Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Palacio del Infantado budynek

Okazały Palacio del Infantado. Budynek reprezentuje wszystko, co najlepsze w budownictwie Hiszpańskim na przestrzeni kilkuset lat. Chociaż w jego konstrukcji widać naleciałości z pierwotnego stylu gotyckiego, w jakim został wybudowany pałac w swojej pierwotnej formie, wiele elementów świadczy o pojawiających się na przestrzeni ponad 500 lat historii stylach. Wiele detali umieszczonych na fasadach odnosi się do wpływu, jaki miała kultura Maurów na terenie Półwyspu Iberyjskiego. Bogate zdobienia w stylu mudejar potwierdzają, że muzułmańskie wpływy w sztuce i budownictwie dotarły także tutaj.

Ponieważ pałac był siedzibą władców pochodzących z zamożnych i wpływowych rodów całej niemal Europy, widzimy tu niemały wpływ innych ciekawych nurtów. Dużą ingerencję w wygląd Palacio del Infantado miał późnogotycki styl izabeliński oraz flamandzki.
Zachodnia fasada budynku to jeden z cenniejszych klejnotów gotyku w całej Hiszpanii. Ciekawymi elementami tej części budowli są klasycystyczne zwieńczenia fasady, które świadczą o wpływie tego stylu na kształt całego budynku.

Jednym z ciekawszych miejsc, które zachwycają różnorodnością form i kształtów zdobień, jest główny dziedziniec. Jest to plac o kształcie nieco wydłużonego prostokąta otoczonego krużgankami. Przy dłuższej krawędzi znajduje się kolumnada złożona z 7 kolumn, zaś krótsza opatrzona jest pięcioma – wszystkie wykonane ze szczególną starannością, zdobione w stylu doryckim. Rzeźbione zdobienia między kolumnami tworzą przepiękne łuki, które są charakterystyczne dla tej właśnie budowli. W przypadku kolumn i ich bogatych zwieńczeń, warto zwrócić na szczegóły, nawiązujące do dawnych właścicieli budowli, dla których pałac był rezydencją.

Wewnątrz budynku, aż do wybuchu wojny domowej w Hiszpanii podziwiać można było podziwiać pieczołowicie wyrzeźbione kasetony wykonane w stylu Mudejar. We wnętrzu budynku widać duży wpływ artystów włoskich, którzy tworzyli tutejsze freski oraz zdobienia ścian i sufitów.

Sam budynek Palacio del Infantado jest doskonałym miejscem dla sztuki. Nie dość, ze sam, wraz z licznymi rzeźbami i malowidłami, jest jej dziełem, to dodatkowo mieści w sobie zbiory Muzeum Miejskiego Guadalajar. Oglądać tu można liczne dzieła znakomitych artystów, a dzięki temu, że wstęp do środka jest darmowy w soboty, niedziele i święta, wiele osób może pozwolić sobie na podziwianie dzieła sztuki samego w sobie.

ZABYTKI-GUADALAJARA-PALACIO-INFANTADO


Ceny biletów i godziny otwarcia

Zwykły bilet to koszt jedynie 1,20 Euro, a dzieci i młodzież ucząca się może liczyć na 50% zniżki. Obiekt czynny jest od wtorku do soboty w godzinach 10:00 – 19:00 z przerwą w godzinach 14:00-16:00. W niedzielę i święta Palacio del Infantado de Guadalajar odwiedzać można między 10:00 rano a 14:00. W poniedziałki, 1 i 6 stycznia, Wielki Piątek, 1 maja, 24-25 grudnia i w sylwestra obiekt jest nieczynny.

Zainteresuje Cię również:
czytaj dalej o Palacio del Infantado w Guadalajara | region Kastylia i La Mancha w Hiszpanii | Miguel Cervantes i Don Kichote z La Mancha | ser Manchego - hiszpański symbol |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij