Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Parque de las Naciones

Parque de las Naciones w Torrevieja na Costa Blanca. Torrevieja oprócz swojego położenia geograficznego pomiędzy dwoma lagunami, dla mieszkańców oferuje świetne miejsca do wypoczynku w centrum miasta. Jednym z takich miejsc jest Parque de las Nacionmes, czyli w wolnym tłumaczeniu z języka hiszpańskiego - Park Narodów.

Fotografie poniżej zostały wykonane w grudniu 2013 roku, także macie wyobrażenie jaka panuje tutaj temperatura, klimat i aura w tym właśnie okresie - styczeń i grudzień. Jest  chłodno, ale świeci słońce i w "sweterku" można spacerować po parku i karmić kaczki.

Parque de las Naciones w Torrevieja to dobre miejsce do wypoczynku dla okolicznych mieszkańców, można tutaj pobiegać, pospacerować, przyjść na lody, gdyż na terenie parku jest kiosk z napojami, słodyczami i z lodami. Jest także plac zabaw dla dzieci. Na środku parku znajduje się duże jeziorko i na nim umieszczono kontynent europejski z flagami wszystkich państw Unii Europejskiej, stąd również nazwa Park Narodów Europejskich.

Latem na jeziorku można wypożyczyć sprzęt pływający, a po parku jeździ ciuchcia z wagonikami - frajda dla dzieci. Na wodzie można także wypożyczyć pływające łabędzie - są to rowery wodne. W górnej części parku znajduje się wybieg dla psów - tzn. ubikacja dla piesków, gdzie znajdziesz darmowe woreczki na psie kupy, oraz gdzie należy wyprowadzać swojego psa w wiadomym celu.

PARQUE-DE-LAS-NACIONES-TORREVIEJA
Można pokarmić kaczki i gęsi w parku

Tuż obok znajduje się boisko do gry w kule, często zajęte przez mieszkających w pobliżu hiszpańskich emerytów, a poniżej znajduje się hala wystawowa, nie zawsze czynna, ale od czasu do czasu organizowane są w niej różnego rodzaju wystawy związane z wydarzeniami kulturalnymi w Torrevieja. W parku znajduje się także kapliczka fundatora parku, który po swojej śmierci właśnie miastu Torrevieja zapisał tę połać ziemi, gdzie później Urząd Miasta Torrevieja stworzył park dla mieszkańców.

Godziny otwarcia parku są podane przy dwóch bramach wejściowych do parku. Jeżeli mnie pamięć nie myli, to park czynny jest w okresie letnim od 8.00 do 24.00, a w zimie od 8.00 do 21.00.
Park jest zadbany, służby porządkowe i panowie od utrzymania zieleni, dbają aby to miejsce dobrze służyło mieszkańcom Torrevieja. Jeżeli mieszkasz gdzieś w pobliżu, warto się tutaj wybrać na przechadzkę z wnukami po parku i zaczerpnąć świeżego powietrza w centrum Torrevieja.

PARK-NACIONES-TORREVIEJA

PARK-W-TORREVIEJA-HISZPANIA

STAW-PARQUE-DE-LAS-NACIONES

PARK-EUROPA-TOREVIEJA

WEJSCIE-DO-PARKU-PARQUE-DE-LAS-NACIONES

KOGUT-W-PARKU

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij