Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Najpiękniejsze pałace w Hiszpanii

Pałac Aljaferia w Saragossa

Palacio de la Aljaferia to kolejna fascynująca pozostałość kultury arabskiej w Hiszpanii. Jego wygląd być może prezentuje się podobnie, jak twierdze budowane w tym okresie, jednak jego wnętrze zachwyca, jak żadne inne. Pałac został wykonany w stylu mudejar, który jest połączeniem chrześcijańskich i muzułmańskich elementów dekoracyjnych. Budowę nakazał w XI wieku ówczesny władca Saragossy, Al – Muqtadir. Pałac wówczas zwał się Qasr al – Surur i miał on stanowić prestiżowe miejsce, gdzie przyjmowani byli najważniejsi goście (w tym celu powstało pomieszczenie zwane Salon Dorado, czyli Złoty Salon).

Po zdobyciu miasta przez chrześcijan budowla była przebudowywana, jednak zachowano najpiękniejsze i najbardziej spektakularne fragmenty architektury mauretańskiej. Właśnie dzięki temu obiekt nigdy nie stracił swojego orientalnego charakteru. Głowna część obiektu to Palacio Tarifal z charakterystyczną muzułmańską bramą. Najbardziej popularnym, a zarazem najstarszym, miejscem w twierdzy jest Torre del Trovador.

To wieża obronna, która służyła jako punkt obserwacyjny. W środku pomieszczenia Torre del Trovador znajdują się sale, w których za czasów panowania Arabów, ulokowany był meczet oraz łaźnie. Warto też zobaczyć dziedziniec Patio de Santa Isabel z bajecznymi arkadami i kolumnami, które dodatkowo zdobione są różnego rodzaju arabeskami. Robią wrażenie! Palacio de la Aljaferia został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO.

Obecnie budynek jest siedzibą parlamentu Aragonii, aczkolwiek udostępniony jest dla zwiedzających przez cały rok. Pałac można odwiedzać w miesiącach kwiecień – wrzesień, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 14.00 oraz 16.00 – 20.00. W miesiącach październik – marzec obiekt jest otwarty w godzinach 10.00 – 14.00 oraz 16.00 – 18.30. Bilet wstępu kosztuje 5 €, a ulgowy – 1 €.

Castillo de Coca

Castillo de Coca to niezwykły i bajeczny zamek w regionie Kastylia i Leon. Zamek położony jest na obszarze miejscowości Coca, w odległości 50 km od Segowii. Został on zaprojektowany przez Ali Caro i wybudowany w 1473 roku, na gruzach twierdzy arabskiej. Do jego budowy użyto cegły, dzięki czemu Castillo de Coca prezentuje się bardzo wyszukanie. To niezwykłe miejsce, które obowiązkowo powinno znaleźć się na mapie wszystkich poszukiwaczy przygód i najpiękniejszych zabytków Hiszpanii.
Już sam jego wygląd sprawia, że patrząc na budowlę przenosimy się do całkiem innego świata. Castillo de Coca to także miejsce, gdzie zachowało się wiele elementów architektury muzułmańskiej i stylu mudejar, który został zestawiony z gotyckimi elementami.

COCA-HISZPANIA

Zamek otacza fosa, a do środka można przedostać się przez most. Wewnątrz możemy podziwiać bogactwo zdobień, niezwykłego stylu mudejar oraz średniowiecznych dekoracji. Z wieży obronnej można podziwiać panoramę miasta Coca i piękne krajobrazy.

W murach Castillo de Coca iskrzy od dawnej legendy, według której mury zamku miały być świadkami romansu markiza de Cente (syn kardynała Mendozy) z córką zarządcy fortecy, wywodzącą się z rodu Fonseca. Mężczyzna wspinał się po murach do swojej ukochanej, ale skutecznie próbowano utrudnić mu młodzieńcze zapędy, zrzucając na niego rozgrzane węgle z pieca. Ta gorąca historia przetrwała do dziś i opowiadana jest przez mieszkańców.

Castillo de Coca dostępny jest dla zwiedzających od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.30 – 13.00 oraz 16.30 – 18.00. W soboty, niedziele i święta można go zwiedzać w godzinach 11.00 – 13.00 oraz 16.00 – 18.00. Wstęp kosztuje 2,70 €. Przejdź do przewodnika po Kastylia Leon

Castillo de Colomares

Jeden z najbardziej baśniowych i niezwykłych zamków w Europie, położony na hiszpańskim wybrzeżu Costa del Sol w miejscowości Benalmádena. Miasteczko znajduje się niedaleko Malagi (około 12 km). Castillo de Colomares skąpany jest w promieniach słońca, z budzącą podziw architekturą oraz zdobieniami.

Zachwyca i przyciąga turystów z całego świata. Budowla jest połączeniem najpiękniejszych architektonicznych stylów – romańskiego, gotyckiego, muzułmańskiego i bizantyjskiego. Co najważniejsze, Castillo de Colomares został wybudowany ku czci Krzysztofa Kolumba, największego hiszpańskiego odkrywcy.

BANALMADENA-ZAMEK-COLOMARES

To młody zamek, który powstał w latach 1987 – 1994, a nad jego budową czuwał Stephen Martin. Niezwykły obiekt prezentuje rzeźby trzech statków Krzysztofa Kolumba – Santa Maria, Niña i Pinta.

Do budowy zamku wykorzystano cegły, beton, kamień i drewno – połączenie tych materiałów zaowocowało efektem, który przeszedł oczekiwania nawet samego twórcy projektu.

Zamek zajmuje powierzchnię około 1500 metrów kwadratowych, ale został wpisany na listę rekordów Guinnessa w dość nietypowej kategorii.

W jego wnętrzu bowiem znajduje się Kaplica św. Elżbiety Węgierskiej, która jest najmniejszym tego rodzaju pomieszczeniem na świecie (ma 1,96 metra kwadratowego).

Obiekt można odwiedzać zimą w godzinach 10.00 – 14.00 oraz 16.00 – 18.00, wiosną i jesienią w godzinach 10.00 – 14.00 oraz 16.00 – 19.00, a latem w godzinach 10.00 – 14.00 oraz 17.00 – 21.00. Bilet wstępu kosztuje 2 €. Przejdź do przewodnika po Badalona

Zainteresuje Cię również:
więcej zamków w Hiszpanii | zamki w Kraju Basków i okolicach Bilbao | zamek w Guadalest w pobliżu Benidorm/Alicante |

Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij