Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Palacio Real de Aranjuez

Wnętrze pałacu w Aranjuez

Zdecydowana większość eksponatów, znajdujących się obecnie we wnętrzu Pałacu Królewskiego w Aranjuez, pochodzi z czasów panowania Izabeli II. Oprócz wspomnianych powyżej sal, do zwiedzania dostępne są również inne pomieszczenia, posiadające charakter bardziej muzealny. Znajdują się w nich liczne eksponaty, pochodzące z różnych epok, takie jak zabawki dziecięce, wachlarze wykonane z masy perłowej oraz egzotycznego drewna, kołyski, kolekcja sukien ślubnych, czy też kolekcja powozów oraz bryczek.

Niemalże wszystkie wnętrza Pałacu Królewskiego w Aranjuez zostały urządzone z ogromnym przepychem, a także zaskakującą egzotyką. Doskonałym tego przykładem może być między innymi palarnia, która imituje Salę Dwóch Sióstr w Alhambrze, bądź też salon chiński.

Należy zaznaczyć, że wewnątrz pałacu obowiązuje zakaz fotografowania, filmowania, a także używania telefonów komórkowych. Przed wejściem do wnętrza budynku należy pozostawić wszelkie bagaże, torebki i plecaki w specjalnie udostępnionej w tym celu przechowali. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 4,50 €. Istnieje możliwość zwiedzania wnętrza pałacu z przewodnikiem, co wiąże się z wyższą opłatą – 5 €.

Park i ogrody wokół pałacu

Kompleks pałacowy w Aranjuez otoczony jest przepięknymi parkami oraz ogrodami, zajmującymi łączną powierzchnię około 300 ha. Do najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych ogrodów zalicza się przede wszystkim Jardin del Parterre, Jardin del Principe, a także Jardin de la Isla. Jardin de Principe, czyli Ogród Książęcy powstał w 1748 roku, pomiędzy pałacem a rzeką.

Na terenie ogrodu znajdują się wysokie drzewa, które zostały specjalnie sprowadzone z obu Ameryk. Ponadto można tutaj podziwiać piękne ozdobne rzeźby i fontanny. Ogrody, charakteryzujące się dużą powierzchnią oraz dekoracyjnością, mają za zadanie podkreślać piękno i kunszt całej królewskiej rezydencji.

ARANJUEZ-PAŁAC

Od strony południowej fasady budynku i po prawej stronie od wejścia głównego, znajduje się przejście do parku. W jednej z alejek po prawej stronie usytuowana jest fontanna Neptuna. W parku znajduje się ponadto wiele innych fontann, a szum wody dodaje niesamowitego uroku całemu miejscu. Spacer po królewskich ogrodach to czysta przyjemność i bogate doznania estetyczne.

Tak jest między innymi w Jardin de Parterre – ogrodzie, który urzeka bogactwem urozmaiconej roślinności, wieloma oryginalnymi gatunkami drzew, palm oraz kwiatów.

Wędrówka alejkami znajdującymi się w ogrodach, podziwianie licznych fontann oraz rzeźb, a także przebywanie w okolicy polanek, strumieni i stawów to niesamowite przeżycie dla każdego turysty. W parterach ogrodów, a także w Ogrodzie na Wyspie (Jardin de la Isla) jeszcze dziś znaleźć można pozostałości z czasów powstania obiektu.

Ogrody Palacio Real de Aranjuez stanowiły inspirację do napisania utworu muzycznego pod tytułem Concierto de Aranjuez. Autorem tego utworu jest Joaquin Rodrigo – jeden z najwybitniejszych hiszpańskich kompozytorów, który wraz z żoną spędził miesiąc miodowy w Aranjuez. Oczarowany wyjątkowym klimatem pałacu i zespołu parkowego napisał koncert na gitarę solo oraz orkiestrę, który zadedykował hiszpańskiemu gitarzyście – Regino Sainz de la Maza.

Choć Palacio Real stanowi najważniejszy zabytek i symbol miasta, w Aranjuez znajduje się jeszcze szereg innych, wartościowych obiektów i miejsc wartych odwiedzenia. Palacio Real to obiekt szczególny, nazywany często hiszpańskim Wersalem lub oazą Kastylii.

Zainteresuje Cię także:
więcej informacji o Pałacu Królewskim w Aranjuez | Madryt | zwiedzania Madrytu bezpłatnie | arena do walki byków w Madrycie |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij