Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Palacio Miramar w San Sebastian

Palacio Miramar w San Sebastian – pałac w angielskim stylu

San Sebastian to jedna z ważniejszych i najczęściej odwiedzanych przez turystów miejscowości w Kraju Basków, w północnej Hiszpanii. Miasto jest stolicą prowincji Gipuzkoa i położone jest nad zatoką Biskajską. Można tutaj podziwiać wyjątkowe zabytki, takie jak kościół San Vincente z XVI wieku czy ruiny twierdzy Castillo de Santa Cruz de la Mota z XIII wieku. Znajduje się ona na jednym z dwóch wzgórz ulokowanych przy San Sebastian – Monte Urgull. Na szczycie ulokowana jest też ogromna figura Jezusa Chrystusa.

San Sebastian to miasto doceniane przez smakoszy za wyśmienite potrawy i najlepsze restauracje, przez miłośników kultury którzy odnajdą tu wiele interesujących wydarzeń i uroczystości, a także przez miłośników historii i zabytków – wartościowych miejsc nie brak w San Sebastian. To także miejsce dla osób, które chcą po prostu odpocząć na pięknej i piaszczystej plaży. Dodatkową atrakcją w San Sebastian jest mała wysepka Santa Clara, która znajduje się nieopodal największej plaży w mieście – Playa La Concha.

To miasto najpiękniejszych widoków i raj dla miłośników sztuki współczesnej. Jednym z jej przejawów jest rzeźba (jeden z symboli San Sebastian), która nazwana została przez jej twórcę Eduardo Chillida „Grzebieniem Wiatru” (El Peine de Viento). Instalacja rzeczywiście przypomina grzebień. W zamyśle jednego z najbardziej znakomitych przedstawicieli awangardy miała ona „rozczesywać” wiatr, który wpływał do miasto. Rzeźba została postawiona w latach 70. XX wieku na jednej ze skał. To jednak nie wszystkie atrakcje, jakie czekają nas w San Sebastian. Jednym z ważniejszych i bardziej prestiżowych miejsc jest tutaj Palacio Miramar, który jest obowiązkowym elementem na mapie każdego, kto odwiedza te pełne uroków miasto.

ZDJECIE-PALACIO-MIRAMAR-SAN-SEBASTIAN-HISZPANIA
Palacio Miramar w San Sebastian

Palacio Miramar – historia królewskiej rezydencji

Pałac Miramar zwany jest Pałacem Municypalnym i Pałacem Królewskim. Został wybudowany w angielskim stylu w 1893 roku. Budynek został zaprojektowany w 1889 roku przez architekta angielskiego Seldena Wornu. Dawniej był tu położony klasztor San Sebastian, a na jego miejscu postawiono właśnie Palacio Miramar.

Projekt pałacu zrealizowano na zlecenie hiszpańskiej rodziny królewskiej, głównie królowej Marii Cristiny, która przyczyniła się do powstania wielu niezwykłych budynków w San Sebastian. Palacio Miramar miał służyć za letnią rezydencję dla rodziny królewskiej. Budowa Palacio Miramar została zakończona przez Benito Olasagasti (pod nadzorem architekta José Goicoa) w roku 1893, jednak dopiero w 1920 roku została oddana do użytku część Pabellón del Príncipe. Po śmierci królowej Marii Cristiny (1929 roku) pałac odziedziczył król Alfonso XIII.

W roku 1933 budynek został przekazany władzom miasta, ale później wrócił do rodziny królewskiej. W czasie reżimu Franco Palacio Miramar był rezydencją Juana de Borbón i innych potomków Alfonso XIII aż do 1958 roku. W 1963 teren, na którym znajdował się pałac, został sprzedany.

W roku 1972 pałac wykupiły władze miasta San Sebastian. Od tamtej pory budowla była wielokrotnie odnawiana. W 2001 roku odbudowano salę dla użytku Musikene – Wyższej Szkoły Muzycznej w Kraju Basków, która została powołana do życia również w tym samym roku. W 2007 roku zrekonstruowano wieżę, dzięki czemu możemy dzisiaj podziwiać ją w całej okazałości.

PALAC-HISZPANIA
Pałac Miramar w San Sebastian jesienną porą

Palacio Miramar – historia królewskiej rezydencji

Pałac Miramar zwany jest Pałacem Municypalnym i Pałacem Królewskim. Został wybudowany w angielskim stylu w 1893 roku. Budynek został zaprojektowany w 1889 roku przez architekta angielskiego Seldena Wornu. Dawniej był tu położony klasztor San Sebastian, a na jego miejscu postawiono właśnie Palacio Miramar.

Projekt pałacu zrealizowano na zlecenie hiszpańskiej rodziny królewskiej, głównie królowej Marii Cristiny, która przyczyniła się do powstania wielu niezwykłych budynków w San Sebastian. Palacio Miramar miał służyć za letnią rezydencję dla rodziny królewskiej.

Budowa Palacio Miramar została zakończona przez Benito Olasagasti (pod nadzorem architekta José Goicoa) w roku 1893, jednak dopiero w 1920 roku została oddana do użytku część Pabellón del Príncipe. Po śmierci królowej Marii Cristiny (1929 roku) pałac odziedziczył król Alfonso XIII. W roku 1933 budynek został przekazany władzom miasta, ale później wrócił do rodziny królewskiej.

W czasie reżimu Franco Palacio Miramar był rezydencją Juana de Borbón i innych potomków Alfonso XIII aż do 1958 roku. W 1963 teren, na którym znajdował się pałac, został sprzedany. W roku 1972 pałac wykupiły władze miasta San Sebastian. Od tamtej pory budowla była wielokrotnie odnawiana. W 2001 roku odbudowano salę dla użytku Musikene – Wyższej Szkoły Muzycznej w Kraju Basków, która została powołana do życia również w tym samym roku. W 2007 roku zrekonstruowano wieżę, dzięki czemu możemy dzisiaj podziwiać ją w całej okazałości.

Zainteresuej Cię również:
turystyka w San Sebastian | oceanarium w San Sebastian | tanie hotele San Sebastian | Bilbao przewodnik po mieście |

Hotel Entremares La Manga de Mar Menor
Hotel Entremares La Manga de Mar Menor
Costa Calida / La Manga del Mar Menor
Gran Hotel Velazquez  Madryt
Gran Hotel Velazquez Madryt
Madryt / Madryt Salamanca
Enara Boutique Hotel Valladolid
Enara Boutique Hotel Valladolid
Kastylia i Leon / Valladolid
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij