Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Promy do Hiszpanii

Połączenia promowe Hiszpanii. Z każdego wybrzeża Hiszpanii są dostępne świetne połączenia promowe do innych zakątków Europy i basenu Morza Śródziemnego, do Afryki i krajów Magrebu. Jednak dla większości turystów, odwiedzających południowe regiony Hiszpanii, wybrzeża Costa Blanca, Costa Brava lub Costa del Sol, ważne będą tylko połączenia z Balearami, Wyspami Kanaryjskimi, oraz portami Afryki północnej: Marokiem i Algierią.

Z miejscowości Denia na Costa Blanca i Walencji, odpływają promy na Baleary: Majorkę, Minorkę, Formenterę i Ibizę. Aby zobaczyć wszystkie połączenia promowe, sprawdzić ceny biletów na promy, z i do Hiszpanii, przydatna może okazać się poniższa wyszukiwarka połączeń promowych w Hiszpanii. Sprawdź ceny biletów i rozkład rejsów na promy na Baleary, na Majorkę, na Minorkę, na Ibizę, oraz do wszystkich, innych destynacji poza Hiszpanią.

Hiszpania posiada również  połączenia promowe z innymi krajami w Europie i krajami położonymi w basenie Morza Śródziemnego: promy z Włoch do Hiszpanii, promy z Maroko do Hiszpanii, promy z Anglii do Hiszpanii, promy z Teneryfy do Hiszpanii, promy z Algierii do Hiszpanii. Natomiast aby zobaczyć i porównać ceny biletów wszystkich połączeń promowych w Europie, skorzystaj z wyszukiwarki promów poniżej. Alicante na Costa Blanca posiada bezpośrednie, regularne połączenie promowe z Algierią (Oran). Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki, aby sprawdzić ceny biletów, rozkład jazdy, oraz częstotliwość kursowania promów, oraz czas trwania przeprawy.

MAPA-PROMY-MORZE-SRODZIEMNE-HISZPANIA-AFRYKA

Promy z Andaluzji

Istnieją trzy, główne porty z których można "złapać" prom do Afryki lub na Wyspy Kanaryjskie z Hiszpanii kontynentalnej. Z Kadyksu odpływają promy na Teneryfę i Gran Canaria na Wyspach Kanaryjskich. Z Malagi i Almerii odpływają promy do Melily (hiszpańska enklawa w Afryce). Tam łatwo jest przekroczyć granicę Hiszpanii z Maroko, jeżeli taki jest cel Twojej wyprawy.

Najpopularniejsza przeprawa promowa pomiędzy kontynentem europejskim a Afryką, to przeprawa promowa z Algeciras do Tangeru. Inna opcja to przeprawa na trasie Algeciras Ceuta (hiszpańska enklawa w Afryce). Tu też można przekroczyć lądową granicę Hiszpanii z Maroko.

Ostatnia opcja to przeprawa promowa z Tarify (Hiszpania) do Tangeru w Maroko.
Najpopularniejszą a zarazem najbardziej obleganą przeprawą promową w Europie, jest właśnie połączenie promowe Algeciras - Tanger. Korzystają z niego miliony Afrykańczyków mieszkających w Maroko i innych krajach Magrebu. Jeżeli planujesz swoją podróż do Afryki przez Hiszpanię, uważaj na miesiąc sierpień, kiedy to promy są niesamowicie zatłoczone, kolejki do przeprawy są kilometrowe.

W tym czasie Marokańczycy biorą urlopy w swoich pracach i zajęciach w całej Europie i tłumnie zjeżdżają do domu na urlop. Więcej o tym w innym rozdziale naszego przewodnika poświęconym miastu Algeciras w Andaluzji z którego odpływają promy do Maroka.

PROMY-HISZPANIA
Promy Hiszpania - Afryka

Od roku 2000 promy FRS Iberia, oraz FRS Maroco, przeprawiają pasażerów przez Cieśninę Gibraltarską, pomiędzy Hiszpanią a Marokiem. Najszybsza przeprawa jest na trasie pomiędzy Tarifa (Hiszpania) a portem w Tangerze (Maroko). Najszybsza przeprawa pomiędzy dwoma kontynentami, zajmująca tylko 35 minut. Również firma FRS posiada połączenia promowe pomiędzy Algeciras a Cautą i Tangerem. FRS to jedna z najnowocześniejszych flot tego typu, operujących w tej części basenu Morza Śródziemnego. Wszystkie promy FRS na swoich pokładach mają kafejki, gdzie można spożyć kawę, oraz są sklepy wolnocłowe dla podróżnych.

Główne połączenia promowe Hiszpania Afryka

Algeciras ⇒ Ceuta/Ceuta ⇒ Algeciras
Codzienne połączenia promowe pomiędzy Algeciras a Ceutą. Acciona Transmediterrea oferuje te połączenia. Aby sprawdzić ceny biletów i zarezerwować bilety na ten prom, skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Algeciras ⇒ Tanger/Tanger ⇒ Algeciras
Codzienne połączenia. Dwie firmy obsługują tę przeprawę promową. Acciona Transmediterrea, oras FRS. Przeprawa zajmuje około 75 minut szybkim promem. Aby sprawdzić ceny biletów i zarezerwować bilety na ten prom, skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Tarifa ⇒ Tangier/Tangier ⇒ Tarifa
Codzienne połączenia przez firmę FRS Iberia. Przeprawa zajmuje około 35 minut. Sprawdź rozkład jazdy promów i zarezerwuj bilet on-line, poprzez wyszukiwarkę powyżej.

Gibraltar ⇒ Tanger/Tanger ⇒ Gibraltar
Codzienne przeprawy z portu w Gibraltarze przez FRS Ferry. Przeprawa zajmuje około 80 minut. Aby sprawdzić ceny biletów i zarezerwować bilety na ten prom, skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Almeria ⇒ Melilla/Melilla ⇒ Almeria
Codzienne połączenia z tą hiszpańska enklawą w Afryce z wyjątkiem sobót. Przeprawę obsługuje Acciona Transmediterrea. Przeprawa zajmuje około 9 i pół godziny. Sprawdź ceny biletów i rozkład jazdy promów wyszukiwarce powyżej. Zarezerwuj bilety on-line.

Malaga ⇒ Melilla/Melilla ⇒ Malaga
Codzienny serwis z wyjątkiem niedziel. Połączenie obsługuje Acciona Transmediterrea. Sprawdź ceny biletów i rozkład jazdy promów wyszukiwarce powyżej. Zarezerwuj bilety on-line.

Kadyks ⇒ Wyspy Kanaryjskie/Wyspy Kanaryjskie ⇒ Kadyks
Połączenie dostępne raz w tygodniu z Kadyksu do każdego portu na Wyspach Kanaryjskich. Serwis obsługuje Acciona Transmediterrea. Aby zobaczyć dokładny rozkład kursowania promów na Wyspy Kanaryjskie z Kadyksu, sprawdzić ceny biletów i zarezerwować bilet przez internet, skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

PROMY-AFRYKA
Z Tarify do Tangeru w 35 minut

Promy z Santander do Wielkiej Brytanii
Mieszkasz w Anglii? Chciałbyś przypłynąć do Hiszpanii promem? Wielu podróżnych przyjeżdżających z Anglii do Hiszpanii, korzysta z tego typu połączenia promowego. Dowiedz się więcej na stronie naszego przewodnika o promach kursujących pomiędzy Santanderem a Portsmouth w Wielkiej Brytanii. Zarezerwuj bilety na prom z Anglii do Hiszpanii. Ta opcja jest szczególnie użyteczna dla osób zamierzających odwiedzić Hiszpanię samochodem i przyjechać autem do Hiszpanii.

Zainteresuje Cię również:
promy z Denia na Majorkę i Ibizę | podróż z Hiszpanii do Maroko | Ceuta| Melilla | promy do Maroko i Algierii | promy do Maroko z Hiszpanii | wycieczka do Maroko |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij