Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Port de Ses Caletes na Ibizie

Ibiza pełna jest miejscowości leżących tuż przy brzegu morza, I kuszących turystów możliwościami spędzenia czasu w aktywnej formie. Oprócz klubowych wrażeń, osoby podróżujące na Ibizę mogą tutaj zaznać wielu przyjemności. Jedne z nich wiążą się z aktywnym wypoczynkiem, inne zaś polegają na biernym opalaniu się i wylegiwaniu na leżaku. Ibiza oferuje nam jednak nie tylko unowocześnione do granic możliwości kurorty turystyczne i współczesne atrakcje.

Jest ona miejscem, gdzie starożytna historia miesza się z nowoczesnością. Takim, gdzie imprezowy charakter wyspy współistnieje z drugim jej obliczem, podkreślającym walory historyczne. Bardzo dobrym przykładem starego portu na Ibizie jest Puerto de Ses Caletes de Ibiza. Miejsce to wydaje się wręcz dzikie i opuszczone, jednak kryje ono w sobie niesamowity klimat. Aby dotrzeć do tego miejsca należy włożyć wiele wysiłku – jest to trudne zadanie zwłaszcza dla osób, które mają problemy z orientacją w terenie. Można jednak powiedzieć, ze wysiłek się opłaca, ponieważ to, co zobaczymy w tym miejscu, zachwyca każdego, kto znalazł się w Puerto de Ses Caletes de Ibiza.

Co to jest Puerto de Ses Caletes de Ibiza?

Mówi się, że Puerto de Ses Caletes to jedne z niewielu nieskażonych turystyką miejsc na Ibizie, które oddają jej prawdziwy charakter. Nie znajdziemy tu żadnych turystycznych zabudowań, sklepów i restauracji ani nawet hotelu. Za to możemy cieszyć się tutaj przepięknymi widokami na morze oraz wspaniałym klimatem pierwotnej Ibizy – wyspy rybaków, pięknej przyrody i wielu tajemnic.

Brzeg Puerto de Ses Caletes nie jest piaszczysty. Pokrywa go żwir oraz skały, a w otoczeniu znajdziemy tylko skaliste wybrzeże. Woda jest tu wyjątkowo czysta i dno morza wygląda tu nieco inaczej niż na plażach Ibizy. Puerto de Ses Caletes jak sama nazwa wskazuje, jest portem. Nie znajdziemy tu jednak instalacji i infrastruktury typowej dla nowoczesnych portów przystosowanych dla turystyki. Jest to port rybacki, na terenie którego znajdziemy zaledwie kilka wkomponowanych w krajobraz domków rybackich, do których prowadzą kamienne rampy. Umożliwiały one rybakom przetransportowanie łodzi pod zadaszony i bezpieczny teren.

IBIZA

Żwirowa plaża i wybrzeże w Puerto de Ses Caletes rozciąga się na długość około 60 metrów i jest szeroka na 10 metrów. Pomimo rzekomej niewygody, jaką sprawiają wypoczywającym kamieniste brzegi przy porcie, jest to miejsce, które chwali sobie wielu turystów. Niektórzy z nich uważają, że wypoczywa się tutaj lepiej, niż na plaży.

Dużą zasługę może mieć tutaj atmosfera miejsca. Pomimo, że Puerto de Ses Caletes nie jest miejscem odludnym (regularnie pojawiają się tutaj turyści zwabieni opowieściami o tym niezwykłym miejscu), można tu zaznać prawdziwej ciszy i spokoju. Klimat starej lokacji rybackiej zachowany tu został chyba w nienaruszonym stanie.

Otoczenie i lokalizacja

Wyspy Balearów kojarzyć się nam mogą z klubami nocnymi, miejskim życiem, plażami pełnymi turystów i szeroko pojętą infrastrukturą turystyczną. Ibiza jest jednak miejscem, gdzie oprócz rozrywki dla mas można spotkać miejsca, które z pewnością dla mas nie są żadną atrakcją. A jednak mają w sobie coś tajemniczego, co przyciąga turystów z całego świata.

Najbardziej dzika i naturalna część wyspy, to północne i północno wschodnie jej rubieże. To tutaj mamy do czynienia z bodajże najmniejszym zaludnieniem, co nie oznacza, że tereny te nie są traktowane przez przyjezdnych jako miejsca atrakcyjne dewelopersko – wręcz przeciwnie. Cisza i spokój, jakie wiążą się z większą niedostępnością tych terenów oraz oddaleniem od miast stały się jednym z głównych atutów tej części Ibizy, dlatego właściciele ziem stworzyli tu wiele działek budowlanych gotowych do wykupienia i wybudowania rezydencji marzeń.

SEKRETNA-PLAYA-IBIZA

Właśnie tego typu parcele znajdują się w wiosce Sant Vincent de Sa Cala, która wydaje się być najbliższym punktem oddalonym od centralnej części Puerto de Ses Caletes o jakieś 2,5 kilometra. Co ważne, port znajduje się w odległości około 8 kilometrów od Sant Joan de Labritja – jednego z największych skupisk w tym rejonie.

Zainteresuje Cię również:
czytaj dalej o Port de Ses Caletes | port Ibiza miasto | port Sant Antonio de Portmany | Ibiza przewodnik strona główna |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij