Waluta:

Wyszukaj na stronie

Menu

Zarezerwuj nocleg:

Miejscowość:
Przyjazd:
Wyjazd:
Ilość osób:

Wynajmij samochód w Hiszpanii
Wynajmij hotel w Hiszpanii

Oferty sprzedaży:

Praktycznie nowa willa w otoczeniu pól golfowych Las Colinas Golf
499.000 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
149.500 €
Dwupoziomowy apartament w Playa Flamenca
COSTA BLANCA PŁD. / Playa Flamenca
Dom na dużej parceli z panoramicznym widokiem na morze w Pinar de Campoverde
370.000 €

 

FACEBOOK HISZPANIA  TWITTER  BLOGER  YOUTUBE

 

 

 

Reklama

FORUM-NIERUCHOMOSCI

AIRPORTINFO24.COM

Molina de Segura

Jeśli zamierzacie spędzić w Hiszpanii leniwe dni nad basenem lub na prywatnej plaży hotelowej, a wieczory spędzać w hotelowej restauracji, pubie czy klubie, to prawdopodobnie będą to bardzo udane wczasy. Nic w tym dziwnego, czekacie na nie cały rok, często rozmyślacie o czekających Was gorących wakacjach, podczas gdy na dworze mróz. Jednak jak wiecie wakacje w Hiszpanii to nie tylko spędzanie czasu w nadmorskich kurortach. Jak wiadomo, wczasy all inclusive nie ukazują nawet ułamka pięknej Hiszpanii, którą warto poznać.

Hiszpania to kraj bogaty zarówno kulturowo jak i historycznie. Dlatego też w każdym regionie Hiszpanii znajdziecie nie jedno, piękne, zabytkowe miejsce, którego odwiedzenie rekomendują nie tylko przewodniki turystyczne, ale również znajomi, którzy Hiszpanię już odwiedzili. Półwysep Iberyjski w swojej historii doświadczył panowania Cesarstwa Rzymskiego, najazdów Kartagińczyków, panowanie Wizygotów, najazd Maurów i na końcu rekonkwistę i powrót panowania władców chrześcijańskich. Te wszystkie etapy niosły za sobą budowanie nowych obiektów, między innymi militarnych i o charakterze obronnym, a także liczne świątynie, które możecie podziwiać do dziś.

Przyjemne odpoczywanie z pożytecznym zwiedzaniem

Zwiedzanie Hiszpanii nie musi się jednak wiązać jedynie z objazdami po miastach i miasteczkach, w których znajdziecie zabytki warte obejrzenia. Możecie połączyć przyjemne z pożytecznym, odwiedzić ciekawy region Hiszpanii, w którym dostęp do ciepłego morza nie będzie niczym ograniczony i będziecie mogli jednocześnie zwiedzać i delektować się wolnymi chwilami swojego urlopu na pięknych, piaszczystych plażach Hiszpanii.

MOLINA-DE-SEGURA-HISZPANIA

Costa Calida, prowincja Murcji

Jednym z wybrzeży Hiszpanii jest wybrzeże Costa Calida, które jest południową częścią słynnej Costa Blanca. To tutaj znajduje się Región de Murcia - prowincja Murcji, w której oprócz miasta o tej samej nazwie - Murcja, możecie zobaczyć bardzo ciekawe miasteczko Molina de Segura. Miasteczko leży nad brzegiem rzeki Segura, która płynie w południowo – zachodniej Hiszpanii.
Jest to rzeka o długości 325 kilometrów, a powierzchnia jej dorzecza wynosi prawie dwadzieścia tysięcy kilometrów kwadratowych. Rzeka wypływa ze źródeł w Górach Betyckich i płynie przez nie aż do Niziny Murcji, aby koniec końców ujść do Morza Śródziemnego w okolicy przylądka Palos.

Historia Molina de Segura

Pierwsze ślady ludzi datuje się tutaj na okres paleolitu. W czasie prac archeologicznych znaleziono tu również ślady panowania Cesarstwa Rzymskiego, jednak są to głównie wykopaliska resztek ceramiki ukazującej rzymską obecność, poza tym nie ma konkretniejszych danych. Pierwsze wzmianki w dokumentach dotyczące Molina de Segura dotyczą obecności Umajjadów, dynastii kalifów, panujących nad światem islamu w VII i VIII wieku. Umajjadzi rozbili tutaj obozowisko Hisn. W 1243 roku na mocy traktatów z Alcaraz, terytorium regionu Murcia dostało się pod władanie Kastylii.

Tutaj należy zaznaczyć, że przejęcie władzy tutaj obyło się bez większych zgrzytów i bez walki, co miało wpływ na dalsze losy ludności mauretańskiej i muzułmańskiej w regionie. Nie byli oni wypędzani i nie byli ofiarami ataków chrześcijan. Do tej pory wielu okolicznych mieszkańców nie jest wyznawcami chrześcijaństwa.

Zabytki w Molina de Segura

Zabytki sakralne, których w takich pięknych miasteczkach jest zawsze najwięcej. Tutaj możecie zwiedzić świątynie takie jak XVIII wieczny kościół Iglesia de Nuestra Senora de la Asunción, Ermita de San Roque, Iglesia del Sagrado Corazón – kościół Najświętszego Serca, Ermita de la Virfen de la Consolación – świątynia Matki Bożej Pocieszenia, Iglesia San Vincente Martir oraz Iglesia de la Sagrada Familia – kościół Świętej Rodziny.
W Molina de Segura znajdziecie również zabytki architektoniczne inne niż sakralne, takie jak Muralla almohade siglos, czyli średniowieczne mury wybudowane miedzy XI a XIII wiekiem, oraz Casa del Carcel z XVII wieku, który w swojej historii był zarówno więzieniem, jak i miejscem przyjmującym dostawy pszenicy i innych zbóż.

Rodziny z dziećmi, a także najmłodszych ucieszy Parque de la Compania powstały w 1987 roku. Ten piękny park oferuje place zabaw dla dzieci, fontannę, ławeczki, audytorium na 1200 osób i piękny ogród, w którym znajdziecie kaktusy, rozmaryn, lawendę, hibiskus i wiele innych roślin i sezonowych kwiatów, które dodają temu miejscu uroku. Place zabaw są dwustrefowe, dla najmłodszych od 1 do 6 roku życia. Ten plac zabaw jest ogrodzony i zawiera między innymi proste zabawki takie jak lokomotywy, słonia i małe gry stołowe. Plac zabaw dla starszych dzieci od 6 do 14 roku życia to już pięć domków połączonych ze sobą schodami i zjeżdżalniami.

Dla starszej młodzieży i dorosłych przygotowano siłownie pod chmurką. Jeśli macie ze sobą czworonoga, być może skorzystanie z Pipican, miejsca przystosowanego do wyprowadzania zwierząt, jest to ogrodzone miejsce, z kilkoma modułami do zabawy. Parkiem zajmuje się prywatna firma i pielęgnacja, czy czyszczenie, a także konserwacja, do których należą koszenie trawy, przegląd ławek czy zabawek na placu zabaw, mają miejsce w dni powszednie od 7:00 do 14:00. Jeśli traficie do parku w tych godzinach, powinniście mieć to na uwadze, choć trzeba przyznać, że serwis parku nie bywa uciążliwy.

FOTOGRAFIA-MOLINO-DE-SEGURA

Być może zainteresuje Was Museo Entografico de Carlos Soriano, muzeum etnograficzne, które znajdziecie przy Plaza de la Ermita, Llano de Molina 30509. W muzeum możecie podziwiać dokumentację z wykopalisk archeologicznych z bardzo różnych okresów, a także liczne znalezione podczas wykopalisk rzeczy. Muzeum otwarte jest od czwartku do soboty, w okresie zimowym od 17:00 do 19:00, a okresie letnim od 18:00 do 20:00, dodatkowo organizatorzy otwierają muzeum w każdą drugą niedziele miesiąca. Wstęp do muzeum jest bezpłatny.

Skoro jesteśmy przy muzeach, być może zainteresuje Was Museo Horno del Concejo y Casa del Folclore, muzeum folkloru. Zobaczcie jak wyglądało kiedyś codzienne życie w okolicy. Oprócz zgłębiania wiedzy o codziennych czynnościach, będziecie mogli podziwiać tradycję tańca, muzyki, dźwięku i wszystkiemu co składa się na bogaty folklor Molina de Segura. Muzeum otwierane jest w weekendy, w okresie letnim w soboty i niedziele od 19:00 do 20:00, a w okresie zimowym w te same dni od 18:00 do 20:00. Muzeum znajdziecie przy Calle Cid Campaedor 2, Escquina calle del Castillo.

Wydarzenia w Molina de Segura

Molina de Segura to nie tylko zabytki, ale również bardzo ciekawe wydarzenia, które przyciągają nie tylko okolicznych mieszkańców, ale również turystów i mieszkańców innych zakątków Hiszpanii. Jednym z takich wydarzeń jest Coros u Danas de Molina – festiwal pieśni i tańca. Odbywa się on od co roku od 1987 roku, aby upamiętnić tradycje, taniec i śpiew regionu, ale nie tylko. Festiwal odwiedzają artyści w takich krajów jak Niemcy, Włochy, Portugalia, Holandia, a także Polska. Festiwal odbywa się co roku na początku września.

Co roku od 2005 roku odbywa się festiwal BSiDE w Molina de Segura, każdego roku witają tutaj najnowsze trendy w muzyce, ale również tradycje popkultury. Festiwal ma specyficzną atmosferę, od samego początku łączył ludzi, bez względu na wiek, przekonania czy status społeczny. Nie sposób wymienić artystów, którzy występują na festiwalu, ponieważ co roku jest to kto inny, jedno jest pewne, na dziewięć godzin muzyk non stop czekają nie tylko wytrawni fani tego typu wydarzeń, ale również mieszkańcy innych krańców Hiszpanii, którzy przybywają tutaj co roku w druga sobotę września.

Dla miłośników śpiewów chóralnych Molina również ma nie lada gratkę, Certamen Coral Villancicos de Molina. Festiwal odbywa się w pierwszej połowie grudnia.

Nadmorskie życie

Pół godziny drogi od Molina de Segura znajdziecie Mar Menor, czyli Mniejsze Morze. Jest to niezwykle piękna laguna na Costa Colida, czyli Ciepłym Wybrzeżu. Mar Menor jest odcięte od Morza Śródziemnego mierzeją La Manga. Sama linia brzegowa Mar Menor liczy około 70 kilometrów. To tutaj turyści chętnie przyjeżdżają aby korzystając z bardzo dobrych warunków wskoczyć na deskę i uprawiać windsurfing lub kitesurfing. Woda w Mar Menor przez cały rok ma średnią temperaturę 18 stopni Celsjusza. Nad brzegami Mar Menor znajdziecie piękne miejscowości z plażami, gdzie możecie spędzić każdą wolną chwilę, są to miedzy innymi Santiago de la Ribera, Los Alcazares czy San Pedro del Pintar, a także plaże na mierzei La Manga

Oczywiście na plażach Morza Śródziemnego oraz Mar Menor nie brakuje miejsc, gdzie aktywnie spędzicie czas, możecie tutaj dowoli uprawiać sporty wodne, nie tylko wspomniane windsurfing i kitesurfing, ale również kajakarstwo, żeglarstwo, nurkowanie. Jak już wiecie średnia temperatura roczna wody wynosi 18 stopni Celsjusza, a temperatura powietrza w najgorętszym okresie, w sierpniu wynosi średnio 27 stopni, a najzimniejszym natomiast 11 stopni Celsjusza w grudniu. Takie warunki atmosferyczne mogą przyciągać na wakacje nad Costa Calida nie tylko w okresie letnim.

Kuchnia Costa Colida

Jeśli zwiedzicie Costa Colida i region Murcji, na pewno będzie dane Wam próbować miejscowych specjałów. Sama Molina de Segura podtrzymuje idee tradycyjnej kuchni, często na ulicach rozdając turystom lokalne produkty i zapraszając do swoich lokali na więcej. Takie degustacje można zaobserwować najczęściej we wrześniu, kiedy oprócz festiwalu folkloru odbywa się tutaj festiwal muzyczny. Spróbujcie kiełbasę, boczek, pieczone ziemniaki czy fasolę.

ULICE-MOLINADESEGURA-HISZPANIA-MIASTO-KOLO-MURCJI

Wpływ na kuchnię Murcji ma bezapelacyjnie kuchnia Manchy, Walencji czy Granady. Zasmakujcie w warzywach i owocach, głównie cytrusach i roślinach strączkowych. Oczywiście hiszpańska kuchnia słynie również z dobrego dobierania pysznych mięs, co można zaobserwować, a bardziej poczuć w potrawach z Costa Colida. Możecie spróbować typowo wieprzowiny, jagnięciny lub trochę mniej typowo mięsa królika.
Oczywiście nie można zapominać o rybach, jedną ze specjalności jest solony dorsz, a także klopsiki rybne. Oprócz potraw w Costa Colida na spragnionych turystów czekają również bardzo wyborne wina, są to między innymi znane Vino de Jumilla, Vino de Bullas, czy Vino de Yecla.

Wizyta na Costa Colida, w Molina de Segura może należeć do tych, które będziecie jeszcze długo wspominali. Nic dziwnego, jest to piękny region i cudowne miasto, o krok od pięknych plaż Mniejszego Morza i Morza Śródziemnego.

Powiązane artykuły z Molina de Segura:
zwiedzanie Murcji w Hiszpanii | najlepsze plaże wybrzeża Costa Calida | hiszpańska Częstochowa czyli Caravaca de la Cruz |

La Casa de Las Titas Velez
La Casa de Las Titas Velez
Costa del Sol / Velez
Apart-Suites Hostemplo Barcelona
Apart-Suites Hostemplo Barcelona
Barcelona / Barcelona Sagrada Familia
Costa Hispania III Arenales del Sol wynajmy
Costa Hispania III Arenales del Sol wynajmy
Costa Blanca płd. / Arenales del Sol
Zapraszamy na pozostałe serwisy IBERMAXX

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij