Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Tarifa

Miasto Tarifa na Costa de la Luz w Hiszpanii.
Jesteście miłośnikami windsurfingu lub kitesurfingu i szukacie idealnych warunków do uprawiania swojego hobby? Dobrze trafiliście! Tarifa to idealne miejsce. Niewielkie miasto, w prowincji Kadyks w Hiszpanii, położone na Costa de la Luz, u styku wód Atlantyku i Morza Śródziemnego, to najbardziej wysunięty na południe punkt kontynentalnej Europy.

Za dnia, kiedy będziecie mieli dobre warunki pogodowe – a oto nie trudno, będziecie mogli podziwiać wybrzeże Afryki, oddalone jedynie o niecałe 20 km, za to w nocy można podziwiać światła Tangeru w Maroko, oddalonego o zaledwie 30 km. Położenie tego miasteczka gwarantuje idealne warunki do uprawiania sportów wodnych.

Przylądek Punta de Tarifa, od wschodu owiewa bardzo silny, letni wiatr Levante, a z zachodu atlantycki wiatr Poniente, przynoszący wysokie fale.

Tarifa - mekka dla surferów z całej Europy

Temperatura i śródziemnomorski klimat pozwalają uprawiać sporty wodne przez cały rok. Kiedy jednak odłożycie na chwilę deski, wyjdziecie z wody odkryjecie inne, warte zobaczenia, atrakcje tego miasteczka.

Okolice Tarify zamieszkiwali już Fenicjanie, później Rzymianie zbudowali tu miasto Iulia Traducta, aż w 710 roku, na czele niewielkich sił zbrojnych, wylądował tu Tarif Ibn Malik, rozpoczynając prawie sześćsetletnie panowanie muzułmanów w tym rejonie. To właśnie Tarifowi Ibn Malikowi miasto zawdzięcza swoja nazwę. W X wieku muzułmanie wybudowali zamek, który został odnowiony w XVII i następnie częściowo przebudowany w wieku XVIII. Zamek Guzmana el Bueno jest otwarty dla zwiedzających, w jego architekturze można dopatrzeć się wpływów rzymskich, stąd twierdzenia, że powstał on na ruinach rzymskich fortyfikacji.

Miasto Tarifa zostało odbite w 1292 roku przez prowadzące rekonkwistę wojska chrześcijańskie i mimo kilku prób w XIII i XIV wieku nie zostało już odbite przez muzułmanów. Według miejscowej legendy Guzman el Bueno będący władcą Tarify nie chcąc oddać ponownie władzy muzułmanom, poświęcił życie swojego syna dla ocalenia miasta. Po zakończeniu chrześcijańskiej rekonkwisty, miasto powiększyło swój obszar aż do obecnych murów, które wzniesiono w XV i XVI wieku. Po tym systemie obronnym pozostała jedynie zabytkowa Brama Jerez (Puerta de Jerez), w północnej części miasta, niedawno odrestaurowana.

TARIFA-FOTO
Plaża Le Pena w Tarifa

W Taryfie oprócz zamku, warte zobaczenia są zabytkowe mury obronne, XVII wieczne fortyfikacje zlokalizowane na końcu Gołębiej Wyspy, XV wieczny kościół San Mateo wyróżniający się barokową fasadą i gotyckim wnętrzem, oraz oddalone o 12 km od Tarify ruiny rzymskiego miasta Baelo Claudia, które są wspaniałym przykładem starożytnego osadnictwa i położone są w zatoczce o nazwie Bolonia.

Warto również odwiedzić Muzeum Miejskie na Plaza de Santa Maria, oraz ogrody Miramar znajdujące się obok ratusza skąd rozpościera się imponujący widok na Maroko.
Kiedy obejrzycie już wszystkie „obowiązkowe” atrakcje, nacieszycie się wodą i wiatrem idźcie na popołudniowy spacer brukowanymi uliczkami, wśród kwitnących bugenwilli i opuncji, zahaczając o liczne tapas bary.

DESKA-SERFINGOWA
Tarifa to dobre miejsce na surf w Hiszpanii

Koniecznie zajrzyjcie do La Almeda, typowego dla Andaluzji ogrodu gdzie można odpocząć w cieniu palm i pograć boule oraz odwiedźcie stary rybacki port, do którego zawijają rybacy łowiący tuńczyki tymi samymi metodami od XIII wieku.

Gdziekolwiek byście nie poszli na spacer, natkniecie się na piękne widoki, zabytkowe posągi, magiczne fontanny, a jeśli szukacie nowoczesności powinna Wam przypaść do gustu jedna z największych farm wiatrowych w Europie znajdująca się na wzgórzach Tarifa.

To tylko wstęp przewodnika po Tarifa na Costa de la Luz. Więcej informacji znajdziesz w poszczególnych rozdziałach przewodnika po Hiszpanii:

Zainteresuje Cię również:
Tarifa turystyka, zabytki i surfing | Costa de la Luz | plaże Tarifa | plaże Costa de la Luz | przewodnik po Andaluzji |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij