Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Plaże Fuengirola

Plaże w miejscowości Fuengirola należą do najlepszych plaż na całym wybrzeżu Costa del Sol w Hiszpanii. Można je jedynie porównać do pobliskich plaż w Torremolinos i plaż w Benalmadena Costa. Jeżeli poszukujesz informacji o hiszpańskich plażach i plażach na Costa del Sol, koniecznie odwiedź rozdziały przewodnika, poświęcone plażom w Hiszpanii. Przejdź na stronę plaże Hiszpanii, oraz plaże na Costa del Sol.

W tym rozdziale przewodnika omówimy wszystkie plaże we Fuengirola i najbliższych okolicach miasta. Dowiesz się o plażach we Fuengirola na Costa del Sol. To co przyciąga wczasowiczów do tej pięknej miejscowości wypoczynkowej, to przede wszystkim, piękne plaże tej cząstki wybrzeża Costa del Sol.

Plaże we Fuengirola są naprawdę imponujące jak na Hiszpanię. Plaże rozciągają się na całej długości miasta Fuengirola, oprócz portu (marina) we Fuengirola. Na każdej długości plaży jest możliwość skorzystania z wypożyczalni sprzętów wodnych i urządzeń do uprawiania sportów wodnych jak windsurfing, oraz jet-ski.

Zadziwiające, iż w tak ruchliwym i okupowanym przez turystów mieście nadmorskim jakim jest Fuengirola, wychodząc rano na plażę możesz zobaczyć hiszpańskich rybaków wracających z nocnego połowu. Warto spróbować świeżej ryby w jednej z restauracji specjalizujących się w owocach morza i rybach.
Możesz spędzić wiele godzin, spacerując wzdłuż plaż Fuengirola, po drodze wstępując do licznych kafejek, restauracji lub pubów, licznie oblegających pierwszą linię od morza.

We wtorek we Fuengirola odbywa się lokalny targ. Gratka dla amatorów lokalnych produktów spożywczych, hiszpańskiego jedzenia i taniej odzieży. Tego typu "impreza" odbywa się regularnie co tydzień we Fuengirola. Targ w Fuengirola należy do największych na całym Costa del Sol.
Poniżej w naszym przewodniku po Costa del Sol i Fuengirola spis wszystkich plaż w miejscowości Fuengirolana wybrzeżu Costa del Sol w hiszpańskiej Andaluzji.

PLAŻE-FUENGIROLA
Mapka plaż we Fuengirola na Costa del Sol
  FUENGIROLA-PLAYAS
Plaże Fuengiroli w okresie wczasowym


Playa Fuengirola

Lokalizacja plaży: Fuengirola (Malaga). Długość plaży: 350 metrów. Szerokość plaży 20 metrów. Plaża miejska z jasnym piaskiem. W okresie wakacyjnym plaża zatłoczona. Plaża przysposobiona dla niepełnosprawnych. Plaża typu miejskiego w pobliżu centrum Fuengirola.

Playa Carvajal

Lokalizacja plaży: Fuengirola (Malaga). Długość plaży 1.200 metrów i 20 metrów szerokości. Plaża nazywana jest także Playa Torreblanca, stanowi część plaży Carvajal. Plaża piaszczysta o charakterze miejskim. W okresie wakacyjnym plaża Carvajal jest stosunkowo zatłoczona. Wąska plaża tuż przy budynkach przy plaży. Wysokie apartamentowce, hotele, ośrodki wczasowe, itp.

Playa Las Gaviotas

Lokalizacja plaży: Fuengirola (Malaga). Długość plaży: 1.200 metrów. Szerokość plaży 40 metrów. Plaża miejska w sezonie wczasowym plaża bardzo zatłoczona. Plaża Las Gaviotas to plaża piaszczysta. Najbliższy parking w odległości 1km od plaży Los Gaviotas.

Playa Las Boliches

Lokalizacja plaży: Fuengirola (Malaga). Długość plaży: 1.100 metrów. Szerokość plaży: 40 metrów. Plaża piaszczysta, piasek jasny. Plaża o charakterze miejskim. W okresie wakacyjnym plaża bardzo zatłoczona. Mniej tłoczna od połowy września. Plaża z akcesem dla niepełnosprawnych.

Playa San Francisco

Lokalizacja plaży: Fuengirola (Malaga). Długość plaży: 400 metrów. Szerokość plaży 20 metrów. Idealna plaża dla rodzin z dziećmi. Wody przybrzeżne na tej plaży są bardzo płytkie i jast łatwo się dostać na plażę San Francisko z centrum Fuengiroli. Plaża przystosowana dla niepełnosprawnych.

Playa Santa Amalia

Lokalizacja plaży: Fuengirola (Malaga). Długość plaży: 250 metrów. Szerokość 35 metrów. Plaża w pobliżu centrum miasta. Nie tak zatłoczona jak pobliskie plaże, szczególnie w okresie wakacyjnym i wczasowym. Jeżeli nie lubisz tłumów to jest plaża dla Ciebie.

Playa Torreblanca

Lokalizacja plaży: Fuengirola (Malaga). Długość plaży 1.200 metrów i 20 metrów szerokości. Plaża nazywana jest także Playa Carvajal, stanowi część plaży Torreblanca. Plaża piaszczysta o charakterze miejskim. W okresie wakacyjnym plaża Torreblanca jest stosunkowo zatłoczona. Wąska plaża tuż przy budynkach przy plaży. Wysokie apartamentowce, hotele, itp.

Playa de Ejido-Castillo

Fuengirola (Malaga). Długość plaży 800 metrów. Szerokość plaży 10 metrów. Zwykle w sezonie turystycznym ta plaża bywa zatłoczona. Plaża miejska, plaża piaszczysta. Plaża El Ejido leży w bliskiej odległości od zamku Sohail we Fuengirola. Plaża łatwo dostępna na piechotę, jak również łatwo na nią dojechać samochodem. Plaża nie jest przystosowana dla niepełnosprawnych.

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij