiecień  Viernes Santo  Wielki piątek
 1 maj  Dia del trabajo  Pierwszy maja
 15 sierpień  Asuncion de la Virgen  -
 12 październik  Dia Nacional de Espana  Narodowy Dzień Hiszpanii
 1 listopad  Todos los Santos  Wszystkich Swiętych
 6 grudzień  Dia de la Constitucion Espana  Dzień Konstytucji Narodowej
 8 grudzień  Immaculada Concepcion  -
 25 grudzień  Natividad del senor  Boże narodzenie

 

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij