Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Plaże Huelva

Plaże w Huelva gdzie plażować w Huelva i okolicach

W regionie Huelva znajduje się bardzo dużo plaż, o różnych parametrach i o bardzo różnym stopniu dostępnych udogodnień. Plaże te nie są tak popularne, jak te które są usytuowane na Costa Tropical, Costa del Sol, czy Costa Brava, ale również posiadają swój urok i znajdują wielu amatorów nie tylko wśród Hiszpanów. Wiele z plaż tego regionu doskonale nadaje się do uprawiania wielu sportów wodnych, a w szczególności: windsurfingu i kitesurfingu.

Decydując się na spędzanie czasu, na którejś z plaż regionu Huelva należy pamiętać, że woda jest tu mniej gorąca niż na innych, hiszpańskich wybrzeżach. Większość plaż tego regionu oferuje bardzo dobre warunki i posiada wszelkie udogodnienia, które mają służyć przyjemnemu spędzeniu na nich czasu. Miłośnicy dziewiczych, mniej uczęszczanych plaż też coś dla siebie znajdą i na pewno będą zadowoleni. Zajrzyj także do przewodnika po plażach w Hiszpanii

PLAŻE-HUELVA-MAPA

Do najważniejszych i najciekawszych plaż tego regionu należą:

1) Playa de Castilla
2) Playa Torre del Loro
3) Playa de Nuevo Portil
4) Playa de El Rompido
5) Playa del Espigón
6) Playa de Isla Canela
7) Playa El Cantil
8) Playa La Casita Azul
9) Playa Central
10) Playa del Hoyo
11) Playa de Islantilla
12) Playa de Nueva Umbria
13) Playa de Mazagón
14) Playa de El Parador
15) Playa de La Bota
16) Playa de Los Enebrales de Punta Umbria
17) Playa de El Portil
18) Playa de Punta Umbria
19) Playa de La Ría

1) Playa de Castilla
Jest plażą typu miejskiego, gdyż znajduje się przy mieście Almonte. Plaża ta ma około 20 km długości, 40 metrów szerokości. Charakteryzuje się delikatnym, drobnym, złotym piaskiem.
Na plaży tej można wypoczywać w miarę swobodnie, gdyż w ciągu tygodnia nie ma na niej zbyt wielu plażowiczów i jedynie w weekendy zapełnia się większą liczbą odwiedzających. Na plaży tej można spotkać naturystów, ale jest to plaża dla każdego. Przy plaży znajduje się parking, więc nie ma problemu ze znalezieniem miejsca postojowego.

2) Playa Torre del Loro
To plaża również znajdująca się w okolicach miasta Almonte. Jej długość to około 3 km, natomiast szerokości wynosi 100 metrów. Charakteryzuje się podobnie jak Playa de Castilla delikatnym, drobnym, złotym piaskiem. Posiada więcej udogodnień dla turystów porównaniu do plaży de Castilla, gdyż na tej plaży znajdują się kawiarnie, małe punkty gastronomiczne, prysznice, z których można skorzystać oraz parking. Plaża ta nadaje się doskonale do spacerów, nie jest zbyt mocno oblegana przez turystów, więc doskonale nadaje się dla osób, które nie przepadają za tłokiem na plaży. Plażę tę łatwo znaleźć, ponieważ leży na trasie pomiędzy Mazagón a Matalascañas i dojazd do niej jest bardzo dobrze oznakowany.

3) Playa de Nuevo Porti
Jest plażą znajdującą się w pobliżu Cartaya. Ma długość około 1,5 km oraz jej szerokość wynosi 40 metrów. Plaża ta znajduje się pomiędzy El Portil i El Rompido. Przy plaży tej można swobodnie tutaj pływać, gdyż wody są spokojne i nie ma większych fal. W okolicy tej plaży podobnie jak przy innych plażach tego regionu znajdują się lasy sosnowe oraz niewielkie wydmy, z których można podziwiać piękne zachody słońca. W niedużej odległości od tej plaży znajdują się profesjonalne pola golfowe oraz domki pod wynajem. Tak, jak Playa Torre del Loro posiada wszelkie udogodnienia (kawiarnie, prysznice, itp.).

PLAŻA-HUELVA

4) Playa de El Rompidou
jest to plaża, wokoło której przez długie lata budowano infrastrukturę noclegową pod kątem potrzeb zagranicznych turystów. W pobliżu znajduje się ujście rzeki Piedras, a sama plaża ma około 1 km długości i około 40 metrów szerokości. Plaża ta posiada wszelkie udogodnienia, takie jak kawiarnie, prysznice, punkty obsługi medycznej i ratunkowej oraz wydzielone przy plaży miejsca parkingowe.

5) Playa del Espigón
Jest dziką, średniej długości (około 3 km długości), mniej obleganą plażą. Nie posiada rozbudowanej infrastruktury na samej plaży w postaci kawiarni, natrysków. Plaża ta wybierana jest głównie przez licznych wędkarzy i kite surferów. Doskonale nadaje się do odbycia niedługiego spaceru w urokliwej okolicy. Plaża ta często staje się przystanią również dla nudystów. Wybierając się na tę plażę trzeba pamiętać o zabraniu prowiantu, gdyż w pobliżu nie ma żadnych punktów gastronomicznych.

6) Playa de Isla Canela
Posiada piękne, długie wybrzeże o ponad 5 kilometrowej długości i jej szerokości to około 30 metrów. Na plaży Playa de Isla Canela w Huelva piasek jest bardzo delikatny i jasny. Posiada ona wszelkie udogodnienia w postaci miejsc parkingowych, kiosków i kawiarni, pryszniców usytuowanych na plaży, służb ratunkowo-medycznych. Playa de Isla Canela spełnia wszystkie międzynarodowe standardy przewidziane dla plaż i jest szczególnie polecana dla osób uprawiających takie sporty wodne, jak: windsufing i kitesurfing.

7) Playa El Cantil
Jest jedną z najkrótszych plaż na wybrzeżu Huelva. Jej długość to jedynie 200 m, ale jej położenie przy latarni morskiej i niewielkim porcie sprawia, że jest chętnie odwiedzana przez amatorów pływania na niewielkich łodziach. Na plaży tej znajdują się punkty gastronomiczne, ale nie ma tak rozbudowanej infrastruktury, jak na innych plażach tego regionu.

8) Playa La Casita Azul
Jest kolejną z bardziej dzikich plaż, a jej długość to blisko 3 km, szerokość to 70 metrów. Występują tutaj lasy sosnowe usytuowane na wydmach. Urokliwe kawiarnie położone na świeżym powietrzu sprzyjają rodzinnemu wypoczynkowi i zorganizowaniu tutaj rodzinnego pikniku.

9) Playa Central
Jest niedużą plażą o długości 1,5 km i o 50 m szerokości. Plaża ta posiada złocisty piasek. Na plaży znajdują się parasole, leżaki i tak, jak wiele z plaż regionu Huelva posiada wszelkie udogodnienia w postaci natrysków, kawiarenek na plaży, punktu medycznego, parkingu położonego w pobliżu plaży. Doskonale nadaje się do uprawiania sportów wodnych.

10) Playa del Hoyo
Jest dziką plażą pod wieloma względami podobną do plaży La Casita Azul. Znajdują się na niej wszystkie udogodnienia, takie jak kawiarnie, natryski, parking, punkt medyczny oraz strefa wydzielona specjalnie dla dzieci.

11) Playa de Islantilla
Jest kolejną niedużą plażą o długości trochę poniżej 1,5 km i o 50 m szerokości. Przy tej plaży znajdują się niewielkie domki specjalnie dostosowane pod turystów. Na samej plaży znajduje się dużo parasolek i wszelkie udogodnienia, o których była mowa przy innych plażach. To, co wyróżniania Playa de Islantilla, to bliskie położenie pól golfowych, więc plaża ta na pewno zainteresuje pasjonatów golfa. Panują tutaj również doskonałe warunki do wędkowania.

12) Playa de Nueva Umbria
To jedna z najdłuższych, dziewiczych plaż wybrzeża Huelva. Jej długość to aż 12 km, a szerokość to 50 m. Jest to plaża, na którą można się wybrać, aby odbyć długi spacer i można liczyć na to, że nie spotka się zbyt wielu innych plażowiczów. Plaża ta jest również popularna wśród naturystów.

13) Playa de Mazagón
Wyróżnia się tym, że jest jedną z częściej uczęszczanych plaż, o doskonałej infrastrukturze noclegowej oraz tej, zlokalizowanej na samej plaży. Posiada pas wybrzeża o długości 5,5 km i o szerokości 50 m. W porównaniu do innych plaż posiada zdecydowanie bardziej rozbudowaną sieć kawiarni i restauracji. Widok z plaży jest romantyczny ze względu na znajdującą się w pobliżu latarnię morską. Można tutaj uprawiać wszelkie sporty wodne, nie ma również żadnego problemu z wypożyczeniem sprzętu.

14) Playa de El Parador
Jest plażą położoną w pobliżu klifów, a wokół rośnie mnóstwo lasów sosnowych. Klify są w pięknym i charakterystycznym kolorze ochry. Do tej plaży można dotrzeć z Mazagón drogą A-494.

MAŁY-WIELORYB

15) Playa de La Bota
Znajduje się pomiędzy miastami Los Enebrales i El Portil. Jest plażą bardzo popularną wśród Hiszpanów, ale również wśród zagranicznych turystów. Jej długość to blisko 4 km, a szerokość 40 metrów. W pobliże znajdują się niewysokie wydmy oraz lasy sosnowe. Plaża ta posiada punkty gastronomiczne, które są bezpośrednio na niej usytuowane oraz wszelkie inne udogodnienia, takie jak parking, natryski, punkt ratunkowo-medyczny. Ze względu na doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych jest szczególnie popularna wśród miłośników windsurfingu i kitesurfingu.

16) Playa de Los Enebrales de Punta Umbria
Jest piękną, kameralną plażą ciągnącą się na długości 2,3 km, o szerokości 50 metrów. W pobliżu znajdują się liczne lasy, a widok na Oceanem Atlantyckim jest niesamowitym przeżyciem. Ze względu nato, że natej plaży nie ma zbyt wielu udogodnień należy pamiętać o zabraniu ze sobą prowiantu. Plaża ta jest wymarzonym miejscem dla osób ceniących spokój i ciszę. Na tej plaży można czasami spotkać naturystów.

17) Playa de El Portil
Jest bardzo chętnie odwiedzana przez Hiszpanów ze względu na doskonałą infrastrukturę hotelową o wysokim standardzie zlokalizowaną tuż przy plaży. Na samej plaży również panują doskonałe warunki. Plaża posiada bogatą sieć punktów gastronomicznych, parking znajdujący się tuż przy plaży, natryski, parasolki i leżaki oraz punkt ratowniczo-medyczny

18) Playa de Punta Umbria
Zachwyca położeniem nad Oceanem Atlantyckim w otoczeniu lasów Parku Naturalnego Enebrales oraz rezerwatu Marismas de Odiel. Posiada doskonałą bazę hotelową znajdującą w pobliżu plaży. Plaża ta doskonale nadaje się do spędzania tutaj czasu przez całe rodziny, gdyż właśnie dla rodzin z dziećmi jest tu organizowanych wiele imprez. Panują tutaj doskonałe warunki do uprawiania windserfingu i kidesurfingu oraz pływania łódkami.

19) Playa de La Ría
To jedna z mniejszych plaży (długość to zaledwie 700 m, a szerokość to 25 metrów) wybrzeża Huelva, która szczególnie popularna jest wśród rodzin z dziećmi oraz wśród młodzieży. Jest to bezpieczna plaża, gdyż przy jej brzegach nie tworzą się duże fale, dzięki czemu dzieci mogą się tutaj kąpać bezpiecznie. W pobliżu tej plaży znajduje się klub jachtowy, więc można tutaj również popływać niedużą łodzią.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij