Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Samochód w Hiszpanii

Podróż samochodem z Polski do Hiszpanii. Tutaj znajdziesz informacje praktyczne. W naszym przewodniku po Hiszpanii, informacje o podróży samochodem do Hiszpanii. Przydatne informacje podczas planowania wyprawy wakacyjnej do Hiszpanii, samochodem. Podróż samochodem do Hiszpanii - jak sobie ułatwić życie i nie wpakować się w kłopoty i nie stać sie ofiarą wypadku lub kradzieży!  Co roku Hiszpanię odwiedza, dziesiątki tysięcy turystów z Polski, część z nich, dociera do Hiszpanii własnym środkiem lokomocji, zwykle prywatnym samochodem. Poniższe informacje przydadzą się podczas planowania takiej wyprawy samochodowej do Hiszpanii.

Hiszpania posiada niesamowite autostrady i drogi szybkiego ruchu, oraz fantastyczne rozwiązania komunikacyjne w miastach i miasteczkach. Będziesz zszokowany wysoką jakością hiszpańskich dróg i autostrad....jeżeli jesteś tu po raz pierwszy....

Prowadzenie samochodu i podróż przez Hiszpanię samochodem, może być czystą przyjemnością o każdej porze roku, nie tylko latem, podczas wakacji. Można taką podróż do Hiszpanii, zamienić we wspaniałą przygodę i wyprawę w nieznane...

Tysiące kilometrów wspaniałych autostrad i dróg szybkiego ruchu w Hiszpanii, otwarte przestrzenie z fantastycznymi widokami na otaczający krajobraz, mogą być prawdziwą frajdą dla kierowcy czy podróżnika. Szczególnie po przejechaniu polskich "autostrad" i dróg. Tu jeszcze nie ma co porównywać.

WYNAJEM-SAMOCHODOW

Doskonałe autostrady, drogi i połączenia komunikacyjne

Wielu odwiedzających turystów Hiszpanię, po raz pierwszy, są zdziwieni/zszokowani jakością dróg i autostrad w Hiszpanii. Ostatnie 30 lat w Hiszpanii to intensywne budowanie i rozbudowywanie nowych autostrad, dróg, mostów, tuneli i rozwiązań komunikacyjnych. Sieć dróg lokalnych w Hiszpanii,  tzw. "nacional" też jest godna pozazdroszczenia. Taką drogą w ciągu kilku minut z najmniejszej wioski wyjedziemy na autostradę.

Przy autostradach w Hiszpanii, znajdziemy wysokiej klasy bazę noclegową w postaci hoteli, hosteli i zajazdów przydrożnych. Wszędzie są restauracje, kafeterie i miejsca na odpoczynek, dla znużonego upałem i długą podróżą kierowcy. Także istnieją świetne miejsce na piknik lub spożycie posiłku przy autostradzie.

Nawet najmniejsze miejscowości w Hiszpanii, posiadają obwodnice i drogi bardzo wysokiej jakości. Nie ma dziur i wybojów. Drogi są świetnie oznaczone. Znaki drogowe pionowe i poziome są niezwykle wyraźne i jasne, nawet dla nieznającego języka hiszpańskiego, przybysza. Nawet osoby bez znajomości podstaw języka hiszpańskiego nie mają problemów z poruszaniem się po hiszpańskich drogach i autostradach.

Praktycznie do każdej wioski w Hiszpanii, dojedziemy porządną i dobrze oznaczoną drogą. Jest dużo rond i rozwiązań bezkolizyjnych. Stare drogi są zastępowane nowymi arteriami komunikacyjnymi. Tylko pozazdrościć....

AUTOSTRADY-HISZPANIA
Hiszpańskie autostrady
  GUARDIA-CIVIL
Czuwający nad bezpieczeństwem kierowców

Hiszpańscy kierowcy (nie wszyscy) jeżdzą z pasją i czasami bardzo ryzykownie, często na autostradzie spotkamy "rajdowców" jak np. Fernando Alonso, rozwijających prędkość powyżej 180km/h. Nieużywanie migaczy w Hiszpanii jest na porządku dziennym i będąc w Hiszpanii, należy się do tego przyzwyczaić. To norma w tym kraju.
W stosunku do reszty Europy, Hiszpania ma bardzo duży odsetek wypadków i ofiar śmiertelnych na drogach. Należy szczególnie uważać podczas wakacji i świąt państwowych, kiedy drogi wypełniają się dodatkowymi pojazdami każdy chce zdążyć do swojej destynacji, na wakacje lub w czasy w Hiszpanii. Poniżej fakty i informacje o podróżowaniu samochodem przez Hiszpanię, oraz hiszpańskie przepisy drogowe.

Ograniczenia prędkości w Hiszpanii

Dopuszczalna prędkość na autostradzie w Hiszpanii 120km/h
Drogi ekspresowe, dopuszczalna prędkość w Hiszpanii 100km/h
Poza obszarem zabudowanym, dopuszczalna prędkość w Hiszpanii 90km/h
Obszar zabudowany, dopuszczalna prędkośc w Hiszpanii 50km/h

Limit alkoholu we krwi w Hiszpanii

Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi kierowcy w Hiszpanii to 0,5 promila alkoholu. Za przekroczenie tego limitu, samochód może zostać zatrzymany przez policją, a kierowca prowadzący pojazd pod wpływem alkoholu, może zostać aresztowany i doprowadzony do najbliższego posterunku policji w Hiszpanii.

Prawo jazdy w Hiszpanii

Wszystkie prawa jazdy wydane na terenie Unii Europejskiej są respektowane i ważne w Hiszpanii, na terenie całego kraju. Jeżeli mieszkasz w Hiszpanii na stałe, należy wymienić polskie prawo jazdy na hiszpańskie prawo jazdy od momentu zameldowania się w Hiszpanii.

Wypadek samochodowy w Hiszpanii

Wypadek samochodowy w Hiszpanii. Przyjeżdżający do Hiszpanii własnym środkiem lokomocji, muszą mieć wykupione podstawowe ubezpieczenie samochodowe, a jeszcze lepiej ubezpieczenie samochodowe assistance (obejmujące pomoc prawną).
W razie wypadku, niezależnie od okoliczności, winę czasami zrzuca się na cudzoziemca, nie znającego języka hiszpańskiego i prawa w danym kraju. Bez tego, kierowca może zostać zatrzymany (pojazd również) na czas trwania dochodzenia. Kierujący samochód w Hiszpanii, powinien mieć świadomość, że przepisy ruchu drogowego nie są tu tak rygorystyczne jak w innych krajach europejskich.

Dzieci w samochodzie w Hiszpanii

Dzieci do lat 10 w Hiszpanii, powinny być przewożone w foteliku samochodowym dla dzieci lub na tylnym siedzeniu samochodu.

Samochodowe pasy bezpieczeństwa w Hiszpanii

Obowiązkowe pasy w Hiszpanii, z tyłu i z przodu. Obligatoryjnie (obowiązkowo) z tyłu i z przodu środka lokomocji. Niestosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa naraża nas na mandat w wysokości do 250 euro, oraz 5 punktów karnych.

WYNAJEM-SAMOCHODOW

Co w samochodzie w Hiszpanii

Obowiązkowo w samochodzie musi być: trójkąt bezpieczeństwa, zapasowe koło, kamizelka bezpieczeństwa (odblaskowa).

Przekraczanie granicy hiszpańskiej samochodem

Obywatele z polskim paszportem korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Europejskiego Obszaru Gospodarczego i strefy Shengen w Europie.
Dokumentem podróży, uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni (niezależnie od jego celu) na terytorium Hiszpanii, jest paszport polski, bądź dowód osobisty, potwierdzający obywatelstwo polskie.
Przekraczanie granicy sprowadza się w tej chwili do zwolnienia do 10km/h i przejechanie granicy hiszpańskiej. Jednakże w okresie intensywnego przepływu podróżujących, często w wakacje i podczas okresu urlopowego, policja i służby specjalne na granicy, mogą zatrzymać i skontrolować samochód na granicy hiszpąńsko francuskiej lub granicy hiszpańsko portugalskiej. W poszukiwaniu podejrzanych przestępców, terrorystów lub przemytników narkotyków i środków odurzających. Zobacz też przekraczanie granicy z Gibraltarem na wybrzeżu Costa del Sol w Hiszpanii.

PŁATNE-AUTOSTRADY
Płatne autostrady w Hiszpanii
  STACJA-BENZYNOWA-HISZPANIA
Tankowanie w Hiszpanii


Autostrady w Hiszpanii

Czy autostrady w Hiszpanii są płatne? Autostrady w Hiszpanii są płatne, ale nie wszystkie.
Autostrada AP7 wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemniego, na południu Hiszpanii, to najbardziej uczęszczana przez turystów z Europy autostrada, jest płatna. Autostrada AP7 obsługuje najbardziej popularne hiszpańskie wybrzeża i destynacje turystyczne: Costa Brava, Costa Blanca, Costa del Sol. Niektóre odcinki autostrady AP7 są także bezpłatne.

Jeżeli planujesz podróż do Hiszpanii lub przez Hiszpanię, nie martw się powyższymi komentarzami. Jest mało prawdopodobne ażebyś miał jakiś problem, trzeba tylko, po prostu uważać i mieć oczy szeroko otwarte podczas podróży przez Hiszpanię samochodem. Unikaj wielkich miast, świąt narodowych i szanuj przepisy, obowiązujące na danych drogach, a na pewno nic Ci nie grozi w Hiszpanii.
To o wiele bardziej cywilizowany kraj niż Polska.

Bezpieczeństwo na hiszpańskich autostradach

Kolejnym elementem, wartym uwagi, podczas podróży do Hiszpanii, jest ostrożność i uwaga na stacjach benzynowych w Hiszpanii, szczególnie w okresie wakacji i wczasów w Hiszpanii. Pamiętajmy o zamykaniu samochodu, nawet wychodząc do toalety lub płacąc za tankowanie paliwa na stacji benzynowej w Hiszpanii.
Stacje benzynowe w Hiszpanii, przy autostradach, są ulubionym punktem dla kieszonkowców i złodziei, polujących na zmęczonych upałem podróżników, zmierzających na wakacje w Hiszpanii na wybrzeża Costa Brava, Costa Blanca lub dalej na Costa del Sol.

Prosimy uważać, szczególnie podczas okresu urlopowego w Hiszpanii. Włamania do aut w Hiszpanii, na stacjach benzynowych w Hiszpanii, nie należą, niestety, do rzadkości podczas wakacji. Ale wystarczy uważać i mieć oczy szeroko otwarte, a na pewno nic się nam nie stanie.

W czasie podróży, szczególnie w okresie wakacyjnym, podczas dużych upałów, panujących w Hiszpanii, nie przeceniajmy swoich sił, nawet mając najnowszy i najdroższy model samochodu. Dla własnego zdrowia, bezpieczeństwa swojego i swoich bliskich, powinniśmy zatrzymywać się co około 200km na autostradzie, a przejazd i podróż przez Hiszpanię, może okazać się prawdziwą przyjemnością i niezapomnianym wakacyjnym przeżyciem. Szerokiej i bezpiecznej drogi!
Bueno viaje
! Jak mawiają Hiszpanie!

Hotel Vincci Gala Barcelona centrum
Hotel Vincci Gala Barcelona centrum
Barcelona / Barcelona centrum
Apartamenty TENERYFA ROYAL GARDENS
Apartamenty TENERYFA ROYAL GARDENS
Teneryfa / Playa de las Americas
Denia APARTAMENTY ELEGANCE
Denia APARTAMENTY ELEGANCE
Costa Blanca płn. / Denia
Hotel Las Cancelas Avila
Hotel Las Cancelas Avila
Kastylia i Leon / Ávila
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij